Domy i apartamenty wakacyjne na Krecie

Rozpocznij wyszukiwanie 11 161 homes w Kreta teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Kreta

Dom dla 8 osób, z ogród
5,0
3 recenzje
Retimno, Północna Kreta
od
347 złza noc
Willa dla 7 osób, z basen i ogród
4,6
15 recenzje
Apokoronas, Północna Kreta
od
227 złza noc
Willa dla 9 osób, z basen i ogród
5,0
17 recenzje
Południowa Kreta
od
501 złza noc
Apartament dla 4 osób, z jacuzzi i ogród oraz sauna
4,5
13 recenzje
Południowa Kreta
od
248 złza noc
Willa dla 8 osób, z ogród i basen
5,0
6 recenzje
Retimno, Północna Kreta
od
501 złza noc
Willa dla 8 osób, z basen i ogród
4,9
20 recenzje
Apokoronas, Północna Kreta
od
270 złza noc
Willa dla 8 osób, z ogród i basen
Retimno, Północna Kreta
od
321 złza noc
Dom dla 3 osób, z taras, zwierzęta dozwolone
3,8
8 recenzje
Sitia, Północna Kreta
od
158 złza noc
Dom dla 6 osób, z balkon
4,7
20 recenzje
Retimno, Północna Kreta
od
445 złza noc
Willa dla 12 osób, z balkon/ taras i basen oraz balkon
12 osób, 4 sypialni, 180m², 900m do plaży
4,9
50 recenzje
Południowa Kreta
od
1 332 złza noc
Willa dla 6 osób, z basen i ogród
4,5
24 recenzje
Mylopotamos, Północna Kreta
od
407 złza noc
Willa dla 5 osób, z ogród i jacuzzi oraz basen
4,3
22 recenzje
Malewizi, Północna Kreta
od
334 złza noc
Willa dla 5 osób, z basen i ogród
4,7
12 recenzje
Apokoronas, Północna Kreta
od
231 złza noc
Willa dla 12 osób, z ogród i jacuzzi
5,0
12 recenzje
Retimno, Północna Kreta
od
1 768 złza noc
Willa dla 5 osób, z basen i ogród
Południowa Kreta
od
415 złza noc
Willa dla 5 osób, z basen i ogród
5,0
7 recenzje
Południowa Kreta
od
390 złza noc
Apartament dla 2 osób, z jacuzzi i ogród
4,8
24 recenzje
Jerapetra, Południowa Kreta
od
587 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
5,0
15 recenzje
Fajstos, Południowa Kreta
od
154 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Kreta

  • Największa grecka wyspa
  • Piaszczyste plaże
  • Górskie krajobrazy
  • Antyczna kultura
  • Knossos i Heraklion

Najpopularniejsze w Kreta

Basen 3 265
Internet 4 596
Zwierzęta dozwolone 1 334
Balkon/ taras 4 714
TV 5 062
Klimatyzacja 5 238
Ogród 3 667
Parking 4 070
Pralka 3 805

Domy wakacyjne na Krecie

Apartamenty wakacyjne nad samym morzem

Dla osób, które cenią beztroski wypoczynek nad brzegiem morza godne rozważenia są apartamenty wakacyjne w Kisamos w północnej części wyspy. W wielu lokalizacjach w Kisamos można korzystać z basenu, ogrodu, tarasu, parkingu i wypożyczalni aut. To także doskonałe miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi ze względu na dostępność placów zabaw w obrębie proponowanych obiektów.

Domy wakacyjne w Heraklionie

Chcąc cieszyć się możliwością zwiedzania wyspy, warto rozważyć wybór domu wakacyjnego w stolicy wyspy - Heraklionie. Poza atrakcjami, jakie zapewnia to duże miasto, można też korzystać z uroków morza. Domy wakacyjne w Heraklionie często dysponują odkrytym basenem, tarasem czy placem zabaw dla najmłodszych.

Apartamenty i domy wakacyjne w Chani

Godną polecenia alternatywą są noclegi w mieście Chania w północnej części wyspy. Miasto jest położone w bliskim sąsiedztwie morza i znajduje się w nim wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Poza tym stanowi znakomity punkt wypadowy dla osób pragnących zobaczyć różne części wyspy. Z łatwością można tu znaleźć apartamenty i domy wakacyjne w odległości kilkuset metrów od plaży.

Jaskinia Dikte
Jaskinia Dikte

Położenie i komunikacja

Położenie i krajobraz Krety

Kreta to największa grecka wyspa położona na Morzu Śródziemnym. Ta królowa greckich wysp stanowi najdalej wysunięty na południe obszar Europy. Ukształtowanie terenu zachwyca niezwykłą różnorodnością. Skaliste wybrzeża przeglądają się tu w lazurowej, krystalicznej wodzie otoczonej jasnymi plażami. Krajobraz urozmaicają wąwozy, doliny, jaskinie i góry.

Komunikacja na Krecie

Na Kretę najłatwiej dotrzeć drogą powietrzną. Na wyspie znajdują się dwa międzynarodowe lotniska: w Chani i Heraklionie. Na miejscu można korzystać z wielu form transportu. Autobusami można poruszać się w miastach i poza nimi, jednak należy pamiętać, że tylko w miastach można spodziewać się przestrzegania rozkładów jazdy. Poza obszarami miejskimi autobusami jeździ się na zasadzie autostopu. Najwygodniej jest jednak skorzystać z wypożyczalni aut lub skuterów.

Warto wiedzieć

Sjesta

Ze względu na bardzo wysokie temperatury między godziną 14.00 a 18.00 wprowadzono sjestę. W tym czasie handel praktycznie nie funkcjonuje. Dopiero późnym popołudniem i wieczorem życie mieszkańców i turystów nabiera tempa.

Klimat Krety

Klimat Krety uchodzi za najlepszy w Europie. Dzieje się tak dlatego, że łączą się tu jego trzy warianty: kontynentalny, śródziemnomorski i pochodzenia afrykańskiego. Dzięki temu na Krecie lato jest dłuższe w porównaniu z resztą kraju. Najlepszy czas na odwiedzenie Krety to kwiecień, maj i czerwiec lub wczesna jesień. W październiku woda w morzu jest jeszcze ciepła i nadaje się do kąpieli.

Na Krecie występują trzy gatunki cykad. Ich chóralny śpiew może dochodzić do 100 decybeli.

5 rzeczy do zrobienia na Krecie

Wiatrak na Krecie
Wiatrak na Krecie
1. Zwiedzanie Heraklionu

Heraklion, czyli miasto Herkulesa, jest stolicą Krety. Można dostrzec tu ślady burzliwej historii wyspy i wpływy różnych kultur na jej niepowtarzalny urok. Największy rozwój miasta wiązał się z panowaniem Wenecjan. Klimat tamtych czasów można poczuć zwiedzając wenecki arsenał i port, twierdzę Koleus oraz mury obronne. Nie można odmówić sobie odwiedzenia muzeum archeologicznego z wystawą kultury kreteńskiej.

2. Wizyta w Pałacach Minojskich

Wędrując po wyspie nie sposób pominąć zabytków kultury minojskiej, powstałych nawet 2000 lat p.n.e. To z tym miejscem wiążą się greckie mity o labiryncie Minotaura, królu Minosie, Tezeuszu i Ariadnie. Chcąc uniknąć tłumów i dokuczliwych upałów, warto wybrać się tu w godzinach porannych. Znacznie mniej oblegany jest drugi co do wielkości pałac w Fajstos. Prace rekonstrukcyjne nie były tu tak kompleksowe jak w Knossos, dzięki czemu obiekt jest bardziej autentyczny.

3. Zdobycie wąwozu Samaria

Samaria to najdłuższy, 18-kilometrowy suchy wąwóz w Europie. Malowniczy szlak jest dostępny dla zwiedzających od maja do września. Turyści na starcie otrzymują dwuczęściowy bilet. Pierwszą część okazuje się na początku, zaś drugą - na końcu wędrówki. W ten sposób sprawdza się, czy nikt nie został na szlaku. Ta niezwykle malownicza trasa zaczyna się w Ksikoskalo, gdzie stromymi schodami schodzi się 600 m w dół. Następnie szlak wiedzie skrajem rzeki do wioski Samaria. Ściany wąwozu mają do pół kilometra wysokości i zbliżają się do siebie na odległość do 3,5 m, tworząc tzw. Stalowe Wrota.

4. Odpoczynek w Lagunie Balos

To miejsce zwane „rajem na ziemi” położone jest między dwoma półwyspami: Gramvousa i Cape Tigani. Plaża z różowym piaskiem i rozległymi płyciznami jest wspaniałym miejscem dla rodzin z dziećmi. Laguna, w której można nurkować, zachwyca czystością kontrastowych barw: szafirowego błękitu wody, biało-różowego piasku i surowych skał. Na położonej w pobliżu wyspie Imer Gramvousa warto zobaczyć dawną wenecką twierdzę i panoramę laguny.

5. Wizyta w jaskiniach i grotach

We wschodniej części wyspy znajduje się Jaskinia Dikki. Według legendy to w niej urodził się Zeus i właśnie tu oddawano mu kult. Główne wnętrze jaskini ma 70 m długości. Jest oświetlone, dzięki czemu można podziwiać wyjątkowe stalaktyty i stalagmity. Warto jednak mieć latarkę oraz kurtkę, gdyż jest tu wilgotno i chłodno. Godne uwagi są również groty w miejscowości Matala, które zostały wyrzeźbione w klifie przy plaży.