Domy i apartamenty wakacyjne w Grecji

Rozpocznij wyszukiwanie 32 604 homes w Grecja teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 300 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Grecja

Dom dla 3 osób w Chania, z jacuzzi i ogród
4,8
10 recenzje
Chania, Kreta
od
515 złza noc
Apartament dla 2 osób w Alonisos, z ogród
0m do plaży, 2 osób
4,7
30 recenzje
Sporades, Tesalia
od
275 złza noc
Apartament dla 2 osób w Samos, z ogród
4,6
10 recenzje
Samos, Region Wyspy Egejskie Północne
od
172 złza noc
Apartament dla 2 osób w Chios, z taras
10m do plaży, 2 osób
4,8
199 recenzje
Chios, Region Wyspy Egejskie Północne
od
137 złza noc
Domek letniskowy dla 4 osób w Zakintos, z ogród, zwierzęta dozwolone
2 sypialni, 8,3km do plaży, 4 osób
Zakintos, Wyspy Jońskie
od
129 złza noc
Apartament dla 2 osób w Santoryn, z ogród
4,5
162 recenzje
Santoryn, Region Wyspy Egejskie Południowe
od
279 złza noc
Apartament dla 2 osób w Korfu
3,5
63 recenzje
Korfu, Wyspy Jońskie
od
150 złza noc
Wiejski domek dla 6 osób w Zakintos, z ogród
4,9
13 recenzje
Zakintos, Wyspy Jońskie
od
369 złza noc
Apartament dla 4 osób w Rodos (wyspa), z ogród
250m do plaży, 4 osób
4,8
128 recenzje
Rodos (wyspa), Region Wyspy Egejskie Południowe
od
215 złza noc
Apartament dla 2 osób w Kefalinia
200m do plaży, 2 osób
3,9
100 recenzje
Kefalinia, Wyspy Jońskie
od
150 złza noc
Apartament dla 3 osób w Kisamos
4,7
31 recenzje
Kisamos, Kreta
od
150 złza noc
Willa dla 4 osób w Apokoronas, z ogród
3,7
105 recenzje
Apokoronas, Kreta
od
331 złza noc
Willa dla 4 osób w Mykonos, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,4
97 recenzje
Mykonos, Region Wyspy Egejskie Południowe
od
318 złza noc
Apartament dla 2 osób w Sfakia, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,7
215 recenzje
Sfakia, Kreta
od
137 złza noc
Willa dla 5 osób w Retimno, z ogród
2 sypialni, 600m do plaży, 5 osób
5,0
45 recenzje
Retimno, Kreta
od
344 złza noc
Apartament dla 2 osób w Kefalinia
4,7
47 recenzje
Kefalinia, Wyspy Jońskie
od
129 złza noc
Willa dla 3 osób w Retimno, z ogród, zwierzęta dozwolone
1 sypialni, 2,4km do plaży, 3 osób
4,9
80 recenzje
Retimno, Kreta
od
266 złza noc
Willa dla 4 osób w Retimno
2 sypialni, 7km do plaży, 4 osób
4,9
16 recenzje
Retimno, Kreta
od
172 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Grecja

  • Starożytność
  • Liczne wyspy
  • Morze
  • Słoneczna pogoda
  • Kultura i sztuka

Najpopularniejsze w Grecja

Basen 2 714
Internet 5 518
Zwierzęta dozwolone 1 924
Balkon/ taras 4 881
TV 5 134
Klimatyzacja 5 434
Ogród 3 798
Parking 5 182
Pralka 4 505

Domy i apartamenty wakacyjne w Grecji

Apartamenty wakacyjne w kontynentalnej Grecji

Apartament to niezwykle popularna i efektywna forma zakwaterowania. W kontynentalnej części Grecji możemy wynająć dziesiątki tego typu mieszkań. W większości gwarantują one miejsca sypialne dla grup od czterech do sześciu osób. Posiadają także kuchnię oraz bardzo często taras. Ten ostatni będzie świetnym miejscem do późnych śniadać oraz wieczornych imprez. Większość mieszkań na wynajem znajdziemy oczywiście w licznych nadmorskich kurortach. Warto jednak przemyśleć wynajęcie na kilka dni apartamentu w Atenach lub w głębi kraju, aby lepiej poznać jego kulturę.

Domy wakacyjne na wyspach greckich

Powierzchnię Grecji w jednej piątej stanowią wyspy. Wiele z nich jest niezamieszkałych albo zamieszkałych w niewielkim stopniu. Domy wakacyjne na jednej z wysp Morza Jońskiego, to świetny pomysł na całkowite oderwanie się od codzienności. Mamy wręcz gwarancję, że nikt nie będzie nam przeszkadzał. Domek wakacyjny daje całkowitą prywatność. Do dyspozycji w większości wypadków oferuje także ogródek lub teren zielony. Będziemy mogli z niego korzystać jako miejsca do relaksu. Wille - domki wakacyjne o podwyższonym standardzie często posiadają nawet prywatny basen.

Widok na Akropol
Widok na Akropol

Położenie i komunikacja

Czym wybrać się do Grecji?

Przeważająca część Grecji leży na Półwyspie Peloponeskim. Największą popularnością wśród turystów cieszą się natomiast wyspy. Najłatwiej dostać się na jedną z nich samolotem. Znajdziemy liczne rejsy wyruszające z Polski na Korfu czy Kretę. Oczywiście część samolotów leci także do kontynentalnych miast - Aten czy Salonik. W sezonie znajdziemy liczne rejsy czarterowe last minute, które pozwolą przebyć drogę za naprawdę niewielką cenę.

Przemieszczanie się po Grecji

Kraj jest górzysty. Znaczna część jego dróg niespokojnie wije się wzdłóż zboczy. Ten fakt warto wziąć pod uwagę planując samodzielne zwiedzanie Grecji. Na jeżdżenie po drogach półwyspu powinni porywać się kierowcy doświadczeni. Podczas samodzielnego zwiedzania kraju najlepiej skorzystać z autobusów obsługiwanych przez przedsiębiorstwo KTEL. Dostaniemy się nimi do nawet najmniejszych miejscowości. Z pociągami należy uważać. Sieć kolejowa odgrywa tutaj mniejszą rolę niż w innych państwach europejskich. Pociągi przemieszczają się też wolniej niż autobusy. Nie sposób oczywiście pominąć promów. Warto przemyśleć zarezerwowanie biletu na jedną z łodzi wypływających z Pireusu. Stąd dostaniemy się na właściwie każdą z greckich wysp.

Warto wiedzieć

Jak porozumieć się z Grekami?

Z jednej strony język polski przejął wiele słów ze starogreckiego. Z drugiej współczesna mowa Peloponezu brzmi bardzo obco w naszych uszach. Ma mniej lingwistycznych kuzynów niż osławiony na tym polu węgierski. W hotelach i barach plażowych obsługa mówi po angielsku. Na ulicy już to bywa bardzo różnie. Problemów dodatkowo może nastręczać fakt, że w północnej Grecji część mieszkańców kiwa głową na 'nie' i kręci na 'tak'. Krótko mówiąc, musimy nastawiać się na zdawkowe rozmowy na migi.

Kuchnia grecka

Z jednej strony postrzegana jest jako prosta i lekka, a z drugiej jej sztandarowe danie stanowi musaka. W Grecji zjemy dziesiątki oryginalnych potraw. Co ciekawe, niektóre z nich pamiętają czasy starożytne - chociażby skordalia. Wieprzowa kiełbasa loukaniko pochodzi z czasów rzymskich, a sos tzatziki z tureckich. Krótko mówiąc, grecka tradycja kulinarna to przejażdżka przez kultury i epoki.

Grecja to najbardziej słoneczny kraj w Europie. Średnio w ciągu roku jest tu aż 250 dni pełnych słońca!

5 najważniejszych atrakcji Grecji

Typowa architektura w Grecji – białe domki z niebieskimi dachami
Typowa architektura w Grecji – białe domki z niebieskimi dachami
1. Akropol

Historia państwowości greckiej sięga aż do głębokiej starożytności. Liczne zabytki nie pozwalają o tym fakcie zapomnieć. W Atenach możemy zwiedzać między innymi Akropol. Nazwa ta oznacza górne miasto. Pierwotnie Akropolis miało być cytadelą - dlatego właśnie zbudowano je na wzgórzu. W późniejszych czasach powstały tutaj liczne świątynie.

2. Meteory

Świadectwo średniowiecznej historii Półwyspu Peloponeskiego. Kompleks klasztorny zbudowany na skałach. Łącznie powstało tutaj dwadzieścia cztery klasztory - każdy leżał na osobnej półce skalnej. Do dnia dzisiejszego przetrwało jedynie sześć monastyrów. Legenda mówi, że założyciel pierwszego klasztoru wleciał na szczyt góry na grzbiecie orła. Przez wiele lat zwiedzanie było możliwe tylko dzięki prowizorycznym windom wciąganym ręcznie. Obecnie poszczególne klasztory połączone są systemem ścieżek, mostów i schodów.

3. Rodos

Miasto leżące na wyspie o tej samej nazwie. W starożytności to właśnie tutaj stał Kolos Rodyjski - jeden z siedmiu cudów świata. Dzisiaj po gigancie zostało jedynie wspomnienie... Możemy za to podziwiać pamiątki czasów średniowiecznych i późniejszych. Zwiedzimy więc mury obronne, szpital Joannitów oraz wiele zabytków pozostałych po czasach osmańskiego panowania nad Grecją.

4. Mykeny

Tutaj znajdziemy zabytki sięgające najdalej wstecz - aż do czasów można powiedzieć mitologicznych. W Mykenach bowiem znajduje się grób Agamemnona (naturalnie co do jego autentyczności trwają spory). Zobaczymy także wiele innych budowli upamiętniających najwcześniejszy okres w historii Grecji - ten sięgający do II tysiąclecia przed naszą erą.

5. Saloniki

Miasto o długiej i bogatej historii. Było ważnym punktem starożytnego królestwa Mecedonii. Pełniło także istotną rolę w administracji Cesarstwa Rzymskiego. Jeszcze w dwudziestym wieku bywało nazywane Drugą Jerozolimą, ze względu na duży procent ludności żydowskiej. Tutaj też urodził się ojciec tureckiego narodu - Mustafa Kemal Atatürk. Na terenie współczesnych Salonik znajdziemy zabytki upamiętniające każdy z burzliwych okresów w historii miasta.