Domy i apartamenty wakacyjne na wyspie Krk

Rozpocznij wyszukiwanie 4 479 homes w Krk teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 300 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Krk

Dom gościnny dla 2 osób w Polje, z ogród
4,3
167 recenzje
Polje, Krk
286 złza noc
Dom gościnny dla 2 osób w Vrh, z ogród
2 osób
4,4
44 recenzje
Vrh, Krk
217 złza noc
Apartament dla 1 osób w Brzac
3,7
15 recenzje
Brzac, Krk
117 złza noc
Bed & breakfast dla 2 osób w Baska, z ogród
2 osób
4,7
133 recenzje
Baska, Krk
511 złza noc
Dom gościnny dla 2 osób w Krk, z ogród
2 osób
4,5
158 recenzje
Krk, Wyspa Kvarner
139 złza noc
Apartament dla 2 osób w Baska, z ogród
4,0
69 recenzje
Baska, Krk
165 złza noc
Apartament dla 1 osób w Omišalj
3,3
10 recenzje
Omišalj, Krk
100 złza noc
Dom gościnny dla 2 osób w Zidarici, z jacuzzi i ogród
2 osób
4,7
268 recenzje
Zidarici, Krk
528 złza noc
Bed & breakfast dla 2 osób w Baska, zwierzęta dozwolone
2 osób
4,9
27 recenzje
Baska, Krk
217 złza noc
Pokój gościnny dla 1 osób w Krk, zwierzęta dozwolone
4,7
288 recenzje
Krk, Wyspa Kvarner
173 złza noc
Bed & breakfast dla 3 osób w Krk, z ogród, zwierzęta dozwolone
3 osób
4,3
32 recenzje
Krk, Wyspa Kvarner
243 złza noc
Dom gościnny dla 2 osób w Baska, z ogród, Dla rodziny
4,2
150 recenzje
Baska, Krk
169 złza noc
Apartament dla 1 osób w Malinska
Malinska, Krk
191 złza noc
Bed & breakfast dla 3 osób w Baska, zwierzęta dozwolone
4,8
30 recenzje
Baska, Krk
238 złza noc
Dom gościnny dla 2 osób w Baska
4,6
33 recenzje
Baska, Krk
217 złza noc
Dom gościnny dla 2 osób w Punat, z jacuzzi i ogród
4,3
67 recenzje
Punat, Krk
399 złza noc
Apartament dla 1 osób w Krk
4,2
100 recenzje
Krk, Wyspa Kvarner
169 złza noc
Dom gościnny dla 2 osób w Malinska, zwierzęta dozwolone
Malinska, Krk
195 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Krk

  • Malownicze plaże
  • Szlaki piesze i rowerowe
  • Wakacje dla całej rodziny
  • Sporty wodne
  • Tradycja i kultura

Najpopularniejsze w Krk

Internet 2 676
Zwierzęta dozwolone 1 224
Balkon/ taras 2 770
TV 2 954
Klimatyzacja 2 621
Ogród 1 368
Parking 2 869
Pralka 1 052
Widok 797

Najlepsze mieszkania wakacyjne na wyspie Krk

Apartamenty wakacyjne z widokiem na zatokę

Wyspa Krk to jedna z najpopularniejszych destynacji turystycznych w Chorwacji. Jest często wybierana przez rodziny z dziećmi ponieważ oferuje wiele ciekawych atrakcji. Apartamenty wakacyjne zlokalizowane w miejscowości Baska, na południu wyspy, umożliwiają wypoczynek, zarówno aktywny, jak i bierny. Ciekawie wyposażone mieszkania ulokowane są tuż przy plaży, w pełnej uroku zatoce z widokiem na spokojne Morze Adriatyckie. Apartamenty wakacyjne położone niedaleko brzegu w dużej mierze posiadają bezpieczne miejsca parkingowe oraz pozwalają na spędzenie urlopu z domowym pupilem.

Domy wakacyjne w północnej części wyspy

W miejscowościach takich jak Porat, Malinska, Vantacici lub Omisalj zlokalizowane są doskonale wyposażone domy wakacyjne otoczone ogrodami z bujną roślinnością. Z wakacji w takich miejscach będzie zadowolona cała rodzina. Niewątpliwym plusem wszystkich wymienionych miasteczek jest to, że sąsiadują one z morzem, co gwarantuje wspaniałe widoki. Niektóre domy wakacyjne posiadają ogrodowe baseny oraz kominki i grille, i dzięki tym dodatkowym udogodnieniom urlop na pięknej chorwackiej wyspie Krkbez wątpienia będzie należał do udanych.

Niewielki port u wybrzeży wyspy Krk
Niewielki port u wybrzeży wyspy Krk

Ciekawe miejsca i atrakcje

Wyspa Krk dla dzieci

Wyspa Krk jest świetnym miejscem na wakacje z dziećmi. Ciepły i łagodny klimat pozwala na bezpieczne odpoczywanie na wielu pięknych plażach. Należą do nich te zlokalizowane w miasteczku Baska, Krk czy Silo. Cechują się one zróżnicowanym otoczeniem oraz przejrzystą wodą, a woda i piasek właśnie są tym, co dzieciaki uwielbiają podczas wakacyjnego wyjazdu. Wyspa Krk jest przyjazna dzieciom, o czym świadczą liczne otwarte place zabaw. Ze starszymi dziećmi można wybrać się na krótki rejs po Morzu Adriatyckim lub przemierzyć wyspę Krk rowerowymi szlakami.

Wyspa Krk dla aktywnych

Krk to istny raj dla miłośników wysiłku fizycznego. Szlaki piesze i rowerowe pozwolą na lepsze poznanie malowniczej wyspy oraz podziwianie jej wspaniałych krajobrazów. Natomiast doskonałe warunki morskie sprawiają, że wyspa Krk jest idealna do tego, aby na oblewających ją wodach trenować różne dyscypliny sportowe, przykładowo kneeboarding lub wakeboarding. Poza tym każdy, kto chciałby dowiedzieć się, co się kryje pod morską taflą, może skorzystać z kursu nurkowego, aby później samodzielnie odkrywać ciekawe głębiny Adriatyku.

Dowiedz się więcej

Najlepszy czas na wyjazd

Ciepłe temperatury na wyspie Krk zaczynają się od maja. Kwiecień jest jeszcze umiarkowany i kapryśny, natomiast końcówka i pierwsze trzy miesiące w roku śmiało można zaliczyć do chłodnych. W tym czasie temperatura sięga maksymalnie 12 stopni Celsjusza. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec, sierpień i wrzesień, jednak dzięki położeniu wysyp Krk temperatury nie przekraczają 30 stopni na plusie. Temperatura wody w okresie wakacyjnym wynosi od 20 do 23 stopni Celsjusza. Wrzesień to miesiąc, który jest wciąż przyjemnie ciepły, ale cechuje się mniejszym ruchem turystycznym. Podobnie jest w maju i w czerwcu.

Kalendarium wydarzeń kulturalnych

Co roku w końcu czerwca w mieście Krk rozpoczyna się impreza kulturalna pod nazwą Ljetne priredbe grada Krk. Wówczas w największym mieście wyspy odbywają się przedstawienia, pokazy tańca, koncerty oraz wystawy. Wszystko organizowane jest po to, aby przybliżyć turystom bogactwo chorwackiej kultury, folklor oraz kuchnię. Festiwal trwa aż do połowy sierpnia - i tak już od ponad pięćdziesięciu lat. Natomiast Festival krčkog folklora to impreza dotycząca folkloru Chorwacji. Ciekawostkę stanowi to, że co roku impreza odbywa się w innym mieście na wyspie. Szczycące się ponad 70-letnią historią wydarzenie skupia wokół siebie lokalnych mistrzów tańca i muzyki ludowej. Szczególną atrakcję stanowią ciekawe pokazy taneczne w strojach ludowych.

Wyspa Krk jest największą wyspą w Chorwacji.

3 rzeczy do zrobienia na wyspie Krk

1. Wizyta w mieście Baska

Miasteczko malowniczo rozłożone w pięknej zatoce może poszczycić się przepięknymi plażami, ale nie jest to jedyna przyczyna, dla której ściągają tam tak licznie turyści. Baska to także zabytki i kameralne wąskie uliczki pnące się ku górze pod prawie prostym kątem.

2. Sporty wodne w Silo

Silo to nieduże miasteczko położone w północno-wschodniej części wyspy Krk. Cieszy się ono sławą wodnego raju, ponieważ oferuje doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Atrakcję stanowią także piaszczyste i niezatłoczone plaże. Nieduże i senne miasteczko pozwala na błogi wypoczynek i poznawanie chorwackiej kultury poprzez potrawy lokalnej kuchni i bogaty wybór doskonałych win.

3. Powrót do epoki średniowiecza

Spokojnie! To tylko wycieczka szlakiem dawnej architektury i układu urbanistycznego, które wspaniale zachowały się w uroczym i pełnym wdzięku miasteczku Omisalj, które żyje we własnym niespiesznym rytmie. Wąskie uliczki centrum uniemożliwają wjazd samochodom, więc można bez obaw spacerować i podziwiać zabytkowe mury. Omisalj pochodzi z trzeciego wieku naszej ery i jest jednym z najstarszych na wyspie Krk. Dzięki swojemu położeniu, czyli ok. 80 m n.p.m., pozwala cieszyć oczy wspaniałym widokiem na Zatokę Kvarner. Promenada poprowadzona wzdłuż urwiska to świetne miejsce na wieczorny spacer, zaś miłośnicy historii z pewnością będą urzeczeni zabytkami takimi jak ruiny świątyni starochrześcijańskiej w Zatoce Sepan, (ok. 2km od Omisalj).

Pobliskie wakacyjne kierunki
Najpopularniejsze wakacyjne kierunki w Chorwacja