Chatki i siedliska w Małopolsce
Znaleźliśmy 57 Chatki & siedliska. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości na Małopolska, które mogą być interesujące
Chatki & siedliska na Małopolska: Najpopularniejsze cele podróży
Chatki i siedliska w Małopolsce
Małopolska, zgodnie z nazwą, na mniejszym terenie skupia wszystko, co najlepsze w Polsce – unikalna przyroda, wyjątkowe góry, najważniejsze miejsca polskiej historii, świetna kuchnia…Przyjeżdżajcie do Małopolski – tu jest wszystko! Do malowniczych krajobrazów i małopolskiej zieleni najlepiej pasują górskie chatki i siedliska. Znajdziecie tu wiele noclegów tego typu, w których odpoczniecie i odnajdziecie kontakt z naturą oraz ze sobą. Na przykład w drewnianej tatrzańskiej chacie na Podhale albo przy brzegu malowniczego Jeziora Czorsztyńskiego. Wokół Tarnowa znajdziecie domki położone pośród winnic, a północ regionu to tereny magicznej Jury.
Nocleg z górskiej półkiMałopolskę przepełniają piękne górskie chatki i urocze siedliska położone pośród wyjątkowych małopolskich krajobrazów. Z widokiem na Tatry lub na zamki Jury, z obszerną werandą lub zacisznym ogrodem. Komfortowe i skromne lub wystawne z zewnętrznym basenem. Wymarzony nocleg z dala od zgiełku miasta znajdą tu zarówno pary, rodziny, jak i wieloosobowe wycieczki. Dostępne obiekty mają przytulną przestrzeń wspólną, często wyposażoną w kominek, funkcjonalną kuchnię, TV oraz wyposażone są w dostęp do internetu. Na zewnątrz odwiedzający mogą spędzić czas na tarasie lub w ogrodzie. Znaczna część obiektów kusi także luksusowymi dodatkami w postaci sauny, jacuzzi czy gorącej balii!
Podróżujący i aktywności
Małopolska zajmuje poczesne miejsce w historii Polski, dzięki czemu dziś region zachwyca bogactwem architektonicznym. Idealnym miejscem na rozpoczęcie podróży po architekturze Małopolski jest naturalnie centrum Krakowa z ołtarzem Wita Stwosza w Kościele Mariackim, Sukiennicami i Wawelem. Jeśli takie punkty obowiązkowe macie już zaliczone, warto odbić na południe, gdzie czekają na Was zachwycające cerkwie i kościoły na Szlaku Architektury Drewnianej. M.in. kościół pw. św. św. Apostołów Filipa i Jakuba w Sękowej przykryty dachem niemal do samego podłoża. Kościół ten podobnie jak trzy inne punkty szlaku wpisany został na listę dziedzictwa UNESCO. Perełką regionu jest Nowy Sącz, zachwycający wystawną zabudową.
Małopolska dla entuzjastów historiiMałopolska miała to szczęście oraz nieszczęście, że często była świadkinią polskiej historii. To naturalnie dumna była stolica Polski z Wawelem i Kopcem Kościuszki. Tu także można odwiedzić miejsca związane z zagładą: obóz w Auschwitz oraz fabrykę Schindlera. Przez region przechodzi także Szlak Frontu Wschodniego I wojny światowej, a w Krakowie działa Muzeum Lotnictwa Polskiego. Nie wyjedziecie stąd zbyt prędko!
Małopolska dla aktywnychGdzie można się wyszaleć w małopolskim? Lista jest długa i atrakcyjna. Małopolska obfituje w górskie wypiętrzenia. To nie tylko Tatry i Podhale, ale też malownicze Pieniny i Gorce oraz Beskidy: Sądecki, Niski, Żywiecki, Mały, Makowski i wyjątkowy Beskid Wyspowy. W Małopolsce znajduje się aż 6 parków narodowych. To najlepszy wynik w Polsce. Polecamy je szczególnie zimą, gdy można je przemierzać na nartach skitourowych, rakietach śnieżnych lub biegówkach. Na wspinaczkę wybierzcie malowniczą Jurę Krakowsko-Częstochowską, której spora część leży właśnie w Małopolsce. Jurajski Szlak Orlich Gniazd świetnie pokonuje się także rowerem. Miłośników kolarstwa przyciąga Babia Góra i nieziemskie single tracki. A nie doszliśmy przecież jeszcze do narciarstwa zjazdowego!
Małopolska może się pochwalić największą liczbą zabytków wpisanych na listę UNESCO spośród wszystkich polskich województw.
7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Małopolsce
Mowa o kopalniach soli w Wieliczce i Bochni. W Wieliczce na trasie turystycznej przejdziecie przez wykute w soli kaplice, a na trasie górniczej dostaniecie kilof do ręki i spróbujecie zdobyć sól na obiad. W Bochni zaś łódź przewiezie Was po podziemnym zbiorniku solankowym.
2. Przyjedź nad sztuczne jezioroJezioro Czorsztyńskie jest sztucznym zbiornikiem. Mimo to niesamowicie wpisało się w krajobraz okolicy, oblewając podnóża wzgórz, na których dumnie stoją dwa zamki. Między zamkami i okolicznymi miejscowościami można podróżować statkiem, a na brzegu czekają kąpieliska.
3. Spróbuj najsłynniejszego ciastka MałopolskiPapieska kremówka od czasu słynnego cytatu zrobiła zawrotną karierę. Przyjeżdżając do Wadowic, rodzinnego miasta Karola Wojtyły, natkniecie się na mnóstwo cukierni oferujących ten przysmak z kremem oraz wiele rankingów najlepszych kremówek, ale najlepiej...przygotować swój własny.
4. Małopolska z góryW Krynicy-Zdroju wyrosła fantazyjna drewniana wieża widokowa, która od razu podbiła serca łowców widoków. Ze szczytu wieży można podziwiać przede wszystkim piękno Beskidu Sądeckiego, najpierw przechodząc drewnianą ścieżką zawieszoną w koronach drzew. Na dół zaś można się dostać 60-metrową zjeżdżalnią!
5. Odkryj nowe góry!Małopolska automatycznie kojarzy się z Tatrami, ale to przecież niejedyne pasmo górskie położone w tym regionie. Słyszeliście o malowniczym Beskidzie Wyspowym? Albo o Gorcach? A może nie byliście nigdy w Pieninach lub rejonie Spiszu?
6. Wypij rodzime wino!Wizyta w winnicy z widokiem na Tatry? Brzmi jak marzenie? To absolutnie możliwe w Małopolsce, gdzie prężnie rozwijają się uprawy wina. Województwo posiada już trzy regiony winiarskie, a okolice Tarnowa, z uwagi na występujący tam biegun ciepła, zostały już nawet okrzyknięte „polską Toskanią”!
7. Popędź w dół rzekiSpływ Dunajcem jest dla polskich turystów niemal jak przepłynięcie się gondolą w Wenecji – tego trzeba spróbować przynajmniej raz w życiu! Tradycja flisacka jest jednym z najbardziej emblematycznych elementów kultury południa Polski.