Domy i apartamenty wakacyjne w Wenecji

Rozpocznij wyszukiwanie 5 032 homes w Wenecja teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Wenecja

Apartament dla 4 osób
4 osób, 2 sypialni
5,0
54 recenzje
Mestre, Prowincja Wenecja
od
455 złza noc
Apartament dla 2 osób
2 osób, 2 sypialni, 90m², 4,7km do plaży
4,7
20 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
584 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
5,0
55 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
408 złza noc
Jacht dla 12 osób, z ogród
12 osób, 6 sypialni, 100m², 1,7km do plaży
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
2 137 złza noc
Apartament dla 4 osób, z balkon
4 osób, 2 sypialni, 95m², 900m do plaży
4,0
1 recenzja
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
373 złza noc
Apartament dla 6 osób
5,0
1 recenzja
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
1 086 złza noc
Apartament dla 6 osób
6 osób, 2 sypialni, 180m², 3,4km do plaży
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
1 086 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
2 osób, 1 sypialni
Mestre, Prowincja Wenecja
od
356 złza noc
Apartament dla 3 osób, z ogród
3 osób, 2 sypialni, 4km do plaży
4,6
9 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
687 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras
6 osób, 2 sypialni, 200m do plaży
4,4
26 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
472 złza noc
Apartament dla 5 osób, z jacuzzi i balkon
5 osób, 2 sypialni, 80m², 5,1km do plaży
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
1 601 złza noc
Apartament dla 4 osób
5,0
70 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
687 złza noc
Apartament dla 2 osób, z taras
5,0
255 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
648 złza noc
Apartament dla 5 osób
5,0
81 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
579 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
5,0
44 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
772 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras
6 osób, 3 sypialni, 4,6km do plaży
5,0
13 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
2 575 złza noc
Apartament dla 5 osób
5,0
110 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
983 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
5,0
9 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
1 253 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Wenecja

  • Liczne kanały
  • Plac św. Marka
  • Pałac Dożów
  • Wenecki festiwal filmowy
  • Szkło weneckie

Najpopularniejsze w Wenecja

Internet 1 775
Zwierzęta dozwolone 367
Balkon/ taras 677
TV 1 939
Klimatyzacja 1 874
Ogród 305
Parking 414
Pralka 1 401
Ogrzewanie 1 691

Domy wakacyjne w Wenecji

Apartamenty wakacyjne w starej części Wenecji

Ciekawą propozycję noclegu stanowią apartamenty wakacyjne w okolicy Bazyliki Santi Giovanni e Paolo. Z okien można podziwiać kanały z gondolami, a do placu św. Marka można dojść w 5 minut. Wiele apartamentów posiada w pełni wyposażony aneks kuchenny, oferuje dostęp do Internetu i wypożyczanie aut.

Domy wakacyjne na wyspie Lido

Osoby preferujące mniej uczęszczane miejsca mogą rozważyć domy wakacyjne na wyspie Lido oddzielającej Adriatyk od weneckiej laguny. Znajdują się tam szerokie, piaszczyste plaże, a znalezienie dobrze wyposażonych apartamentów wakacyjnych z widokiem na morze nie stanowi problemu. Wśród proponowanych noclegów nie brakuje apartamentów wakacyjnych z basenem, klimatyzacją, a także tarasem, z którego można podziwiać imponujący widok.

Położenie i komunikacja

Bazylika Santa Maria della Salute w Wenecji
Bazylika Santa Maria della Salute w Wenecji
Położenie Wenecji

Wenecja leży w północnej części Włoch nad Morzem Adriatyckim. To miasto zbudowane na wodzie, a właściwie na bagnistych wyspach tworzących lagunę. Od stałego lądu dzieli je 4 km, a od morza tylko 2 km. Wenecja podzielona jest na sześć dzielnic: San Polo, Cannaregio, Dorsoduro, San Marco, Castello i Santa Croce. Przez tysiąc lat Wenecja była samodzielną republiką słynącą z bogactwa zdobytemu dzięki handlowi z całym ówczesnym światem.

Dojazd do Wenecji i komunikacja na miejscu

Z Polski do Wenecji najszybciej można dostać się samolotem. Osoby preferujące niezależność i jazdę samochodem mogą wybierać spośród dwóch malowniczych tras: przez Czechy i Austrię lub przez Niemcy i Austrię. Aby dostać się do miasta, trzeba jednak skorzystać z linii kolejowej, gdyż jest to jedyne połączenie z lądem. Na miejscu odwiedzających czeka wyłącznie transport wodny. Tworzy go sieć 150 kanałów połączonych czterystoma mostami. Podczas pobytu w Wenecji najlepiej korzystać z vaporetto, czyli tramwajów wodnych.

Warto wiedzieć

Klimat Wenecji

Wenecja leży w strefie wpływu klimatu śródziemnomorsko-kontynentalnego, złagodzonego przez obecność morza. Latem średnia temperatura oscyluje w okolicach 23 stopni, a w zimie śnieg należy do rzadkości. Najcieplejsze miesiące to lipiec i sierpień.

Kiedy najlepiej wybrać się do Wenecji?

Ze względu na pogodę, a także cykliczne wydarzenia kulturalne najlepszy czas na odwiedzenie Wenecji przypada na kwiecień, maj, wrzesień i październik. Dla miłośników X Muzy niewątpliwą atrakcją jest najstarszy na świecie coroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Od 1932 roku na przełomie sierpnia i września wręczane są Złote Lwy za najlepszy film i Puchar Volpi dla wyróżnionych aktorów. Aktualnie festiwal jest elementem Biennale w Wenecji i odbywa się na wyspie Lido.

W Wenecji urodził się Giacomo Casanova, znany awanturnik i uwodziciel.

5 rzeczy do zrobienia w Wenecji

Plac św. Marka w Wenecji
Plac św. Marka w Wenecji
1. Spacer śladami św. Marka

Wędrówkę po Wenecji warto rozpocząć od Placu Świętego Marka położonego w najstarszej dzielnicy San Marco. Ze względu na swe położenie i architekturę uchodzi za jeden z najwspanialszych placów na świecie. Otacza go Pałac Dożów, Bazylika św. Marka, Stara i Nowa Prokuracja, dzwonnica św. Marka, a także wieża zegarowa. Bazylikę zbudowano na cześć patrona miasta, aby umieścić w niej jego relikwie. Zgodnie z dawnym zarządzeniem każdy wenecki statek musiał przywozić dary, które wzbogacały świątynię. Obecnie plac często zalewa woda, a wówczas ruch pieszy odbywa się po rozłożonych platformach.

2. Karnawał wenecki

Karnawał w Wenecji odbywa się na przełomie stycznia i lutego. Jest to najstarsza i największa w Europie zabawa na ulicach miasta. Karnawał rozpoczynają parady udekorowanych łodzi oraz postaci w historycznych strojach. Chcąc wziąć udział w karnawale należy zaopatrzyć się w balowy strój i obowiązkowo maskę. Ten ostatni element ubioru ma swoje uzasadnienie historyczne: maska zawsze sprawiała bowiem, że uczestnicy zabawy byli równi, bez względu na stan, majątek i pochodzenie. Warto wiedzieć, że do dobrego tonu należy pozdrawianie przechodniów ukłonem.

3. Zwiedzanie Pałacu Dożów

Podczas pobytu w Wenecji warto odwiedzić gotycki Pałac Dożów. Początkowo spełniał on funkcje obronne miasta. Z czasem, po rozbudowie był siedzibą lokalnych władców. Ta trzypiętrowa unikatowa budowla otacza wewnętrzny dziedziniec z doby odrodzenia. Całość zdobi attyka o ażurowych wzorach, a od strony wody znajdują się arkadowe loggie. Na fryzie Sali del Maggior Consilio znajdują się wizerunki 76 dożów weneckich. Obecnie w pałacu znajduje się m.in. Muzeum Dell Opera.

4. Rejs galeonem po lagunie

Aby poczuć nastrój tego wyjątkowego miejsca warto wybrać się w rejs statkiem kanałami i obejrzeć po drodze niewielkie wyspy. Prawdziwie magicznego charakteru wyprawa nabiera jednak po zachodzie słońca. Po drodze można podziwiać wyspy Vignole, Sant’Erasmo i San Francesco del Deserto. Warto zwrócić uwagę również na kolorową zabudowę na wyspie Burano. W drodze powrotnej do Wenecji, płynąc przez Canele Grande można obejrzeć starożytną budowlę San Marco. Warto tak zaplanować romantyczny rejs, by uświetnić go kolacją składająca się z lokalnych specjałów i win.

5. Wyprawa po szkło weneckie

Odwiedzając Wenecję warto wybrać się na pobliską wyspę Murano od średniowiecza słynącą z niepowtarzalnych wyrobów szklarskich. Z wykorzystaniem niezmiennej od wieków techniki wykonuje się tam szkło kryształowe, emaliowane, mleczne, kolorowe i z pasemkami złota. W Murano można kupić wyjątkową, kolorową, wzorzystą biżuterię, żyrandole, rzeźby ze szkła, obrazy i przedmioty użytkowe. Tu również produkowane są słynne lustra weneckie. Dodatkowo na wyspie można zwiedzić Muzeum Szkła z eksponatami od czasów starożytnych do współczesnych.