Agroturystyka w Krościenku nad Dunajcem

Agroturystyka w Krościenku nad Dunajcem

Znaleźliśmy 1 Agroturystyka. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!

Znajdź Agroturystyka w Krościenko nad Dunajcem

Główne atrakcje w w Krościenko nad Dunajcem

  • Dunajec
  • Szczawnica
  • Źródła wód mineralnych „Stefan” i „Michalina”
  • Pieniński Park Narodowy
  • Gorczański Park Narodowy

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Krościenko nad Dunajcem, które mogą być interesujące

Agroturystyka w Krościenku nad Dunajcem

Gospodarstwa agroturystyczne nad górską rzeką

Większość zakwaterowań w gospodarstwach agroturystycznych w Krościenku znajduje się w północnej części miejscowości, niedaleko brzegów rzeki Dunajec. Jeśli zdecydujecie się na któreś z nich, będziecie mogli niedługim spacerem dostać do pobliskich leczniczych źródeł wód mineralnych, „Stefan” i „Michalina”. Ciekawą ofertę gospodarstw agroturystycznych znajdziecie także w lokalizacjach graniczących z Krościenkiem. Na wschód od miejscowości leży popularna wśród turystów Szczawnica. Niedaleko znajduje się również Leśnica. Kierując się na zachód, w stronę Czorsztyna, znajdziecie gospodarstwa w niewielkim Grywałdzie.

Spokojny wypoczynek wśród przyrody

Zakwaterowanie w gospodarstwie agroturystycznym to cała lista zalet, które składają się na udany urlop: bliskość przyrody, spokój i cisza, niezależna przestrzeń. W krościeńskiej ofercie możecie znaleźć zakwaterowania w osobnych budynkach lub też stanowiące część gospodarstwa rodziny goszczącej. To drugie rozwiązanie jest najczęściej wybierane przez osoby podróżujące samotnie lub we dwójkę. Przeważająca część oferty to jednak samodzielne budynki przeznaczone dla średnich lub większych grup – około 7-8 osób. Codzienny kontakt z przyrodą zapewniają nie tylko spacery po pięknej okolicy, ale i możliwość rozpoczęcia dnia od wyjścia do ogródka lub kontemplacja krajobrazów z balkonu czy tarasu. Zapewnione jest także miejsce parkingowe.

Podróżujący i aktywności

Krościenko nad Dunajcem dla miłośników gór

Krościenko znajduje się w wyjątkowo atrakcyjnej okolicy dla amatorów spacerów po górskich szlakach, kontemplacji rozległych widoków ze szczytów i fotografowania pięknych pejzaży. Miejscowość położona jest pomiędzy kilkoma parkami przyrody: Popradzkim Parkiem Krajobrazowym, Gorczańskim Parkiem Narodowym i Pienińskim Parkiem Narodowym. W okolicy znajdziecie wiele szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności, które zaprowadzą was w najsłynniejsze w tym regionie górskie szczyty. Klasykiem jest szlak prowadzący na Trzy Korony. Jego początkowy fragment stanowi część wspólną z inną popularną trasą – wejściem na Sokolicę przez Czertezik. Słynne są także szlaki na Lubań i Turbacz.

Krościenko nad Dunajcem dla amatorów kultury

W okolicach Krościenka można znaleźć pozostałości po kulturze Łemków, grupy etnicznej istniejącej dziś w Polsce w ogromnej mniejszości, a niegdyś zamieszkującej cały obszar Beskidu Niskiego, Sądeckiego i Bieszczad. Osoby szczególnie zainteresowane tematem mogą wybrać się do Zyndranowej, gdzie znajduje się Centrum Kultury Łemkowskiej, jest to jednak dość daleka wyprawa. Za to w pobliskiej Szczawnicy, w prywatnym skansenie przy ulicy Szalaya, możecie znaleźć przedmioty codziennego użytku stanowiące pamiątki po Łemkach. Inny ciekawy skansen związany z historią regionu znajduje się w Kluszkowicach: to tam przeniesiono zabytkowe budynki dawnego Czorsztyna, który został zatopiony w procesie konstrukcji zapory i jeziora Czorsztyńskiego.

Krościenko nad Dunajcem dla zwolenników aktywnego wypoczynku

Okolice Krościenka to nie tylko wspaniałe szlaki piesze. Amatorzy wakacji w ruchu mają do wyboru wiele innych opcji aktywnego spędzania czasu. Czekają na was atrakcyjne szlaki rowerowe. Część górskich tras możecie też przemierzyć konno. Na Dunajcu możecie uprawiać różne sporty wodne, wśród których popularne jest kajakarstwo. Możecie wybrać się też całą rodziną do Parku Linowego, który jest świetną formą wypoczynku na świeżym powietrzu połączoną z wysiłkiem fizycznym, a często i silnymi emocjami – niektóre fragmenty linowych tras wymagają bowiem sporo odwagi.

Stojące przy rynku popiersie Władysława Jagiełły było w okresie zaborów symbolem polskiej myśli patriotycznej.

Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Krościenku nad Dunajcem

1. Odwiedźcie wystawę w siedzibie parku przyrody

Przy ulicy Jagiellońskiej w Krościenku mieści się budynek dyrekcji Pienińskiego Parku Narodowego. Możecie tu odwiedzić wystawę, z której dowiecie się ciekawostek na temat lokalnej przyrody. Warto ją obejrzeć, zanim wybierzecie się na wycieczkę po Parku.

2. Wyruszcie na rafting Dunajcem

Tradycyjny spływ Dunajcem nie musi wcale odbywać się na tratwach. Obecnie coraz częściej turyści decydują się na rafting – emocjonujący sport pozwalający na odkrycie zupełnie nowej wersji tej znanej trasy.

3. Skosztujcie lokalnych przysmaków

W krościeńskich karczmach koniecznie spróbujcie lokalnych specjalności. Góralska kuchnia w swoim najlepszym wydaniu usatysfakcjonuje nawet wytrawnych smakoszy. Skosztujecie tu na przykład dań przygotowanych z użyciem oscypka, bundza czy bryndzy.

4. Odwiedźcie kościół Wszystkich Świętych

Przy krościeńskim rynku znajduje się czołowy zabytek lokalnej architektury sakralnej, do którego koniecznie powinniście wstąpić podczas spaceru: kościół Wszystkich Świętych. Jego budowa zaczęła się jeszcze w XIV w, a ostatnie modyfikacje nastąpiły w XVII w, co sprawia, że możemy tu zaobserwować wpływy różnych stylów architektonicznych.

5. Zimą skorzystajcie z wyciągu orczykowego

Krościenko jest popularną destynacją wśród miłośników sportów zimowych. W samej miejscowości do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów pozostaje wyciąg orczykowy o nazwie "Stajkowa". W okolicy znajdziecie też inne stacje narciarskie wyposażone w wyciągi i kolejki, oraz doskonale przygotowane szlaki biegowe i zjazdowe.

6. Skosztujcie zdrowotnych wód mineralnych

Krościenko, oprócz destynacji wakacyjnej, jest również uzdrowiskiem. Na prawym brzegu Dunajca, w północnej części miejscowości, znajdziecie naturalne źródła wód mineralnych o leczniczych właściwościach. Nazywają się „Michalina”, „Maria” i „Stefan”. Szczególnie polecane są w przypadku kłopotów z układem trawiennym lub oddechowym.

7. Latem zażyjcie ochłody w naturalnym basenie

Potok Kozłecki, spływający ze zboczy Dzwonkówki, jest przecięty tamą, która tworzy naturalny basen. Latem jest to doskonała okazja do ochłody w wodzie źródlanej – trzeba jedynie pamiętać, że ta, mimo upałów, pozostaje bardzo zimna!

FAQs: Agroturystyka w Krościenko nad Dunajcem

Jakie typy udogodnień są oferowane w agroturystykach w Krościenko nad Dunajcem?

Patrząc na opcje dostępne na stronie Holidu, można stwierdzić, że agroturystyki w Krościenko nad Dunajcem posiadają wszystko czego podróżujący sobie życzą! Tutaj, agroturystyki posiadają wiele udogodnień, najpopularniejsze z nich to: ogród (100%), internet (100%) i grill (92%). Nie czekaj, zarezerwuj wymarzone wakacje!

Jak podróżujący oceniają agroturystyki w Krościenko nad Dunajcem?

Patrząc na średnią, agroturystyki w tym miejscu są całkiem dobrze oceniane. Zgodnie z bazą danych Holidu, 42% agroturystyk ma ocenę równą lub wyższą niż 4.5 gwiazdki. To dość wysoka ocena, co oznacza, że bez problemu znajdziesz tutaj agroturystykę, gdzie będziesz mógł spędzić niezapomniane wakacje!

Czy agroturystyki w Krościenko nad Dunajcem są przyjazne dla dzieci?

Dane ze strony Holidu pokazują, że 100% agroturystyk w Krościenko nad Dunajcem jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi, dlatego łatwo będzie Ci znaleźć agroturystykę dla siebie i całej rodziny.

Czy agroturystyki w Krościenko nad Dunajcem są odpowiednie dla urlopowiczów, którzy chcą podróżować ze swoimi zwierzętami domowymi?

Tak! W Krościenko nad Dunajcem, 100% agroturystyk jest przyjazna dla zwierząt domowych, 100% ma również ogród!

Czy agroturystyki w Krościenko nad Dunajcem zazwyczaj posiadają Wi-Fi?

Oczywiście! Według danych zebranych w ubiegłym roku, 100% z agroturystyk w Krościenko nad Dunajcem ma dostęp do internetu. Oznacza to, że będziesz miał możliwość pozostania w kontakcie w trakcie urlopu!

Ile trzeba zapłacić za wakacje w agroturystyce w Krościenko nad Dunajcem?

Większość agroturystyk w Krościenko nad Dunajcem (50%) kosztuje średnio mniej niż 100 zł za noc. To wymarzone miejsce na zarezerwowanie agroturystyki!

Czy agroturystyki w Krościenko nad Dunajcem zazwyczaj posiadają kominek lub basen?

Tak! Według danych Holidu, agroturystyki w Krościenko nad Dunajcem są idealne latem i zimą. Tutaj, 42% noclegów ma kominek i 17% basen.

Czy agroturystyki w Krościenko nad Dunajcem są odpowiednie na urlop ze znajomymi czy raczej na wakacje we dwoje?

Według danych z ubiegłego roku, 42% z agroturystyk akceptuje maksymalnie do ośmiu gości, 25% z tych agroturystyk oferuje przynajmniej cztery sypialnie. Ponadto, 100% agroturystyk jest odpowiednia dla czterech osób, a 75% agroturystyk posiada przynajmniej dwie oddzielne sypialnie. Jest to zatem idealne miejsce dla grup przyjaciół!

Czy można cieszyć się pięknym widokiem i spędzić miły czas na zewnątrz w agroturystykach w Krościenko nad Dunajcem?

Tak, Krościenko nad Dunajcem to idealne miejsce, aby odetchnąć świeżym powietrzem i spędzić czas na zewnątrz! 67% agroturystyk posiada tutaj balkon lub taras, a 75% oferuje piękny widok. Ponadto, 100% ma ogród, więc bez trudu doświadczysz tutaj wymarzonego odpoczynku. Jeśli lubisz delektować się posiłkiem na zewnątrz, szczególnie potrawami z grilla, 92% agroturystyk posiada grill.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej