Agroturystyka w Lesku

Agroturystyka w Lesku

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Lesko, które mogą być interesujące

Agroturystyka w Lesku

Gospodarstwa agroturystyczne w malowniczej dolinie Sanu

W naszej ofercie proponujemy wam gospodarstwa agroturystyczne w Lesku oraz jego malowniczych okolicach. Gospodarstwa agroturystyczne znajdują się w zielonej dolinie Sanu. Na północ od Leska możecie zakwaterować się w Postołowie, Łukawicy, a także w Bezmiechowej Górnej. Na wschód od Leska położone są atrakcyjne gospodarstwa agroturystyczne w Uhercach Mineralnych. Na południe od Leska natomiast możecie zakwaterować się w miejscowościach takich jak Weremień, Łączki i Hoczew. Niedaleko tej okolicy, w kierunku wschodnim, znajduje się urokliwe Jezioro Myczkowskie.

Urlop na łonie natury we dwoje lub z rodziną

Gospodarstwa agroturystyczne w okolicach Leska to wymarzone miejsce na wakacje dla osób poszukujących ciszy i spokoju, miłośników przyrody, zdrowego trybu życia w kontakcie z naturą, a także rodzin z dziećmi. Urokliwe budynki, murowane lub drewniane, otoczone są ogrodami, polami, terenami leśnymi – słowem, przestrzenią, gdzie będziecie mogli zrelaksować się wśród przyrody, spacerować, uprawiać sport i oddychać świeżym powietrzem. W gospodarstwach agroturystycznych mogą zakwaterować się zarówno pary, udające się na romantyczny urlop, jak i rodziny z dziećmi, poszukujące miejsca, gdzie będą mogli wypocząć w przyjaznej atmosferze, a maluchy znajdą spokojne i bezpieczne miejsce do zabawy.

Podróżujący i aktywności

Lesko dla rodzin z dziećmi

Lesko to doskonała destynacja do spędzenia wakacji w gospodarstwie agroturystycznym wraz z dziećmi. W okolicy znajduje się wiele łatwych tras spacerowych, którymi możecie wybrać się na rodzinną przechadzkę. Bez trudu znajdziecie także szlaki odpowiednie na wycieczkę rowerową w towarzystwie maluchów. W samym Lesku znajduje się też wspaniały basen Aquarius, ze zjeżdżalniami oraz strefami płytkiej wody dla młodszych dzieci. Jeśli zaś zapragniecie odbyć niezbyt daleką, ale bardzo atrakcyjną dla całej rodziny wycieczkę, wyruszcie nad Jezioro Solińskie, a tam wsiądźcie na pokład statku spacerowego i udajcie się nim w rejs po wodach jeziora. Na wakacjach w okolicach Leska wasze dzieci na pewno nie będą się nudzić!

Lesko dla amatorów górskich wypraw

Lesko położone jest w Górach Sanocko-Turczańskich, położonych tuż obok Bieszczad. Znajduje się tu wiele malowniczych górskich szlaków, które z pewnością spodobają się zarówno miłośnikom zaawansowanego trekkingu, jak i spokojnych spacerów. Najwyższym szczytem tego pasma jest mierząca ponad 1200 metrów n.p.m. ukraińska Magura Łomniańska. Po polskiej stronie granicy najwyższym szczytem są Jaworniki, mierzące niecałe 910 metrów n.p.m. – prowadzi tam przez cienisty las przyjemna trasa o średnim stopniu trudności. Możecie także wybrać się malowniczym szlakiem z Ustrzyk Dolnych na Wielkiego Króla, trasą z Ustjanowej do Równi, czy szlakiem z Sanoka na Orli Kamień. To tylko kilka z atrakcyjnych, położonych w okolicy Leska tras.

Lesko dla miłośników lokalnej architektury

Lesko jest malowniczym miasteczkiem, gdzie znajdziecie kilka ciekawych przykładów architektury sakralnej reprezentującej różne religie. Warto zajrzeć do kościoła farnego Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, pochodzącego z XVIII w. Możecie także odwiedzić leską synagogę, pochodzącą z wieku XVII i przebudowaną w wieku XIX. Charakteryzuje się stylem manierystyczno-barokowym. W miejscowości znajduje się także dziewiętnastowieczny budynek miejscowego ratusza, zaprojektowany w styku eklektycznym. W okolicy znajdziecie też szesnastowieczny zamek w stylu późnogotyckim, zwany Zamkiem Kmitów.

Pierwsza osada, która powstała na terenie dzisiejszego Leska, pochodzi prawdopodobnie aż z XIV wieku.

Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Lesku

1. Odwiedźcie cmentarz żydowski

W Lesku znajduje się zabytkowy cmentarz żydowski o dużej wartości historycznej. Możecie znaleźć tam około dwa tysiące nagrobków, zwanych macewami. Najstarsze z nich pochodzą z XVI wieku.

2. Wyruszcie na spływ kajakowy wodami Sanu

W lipcu odbywa się na rzece Ogólnopolski Spływ Kajakowy pod nazwą „Błękitna Wstęga Sanu”. Trasa mierzy niespełna czterdzieści kilometrów i wiedzie meandrami tej jednej z najdłuższych, a zarazem najczyściejszych polskich rzek. Po drodze czekają na was niezapomniane pejzaże.

3. Przejedźcie się zabytkową kolejką

Urocza, zabytkowa kolejka wąskotorowa, zwana także “Bieszczadzką ciuchcią”, od lat stanowi atrakcję dla urlopowiczów w każdym wieku. Kursuje na trasie między Majdanem a Balnicą. Warto wybrać się na wycieczkę w te rejony, żeby wyruszyć całą rodziną na tę niecodzienną przejażdżkę. Z wyprawy przywiedziecie na pewno wspaniałe pamiątkowe zdjęcia!

4. Poznajcie zwyczaje żubrów

Warto wybrać się na wycieczkę do miejscowości Muczne, gdzie znajduje się “Zagroda Żubrów”. Na terenie gospodarstwa żyją w naturalnych warunkach polskie żubry. Oprócz przyjrzenia się z bliska tym imponującym zwierzętom, warto także wybrać się na spacer po okolicy ze względu na wyjątkowo malowniczą dziką przyrodę: w pobliżu znajdują się między innymi torfowiska.

5. Wybierzcie się na przejażdżkę drezyną rowerową

Przygodą dla całej rodziny będzie także wyprawa do pobliskiej miejscowości Uherce Mineralne, aby przejechać się zabytkową drezyną rowerową. Do jednej drezyny zmieści się 4-5 osób. Po drodze zapewnione są atrakcje – niespodzianki. To wspaniała rozrywka na świeżym powietrzu!

5. Zwiedźcie cerkiew w Smolniku

Ta drewniana świątynia wybudowana w XIX w. należała do bieszczadzkiego ludu Bojków. Została wpisana na listę Światowego dziedzictwa UNESCO jako wyjątkowy zabytek architektury i kultury.

5. Odwiedźcie skansen w Sanoku

Wybierzcie się na wycieczkę do Sanoka, by zwiedzić największy w Polsce, obejmujący niespełna 40 hektarów skansen w Sanoku. Jest uważany za jedno z najpiękniejszych europejskich muzeów na wolnym powietrzu. Dzięki tej wizycie dowiecie się więcej o bogatej miejscowej kulturze.

FAQs: Agroturystyka w Lesko

Jakie typy udogodnień są oferowane w agroturystykach w Lesko?

Patrząc na opcje dostępne na stronie Holidu, można powiedzieć, że agroturystyki w Lesko oferują wszystko czego podróżujący potrzebują! Tutaj, agroturystyki posiadają wiele udogodnień, najpopularniejsze z nich to: widok (100%), grill (100%) i ogród (100%). Nie czekaj, zarezerwuj wymarzone wakacje!

Jakie są opinie na temat agroturystyk w Lesko?

Agroturystyki w tym miejscu są często dobrze oceniane. 69% z agroturystyk w Lesko ma świetne komentarze i średnią opinię 4.5 gwiazdki!

Czy agroturystyki w Lesko są odpowiednie na urlop z dziećmi?

Dane ze strony Holidu pokazują, że 69% agroturystyk w Lesko jest przyjazna dla dzieci, więc bez problemu znajdziesz agroturystykę dla siebie i całej rodziny.

Czy agroturystyki w Lesko są przyjazne zwierzętom domowym?

Tak! W Lesko, 31% agroturystyk jest przyjazna dla zwierząt domowych, 100% ma również ogród!

Czy agroturystyki w Lesko zazwyczaj oferują dostęp do internetu?

Tak! Patrząc na dane ze strony Holidu, 69% z agroturystyk w Lesko oferuje Wi-Fi. Oznacza to, że będziesz miał możliwość pozostania w kontakcie podczas całego pobytu!

Ile trzeba zapłacić za pobyt w agroturystyce w Lesko?

Większość agroturystyk w Lesko (44%) kosztuje średnio mniej niż 100 zł za noc. Dlatego to miejsce jest idealne na zarezerwowanie agroturystyki!

Czy agroturystyki w Lesko zazwyczaj posiadają kominek lub basen?

Zdecydowanie! Według danych Holidu, agroturystyki w Lesko mają wszystko, czego potrzebujesz przez cały rok. Tutaj, 81% noclegów posiada kominek i 19% basen.

Czy agroturystyki w Lesko są odpowiednie na pobyt w kilkanaście osób czy raczej na weekendowy odpoczynek w małym gronie?

Według danych z ubiegłego roku, 88% agroturystyk akceptuje maksymalnie do czterech osób. W tej lokalizacji, około 69% agroturystyk oferuje przynajmniej dwie oddzielne sypialnie. Jest to idealne miejsce dla małych grup znajomych lub rodziny!

Czy można cieszyć się pięknym widokiem i spędzić miły czas na zewnątrz w agroturystykach w Lesko?

Więcej niż połowa agroturystyk posiada balkon i piękny widok (100% i 100%), co sprawia, że są to idealne miejsca dla tych, którzy pragną każdego dnia budzić się w niesamowitym otoczeniu. Ponadto, 100% ma ogród, więc bez trudu doświadczysz tutaj wymarzonego odpoczynku. Jeśli lubisz delektować się posiłkiem na zewnątrz, szczególnie potrawami z grilla, 100% agroturystyk posiada grill.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej