Domy i apartamenty wakacyjne w Grecji

Rozpocznij wyszukiwanie 65 382 homes w Grecja teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 300 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Grecja

Dom gościnny dla 2 osób w Finikia, z taras
5,0
148 recenzje
Finikia, Region Wyspy Egejskie Południowe
741 złza noc
Aparthotel dla 2 osób w Limin Chersonisu, z ogród
4,3
107 recenzje
Limin Chersonisu, Kreta
273 złza noc
Aparthotel dla 2 osób w Sitia, z ogród
4,7
267 recenzje
Sitia, Kreta
238 złza noc
Dom gościnny dla 2 osób w Oropedio Lasitiu, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,3
62 recenzje
Oropedio Lasitiu, Kreta
182 złza noc
Aparthotel dla 2 osób w Agios Georgios, z jacuzzi i ogród
4,9
146 recenzje
Agios Georgios, Region Wyspy Egejskie Południowe
1 200 złza noc
Dom gościnny dla 2 osób w Thera
4,4
123 recenzje
Thera, Region Wyspy Egejskie Południowe
334 złza noc
Aparthotel dla 2 osób w Mykonos, z ogród
4,7
64 recenzje
Mykonos, Region Wyspy Egejskie Południowe
1 079 złza noc
Aparthotel dla 2 osób w Thera, z taras
4,5
231 recenzje
Thera, Region Wyspy Egejskie Południowe
360 złza noc
Apartament dla 1 osób w Perissa
3,9
146 recenzje
Perissa, Region Wyspy Egejskie Południowe
130 złza noc
Aparthotel dla 2 osób w Imerovigli, z ogród
4,8
277 recenzje
Imerovigli, Region Wyspy Egejskie Południowe
749 złza noc
Hotel dla 4 osób w Retimno, z ogród
4 osób, 2 sypialni
4,7
22 recenzje
Retimno, Kreta
901 złza noc
Aparthotel dla 2 osób w Pyrgos Kallistis, z jacuzzi i ogród, zwierzęta dozwolone
4,9
224 recenzje
Pyrgos Kallistis, Region Wyspy Egejskie Południowe
1 040 złza noc
Apartament dla 3 osób w Limin Chersonisu, z jacuzzi i ogród oraz sauna i basen
4,7
8 recenzje
Limin Chersonisu, Kreta
191 złza noc
Aparthotel dla 2 osób w Bali, z ogród
4,5
365 recenzje
Bali, Kreta
251 złza noc
Aparthotel dla 2 osób w Jerapetra, z jacuzzi i ogród oraz basen
4,5
172 recenzje
Jerapetra, Kreta
230 złza noc
Dom gościnny dla 2 osób w Mykonos, z ogród
4,4
230 recenzje
Mykonos, Region Wyspy Egejskie Południowe
563 złza noc
Aparthotel dla 2 osób w Kamari, z ogród
2 osób
4,5
515 recenzje
Kamari, Region Wyspy Egejskie Południowe
468 złza noc
Apartament dla 2 osób w Simi, z taras i balkon
4,4
73 recenzje
Simi, Region Wyspy Egejskie Południowe
204 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Grecja

  • Starożytność
  • Liczne wyspy
  • Morze
  • Słoneczna pogoda
  • Kultura i sztuka

Najpopularniejsze w Grecja

Basen 3 811
Internet 9 053
Zwierzęta dozwolone 3 267
Balkon/ taras 8 141
TV 7 512
Klimatyzacja 8 745
Ogród 6 272
Parking 8 390
Pralka 6 019

Domy i apartamenty wakacyjne w Grecji

Apartamenty wakacyjne w kontynentalnej Grecji

Apartament to niezwykle popularna i efektywna forma zakwaterowania. W kontynentalnej części Grecji możemy wynająć dziesiątki tego typu mieszkań. W większości gwarantują one miejsca sypialne dla grup od czterech do sześciu osób. Posiadają także kuchnię oraz bardzo często taras. Ten ostatni będzie świetnym miejscem do późnych śniadać oraz wieczornych imprez. Większość mieszkań na wynajem znajdziemy oczywiście w licznych nadmorskich kurortach. Warto jednak przemyśleć wynajęcie na kilka dni apartamentu w Atenach lub w głębi kraju, aby lepiej poznać jego kulturę.

Domy wakacyjne na wyspach greckich

Powierzchnię Grecji w jednej piątej stanowią wyspy. Wiele z nich jest niezamieszkałych albo zamieszkałych w niewielkim stopniu. Domy wakacyjne na jednej z wysp Morza Jońskiego, to świetny pomysł na całkowite oderwanie się od codzienności. Mamy wręcz gwarancję, że nikt nie będzie nam przeszkadzał. Domek wakacyjny daje całkowitą prywatność. Do dyspozycji w większości wypadków oferuje także ogródek lub teren zielony. Będziemy mogli z niego korzystać jako miejsca do relaksu. Wille - domki wakacyjne o podwyższonym standardzie często posiadają nawet prywatny basen.

Widok na Akropol
Widok na Akropol

Położenie i komunikacja

Czym wybrać się do Grecji?

Przeważająca część Grecji leży na Półwyspie Peloponeskim. Największą popularnością wśród turystów cieszą się natomiast wyspy. Najłatwiej dostać się na jedną z nich samolotem. Znajdziemy liczne rejsy wyruszające z Polski na Korfu czy Kretę. Oczywiście część samolotów leci także do kontynentalnych miast - Aten czy Salonik. W sezonie znajdziemy liczne rejsy czarterowe last minute, które pozwolą przebyć drogę za naprawdę niewielką cenę.

Przemieszczanie się po Grecji

Kraj jest górzysty. Znaczna część jego dróg niespokojnie wije się wzdłóż zboczy. Ten fakt warto wziąć pod uwagę planując samodzielne zwiedzanie Grecji. Na jeżdżenie po drogach półwyspu powinni porywać się kierowcy doświadczeni. Podczas samodzielnego zwiedzania kraju najlepiej skorzystać z autobusów obsługiwanych przez przedsiębiorstwo KTEL. Dostaniemy się nimi do nawet najmniejszych miejscowości. Z pociągami należy uważać. Sieć kolejowa odgrywa tutaj mniejszą rolę niż w innych państwach europejskich. Pociągi przemieszczają się też wolniej niż autobusy. Nie sposób oczywiście pominąć promów. Warto przemyśleć zarezerwowanie biletu na jedną z łodzi wypływających z Pireusu. Stąd dostaniemy się na właściwie każdą z greckich wysp.

Warto wiedzieć

Jak porozumieć się z Grekami?

Z jednej strony język polski przejął wiele słów ze starogreckiego. Z drugiej współczesna mowa Peloponezu brzmi bardzo obco w naszych uszach. Ma mniej lingwistycznych kuzynów niż osławiony na tym polu węgierski. W hotelach i barach plażowych obsługa mówi po angielsku. Na ulicy już to bywa bardzo różnie. Problemów dodatkowo może nastręczać fakt, że w północnej Grecji część mieszkańców kiwa głową na 'nie' i kręci na 'tak'. Krótko mówiąc, musimy nastawiać się na zdawkowe rozmowy na migi.

Kuchnia grecka

Z jednej strony postrzegana jest jako prosta i lekka, a z drugiej jej sztandarowe danie stanowi musaka. W Grecji zjemy dziesiątki oryginalnych potraw. Co ciekawe, niektóre z nich pamiętają czasy starożytne - chociażby skordalia. Wieprzowa kiełbasa loukaniko pochodzi z czasów rzymskich, a sos tzatziki z tureckich. Krótko mówiąc, grecka tradycja kulinarna to przejażdżka przez kultury i epoki.

Grecja to najbardziej słoneczny kraj w Europie. Średnio w ciągu roku jest tu aż 250 dni pełnych słońca!

5 najważniejszych atrakcji Grecji

Typowa architektura w Grecji – białe domki z niebieskimi dachami
Typowa architektura w Grecji – białe domki z niebieskimi dachami
1. Akropol

Historia państwowości greckiej sięga aż do głębokiej starożytności. Liczne zabytki nie pozwalają o tym fakcie zapomnieć. W Atenach możemy zwiedzać między innymi Akropol. Nazwa ta oznacza górne miasto. Pierwotnie Akropolis miało być cytadelą - dlatego właśnie zbudowano je na wzgórzu. W późniejszych czasach powstały tutaj liczne świątynie.

2. Meteory

Świadectwo średniowiecznej historii Półwyspu Peloponeskiego. Kompleks klasztorny zbudowany na skałach. Łącznie powstało tutaj dwadzieścia cztery klasztory - każdy leżał na osobnej półce skalnej. Do dnia dzisiejszego przetrwało jedynie sześć monastyrów. Legenda mówi, że założyciel pierwszego klasztoru wleciał na szczyt góry na grzbiecie orła. Przez wiele lat zwiedzanie było możliwe tylko dzięki prowizorycznym windom wciąganym ręcznie. Obecnie poszczególne klasztory połączone są systemem ścieżek, mostów i schodów.

3. Rodos

Miasto leżące na wyspie o tej samej nazwie. W starożytności to właśnie tutaj stał Kolos Rodyjski - jeden z siedmiu cudów świata. Dzisiaj po gigancie zostało jedynie wspomnienie... Możemy za to podziwiać pamiątki czasów średniowiecznych i późniejszych. Zwiedzimy więc mury obronne, szpital Joannitów oraz wiele zabytków pozostałych po czasach osmańskiego panowania nad Grecją.

4. Mykeny

Tutaj znajdziemy zabytki sięgające najdalej wstecz - aż do czasów można powiedzieć mitologicznych. W Mykenach bowiem znajduje się grób Agamemnona (naturalnie co do jego autentyczności trwają spory). Zobaczymy także wiele innych budowli upamiętniających najwcześniejszy okres w historii Grecji - ten sięgający do II tysiąclecia przed naszą erą.

5. Saloniki

Miasto o długiej i bogatej historii. Było ważnym punktem starożytnego królestwa Mecedonii. Pełniło także istotną rolę w administracji Cesarstwa Rzymskiego. Jeszcze w dwudziestym wieku bywało nazywane Drugą Jerozolimą, ze względu na duży procent ludności żydowskiej. Tutaj też urodził się ojciec tureckiego narodu - Mustafa Kemal Atatürk. Na terenie współczesnych Salonik znajdziemy zabytki upamiętniające każdy z burzliwych okresów w historii miasta.