Domy i apartamenty wakacyjne w Dzwinówku

Rozpocznij wyszukiwanie 129 homes w Dziwnówek teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Dziwnówek

Apartament dla 4 osób w Dziwnówek, z taras
4,7
37 recenzje
Dziwnówek, Morze Bałtyckie
od
544 złza noc
Apartament dla 4 osób w Dziwnówek
4,6
49 recenzje
Dziwnówek, Morze Bałtyckie
od
268 złza noc
Domek letniskowy dla 6 osób w Dziwnówek, z ogród, zwierzęta dozwolone
6 osób, 250m do plaży
4,4
26 recenzje
Dziwnówek, Morze Bałtyckie
od
429 złza noc
Apartament dla 4 osób w Dziwnówek
4 osób, 1 sypialni, 100m do plaży
4,9
14 recenzje
Dziwnówek, Morze Bałtyckie
od
527 złza noc
Resort dla 6 osób w Dziwnówek, z sauna i ogród, zwierzęta dozwolone
6 osób, 1 sypialni, 10m do plaży
4,3
132 recenzje
Dziwnówek, Morze Bałtyckie
od
468 złza noc
Apartament dla 6 osób w Dziwnówek, z taras
4,6
21 recenzje
Dziwnówek, Morze Bałtyckie
od
587 złza noc
Apartament dla 4 osób w Dziwnówek, zwierzęta dozwolone
4,8
34 recenzje
Dziwnówek, Morze Bałtyckie
od
493 złza noc
Apartament dla 4 osób w Dziwnówek
4 osób, 1 sypialni, 200m do plaży
4,7
14 recenzje
Dziwnówek, Morze Bałtyckie
od
310 złza noc
Apartament dla 4 osób w Dziwnówek, z taras
4 osób, 1 sypialni, 50m do plaży
5,0
17 recenzje
Dziwnówek, Morze Bałtyckie
od
349 złza noc
Apartament dla 4 osób w Dziwnówek, z taras
4 osób, 1 sypialni, 400m do plaży
4,8
6 recenzje
Dziwnówek, Morze Bałtyckie
od
298 złza noc
Apartament dla 2 osób w Dziwnówek
2 osób, 1 sypialni, 350m do plaży
5,0
15 recenzje
Dziwnówek, Morze Bałtyckie
od
259 złza noc
Studio dla 4 osób w Dziwnówek, z taras i basen, Dla rodziny
Dziwnówek, Morze Bałtyckie
od
98 złza noc
Dom dla 2 osób w Europa, z ogród
4,4
133 recenzje
Morze Bałtyckie
od
119 złza noc
Apartament dla 4 osób w Dziwnówek
4,5
78 recenzje
Dziwnówek, Morze Bałtyckie
od
276 złza noc
Resort dla 2 osób w Dziwnówek, z ogród
3,8
41 recenzje
Dziwnówek, Morze Bałtyckie
od
378 złza noc
Apartament dla 4 osób w Dziwnówek
4 osób, 1 sypialni, 300m do plaży
4,7
15 recenzje
Dziwnówek, Morze Bałtyckie
od
353 złza noc
Apartament dla 4 osób w Dziwnówek, z balkon
4 osób, 1 sypialni
Dziwnówek, Morze Bałtyckie
od
102 złza noc
Dom dla 6 osób w Dziwnówek, zwierzęta dozwolone
6 osób, 2 sypialni, 200m do plaży
4,1
8 recenzje
Dziwnówek, Morze Bałtyckie
od
340 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Dziwnówek

  • Morze Bałtyckie
  • Piękne plaże
  • Rodzinny wypoczynek
  • Świerze ryby
  • Rowerowe wycieczki

Najpopularniejsze w Dziwnówek

Internet 10
Zwierzęta dozwolone 2
Balkon/ taras 12
TV 12
Ogród 5
Parking 11
Pralka 6

Apartamenty wakacyjne w Dziwnówku

Mieszkania i apartamenty w centrum Dziwnówku

Letni wyjazd nad Morze Bałtyckie to wakacyjny strzał w dziesiątkę. Warto wcześniej pomyśleć o wygodnym noclegu, który zagwarantują apartamenty wakacyjne w Dziwnówku. Ulokowane w dużej mierze w samym centrum miejscowości, umożliwiają szybkie przemieszczenie się na plażę oraz spacery po terenach zielonych. Na wymarzone wakacje nad polskim morzem, dzięki pobytowi w komfortowych mieszkaniach, można zabrać ze sobą psa lub kota.

Domy wakacyjne w Dziwnówku - radość dla całej rodziny

Wczasowicze, którzy chcą spędzać czas nad morzem według własnego rytmu, powinni zdecydować się na domy wakacyjne w Dziwnówku. Taki wybór to gwarancja niezależności, a także możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków, co dla wielu osób jest niezmiernie ważne. Domy wakacyjne w Dziwnówku położone są w różnych miejscach wioski, także w niedalekiej odległości od plaży. Do domów z dużymi ogrodami, na wakacje można zabrać ze sobą psa.

Położenie i komunikacja

Blisko wody

Dziwnówek to niewielka wioska o walorach turystycznych zlokalizowana w województwie zachodnio-pomorskim. Miejscowość nie posiada dworca kolejowego, a lokalny transport spoczywa na barkach prywatnych przewoźników i autobusów PKS. Drogą wojewódzką numer 107 można dojechać do Kamienia Pomorskiego, do którego jest niespełna dziesięć kilometrów.

Nad brzegiem Morza Bałtyckiego i nad malowniczą zatoką

Dziwnówek ma naprawdę piękne położenie - od północy omywają go wody Morza Bałtyckiego, a od zachodu wioska przytula się do niezwykle urokliwej Zatoki Wrzosowskiej, która stanowi część Zalewu Kamieńskiego. Plaża w Dziwnówku jest szeroka i może poszczycić się czystym żółtym piaskiem. W miejscowości krzyżują się szlaki turystyczne takie jak Szlak nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim oraz Szlak Nadmorski im. dr. Czesława Piskorskiego. Dodatkową atrakcją jest Międzynarodowy Szlak Rowerowy wokół Bałtyku. Piękną linię brzegową kształtują wysokie wydmy i iglaste lasy.

Ciekawe miejsca i zabytki

Beztroskie plażowanie - atrakcja dla rodziców i dzieci

Uroda i moc Morza Bałtyckiego tkwią w jego niezwykłym otoczeniu, jakim jest na przykład plaża w Dziwnówku. Szeroka i piaszczysta zachęca do opalania się i leniuchowania. Będą nią zachwyceni zarówno rodzice, jak i dzieci. Plaża zyskuje romantyczną atmosferę o zachodzie słońca - wówczas warto wybrać się na przechadzkę. Z plaży w Dziwnówku można na piechotę dotrzeć do Dziwnowa lub Łukęcina. Na taki spacer warto przeznaczyć drugą połowę dnia, by wracać już o tzw. złotej godzinie. Plażę od strony lądu zamykają wydmy porośnięte bujną roślinnością - rosną tu wierzby oraz sosny, pięknie i malowniczo wpisując się nadmorski pejzaż. Natomiast woda na tym odcinku linii brzegowej Bałtyku należy do najczystszej na całym polskim wybrzeżu. Dodatkową plażową atrakcję stanowią zawsze otwarte bary oraz dmuchane budowle przeznaczone do dziecięcych zabaw. Niektóre puby oferują wygodne łóżka oraz hamaki.

Dziwnówek - wakacje dla aktywnych

Plaża to nie wszystko, ponieważ polskie wybrzeże ma do zaoferowania znacznie więcej atrakcji. Miłośnicy obcowania ze zwierzętami mogą skorzystać z lekcji jazdy konnej, a ci niebo bardziej zaawansowani i mający już praktykę w siodle, będą z pewnością uradowani możliwością spaceru na końskim grzbiecie wzdłuż morskiego brzegu. Ofertą dla zuchwałych są lekcje windsurfingu i kitesurfingu, a miłośnicy świętego spokoju mogą oddać się wędkowaniu - albo bezpośrednio z brzegu morza, albo na łódce. Okolice Morza Bałtyckiego zachwycą także zapalonych piechurów. Wokół Dziwnówka ciągną się szlaki piesze, z których otwierają się piękne widoki na szerokie plaże i wodę. Każdy, bez względu na wiek, może wybrać się niebieskim szlakiem prowadzącym z Dziwnówka do Pobierowa. Z kolei Zatoka Wrzosowska umożliwia pływanie kajakiem lub rowerem wodnym, a także katamaranem czy motorówką. Wzrost poziomu adrenaliny murowany!

15 marca 1945 roku w Dziwnówku miał miejsce spontaniczny akt zaślubin Polski z morzem. Wydarzenie to upamiętania pomnik z tablicą pamiątkową postawiony ku czci 2. Warszawskiej Dywizji Piechoty im. Henryka Dąbrowskiego z 1. Armii Wojska Polskiego, którego żołnierze dokonali aktu zaślubin.

3 rzeczy do zrobienia w Dziwnówku

1. Park dinozaurów

Duzi i mali z pewnością zechcą odwiedzić ciekawy park tematyczny we Wrzosowie niedaleko Dziwnówka. Bałtycki Park Dinozaurów to okazja, aby z bliska przyjrzeć się tym przeogromnym zwierzętom, które dawno temu zasiedlały naszą planetę. W parku dostępna jest ścieżka edukacyjna, która przybliża wiedzę związaną z wyglądem środowiska naturalnego w "czasach dinozaurów". Można też zajrzeć do minizoo oraz coś przekąsić.

2. Latarniana atrapa

Podczas pobytu nad morzem można się spodziewać charakterystycznych dla tego regionu budowli, czyli latarni morskich. W Dziwnówku ulokowana jest naprawdę dziwna latarnia - blaszany budyneczek mieści się przy głównej drodze Dziwnówka i jest atrapą. Latarnię zbudowała... mleczarnia na potrzeby programu telewizyjnego Turniej Miast. Początkowo mieściła się ona w Kamieniu Pomorskim. Póżniej przeniesiono ją do Dziwnówka. Obecnie w latarnianej atrapie działa sklep z pamiątkami.

3. Rowerem przez wybrzeże

Dziwnówek to idealna lokalizacja dla wszystkich miłośników dwóch kółek. Warte uwagi są przede wszystkim łatwe ścieżki leśne, które pozwolą na zażywanie relaksu w ruchu. Łatwe leśne ścieżki prowadzą do Pobierowa i Łukęcina, a trudna do Dziwnowa.