Domy i apartamenty wakacyjne w Brzegach Dolnych

Domy i apartamenty wakacyjne w Brzegach Dolnych

Rozpocznij wyszukiwanie 15 homes w Brzegi Dolne teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Brzegi Dolne

Główne atrakcje w w Brzegi Dolne

  • Bieszczady, Bojkowie, Cisza, Narty, Cerkwie, Szlak Architektury Drewnianej, Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Brzegi Dolne

385 złdla 27 kwi - 4 maj
441 zł średnia roczna
maj
cze
lip
sie
wrz
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Brzegi Dolne

< 1%dla 27 kwi - 4 maj
0% średnia roczna
maj
cze
lip
sie
wrz
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Brzegach Dolnych

Maksimum ciszy

Brzegi Dolne to malutka miejscowość położona w Bieszczadach, idealna dla tych, dla których Ustrzyki Dolne to zbyt duża metropolia (jak na standardy bieszczadzkiego wyciszenia). Wieś leży na obrzeżach Ustrzyk, nieopodal granicznego Krościenka. W Brzegach Dolnych domy i apartamenty wakacyjne położone są w cichutkiej okolicy, w której nic nie zmąci Waszego odpoczynku. Jedyne wołanie, jakie tu usłyszycie, to wezwanie na bieszczadzki szlak.

Doświadcz Bieszczadów

Brzegi Dolne oferują zaledwie kilka domów i apartamentów wakacyjnych, więc jest to oferta wyjątkowa, dla poszukujących bardzo spokojnej miejscowości. Nie oznacza to zupełnie, że nie zostaniecie tu ugoszczeni po królewsku. Wszystkie obiekty w Brzegach Dolnych są komfortowo urządzone. Możecie tu liczyć na dostęp do internetu, dzięki któremu nadrobicie zaległości w social media po tym, jak wyjdziecie na szlak poza strefę zasięgu, telewizor, funkcjonalną kuchnię oraz parking. Ponadto, wszystkie obiekty mają taras lub balkon, gdzie będziecie mogli się zrelaksować wieczorem. Świetnie poczują się tu pary marzące o wyrwaniu kilku chwil dla siebie. Znajdziecie tu także oferty dla grup do 8 osób, a jedna trzecia ośrodków akceptuje czworonożnych gości.

Wakacje w Brzegach Dolnych

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Wieś narciarska

Brzegi Dolne to licząca zaledwie 400 stałych mieszkańców miejscowość położona za Ustrzykami Dolnymi w powiecie bieszczadzkim. Dawniej Berehy Dolne do 1951 r. pozostawały w granicach ZSRR. Ostatecznie jednak doszło po przyłączenia do granic Polski i zmiany nazwy na obecną. Przez wieś przepływa malownicza rzeka Strwiąż. Tuż obok Brzegów znajduje się stacja narciarska Laworta z przedszkolem narciarskim i zróżnicowanymi trasami, z których część latem przekształca się w bike park.

Unikalne dziedzictwo pogranicza

Wieś zdobi unikalna perełka architektury – obecny Kościół Matki Bożej Różańcowej, dawniej cerkiew św. Michała Archanioła. Świątynia w obecnym kształcie powstała w XIX w., choć wygląda na starszą. To drewniana konstrukcja zrębowa zakończona baniastą, niewielką wieżą. Obok niej znajduje się niepołączona z bryłą świątyni XIX-wieczna dzwonnica. Przechodząc obok niej codziennie w drodze na szlak, będziecie czuli unikalny klimat niegdyś wieloetnicznych Bieszczadów. W miejscowości zachował się także cmentarz ewangelicki, a kolejne ślady innych kultur są w okolicy sukcesywnie przywracane.

Podróżujący i aktywności

Brzegi Dolne dla poszukiwaczy zaginionych kultur

Tereny pogranicza zazwyczaj naznaczone są wyjątkowymi wydarzeniami historycznymi. Nie inaczej jest w Brzegach Dolnych i okolicach, które do II wojny światowej zamieszkiwało wiele ludów i kultur, takich jak Łemkowie i jeszcze mniej znani Bojkowie. A także Niemcy. Losy tzw. Kolonizacji Józefińskiej poznacie, podążając Szlakiem Kolonizacji Józefińskiej, prowadzących miłośników historii m.in. przez zapomniane cmentarze. W nieodległym Myczkowie znajdziecie Muzeum Bojków, grupy etnicznej wywodzącej się od ruskich górali. W okolicy Brzegów Dolnych znajduje się także aż 7 urokliwych cerkwi będących częścią Podkarpackiego Szlaku Architektury Drewnianej. Małymi świątyniami, znajdującymi się w niepozornych wsiach zachwycą się i miłośnicy historii, i łowcy kadrów oraz entuzjaści architektury i pielgrzymi.

Brzegi Dolne dla poszukujących wyciszenia

Jeśli właśnie wykrzyczeliście, że „rzucacie wszystko i jedziecie Bieszczady” i...nie wiecie, co dalej, podpowiadamy, że to właśnie tutaj. Brzegi Dolne to idealne miejsce, by złapać perspektywę i wyciszyć się, zażywając bieszczadzkich kąpieli leśnych i wędrując po odsłoniętych pasmach górskich. Wybierzcie się na przepiękną Holicę, do której prowadzi malownicza trasa po grzbiecie Żukowa – jednego z najdłuższych pasm Pogórza Bieszczadzkiego. Stamtąd obejmiecie wzrokiem całe Bieszczady wraz z białym żaglami przesuwającymi się po tafli Jeziora Solińskiego.

Według legendy nazwa Bieszczady, niczym Warszawa, jest połączeniem dwóch słów – „biesy”, czyli diabły i „czady”, czyli, co ciekawe, dobre duchy.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Brzegach Dolnych

1. Wyrusz w las

Nic tak nie relaksuje jak spokojny bieg na nartach biegowych. Technika jazdy jest znacznie prostsza do opanowania niż w przypadku nart zjazdowych, nie potrzeba też tyle sprzętu. Zimą w Brzegach Dolnych znajdziecie kilka tras z przygotowanymi torami, wiodących przez malowniczy bieszczadzki krajobraz.

2. Wskocz na wyjątkowy pokład

Latem zaś w okolicy atrakcyjne są inne tory – te kolejowe, po których można tu jeździć wyjątkową drezyną rowerową! Stacja początkowa znajduje się w Uhercach Mineralnych i tam też kończy się bieg po uprzednim przejechaniu malowniczej trasy nr 108, wybudowanej w czasach Galicji!

3. Posil się

Kiedy zgłodniejecie, zajrzyjcie do starego młyna w Ustrzykach Dolnych. W Muzeum Młynarstwo i Wsi otrzymacie nie tylko potężną dawkę wiedzy o procesie wyrobu mąki, ale też kalorii. W muzeum działa restauracja serwująca lokalne specjały.

4. Śladami nafty

Czy wiedzieliście, że Brzegi Dolne są jednym z najstarszych ośrodków górnictwa naftowego na...świecie?! Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszamy na specjalny Szlak naftowy. Jedna ze stacji szlaku znajduje się właśnie w Brzegach Dolnych, gdzie można zwiedzać mini muzeum kopalnictwa ropy naftowej.

5. Poznaj lokalne sekrety

Chcecie poznać tajemnice Bieszczad i przy okazji porozmawiać ze znawcą regionu? Zajrzyjcie do Muzeum Rozmaitości Bieszczadzkich prowadzonego przez byłego leśnika, który poznał Bieszczady jak własną kieszeń. Muzeum znajdziecie w leśniczówce Łodyna pod Brzegami. W kolekcji znajdują się trofea łowieckie, ikony oraz militaria z całego świata.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej