Domy i apartamenty wakacyjne w Grecji

Rozpocznij wyszukiwanie 29 329 homes w Grecja teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Grecja

Apartament dla 7 osób w Retimno, z ogród, Dla rodziny
7 osób, 3 sypialni, 550m do plaży
Retimno, Kreta
od
366 złza noc
Apartament dla 2 osób w Vasilikos, z ogród
2 osób, 1 sypialni, 40m do plaży
4,8
28 recenzje
Vasilikos, Wyspy Jońskie
od
170 złza noc
Studio dla 4 osób w Andreas, z ogród
Andreas, Peloponez
od
268 złza noc
Dom dla 4 osób w Europa, z taras
4 osób, 2 sypialni, 7,6km do plaży
Eretria, Region Grecja Środkowa
od
183 złza noc
Duży dom dla 8 osób w Europa
8 osób, 4 sypialni, 550m do plaży
Istieas-Aidipsou, Region Grecja Środkowa
od
507 złza noc
Willa dla 2 osób w Europa, z ogród
4,8
8 recenzje
Naksos, Region Wyspy Egejskie Południowe
od
614 złza noc
Duży apartament dla 6 osób w Nauplion, z taras
6 osób, 3 sypialni, 1km do plaży
3,8
9 recenzje
Nauplion, Peloponez
od
183 złza noc
Apartament dla 2 osób w Europa, z taras
4,1
82 recenzje
Naksos, Region Wyspy Egejskie Południowe
od
145 złza noc
Willa dla 12 osób w Europa, z balkon i basen
Południowa Kreta, Kreta
od
516 złza noc
Apartament dla 2 osób w Vourvourou, z ogród
4,8
66 recenzje
Vourvourou, Region Macedonia Środkowa
od
511 złza noc
Willa dla 10 osób w Kolympia, z ogród i jacuzzi
10 osób, 5 sypialni, 550m do plaży
5,0
7 recenzje
Kolympia, Region Wyspy Egejskie Południowe
od
1 811 złza noc
Willa dla 5 osób w Europa, z ogród i basen
5,0
20 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
226 złza noc
Willa dla 6 osób w Europa, z ogród
6 osób, 2 sypialni, 600m do plaży
5,0
44 recenzje
Naksos, Region Wyspy Egejskie Południowe
od
1 253 złza noc
Duży apartament dla 6 osób w Retimno, z taras
Retimno, Kreta
od
260 złza noc
Apartament dla 2 osób w Europa, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,6
15 recenzje
Skiros, Region Grecja Środkowa
od
175 złza noc
Willa dla 6 osób w Europa, z ogród
4,9
35 recenzje
Rodos (wyspa), Region Wyspy Egejskie Południowe
od
1 278 złza noc
Willa dla 14 osób w Retimno, z ogród
14 osób, 5 sypialni, 3,4km do plaży
4,8
7 recenzje
Retimno, Kreta
od
809 złza noc
Willa dla 7 osób w Europa, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,5
5 recenzje
Zakintos, Wyspy Jońskie
od
2 982 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Grecja

  • Starożytność
  • Liczne wyspy
  • Morze
  • Słoneczna pogoda
  • Kultura i sztuka

Najpopularniejsze w Grecja

Basen 3 139
Internet 6 685
Zwierzęta dozwolone 2 249
Balkon/ taras 5 868
TV 6 291
Klimatyzacja 6 533
Ogród 4 488
Parking 6 225
Pralka 5 367

Domy i apartamenty wakacyjne w Grecji

Apartamenty wakacyjne w kontynentalnej Grecji

Apartament to niezwykle popularna i efektywna forma zakwaterowania. W kontynentalnej części Grecji możemy wynająć dziesiątki tego typu mieszkań. W większości gwarantują one miejsca sypialne dla grup od czterech do sześciu osób. Posiadają także kuchnię oraz bardzo często taras. Ten ostatni będzie świetnym miejscem do późnych śniadać oraz wieczornych imprez. Większość mieszkań na wynajem znajdziemy oczywiście w licznych nadmorskich kurortach. Warto jednak przemyśleć wynajęcie na kilka dni apartamentu w Atenach lub w głębi kraju, aby lepiej poznać jego kulturę.

Domy wakacyjne na wyspach greckich

Powierzchnię Grecji w jednej piątej stanowią wyspy. Wiele z nich jest niezamieszkałych albo zamieszkałych w niewielkim stopniu. Domy wakacyjne na jednej z wysp Morza Jońskiego, to świetny pomysł na całkowite oderwanie się od codzienności. Mamy wręcz gwarancję, że nikt nie będzie nam przeszkadzał. Domek wakacyjny daje całkowitą prywatność. Do dyspozycji w większości wypadków oferuje także ogródek lub teren zielony. Będziemy mogli z niego korzystać jako miejsca do relaksu. Wille - domki wakacyjne o podwyższonym standardzie często posiadają nawet prywatny basen.

Widok na Akropol
Widok na Akropol

Położenie i komunikacja

Czym wybrać się do Grecji?

Przeważająca część Grecji leży na Półwyspie Peloponeskim. Największą popularnością wśród turystów cieszą się natomiast wyspy. Najłatwiej dostać się na jedną z nich samolotem. Znajdziemy liczne rejsy wyruszające z Polski na Korfu czy Kretę. Oczywiście część samolotów leci także do kontynentalnych miast - Aten czy Salonik. W sezonie znajdziemy liczne rejsy czarterowe last minute, które pozwolą przebyć drogę za naprawdę niewielką cenę.

Przemieszczanie się po Grecji

Kraj jest górzysty. Znaczna część jego dróg niespokojnie wije się wzdłóż zboczy. Ten fakt warto wziąć pod uwagę planując samodzielne zwiedzanie Grecji. Na jeżdżenie po drogach półwyspu powinni porywać się kierowcy doświadczeni. Podczas samodzielnego zwiedzania kraju najlepiej skorzystać z autobusów obsługiwanych przez przedsiębiorstwo KTEL. Dostaniemy się nimi do nawet najmniejszych miejscowości. Z pociągami należy uważać. Sieć kolejowa odgrywa tutaj mniejszą rolę niż w innych państwach europejskich. Pociągi przemieszczają się też wolniej niż autobusy. Nie sposób oczywiście pominąć promów. Warto przemyśleć zarezerwowanie biletu na jedną z łodzi wypływających z Pireusu. Stąd dostaniemy się na właściwie każdą z greckich wysp.

Warto wiedzieć

Jak porozumieć się z Grekami?

Z jednej strony język polski przejął wiele słów ze starogreckiego. Z drugiej współczesna mowa Peloponezu brzmi bardzo obco w naszych uszach. Ma mniej lingwistycznych kuzynów niż osławiony na tym polu węgierski. W hotelach i barach plażowych obsługa mówi po angielsku. Na ulicy już to bywa bardzo różnie. Problemów dodatkowo może nastręczać fakt, że w północnej Grecji część mieszkańców kiwa głową na 'nie' i kręci na 'tak'. Krótko mówiąc, musimy nastawiać się na zdawkowe rozmowy na migi.

Kuchnia grecka

Z jednej strony postrzegana jest jako prosta i lekka, a z drugiej jej sztandarowe danie stanowi musaka. W Grecji zjemy dziesiątki oryginalnych potraw. Co ciekawe, niektóre z nich pamiętają czasy starożytne - chociażby skordalia. Wieprzowa kiełbasa loukaniko pochodzi z czasów rzymskich, a sos tzatziki z tureckich. Krótko mówiąc, grecka tradycja kulinarna to przejażdżka przez kultury i epoki.

Grecja to najbardziej słoneczny kraj w Europie. Średnio w ciągu roku jest tu aż 250 dni pełnych słońca!

5 najważniejszych atrakcji Grecji

Typowa architektura w Grecji – białe domki z niebieskimi dachami
Typowa architektura w Grecji – białe domki z niebieskimi dachami
1. Akropol

Historia państwowości greckiej sięga aż do głębokiej starożytności. Liczne zabytki nie pozwalają o tym fakcie zapomnieć. W Atenach możemy zwiedzać między innymi Akropol. Nazwa ta oznacza górne miasto. Pierwotnie Akropolis miało być cytadelą - dlatego właśnie zbudowano je na wzgórzu. W późniejszych czasach powstały tutaj liczne świątynie.

2. Meteory

Świadectwo średniowiecznej historii Półwyspu Peloponeskiego. Kompleks klasztorny zbudowany na skałach. Łącznie powstało tutaj dwadzieścia cztery klasztory - każdy leżał na osobnej półce skalnej. Do dnia dzisiejszego przetrwało jedynie sześć monastyrów. Legenda mówi, że założyciel pierwszego klasztoru wleciał na szczyt góry na grzbiecie orła. Przez wiele lat zwiedzanie było możliwe tylko dzięki prowizorycznym windom wciąganym ręcznie. Obecnie poszczególne klasztory połączone są systemem ścieżek, mostów i schodów.

3. Rodos

Miasto leżące na wyspie o tej samej nazwie. W starożytności to właśnie tutaj stał Kolos Rodyjski - jeden z siedmiu cudów świata. Dzisiaj po gigancie zostało jedynie wspomnienie... Możemy za to podziwiać pamiątki czasów średniowiecznych i późniejszych. Zwiedzimy więc mury obronne, szpital Joannitów oraz wiele zabytków pozostałych po czasach osmańskiego panowania nad Grecją.

4. Mykeny

Tutaj znajdziemy zabytki sięgające najdalej wstecz - aż do czasów można powiedzieć mitologicznych. W Mykenach bowiem znajduje się grób Agamemnona (naturalnie co do jego autentyczności trwają spory). Zobaczymy także wiele innych budowli upamiętniających najwcześniejszy okres w historii Grecji - ten sięgający do II tysiąclecia przed naszą erą.

5. Saloniki

Miasto o długiej i bogatej historii. Było ważnym punktem starożytnego królestwa Mecedonii. Pełniło także istotną rolę w administracji Cesarstwa Rzymskiego. Jeszcze w dwudziestym wieku bywało nazywane Drugą Jerozolimą, ze względu na duży procent ludności żydowskiej. Tutaj też urodził się ojciec tureckiego narodu - Mustafa Kemal Atatürk. Na terenie współczesnych Salonik znajdziemy zabytki upamiętniające każdy z burzliwych okresów w historii miasta.