Domy i apartamenty wakacyjne nad Jeziorem Białym

Domy i apartamenty wakacyjne nad Jeziorem Białym

Rozpocznij wyszukiwanie 19 homes w Jezioro Białe teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Jezioro Białe

Główne atrakcje w w Jezioro Białe

  • Lubelskie, Jezioro, Polesie Lubelskie, Żółwiowe Błota, Sobibór, Włodawa, Sporty wodne

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Jezioro Białe

496 złdla 20 lip - 27 lip
550 zł średnia roczna
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Jezioro Białe

< 1%dla 20 lip - 27 lip
82% średnia roczna
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne nad Jeziorem Białym

Wodna perełka Lubelszczyzny

Znudziły Wam się Mazury? Szukacie innych miejsc na leniwy i aktywny wypoczynek nad wodą? Poznajcie Jezioro Białe leżące pośród dziewiczych terenów Polesia Lubelskiego. To jedna z turystycznych perełek województwa lubelskiego. Domy i apartamenty wakacyjne znajdziecie tu przede wszystkim w Okunince oraz w Tarasiukach położonych za południowym brzegiem. Wszystkie domy i apartamenty wakacyjne położone przy południowym brzegu jeziora znajdują się niemal przy samym brzegu. Wybierając nocleg w centralnej części Okuninki, będziecie dalej od jeziora, ale znajdziecie tu więcej atrakcji dla dzieci oraz rozwinięte życie nocne. Miejskie apartamenty wakacyjne znajdziecie w oddalonej o kilka kilometrów Włodawie, w której można odwiedzić m.in. synagogę.

Zamieszkaj nad jeziorem

Nad Jeziorem Białym znajdziecie domy i apartamenty wakacyjne z dostępem do internetu, TV oraz parkingu. Połowa obiektów wyposażona jest również w kuchnię, a niemal każdy obiekt oferuje sprzęt do grillowania. W sezonie letnim posiłki będziecie mogli spożywać na słonecznym tarasie lub balkonie. Niektóre obiekty mają w ofercie również ogród. Jeśli zależy Wam na pełni relaksu, wybierzcie jeden z domów oferujących saunę oraz jacuzzi! Nad Jeziorem Białym swoje miejsce znajdą przede wszystkim rodziny oraz grupy do 10 osób. Jezioro Białe to świetne miejsce na wyjazd z psami. Znaczna większość ośrodków akceptuje zwierzęta domowe.

Wakacje w Jeziorem Białym

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Na trójstyku granic

Jezioro Białe to jeden z akwenów Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Wody Jeziora Białego rozciągają się w malowniczym zakątku położonym tuż przy trójstyku granic Polski, Białorusi oraz Ukrainy. Wokół Białego znajduje się kilka mniejszych jeziorek, z których największym jest jezioro Glinki. Może się ono nawet pochwalić własną plażą. Jezioro białe jako jedyne w pojezierzu ma I klasę czystości, co oznacza, że kąpiel jest w pełni bezpieczna. Co więcej, Jezioro Białe znajduje się w najbardziej nasłonecznionym obszarze Polski! Jeśli macie gdzieś uzupełnić niedobory witamy D, to właśnie tu!

Życie nocne i wyciszenie

Jezioro Białe ma łącznie 4,3 kilometra linii brzegowej. Nad jeziorem leży turystyczna wioska Okuninka. W sezonie działa tu Wakacyjna Wioski Rozrywki Shark Village. W ciągu dnia znajdziecie tu wiele atrakcji dla dzieci – place zabaw, gry i zabawy oraz animacje. Można tu zostawić dzieci pod opieką. Wieczorami zaś odbywają się tu letnie imprezy, w tym silent disco. Przeciwwagą dla życia nocnego jest ogromny Sobiborski Park Krajobrazowy, w którym mieszczą się rezerwaty przyrody. Wzdłuż granicy wije się malowniczy Bug.

Podróżujący i aktywności

Jezioro Białe dla rodzin z dziećmi

Czyste Jezioro Białe to świetny pomysł na rodzinny wypoczynek, zwłaszcza jeśli mieszkacie w okolicy Lublina i macie młodsze dzieći, które nie znoszą zbyt dobrze dalszych podróży. Okuninka jest turystycznie nastawioną miejscowością, wobec czego nie brakuje tu dodatkowych atrakcji. Najwięcej osób przyciąga Plaża Główna Jeziora Białego, tuż za którą znajduje się Wesołe Miasteczko. Linia brzegowa jeziora kryje jednak wiele innych plaż, w tym również strzeżonych, a także pomostów. W licznych wypożyczalniach znajdziecie dowolny sprzęt wodny: łódki, rowery wodne, kajaki czy deski do pływania. W Okunince działa również park linowy.

Jezioro Białe dla entuzjastów natury

Nad Jeziorem Białym połączycie wypoczynek nad pięknym jeziorem z eksploracją dziewiczych terenów przyrody. Obok znanego rezerwatu Żółwiowe Błota macie tu do dyspozycji cały Sobiborski Park Krajobrazowy. Na jego terenie znajdują się jeszcze dwa rezerwaty – położony na północnym skraju parku Rezerwatu Jezioro Orcowe oraz Rezerwat Trzech Jezior. Obszar parku pokrywają przepiękne torfowiska oraz wrzosowiska. Wędrować można tu bez końca, ani przez chwilę nie opuszczając lasu. Przez park przebiega wiele dobrze oznakowanych szlaków. Szczególnie ciekawy jest pieszy szlak „Siedmiu Jezior Włodawskich”. W Okunince i okolicach działa mnóstwo wypożyczalni rowerowych, a park przecinają dwa szlaki rowerowe, w tym 26-kilometrowy szlak „Stykiem granic”.

Na terenie rezerwatu Żółwiowe Błota żyje ok. 500 żółwi błotnych.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu nad Jeziorem Białym

1. Odwiedź miejsce pamięci

W środku Sobiborskiego Parku Krajobrazowego mieści się Muzeum i Miejsce Pamięci w Sobiborze. W okresie II wojny światowej działał tu nazistowski obóz zagłady, eksterminujący Żydów w ramach Akcji Reinhardt.

2. Zasadź się na żółwia

Żółwiowe Błota to rezerwat, którego nazwa mówi wszystko – to największa ostoja niezwykle rzadkiego w Polsce żółwia błotnego! Żółwie upodobały sobie tutejsze jeziora torfowe. Przy jeziorze Spólne-Kosaniec znajdziecie wieżę widokową. Żółwia jednak niełatwo tu spotkać. Na pocieszenie pozostają bobry, które chętnie budują w rezerwacie żeremia.

3. Zrób pętlę wokół jeziora

Poznajcie wszystkie zakamarki Jeziora Białego, obchodząc jezioro malowniczą ścieżką pieszą. 4-kilometrowa trasa pozwoli Wam odkryć wszystkie nęcące plaże i najlepsze miejsce na zdjęcia.

4. Wycisz się nad Bugiem

Bug pełen jest przepięknych kajakowych tras! Wystarczy wybrać się na jedną z najkrótszych, zaledwie kilkukilometrowych tras, by zanurzyć się w świecie dziewiczej przyrody. W Okunince znajdziecie również oferty rejsów po Bugu.

5. Odpocznij nad pomostem

Jezioro Białe jest jednym z tych miejsc, w których nie musicie absolutnie niczego! Zabierzcie książkę, którą od tygodni odkładacie, zaopatrzcie się w ulubione napoje i przekąski i spędźcie leniwie czas na plaży lub na jednym z pomostów.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej