Domy i apartamenty wakacyjne w Lublinie

Domy i apartamenty wakacyjne w Lublinie

Rozpocznij wyszukiwanie 356 homes w Lublin teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Lublin

Główne atrakcje w w Lublin

  • Zabytki
  • Kultura
  • Doskonałe zaplecze gastronomiczne
  • Festiwale
  • Historia

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Lublin

359 złdla 20 lip - 27 lip
586 zł średnia roczna
sie
wrz
paź
lis
gru
lut
kwi
cze
lip
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Lublin

50%dla 20 lip - 27 lip
96% średnia roczna
sie
wrz
paź
lis
gru
lut
kwi
cze
lip
Procent dostępnych obiektów

Najlepsze apartamenty wakacyjne w Lublinie

W samym centrum

Lublin to miasto tętniące życiem, pełne ciekawych miejsc, muzeów i kameralnych knajpek. Warto poświęcić mu trochę czasu, spędzając tam kilka intensywnych dni. Aby być w centrum miasta i w centrum zdarzeń równocześnie, dobrze zarezerwować apartamenty wakacyjne w samym sercu Lublina, którym jest Stare Miasto i jego bliskie okolice. Apartamenty wakacyjne z doskonałym wyposażeniem, z Internetem i możliwością bezpiecznego zaparkowania samochodu mieszczą się w dzielnicach takich jak Śródmieście oraz Wieniawa. Stąd bardzo blisko na Stare Miasto, czyli do najważniejszej części Lublina.

Domy wakacyjne w okolicach Lublina

Jeśli środek miasta jest miejscem zbyt głośnym, można zatrzymać się na urlop blisko Lublina. Doskonałym wyborem będą domy wakacyjne zlokalizowane nieco dalej od centrum lub w okolicznych miejscowościach, które pozwolą nie tylko na szybkie dotarcie do miasta, a także na poznawanie bardzo ciekawego województwa lubelskiego. Lokalizacje, do których można pojechać na urlop ze zwierzęciem mieszczą się w takich miejscowościach jak malowniczy Nałęczów, Świdnik lub Łęczna. Chcąc jednak pozostać w mieście, dobrze wybrać nocleg w takich dzielnicach Lublina jak Helenów czy Kalinowszczyzna.

Kolorowe kamienice w starej części miasta
Kolorowe kamienice w starej części miasta

Ciekawe miejsca i zabytki

Lublin dla dwojga

Lublin to niezwykle romantyczne miasto, nic więc dziwnego, że ciągną tam pary zakochanych, aby spędzić miło czas. Miasto oferuje świetne zaplecze gastronomiczne,w którym każdy znajdzie cos dla siebie. Warto pamiętać o tym, że w Lublinie funkcjonują salony SPA, w których można odbyć sesje relaksacyjnego masażu lub zabiegu upiększającego. Innym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest profesjonalna degustacja win z sommelierem, przejażdżka quadem lub pojazdem terenowym w okolicach Lublina albo jazda samochodem sportowym po torze wyścigowym. To propozycje dla aktywnych par, które lubią adrenalinę, a po dniu pełnym wrażeń docenią doskonały posiłek i chwilę relaksu.

Lubelskie festiwale

Lublin to miasto festiwali związanych z kulturą i sztuką. Od kilku lat w mieście odbywa się Carnaval Sztukmistrzów, podczas którego widzowie mogą oglądać różnego typu prezentacje sztuki kuglarskiej, które dzieją się w miejskiej przestrzeni. Poza tym w czasie tej imprezy mają miejsce także przedstawiania i warsztaty sztuki cyrkowej. Nazwa festiwalu odnosi się do tytułu książki "Sztukmistrz z Lublina" autorstwa laureata nagrody Nobla Izaaka Bashevisa Singera. Natomiast Noc Kultury, która przypada raz w roku, a dokładnie w czerwcu, to przede wszystkim święto muzyki i teatru. Koncerty, pokazy, spektakle, wystawy, happeningi oraz otwarte muzea, miejskie piwnice, biblioteki i kluby - to wszystko dzieje się przez całą noc, aż do białego rana. Miasto rozsiewa wówczas niezwykłą atmosferę, która przyciąga turystów z całego kraju.

Z Lublina pochodzą takie znane polskie zespoły jak Budka Suflera oraz Beata Kozidrak i Bajm.
Kamienice na Starym Mieście
Kamienice na Starym Mieście

5 rzeczy do zrobienia w Lublinie

1. Stare Miasto

Zwiedzanie warto zacząć od wizyty na lublińskim Starym Mieście. W jego obrębie znajduje się stary ratusz, Teatr Stary, Rynek, zaś całość otaczają pozostałości dawnych fortyfikacji, czyli mury obronne oraz Baszta Gotycka, Brama Grodzka i Brama Krakowska. Stare Miasto tworzy malowniczą scenerię, stare zdobione kamieniczki stanowią zaś piękny element miejskiego krajobrazu. Warto wybrać się na spacer po zmroku, ponieważ część budynków posiada piękną iluminację.

2. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie

Mieści się on w dzielnicy Sławin i został założony w 1965 roku. Ogród jest szczególnie piękny wiosną i latem. To doskonałe miejsce na leniwy wypoczynek i piknik. W ogrodzie można podziwiać 1600 gatunków drzew. Instytucja posiada także ponad 3000 roślin zielnych i przeszło 1500 roślin rosnących pod szkłem. Wycieczka do ogrodu to również możliwość zapoznania się z florą rosnącą na innych kontynentach.

3. Zalew Zemborzycki

To sztuczny zbiornik wodny mieszczący się w obrębie administracyjnym miasta Lublina. Jednak jest to piękny zakątek o doskonałych walorach turystycznych. Okolice zalewu są świetne do tego, aby przyglądać się życiu ptaków. Występują tutaj takie gatunki jak nur czarnoszyi, czernica lub ogorzałka. Wzdłuż brzegów jeziora biegnie dobrze przygotowana ścieżka rowerowa, natomiast trzy ośrodki turystyczne położone na jego brzegach oferują możliwość noclegu, kempingu i uprawiania sportów wodnych.

4. Zamek w Lublinie

Powstał w XII w. i na przestrzeni dziejów ulegał licznym przebudowom. Obecnie mieści się w nim siedziba Muzeum Lubelskiego, które przechowuje obszerne zbiory dotyczące miasta, sztuki ludowej i regionalnej, a także płótna wybitnych polskich twórców, w tym "Unię Lubelską" Jana Matejki. Warto zajrzeć do przyzamkowej kaplicy. Skrywa ona w swoim wnętrzu pochodzące z XV w. malowidła naścienne w stylu bizantyjsko-ruskim.

5. Archiwum kryminalne

Nazwa może sugerować wizytę na komisariacie. Absolutnie nic z tych rzeczy. W Lublinie przy Rynku 8 mieści się tajemniczy pokój, tzw. escape room. Można tam wejść, dać się zamknąć i w określonym czasie wyjść na zewnątrz. W wydostaniu się z tajemniczego pomieszczenie pomagają dostępne w jego wnętrzu przedmioty i wskazówki. Taka zabawa w detektywa to doskonały sposób na spędzenie wolnego popołudnia w Lublinie.

FAQs: Wakacyjne domy i apartamenty w Lublin

Ile kosztowało wynajęcie apartamentów wakacyjnych w Lublin w 2020, podczas pandemii koronawirusa?

W oparciu o średnią cenę wynajmu za noc wynoszącą 806,34 €, Lublin nie jest miastem uważanym za przystępny cenowo w Polska.

Kiedy są najlepsze oferty na wynajem wakacyjny w Lublin?

Jeśli szukasz budżetowych wakacji, najtańsze miesiące na wakacje w Lublin to listopad (206,84 średnio za noc), grudzień (212,31), i październik (382,37).

Które miesiące są droższe, jeśli chodzi o wynajęcie apartamentu na wakacje w Lublin?

Jeśli szukasz apartamentów wakacyjnych w Lublin, najdroższymi miesiącami są, w kolejności malejącej, czerwiec, lipiec i sierpień, ze średnimi cenami noclegów 1126,22, 1022,95, i 1008,79.

Czy lepiej jest planować wakacje w Lublin z dużym wyprzedzeniem?

Organizując wakacje w Lublin, nie ma potrzeby planować z dużym wyprzedzeniem, ponieważ ilość zarezerwowanych noclegów to zazwyczaj 15%.

W których miesiącach dostępność noclegów jest największa?

Miesiące, w których znajdziesz najwięcej opcji zakwaterowania to luty (ze średnią dostępnością 96 %), styczeń (91,5 %) i lipiec (87,75 %), zgodnie z danymi z 2020 r..

W których miesiącach trudniej jest znaleźć nocleg w Lublin?

Miesiącami z najmniejszą ilością dostępnych noclegów w Lublin to, w kolejności, grudzień, kwiecień i listopad, ze średnią dostępnością noclegów 80 %, 80 % i 80 %, patrząc na dane z 2020 roku.

Ile apartamentów wakacyjnych w Lublin posiada w swojej ofercie Holidu?

Zebraliśmy dla Ciebie oferty od 3 różnych partnerów w Lublin, więc możemy zaoferować około 260 apartamentów wakacyjnych do wynajęcia. Decyzja, który wybierzesz należy do Ciebie!

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej