Domy i apartamenty wakacyjne na Korfu

Rozpocznij wyszukiwanie 4 390 homes w Korfu teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Korfu

Willa dla 6 osób w Europa, z ogród i basen
5,0
7 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
370 złza noc
Willa dla 5 osób w Europa, z basen i ogród
5,0
20 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
230 złza noc
Willa dla 7 osób w Europa
Korfu, Wyspy Jońskie
od
396 złza noc
Willa dla 12 osób w Europa, z basen i ogród
Korfu, Wyspy Jońskie
od
522 złza noc
Resort dla 3 osób w Kalami, z ogród
4,6
389 recenzje
Kalami, Korfu
od
530 złza noc
Apartament dla 2 osób w Europa, z ogród
4,3
82 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
261 złza noc
Apartament dla 5 osób w Europa, z ogród
5 osób, 2 sypialni, 50m², 80m do plaży
4,7
39 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
304 złza noc
Willa dla 12 osób w Europa, z jacuzzi i ogród oraz basen i sauna
12 osób, 5 sypialni, 360m², 20m do plaży
5,0
7 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
1 378 złza noc
Willa dla 6 osób w Agios Gordios, z ogród, zwierzęta dozwolone
5,0
29 recenzje
Agios Gordios, Korfu
od
283 złza noc
Apartament dla 2 osób w Agios Stefanos, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,7
116 recenzje
Agios Stefanos, Korfu
od
870 złza noc
Apartament dla 2 osób w Europa, z ogród
4,7
50 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
522 złza noc
Willa dla 11 osób w Europa, z ogród
Korfu, Wyspy Jońskie
od
383 złza noc
Apartament dla 2 osób w Europa, z ogród
2 osób, 25m², 200m do plaży
4,5
118 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
261 złza noc
Willa dla 5 osób w Europa, z ogród
5 osób, 2 sypialni, 700m do plaży
5,0
9 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
857 złza noc
Dom dla 4 osób w Europa, z ogród i basen
4,9
14 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
1 000 złza noc
Willa dla 10 osób w Europa, z jacuzzi i ogród oraz basen
10 osób, 5 sypialni, 400m², 1,4km do plaży
4,7
14 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
391 złza noc
Apartament dla 2 osób w Dassia, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,8
96 recenzje
Dassia, Korfu
od
374 złza noc
Willa dla 5 osób w Europa, z ogród
5 osób, 2 sypialni, 1,6km do plaży
5,0
10 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
1 309 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Korfu

  • Grecka wyspa
  • Morze Jońskie
  • Historia i kultura
  • Tradycyjna kuchnia

Najpopularniejsze w Korfu

Basen 1 054
Internet 1 920
Balkon/ taras 1 405
TV 1 772
Klimatyzacja 1 866
Ogród 1 218
Parking 1 710
Pralka 1 408
Ogrzewanie 878

Domy wakacyjne na Korfu

Apartamenty wakacyjne na Korfu

Korfu była jedną z pierwszych wysp greckich, które w latach sześćdziesiątych zaczęły się cieszyć uwagą turystów. Infrastruktura rozwija się więc tutaj od dziesięcioleci. Na podróżnych czekają liczne restauracje, kluby nocne oraz oczywiście apartamenty wakacyjne. Odwiedzający wyspę goście mogą wręcz przebierać w ofertach. Znajdą mieszkania na wynajem dopasowane do właściwie każdych oczekiwań. Do dyspozycji mamy więc tutaj niewielkie apartamenty dwuosobowe i większe lokale. W skład standardu wchodzą: kuchnia, łazienka oraz balkon lub taras. Tego typu mieszkania możemy wynająć zarówno w stolicy wyspy - mieście Korfu, jak i w bardziej oddalonych regionach wiejskich.

Domy wakacyjne na Korfu

Decydując się na wyjazd na Korfu, możemy wynająć domy wakacyjne właściwie wszelkich rodzajów i gabarytów. Mamy tutaj niewielkie dacze ukryte wśród winnic i gajów oliwnych. Mamy szeregowe domki w rozbudowanych ośrodkach. Są też wreszcie pokaźne wille wyposażone w osobny ogród i basen. Niezależnie od rozmiarów wakacyjne domy gwarantują dwie rzeczy - prywatność i komfort. Dacze, domki i rezydencje znajdziemy właściwie na całej długości Korfu oraz na niewielkich wysepkach leżących na północ od niej.

Widok na miasto Korfu
Widok na miasto Korfu

Położenie i komunikacja

Jak dojechać na Korfu?

Najbardziej komfortowa metoda podróży na wyspę to samolot. Do miasta Korfu możemy tanio dolecieć z Poznania , Warszawy , Katowic i Rzeszowa. Osoby, które decydują się na podróż własnym samochodem, powinny wybrać drogę przez Albanię. Jest o wiele krótsza, ale też wymaga wyjazdu poza strefę Schengen i przebycia niewielkiego odcinka promem. Podróż autobusami i pociągami to rozwiązanie dla prawdziwych twardzieli. Nie ma połączeń bezpośrednich, a przesiadki będą nas czekały co najmniej dwie.

Przemieszczanie się po wyspie

Komunikacja na Korfu opiera się na dwóch rodzajach autobusów. Niebieskie pojazdy możemy nazwać miejskimi. Kursują one po miejscowości Korfu i w obrębie dwudziestu kilometrów od jej granic. Jeśli chcemy dostać się w bardziej oddalone regiony, musimy szukać już autobusów zielonych (kolor samych pojazdów oraz tabliczek przystankowych). Dzięki nim dotrzemy chociażby do Achilionu czy niewielkiego miasteczka Kanoni. Jeśli nie mamy ochoty czekać na przyjazd autobusu, pozostają nam taksówki.

Warto wiedzieć

Kiedy wyjechać na Korfu?

Wybrzeże Morza Jońskiego, to jedno z najcieplejszych miejsc w całej Europie. Na Korfu sezon zaczyna się w maju, a kończy w październiku. Kwatery oczywiście przeżywają największe oblężenie w lipcu i sierpniu. Wtedy bowiem mamy właściwie stuprocentową gwarancję słonecznej pogody. Wtedy też wielu turystów może sobie pozwolić na wyjazd z dziećmi. Jeśli chcemy spędzić wakacje w spokoju, warto więc przemyśleć wyjazd późną wiosną albo jesienią.

Kuchnia wyspy

Wyspa jest kulturowo grecka, ale pamiętajmy, że w historii należała do wielu różnych państw. Była częścią Republiki Weneckiej, a nawet znajdowała się pod protektoratem brytyjskim. Dlatego właśnie w tutejszej kuchni znajdziemy wpływy włoskie oraz angielskie. Dominuje wołowina w rozmaitych sosach podawana z ryżem lub makaronem. Tutejsze tradycyjne dania są statystycznie o wiele cięższe niż te, które możemy zjeść na kontynentalnej Helladzie.

Historia osadnictwa na Korfu sięga siódmego wieku przed naszą erą.

5 najważniejszych atrakcji Korfu

Canal d'Amour
Canal d'Amour
1. Miasto Korfu

Stolica wyspy nazywana też bywa Kerkirą. Tutaj możemy zagubić się w plątaninie uliczek pamiętających czasy Republiki Weneckiej. Miasto przyciąga turystów przede wszystkim romantyczną atmosferą oraz licznymi zabytkami. Możemy zobaczyć dwie twierdze oraz liczne kościoły. Po zwiedzaniu z otwartymi rękami czekają na nas szerokie i czyste plaże miejskie.

2. Achillion

Wyspa cieszyła się zainteresowaniem turystów już w dziewiętnastym wieku. I to nie byle jakich turystów. Swoją rezydencję letnią posiadała tutaj między innymi cesarzowa Sissi. Achillion to obraz wspaniałości dawnego Imperium Austro-Węgierskiego. Pałac został stworzony w neoklasycystycznym stylu oddających ekscentryczny charakter władczyni.

3. Monastyr Theotokou

Grecja słynie ze swoich monastyrów. Jeden z nich znajdziemy także na Korfu. Monastyr Theotokou został zbudowany w trzynastym wieku, ale przeszedł gruntowną modernizację w siedemnastym. Możemy tutaj zwiedzić niezwykle bogate muzeum ikon oraz ukwiecone ogrody przyklasztorne.

4. Canal d’Amour

Kanał miłości - jedno z najpiękniejszych na wyspie miejsc. Znajduje się przy miejscowości Sidari. Zobaczymy tutaj kanion otoczony klifami stworzonymi z piaskowca. Połączenie lazuru wody, głębokiej żółci skał oraz zieleni porastających je drzew pozostawia u wszystkich odwiedzających niezapomniane wrażenia.

5. Laguna Korission

Kolejny dowód na to, że Korfu jest prawdziwie wyjątkowym miejscem. Laguna Korission to przybrzeżne jezioro rozlewające się na długości pięciu kilometrów. Jest siedliskiem żółwi morskich, jaszczurek oraz wielu gatunków ptactwa wodnego. Jego brzegi natomiast otaczają piaszczyste plaże.