Domy i apartamenty wakacyjne w Rzeszowie

Domy i apartamenty wakacyjne w Rzeszowie

Rozpocznij wyszukiwanie 212 homes w Rzeszów teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Rzeszów

Główne atrakcje w w Rzeszów

  • Ciekawe zabytki
  • Bliskość natury
  • Rodzinne wakacje
  • Aktywny wypoczynek
  • Spokój

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Rzeszów

425 złdla 25 maj - 1 cze
606 zł średnia roczna
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
mar
kwi
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Rzeszów

57%dla 25 maj - 1 cze
68% średnia roczna
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
mar
kwi
Procent dostępnych obiektów

Apartamenty wakacyjne w Rzeszowie

Wygodne apartamenty wakacyjne w sercu Rzeszowa

Rzeszów to piękne miasto ulokowane w jednym z najciekawszych pod względem historycznym i geograficznym regionów Polski. Stanowi ono doskonały punkt wypadowy do zwiedzania innych interesujących miejsc w okolicy oraz pieszych wędrówek. Warto zarezerwować apartamenty wakacyjne w samym centrum Rzeszowa, aby cieszyć się jego przyjazną atmosferą i mieć dobrą kuchnię na wyciągnięcie ręki. Lokalizacje umożliwiające bezpieczne pozostawienie samochodu, a także wyróżniające się pełnym wyposażeniem wysokiej jakości znajdują się w obrębie rzeszowskiego Śródmieścia, przy ulicach takich jak 3 Maja lub Szpitalna.

Domy wakacyjne w okolicach Rzeszowa

Wakacje w ciszy i spokoju przy równoczesnej bliskości dużego miasta - czemu nie? Dobrze wyposażone domy wakacyjne można znaleźć w odległości ok. 10 km od centrum Rzeszowa. Piękne widoki, dostęp do dobrze wyposażonej kuchni oraz możliwość zabrania ze sobą ukochanego czworonoga, który będzie mógł bez końca hasać po przynależnym do domu ogrodzie to niewątpliwe plusy wakacji na łonie natury. Domy wakacyjne w okolicach Rzeszowa mieszczą się na przykład we wsi Tyczyn, na południe od miasta.

Rynek w Rzeszowie
Rynek w Rzeszowie

Położenie i komunikacja

Wstęp do krainy gór

Rzeszów to miasto położone w województwie podkarpackim, którego jest stolicą. Stąd można zacząć przygodę z górami, przede wszystkim z Bieszczadami, które zaczynają się ok. 100 km na południe od Rzeszowa. Miasto to leży przy drodze krajowej 94 i 97, które prowadzą do autostrady A4, wiodącej z kolei z zachodu na wschód przez całą południową Polskę. Rzeszów z innymi mniejszymi i większymi lokalizacjami łączy gęsta siatka autobusów PKS oraz kursów oferowanych przez prywatnych przewoźników. Przez miasto również przechodzi kolej - z dworca można pojechać praktycznie do każdego dużego miasta w Polsce, jak również na prawie jej sam koniec na południowym krańcu. Rzeszów posada również międzynarodowy port lotniczy, który mieści się we wsi Jasionka, 14 km od centrum miasta i obsługuje loty krajowe i europejskie.

Majestatyczny krajobraz i turystyczne szlaki

Rzeszów może poszczycić się naprawdę pięknym i inspirującym położeniem. Miasto leży na Pogórzu Rzeszowskim, które wchodzi w skład Kotliny Sandomierskiej. Rozciąga się ono między dwiema malowniczymi rzekami - Sanem i Wisłokiem. W okolicach Rzeszowa można korzystać ze szlaków pieszych, a okolica sprzyja długim wędrówkom. Szczególnie ciekawy jest szlak o nazwie "Dookoła Rzeszowa", który liczy sobie aż 120 km i składa się z pięciu wydzielonych tras. Przez Rzeszów biegną również ścieżki rowerowe, dzięki którym można poznać także Łańcut lub Kolbuszową.

Ciekawe miejsca i zabytki

Rzeszów dla miłośników podkarpackiej kultury

Carpathia Festival to wydarzenie kulturalno-muzyczne, które odbywa się co roku na początku maja w Rzeszowie. Celem organizatorów imprezy jest prezentowanie i promowanie muzycznego dziedzictwa nie tylko Europy, ale i całego świata. W czasie koncertów można więc usłyszeć artystów zza naszej wschodniej granicy, ale również z państw dalekiej Azji, Kanady czy z USA. Wydarzenie to jest wielkim świętem muzyki, która łączy ludzi i pozwala przenieść się w różne odległe zakątki naszego globu.

Rzeszów dla rodziców i dzieci

Aktywne rodziny mogą wybrać piesze wycieczki lub rowerowe szlaki. Miłośnicy pięknej architektury i historii natomiast z pewnością będą zachwyceni miejskimi atrakcjami. W upalny dzień dzieciakom przypadnie do gustu Rzeszowska Fontanna Multimedialna. Codziennie o godzinie 13.00 ma miejsce specjalny pokaz dla najmłodszych. Woda strzela z chodnika ku górze z różną intensywnością i w rytm muzyki. I oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby tańczyć razem z wesołymi strumieniami. Na odważnych młodzieńców i młode damy czeka bardzo ciekawa Podziemna Trasa Turystyczna. Liczy ona sobie 400 m długości i wiedzie ok. 10 m pod ziemią. Trasa wije się szlakiem kamienicznych podpiwniczeń, a w czasie przemarszu można oglądać eksponaty (takie jak rycerskie zbroje) oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z historią Rzeszowa.

W Rzeszowie przyszła na świat Justyna Steczkowska, znana wokalistka, kompozytorka i skrzypaczka.
Zamek Lubomirskich w Rzeszowie
Zamek Lubomirskich w Rzeszowie

3 rzeczy do zrobienia w Rzeszowie

1. Wizyta w Muzeum Dobranocek

To wielka atrakcja zarówno dla dzieci, bo mogą poznać to, czym niegdyś żyli ich rodzice, oraz dla rodziców właśnie, bo na chwilę mogą wrócić do lat dzieciństwa. Muzeum posiada liczne kukiełki, które wiele lat temu bawiły dzieci w całej Polsce. W kolekcji znajdziemy Psa Reksia, Misia Koralgola, Misia Uszatka, Rumcajsa, Krecika, oraz Bolka i Lolka. Muzeum mieści się przy ul. Mickiewicza 13.

2. Spacer po Rynku w Rzeszowie

To centralny plac miasta, na którym odbywa się jego życie. Zabudowa Rynku pochodzi z XIX w. - wcześniej miasto nawiedził pożar niszcząc wiele zabytkowych budynków. Przy Rynku znajdują się obecnie liczne ciekawie wyglądające kamienice, piękny ratusz oraz restauracje i kawiarnie. Punktem spotkań rzeszowian jest odrestaurowana studnia z ciekawym zadaszeniem.

3. Rzeszowski zamek

Zajmuje przestrzeń po dawnym zamku Lubomirskich i jest chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem. Zamek nie uległ przebudowom i od 1906 roku, czyli od roku powstania ma tę samą formę. Można go zwiedzać przez cały rok, a latem brać udział w koncertach i wystawach plenerowych, które odbywają się na jego dziedzińcu.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej