Domy i apartamenty wakacyjne w Lipsk

Rozpocznij wyszukiwanie 359 homes w Lipsk teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Lipsk

Apartament dla 3 osób w Lipsk, z ogród, zwierzęta dozwolone
3 osób, 1 sypialni
4,5
35 recenzje
Leipzig-Południowy wschód, Lipsk
od
319 złza noc
Apartament dla 5 osób w Lipsk
5 osób, 1 sypialni, 550m do plaży
4,5
29 recenzje
Lipsk, Kulkwitzer See
od
272 złza noc
Dom dla 5 osób w Lipsk, z ogród
5 osób, 1 sypialni, 4,4km do plaży
4,1
40 recenzje
Alt-West, Lipsk
od
106 złza noc
Apartament dla 8 osób w Lipsk, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,4
12 recenzje
Leipzig-Wschód, Lipsk
od
340 złza noc
Apartament dla 4 osób w Lipsk, z ogród
4 osób, 1 sypialni
4,9
6 recenzje
Alt-West, Lipsk
od
464 złza noc
Dom dla 10 osób w Lipsk, z ogród i sauna
10 osób, 3 sypialni, 3,5km do plaży
4,8
5 recenzje
Alt-West, Lipsk
od
438 złza noc
Apartament dla 4 osób w Lipsk
4 osób, 2 sypialni, 900m do plaży
Południowy zachód, Lipsk
od
383 złza noc
Apartament dla 8 osób w Lipsk
8 osób, 2 sypialni
4,2
39 recenzje
Leipzig-Wschód, Lipsk
od
277 złza noc
Apartament dla 10 osób w Lipsk
10 osób, 3 sypialni
4,5
13 recenzje
Leipzig Mitte, Lipsk
od
468 złza noc
Apartament dla 4 osób w Lipsk
5,0
78 recenzje
Leipzig Mitte, Lipsk
od
353 złza noc
Duży dom dla 4 osób w Lipsk, z ogród, zwierzęta dozwolone
4 osób, 2 sypialni
4,8
55 recenzje
Leipzig-Wschód, Lipsk
od
468 złza noc
Apartament dla 7 osób w Lipsk
4,5
100 recenzje
Leipzig Mitte, Lipsk
od
510 złza noc
Apartament dla 2 osób w Lipsk, z balkon
4,8
10 recenzje
Leipzig-Wschód, Lipsk
od
306 złza noc
Dom dla 2 osób w Lipsk, z basen i ogród
4,7
14 recenzje
Leipzig-Południowy wschód, Lipsk
od
166 złza noc
Apartament dla 2 osób w Lipsk
2 osób
4,8
109 recenzje
Leipzig-Południe, Lipsk
od
336 złza noc
Apartament dla 4 osób w Lipsk, z balkon
4 osób, 2 sypialni
4,8
21 recenzje
Leipzig Mitte, Lipsk
od
459 złza noc
Apartament dla 3 osób w Lipsk, z balkon
4,7
20 recenzje
Leipzig-Południe, Lipsk
od
323 złza noc
Apartament dla 5 osób w Lipsk, z ogród
5 osób, 1 sypialni, 4,4km do plaży
4,5
12 recenzje
Alt-West, Lipsk
od
234 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Lipsk

  • Muzeum Książki i Pisarstwa Niemieckiego
  • Zamek Gohliser Castle
  • Ogród zoologiczny w Lipsku
  • Domy kompozytorów
  • Specjalność z piwa i likieru "Umbrella

Najpopularniejsze w Lipsk

Internet 154
Zwierzęta dozwolone 42
Balkon/ taras 69
TV 154
Ogród 52
Parking 134
Pralka 76
Ogrzewanie 148
Winda 49

Mieszkania wakacyjne w Lipsku

Mieszkaj w centrum miasta.

Lipsk posiada dobrze zachowaną starówkę, w której oferowane są również mieszkania. Jeśli szukasz domu letniskowego położonego blisko natury, najlepiej jest patrzeć na północ od centrum, gdzie znajduje się lipskie ZOO i las łęgowy. Na południu znajdują się apartamenty wakacyjne w pobliżu lasów Elster i Pleiße Auewald oraz parku rekreacyjnego Lößnig-Dölitz. Na zachód od Lipska znajduje się kilka domów wakacyjnych, które można znaleźć niedaleko jeziora Kulkwitzer.

Właściwe zakwaterowanie wakacyjne dla każdej potrzeby

W mieście liczącym 561.000 mieszkańców, jesteście rozpieszczeni, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego zakwaterowania wakacyjnego. Ponieważ w całym obszarze miejskim oferowany jest duży wybór, od pokoi prywatnych, poprzez w pełni wyposażone domy wakacyjne, aż po ładne domy wakacyjne w zielonej, spokojnej sytuacji. Istnieją również eleganckie apartamenty miejskie, z których można szybko dotrzeć do najważniejszych muzeów miasta.

Zwróć uwagę na sprzęt.

Przy poszukiwaniu domu wakacyjnego należy skorzystać z możliwości sortowania ofert według cech szczególnych. Pomimo lokalizacji miasta, w Lipsku można znaleźć kilka obiektów noclegowych z tarasem, balkonem lub nawet własnym ogrodem. Jeśli przyjeżdżasz samochodem, bardzo polecamy apartament z wliczonym miejscem parkingowym.

Wakacje w Lipsku

Lokalizacja i orientacja

Saksońskie miasto jako cel podróży wakacyjnych

Miasto Lipsk leży w Wolnym Kraju Związkowym Saksonia, około 32 km od miasta Halle (Saale) w Saksonii-Anhalt. Z Drezna na dojazd do Lipska potrzeba około półtorej godziny jazdy samochodem. Dzielnica Nordsachsen graniczy z centrum miasta na północy. Potem jest około 190 kilometrów do Berlina.

Rozgałęzione krajobrazy rzeczne w centrum Lipska

Lipsk leży u zbiegu rzek Pleiße, Parthe i Weiße Elster, które mają decydujący wpływ na krajobraz miejski i tworzą tzw. Z tego powodu wzdłuż rzek znajduje się duży obszar lasów aluwialnych, który na przestrzeni wieków zachował rzadką florę i faunę, a w Europie stanowi rzadki przykład połączenia lasu aluwialnego z obszarem miejskim. Ponieważ w przeszłości wydobywano węgiel brunatny wokół Lipska, obecnie w okolicy znajdują się liczne jeziora, które są wykorzystywane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów jako tereny rekreacyjne.

Zobacz miasto z góry

W Lipsku jest też kilka badań. Góry miasta obejmują Galgenberg o wysokości 163 metrów i Monarch's Hill o wysokości 159 metrów. Ponadto Seehausen, Liebertwolkwitz i Fockeberg znajdują się wśród miejskich elewacji, z których roztaczają się fantastyczne widoki.

Federalny Sąd Administracyjny w Lipsku
Federalny Sąd Administracyjny w Lipsku
Niektórzy mieszkańcy Lipska nadal posługują się dialektem wielkanocnym. Przykładem użycia języka jest piosenka "Sing, mei Sachse, sing" artysty kabaretowego Jürgena Harta.

Rzeczy, które trzeba wiedzieć

Wszystkie drogi prowadzą do Lipska.

Pomimo swojego położenia w mieście, okolice Lipska można wykorzystać również do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Dla miasta Saksonii jest to skrzyżowanie lub punkt końcowy znanych tras, takich jak droga po węglu brunatnym, Szlak Lutra, Szlak Rowerowy Elster lub Szlak Rowerowy Berlin-Lipsk.

Degustacja przysmaków z rzeki.

Lokalne specjalności to raki na szczycie menu, połączone z masłem krabowym i pierogami chlebowymi. W XVIII i XIX wieku skowronek był popularnym składnikiem ciasta. Dziś Leipziger Lerche to kruche ciasto wypełnione marcepanem, które zostało opracowane przez piekarza po wprowadzeniu zakazu polowania na ptaki. Spróbuj również specjalności piwnej Gose i likieru kminkowego Leipziger Allasch. Napoje te są często mieszane razem i służą jako tak zwane "parasole".

Miasto muzyki przesiąknięte historią.

W Leizpig mieszkało kiedyś wielu muzyków i kompozytorów. Domy, w których mieszkali i pracowali, zostały otwarte dla publiczności. Odwiedź Muzeum Bacha w Bosehaus i Archiwum Bacha w Lipsku w Thomaskirchhof. W domu Felixa Mendelssohna Bartholdy'ego, w którym mieszkał i umarł, można się przekonać, jak żyli i komponowali muzycy w przeszłości. Warto zobaczyć również Dom Schumanna, miejsce narodzin Richarda Wagnera oraz domy Erwina Schulhoffa i Gustava Mahlera.

Top 5 wskazówek dotyczących jazdy

Linia horyzontu Lipska.
Linia horyzontu Lipska.
1. Zwiedzanie ważnych wystaw

Dobrze prosperujące miasto targowe i uniwersyteckie ma do dyspozycji wiele wyjątkowych kolekcji. Należy do nich Niemieckie Muzeum Książki i Piśmiennictwa, które jest najstarszym na świecie specjalistycznym muzeum piśmiennictwa, książki i kultury papieru. Zgodnie z motywem przewodnim można odwiedzić również Muzeum Druckkunst i Literaturhaus Leipzig. Ponadto, dla osób zainteresowanych kulturą, warto wybrać się na objazd do Muzeum Antyków, Muzeum Egipskiego lub Muzeum Historii Miasta w Ratuszu Staromiejskim.

2. Udać się na spacer do rokokowego pałacu letniego

Gohliser Schlösschen to budynek z 1756 roku, który zbudował kupiec Johann Caspar Richter. Ze względu na malarstwo wnętrz, architekturę i skrzydła oranżerii, pałac ten jest uważany za wzorcowy budynek architektury rokokowej w Saksonii. Odwiedź zamek lub odwiedź jedną z wystaw, koncertów lub przedstawień teatralnych, które odbywają się regularnie w historycznej atmosferze.

3. Centrum galerii miasta

Dawna przędzalnia bawełny w Lipsku jest dziś ważnym ośrodkiem sztuki i kultury. Co roku przyciąga tysiące zwiedzających do galerii, warsztatów jubilerów i projektantów mody, teatru "Residenz" i kina LURU. W przędzalni bawełny znajduje się również międzynarodowe centrum tańca i choreografii oraz drukarnia.

4) pomnik narodowy w miejscu przesiąkniętym historią

Ważnym zabytkiem Lipska jest Völkerschlachtdenkmal, którego inauguracja odbyła się w 1913 roku. Do dziś przypomina o wydarzeniu historycznym, które miało miejsce na terenie pomnika. Tutaj w październiku 1813 r. odbyła się Bitwa Narodów sojuszniczych wojsk Prus, Rosji, Szwecji i Austrii przeciwko wojskom Napoleona, która zakończyła się zwycięsko dla sojuszników. Budowa 91-metrowego pomnika narodowego trwała 15 lat. Ponad 364 kroki można dotrzeć do platformy widokowej, z której można podziwiać panoramiczny widok na miasto.

5) udać się na objazd do zoo

Lipski ogród zoologiczny znajduje się na północny zachód od starego miasta i mieści około 900 gatunków zwierząt na 26 hektarach. Ze względu na liczne zabytkowe budynki w ogrodzie, ogród zoologiczny jest jednym z najbardziej tradycyjnych w Niemczech. Można również podziwiać rzadkie zwierzęta, takie jak okapis, foki bajkalskie, woły piżmowe i monitory sepiczne. Zwierzęta europejskie, takie jak jelenie, sarny, daniele i muflony, a także wilki, dzikie koty i szopy, można znaleźć w lipskim Parku Zwierząt na południu miasta.