Domy i apartamenty wakacyjne na Korfu

Rozpocznij wyszukiwanie 1 987 homes w Korfu teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 300 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Korfu

Aparthotel dla 2 osób w Korfu, z jacuzzi i ogród
3,1
26 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
266 złza noc
Aparthotel dla 16 osób w Korfu (miasto), z ogród i sauna
4,3
44 recenzje
Korfu (miasto), Korfu
od
215 złza noc
Aparthotel dla 2 osób w Kavos, z ogród
3,7
207 recenzje
Kavos, Korfu
od
69 złza noc
Aparthotel dla 4 osób w Korfu, z ogród
4,8
29 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
618 złza noc
Aparthotel dla 2 osób w Kavos, z ogród
2,1km do plaży, 2 osób
4,8
71 recenzje
Kavos, Korfu
od
228 złza noc
Aparthotel dla 2 osób w Korfu, z ogród
3,4
87 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
348 złza noc
Aparthotel dla 2 osób w Acharavi, z ogród
4,6
177 recenzje
Acharavi, Korfu
od
206 złza noc
Aparthotel dla 2 osób w Korfu (miasto)
1,8km do plaży, 2 osób, 1 sypialni
4,4
126 recenzje
Korfu (miasto), Korfu
od
193 złza noc
Aparthotel dla 5 osób w Korfu, z ogród, zwierzęta dozwolone
500m do plaży, 5 osób, 2 sypialni
4,4
21 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
361 złza noc
Dom gościnny dla 4 osób w Korfu, z ogród
40m do plaży, 4 osób, 2 sypialni
4,8
45 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
232 złza noc
Aparthotel dla 2 osób w Sidari, z ogród
4,4
56 recenzje
Sidari, Korfu
od
133 złza noc
Aparthotel dla 2 osób w Korfu, z jacuzzi i ogród
4,6
139 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
163 złza noc
Aparthotel dla 2 osób w Korfu, z ogród
4,7
396 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
107 złza noc
Aparthotel dla 2 osób w Korfu, z ogród, zwierzęta dozwolone
1,5km do plaży, 2 osób
4,8
152 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
107 złza noc
Aparthotel dla 3 osób w Korfu, z ogród
4,3
145 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
163 złza noc
Aparthotel dla 3 osób w Kavos, z ogród
4,0
143 recenzje
Kavos, Korfu
od
99 złza noc
Dom gościnny dla 2 osób w Korfu, z ogród
3,5
9 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
172 złza noc
Aparthotel dla 4 osób w Korfu, z ogród
4,4
173 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
253 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Korfu

  • Grecka wyspa
  • Morze Jońskie
  • Historia i kultura
  • Tradycyjna kuchnia

Najpopularniejsze w Korfu

Basen 325
Internet 542
Balkon/ taras 393
TV 450
Klimatyzacja 530
Ogród 411
Parking 482
Pralka 395
Ogrzewanie 229

Domy wakacyjne na Korfu

Apartamenty wakacyjne na Korfu

Korfu była jedną z pierwszych wysp greckich, które w latach sześćdziesiątych zaczęły się cieszyć uwagą turystów. Infrastruktura rozwija się więc tutaj od dziesięcioleci. Na podróżnych czekają liczne restauracje, kluby nocne oraz oczywiście apartamenty wakacyjne. Odwiedzający wyspę goście mogą wręcz przebierać w ofertach. Znajdą mieszkania na wynajem dopasowane do właściwie każdych oczekiwań. Do dyspozycji mamy więc tutaj niewielkie apartamenty dwuosobowe i większe lokale. W skład standardu wchodzą: kuchnia, łazienka oraz balkon lub taras. Tego typu mieszkania możemy wynająć zarówno w stolicy wyspy - mieście Korfu, jak i w bardziej oddalonych regionach wiejskich.

Domy wakacyjne na Korfu

Decydując się na wyjazd na Korfu, możemy wynająć domy wakacyjne właściwie wszelkich rodzajów i gabarytów. Mamy tutaj niewielkie dacze ukryte wśród winnic i gajów oliwnych. Mamy szeregowe domki w rozbudowanych ośrodkach. Są też wreszcie pokaźne wille wyposażone w osobny ogród i basen. Niezależnie od rozmiarów wakacyjne domy gwarantują dwie rzeczy - prywatność i komfort. Dacze, domki i rezydencje znajdziemy właściwie na całej długości Korfu oraz na niewielkich wysepkach leżących na północ od niej.

Widok na miasto Korfu
Widok na miasto Korfu

Położenie i komunikacja

Jak dojechać na Korfu?

Najbardziej komfortowa metoda podróży na wyspę to samolot. Do miasta Korfu możemy tanio dolecieć z Poznania , Warszawy , Katowic i Rzeszowa. Osoby, które decydują się na podróż własnym samochodem, powinny wybrać drogę przez Albanię. Jest o wiele krótsza, ale też wymaga wyjazdu poza strefę Schengen i przebycia niewielkiego odcinka promem. Podróż autobusami i pociągami to rozwiązanie dla prawdziwych twardzieli. Nie ma połączeń bezpośrednich, a przesiadki będą nas czekały co najmniej dwie.

Przemieszczanie się po wyspie

Komunikacja na Korfu opiera się na dwóch rodzajach autobusów. Niebieskie pojazdy możemy nazwać miejskimi. Kursują one po miejscowości Korfu i w obrębie dwudziestu kilometrów od jej granic. Jeśli chcemy dostać się w bardziej oddalone regiony, musimy szukać już autobusów zielonych (kolor samych pojazdów oraz tabliczek przystankowych). Dzięki nim dotrzemy chociażby do Achilionu czy niewielkiego miasteczka Kanoni. Jeśli nie mamy ochoty czekać na przyjazd autobusu, pozostają nam taksówki.

Warto wiedzieć

Kiedy wyjechać na Korfu?

Wybrzeże Morza Jońskiego, to jedno z najcieplejszych miejsc w całej Europie. Na Korfu sezon zaczyna się w maju, a kończy w październiku. Kwatery oczywiście przeżywają największe oblężenie w lipcu i sierpniu. Wtedy bowiem mamy właściwie stuprocentową gwarancję słonecznej pogody. Wtedy też wielu turystów może sobie pozwolić na wyjazd z dziećmi. Jeśli chcemy spędzić wakacje w spokoju, warto więc przemyśleć wyjazd późną wiosną albo jesienią.

Kuchnia wyspy

Wyspa jest kulturowo grecka, ale pamiętajmy, że w historii należała do wielu różnych państw. Była częścią Republiki Weneckiej, a nawet znajdowała się pod protektoratem brytyjskim. Dlatego właśnie w tutejszej kuchni znajdziemy wpływy włoskie oraz angielskie. Dominuje wołowina w rozmaitych sosach podawana z ryżem lub makaronem. Tutejsze tradycyjne dania są statystycznie o wiele cięższe niż te, które możemy zjeść na kontynentalnej Helladzie.

Historia osadnictwa na Korfu sięga siódmego wieku przed naszą erą.

5 najważniejszych atrakcji Korfu

Canal d'Amour
Canal d'Amour
1. Miasto Korfu

Stolica wyspy nazywana też bywa Kerkirą. Tutaj możemy zagubić się w plątaninie uliczek pamiętających czasy Republiki Weneckiej. Miasto przyciąga turystów przede wszystkim romantyczną atmosferą oraz licznymi zabytkami. Możemy zobaczyć dwie twierdze oraz liczne kościoły. Po zwiedzaniu z otwartymi rękami czekają na nas szerokie i czyste plaże miejskie.

2. Achillion

Wyspa cieszyła się zainteresowaniem turystów już w dziewiętnastym wieku. I to nie byle jakich turystów. Swoją rezydencję letnią posiadała tutaj między innymi cesarzowa Sissi. Achillion to obraz wspaniałości dawnego Imperium Austro-Węgierskiego. Pałac został stworzony w neoklasycystycznym stylu oddających ekscentryczny charakter władczyni.

3. Monastyr Theotokou

Grecja słynie ze swoich monastyrów. Jeden z nich znajdziemy także na Korfu. Monastyr Theotokou został zbudowany w trzynastym wieku, ale przeszedł gruntowną modernizację w siedemnastym. Możemy tutaj zwiedzić niezwykle bogate muzeum ikon oraz ukwiecone ogrody przyklasztorne.

4. Canal d’Amour

Kanał miłości - jedno z najpiękniejszych na wyspie miejsc. Znajduje się przy miejscowości Sidari. Zobaczymy tutaj kanion otoczony klifami stworzonymi z piaskowca. Połączenie lazuru wody, głębokiej żółci skał oraz zieleni porastających je drzew pozostawia u wszystkich odwiedzających niezapomniane wrażenia.

5. Laguna Korission

Kolejny dowód na to, że Korfu jest prawdziwie wyjątkowym miejscem. Laguna Korission to przybrzeżne jezioro rozlewające się na długości pięciu kilometrów. Jest siedliskiem żółwi morskich, jaszczurek oraz wielu gatunków ptactwa wodnego. Jego brzegi natomiast otaczają piaszczyste plaże.