Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Kamień Pomorski

Główne atrakcje w w Kamień Pomorski

  • Pomorze, Zalew Kamieński, Pobrzeże Szczecińskie, Morze Bałtyckie, Żeglarstwo

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Kamień Pomorski

434 złdla 30 wrz - 7 paź
586 zł średnia roczna
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Kamień Pomorski

50%dla 30 wrz - 7 paź
39% średnia roczna
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Kamieniu Pomorskim

Bałtyk w wyjątkowej formie

Choć Kamień Pomorski leży aż 7 kilometrów od pasa polskiego wybrzeża, miasto przepełnia nadmorski klimat. Jak to możliwe? Kamień Pomorski leży nad ogromnym Zalewem Kamieńskim, który ma bezpośrednie połączenie z Bałtykiem! To urokliwe, niewielkie miasteczko, które niegdyś było najważniejszym ośrodkiem Pomorza. To doskonała propozycja na przyjemne spędzenie weekendu lub na mniej typowy urlop nad Bałtykiem. Apartamenty wakacyjne w Kamieniu Pomorskim znajdują się głównie na kamieńskiej starówce, co stanowi dobrą alternatywę dla nadmorskich kwater. Jeśli szukacie nieco ustronniejszego domu, rozważcie te położone tuż nad Zalewem Kamieńskim.

Na lądzie i nie tylko

W Kamieniu Pomorskim czekają na Was przede wszystkim apartamenty wakacyjne. Nie wszystkie znajdują się na lądzie. Możecie tu zamieszkać także w 4-osobowym houseboacie, znajdującym się bezpośrednio na kamieńskiej marinie! Oferta noclegowa w Kamieniu Pomorskim skierowana jest do grup od 2 do 7 osób. Oprócz domków na wodzie znajdziecie tu głównie nowoczesne apartamenty wakacyjne. Wszystkie są komfortowo wyposażone. Możecie tu liczyć m. in. na dostęp do funkcjonalnej kuchni, miejsce parkingowe, dostęp do internetu oraz TV, a także taras z doskonałym widokiem na zalew. Jeśli szukacie dodatkowego luksusu, wybierzcie apartament z sauną.

Wakacje w Kamieniu Pomorskim

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Kamień gotycki

Kamień Pomorski jest jednym z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim. Miasto leży na Pobrzeżu Szczecińskim, obfitującym w atrakcyjne nadmorskie miejscowości. Najbliżej stąd do duetu Dziwnów-Dziwnówek. Kamień Pomorski wyróżnia także wyjątkowy rynek, który otwiera się na Zalew Kamieński, dzięki czemu panuje tu niepowtarzalna, nadmorska atmosfera. W rynku zachowała się co prawda tylko jedna ryglowa kamieniczka z XVIII w., ale nieco dalej wznosi się typowy dla regionu Pomorza ratusz z XIII w. Nieopodal starego miasta znajduje się Konkatedra św. Jana Chrzciciela, w której można podziwiać okazałe organy. Co roku odbywa się tu festiwal muzyki organowej organizowany od ponad 50 lat. Miasto jest ważnym punktem Szlaku Gotyku Ceglanego, przebiegającego przez Polskę, Niemcy oraz Danię.

Tereny zalewowe

Miasto leży nad Zalewem Kamieńskim. Jego największa wyspa – Wyspa Chrząszczewska jest połączona z Kamieniem mostem. Zalew utworzono na rzece Dziwnie, której poszerzonym korytem można dopłynąć do Zalewu Szczecińskiego! Wzdłuż zalewu ciągnie się promenada, a odwiedzający mogą także korzystać z molo. Przy marinie można podziwiać wrak żaglowca, który wydobyto z dna Bałtyku w 2016 r.! Zalew Kamieński jest ogromnym ośrodkiem sportów wodnych. Niedawno otwarta marina gościła uczestników Mistrzostw Europy w żeglarstwie w 2016 r. Zalew przyciąga amatorów żeglarstwa, windsurfingu oraz kitesurfingu.

Podróżujący i aktywności

Kamień Pomorski dla miłośników historii

Miasto, które było wzmiankowane już na ptolemejskich mapach w 142-147 n.e. musi zainteresować każdego fana i fankę historii! Wycieczkę w głąb historii warto zacząć w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. Mieści się ono w dawnym pałacu biskupim. Przed wiekami Kamień był jednym z najważniejszych miejskich ośrodków Pomorza. Było to wówczas miasto biskupów i książąt. Miasto otaczają fragmenty murów obronnych pochodzących z XIV w., część z nich wiedzie wzdłuż zalewu. Z dawnych fortyfikacji obronnych zachowała się również XIV-wieczna Brama Wolińska. Tu działa obecnie Muzeum Kamieni. W ramach wizyty w placówce można wspiąć się na szczyt baszty, by objąć wzrokiem tereny zalewu.

Kamień Pomorski dla rodzin z dziećmi

Spokojny uzdrowiskowy klimat i duża liczba okolicznych atrakcji sprawiają, że Kamień Pomorski to doskonałe miejsce na rodzinny wypoczynek. Wasze dzieci z pewnością ucieszy fakt, że w Kamieniu Pomorskim kamieni nie brakuje. Te wyjątkowa można podziwiać w Muzeum Kamieni, które mieści się w zabytkowej baszcie. Zobaczycie tu m.in. kamienie z kosmosu! Blisko stąd także do Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie znajduje się...zagroda żubrów. Znajdziecie tu także wiele niezbyt wymagających szlaków pieszych. Nieopodal Kamienia działa także Bałtycki Park Dinozaurów.

Legenda głosi, że nazwa miasta pochodzi od ogromnego głazu, który wyrasta z zalewu przy Wyspie Chrząszczewskiej!

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Kamieniu Pomorskim

1. Spraw sobie kurację

Kamień jest także uznaną miejscowością uzdrowiskową. Pierwsi kuracjusze przyjeżdżali tu już w II poł. XIX w. Wtedy to odkryto obfite źródła solanki i pokłady borowiny. Kamień Pomorski słynie przede wszystkim z bardzo skutecznej profilaktyki!

2. Poczuj atmosferę portu

Marina w Kamieniu to jeden z najnowocześniejszych tego typu portów nad polską częścią Bałtyku. Z uwagi na otwarcie na kamieński rynek nazywa się ją Perłą Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego!

3. Wypraw się na wyspę

Na Wyspę Chrząszczewską możecie się przedostać mostem lub przybić do jej brzegu dowolną jednostką pływającą. Na wyspie szukajcie oznakowań szlaku czarnego, który doprowadzi Was do „Królewskiego Głazu” – punktu widokowego na północy wyspy.

4. Zaszyj się wśród zieleni

Przy kamieńskiej katedrze znajduje się wirydarz, czyli ogród przyklasztorny. To jedyny taki wirydarz w Polsce. Ten w Kamieńcu powstał bowiem przy kościele, a nie przy klasztorze. Wchodząc do wirydarza, przeniesiecie się w czasie do epoki gotyku.

5. Poznaj dawne techniki wojenne

Za murami obronnymi w Kamieniu Pomorskim możecie natrafić także na repliki starożytnych machin wojennych. Drewniane konstrukcje są wyeksponowane na świeżym powietrzu, a ich działanie i przeznaczenie dokładnie opisane.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Kamień PomorskiBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Kamień Pomorski
Airbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Kamień PomorskiAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Kamień Pomorski
Vrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Kamień PomorskiVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Kamień Pomorski
Bookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Kamień PomorskiBookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Kamień Pomorski
FeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Kamień PomorskiFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Kamień Pomorski
Abritel Wakacyjne domy i apartamenty w Kamień PomorskiAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Kamień Pomorski
HRS Wakacyjne domy i apartamenty w Kamień PomorskiHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Kamień Pomorski
500+ więcej
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Województwo zachodniopomorskie
  4. Morze Bałtyckie
  5. Kamień Pomorski