Domy i apartamenty wakacyjne w Bydgoszczy

Rozpocznij wyszukiwanie 123 homes w Bydgoszcz teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Bydgoszcz

Apartament dla 2 osób, z taras
2 osób, 1 sypialni
5,0
108 recenzje
Bydgoszcz
od
192 złza noc
Apartament dla 1 osób
4,7
639 recenzje
Bydgoszcz
od
98 złza noc
Apartament dla 3 osób
3 osób, 1 sypialni
4,9
14 recenzje
Bydgoszcz
od
188 złza noc
Apartament dla 4 osób
4,8
223 recenzje
Bydgoszcz
od
167 złza noc
Apartament dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni, 25m²
4,8
335 recenzje
Bydgoszcz
od
128 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
4,8
116 recenzje
Bydgoszcz
od
188 złza noc
Apartament dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni
4,8
9 recenzje
Bydgoszcz
od
184 złza noc
Apartament dla 2 osób, z taras
4,6
929 recenzje
Bydgoszcz
od
107 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4,7
90 recenzje
Bydgoszcz
od
133 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4 osób, 1 sypialni
4,8
16 recenzje
Bydgoszcz
od
180 złza noc
Apartament dla 1 osób
4,6
168 recenzje
Bydgoszcz
od
150 złza noc
Apartament dla 6 osób, zwierzęta dozwolone
4,7
29 recenzje
Bydgoszcz
od
133 złza noc
Apartament dla 4 osób
4,7
145 recenzje
Bydgoszcz
od
86 złza noc
Apartament dla 2 osób
4,6
343 recenzje
Bydgoszcz
od
171 złza noc
Apartament dla 4 osób, zwierzęta dozwolone
4,6
142 recenzje
Bydgoszcz
od
218 złza noc
Apartament dla 8 osób
8 osób, 2 sypialni
4,8
22 recenzje
Bydgoszcz
od
312 złza noc
Apartament dla 2 osób
4,5
724 recenzje
Bydgoszcz
od
141 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4,5
43 recenzje
Bydgoszcz
od
103 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Bydgoszcz

  • Wenecja Bydgoska
  • Trzy rzeki
  • Wydarzenia kulturalne
  • Aleja Gwiazd
  • Bydgoska Sielanka

Najlepsze mieszkania wakacyjne w Bydgoszczy

Apartamenty wakacyjne w sercu Bydgoskiej Wenecji

By cieszyć się w pełni atmosferą Bydgoskiej Wenecji, można rozważyć wybór apartamentu na Wyspie Młyńskiej lub na Starym Mieście. W tej lokalizacji można łatwo znaleźć apartamenty wakacyjne w starej zabudowie wpisującej się w charakterystyczną architekturę bydgoskiej starówki. Z okien domów wakacyjnych roztacza się tu widok na wszechobecną wodę. Warto wybrać obiekt z tarasem lub balkonem. Domy wakacyjne w tej lokalizacji są przyjazne dla odwiedzających ze zwierzętami.

Domy wakacyjne w otoczeniu zieleni

Osoby poszukujące noclegu w spokojnej okolicy mogą zdecydować się na apartamenty lub domy wakacyjne w sąsiedztwie bydgoskich parków. Warto zwrócić uwagę na obiekty w pobliżu kompleksu Sielanka, a także Parku im. Kazimierza Wielkiego. Wille w tym rejonie zapewniają dostęp do Internetu i parking. Dodatkowym atutem domów wakacyjnych na uboczu jest możliwość wypoczynku w ogrodzie.

Położenie i komunikacja

Zaskakujące położenie Bydgoszczy

Bydgoszcz leży w północnej Polsce w Kotlinie Toruńskiej, a ukształtowanie terenu i krajobraz okolic miasta może zaskakiwać. Od południa Bydgoszcz otaczają wydmy porośnięte puszczą, od północy jeziora, natomiast na wschodzie znajduje się zakole Wisły i dolina Dolnej Wisły. Nie bez przyczyny miasto porównywane jest do Wenecji – Bydgoszcz leży bowiem w obrębie trzech rzek: Brdy, Wisły oraz pradoliny Noteci i Warty.

Dojazd do Bydgoszczy i lokalna komunikacja

Bydgoszcz to doskonale skomunikowane miasto, do którego można dostać się na wiele sposobów. Najpopularniejszym pozostaje samochód i kolej. W Bydgoszczy znajduje się duży węzeł kolejowy, dzięki czemu miasto jest połączone z każdą częścią kraju. Do Bydgoszczy można również dostać się samolotem. Trzy kilometry od centrum miasta znajduje się międzynarodowy port lotniczy, który łączy Bydgoszcz z wieloma europejskimi miastami. Po mieście warto poruszać się lokalną komunikacją w postaci autobusów i tramwajów. Bydgoszcz to także doskonały punkt wypadowy do zwiedzania Torunia, Biskupina czy podziwiania Borów Tucholskich.

Bazylika św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy
Bazylika św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy

Warto wiedzieć

Rzeźby w pniach drzew

Bydgoskie ulice zdobią rzeźby wykonane z obumarłych pni drzew. Warto zwrócić na nie uwagę, spacerując ulicą Gdańską, Słowackiego czy Mickiewicza. Najbardziej znane wśród mieszkańców i turystów rzeźby przedstawiają elfy czy Sierotkę Marysię z krasnoludkami.

Kiedy warto odwiedzić Bydgoszcz? .

Najlepszy czas na wyjazd do Bydgoszczy to zdecydowanie miesiące wakacyjne. Wysoka temperatura sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak planując wyjazd oprócz pogody warto wziąć pod uwagę także wydarzenia kulturalne. Ciekawą propozycję stanowią festiwale, do których zalicza się Rzeka Muzyki, Bydgoski Festiwal Operowy czy teatralny Festiwal Prapremier.

W Bydgoszczy znajduje się wiele pomników przyrody, a jednym z najbardziej znanych jest dąb Bartek, który liczy sobie 500 lat.
Stare Miasto w Bydgoszczy
Stare Miasto w Bydgoszczy

5 rzeczy do zrobienia w Bydgoszczy

1. Podziwianie Wenecji Bydgoskiej

Podczas pobytu w Bydgoszczy warto odwiedzić starówkę, która nie bez przyczyny nazywana jest Wenecją Bydgoską. Malownicze kolorowe kamienice bezpośrednio sąsiadujące z rzeką Młynówką tworzą niezwykły kompleks architektoniczny usytuowany na kilku ulicach. Wenecja Bydgoska od dawna przyciąga nie tylko malarzy czy fotografów, lecz także filmowców.

2. Spacer po urokliwej Wyspie Młyńskiej

Jednym ze znaków rozpoznawczych Bydgoszczy jest Wyspa Młyńska znajdująca się w centrum miasta. Niegdyś to tutaj biło przemysłowe serce Bydgoszczy, jednak obecnie na wyspie dominuje zieleń i dziewiętnastowieczne budowle. Podczas wizyty w mieście warto wybrać się na spacer wśród starych kamienic i dawnych młynów otoczonych wodą i licznymi kładkami. Wyspie Młyńskiej uroku dodaje bliskie sąsiedztwo potężnej katedry i opery.

3. Wizyta w najciekawszych bydgoskich muzeach

Bydgoszcz to miasto pełne zabytków i muzeów. Jednym z ciekawszych obiektów, które zainteresują również najmłodszych odwiedzających jest Muzeum Mydła i Historii Brudu. Wśród eksponatów przyciągających turystów jest między innymi średniowieczna łaźnia czy pierwsza przenośna toaleta. Dodatkowo można tu wziąć udział w warsztatach, podczas których można stworzyć własne mydło, a także zapoznać się z procesem jego wytwarzania.

4. Odpoczynek w mieście-ogrodzie, czyli bydgoska Sielanka

W trakcie zwiedzania warto odpocząć w kompleksie miasta-ogrodu zwanym Sielanką. Ta pełna zieleni, stara dzielnica z dominującą zabudową willową znajduje się w samym sercu miasta. Zgodnie z tym nietypowym założeniem urbanistycznym zabudowa jest tu luźna i niska, a dominującym elementem krajobrazu jest zieleń. Liczne rabaty, misternie ukształtowane drzewa i krzewy przywodzą na myśl styl włoski. Sielanka to doskonałe miejsce na spacer i relaks w ciągu dnia.

5. Spacer wśród gwiazd

Podczas pobytu w Bydgoszczy warto odwiedzić miejsce stanowiące swoisty odpowiednik hollywoodzkiej Alei Gwiazd. Zamiast odcisków dłoni aktorów można tu jednak zobaczyć podpisy osób ważnych dla miasta. Te trwałe autografy znajdują się na ulicy Długiej, a wśród nich można zobaczyć sygnatury artystów, sportowców, polityków czy przedsiębiorców związanych z miastem. Warto wspomnieć choćby o Irenie Szewińskiej, Lechu Wałęsie, Irenie Santor czy Zbigniewie Bońku, którzy zostawili tu swoje podpisy.

  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Województwo kujawsko-pomorskie
  4. Bydgoszcz