Domy i apartamenty wakacyjne w Wenecji

Rozpocznij wyszukiwanie 2 386 homes w Wenecja teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Wenecja

Kemping dla 4 osób w Wenecja, z ogród, zwierzęta dozwolone
4 osób, 2 sypialni
3,9
185 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
332 złza noc
Apartament dla 4 osób w Wenecja
4 osób, 1 sypialni, 2,5km do plaży
5,0
12 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
447 złza noc
Apartament dla 5 osób w Mestre, zwierzęta dozwolone
4,6
62 recenzje
Mestre, Prowincja Wenecja
od
298 złza noc
Kemping dla 2 osób w Mestre, z ogród
4,1
1669 recenzje
Mestre, Prowincja Wenecja
od
205 złza noc
Apartament dla 4 osób w Wenecja, z taras
4,7
57 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
869 złza noc
Apartament dla 2 osób w Wenecja, zwierzęta dozwolone
2 osób, 1 sypialni, 4,5km do plaży
5,0
193 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
592 złza noc
Apartament dla 2 osób w Wenecja, z balkon
3,8
523 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
294 złza noc
Apartament dla 4 osób w Wenecja, z ogród
4 osób, 1 sypialni, 5,1km do plaży
4,4
10 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
358 złza noc
Apartament dla 3 osób w Wenecja
4,6
493 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
601 złza noc
Apartament dla 4 osób w Wenecja, z balkon
4 osób, 1 sypialni, 3,1km do plaży
4,6
50 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
1 121 złza noc
Apartament dla 8 osób w Wenecja, zwierzęta dozwolone
4,3
87 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
537 złza noc
Apartament dla 3 osób w Wenecja
3,4
19 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
354 złza noc
Apartament dla 2 osób w Wenecja, z ogród
5,0
1 recenzja
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
477 złza noc
Studio dla 2 osób w Wenecja
4,3
33 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
358 złza noc
Apartament dla 4 osób w Wenecja
5,0
2 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
673 złza noc
Apartament dla 4 osób w Wenecja, z jacuzzi i taras oraz sauna, zwierzęta dozwolone
4,4
50 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
716 złza noc
Apartament dla 8 osób w Wenecja
8 osób, 3 sypialni, 5km do plaży
5,0
4 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
447 złza noc
Studio dla 2 osób w Wenecja
4,3
49 recenzje
Wenecja, Prowincja Wenecja
od
268 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Wenecja

  • p> Liczne kanały
  • Plac św. Marka
  • Pałac Dożów
  • Wenecki festiwal filmowy
  • Szkło weneckie

Najpopularniejsze w Wenecja

Internet 774
Zwierzęta dozwolone 167
Balkon/ taras 243
TV 725
Klimatyzacja 696
Ogród 118
Parking 248
Pralka 616
Ogrzewanie 775

Domy wakacyjne w Wenecji

Apartamenty wakacyjne w starej części Wenecji

Ciekawą propozycję noclegu stanowią apartamenty wakacyjne w okolicy Bazyliki Santi Giovanni e Paolo. Z okien można podziwiać kanały z gondolami, a do placu św. Marka można dojść w 5 minut. Wiele apartamentów posiada w pełni wyposażony aneks kuchenny, oferuje dostęp do Internetu i wypożyczanie aut.

Domy wakacyjne na wyspie Lido

Osoby preferujące mniej uczęszczane miejsca mogą rozważyć domy wakacyjne na wyspie Lido oddzielającej Adriatyk od weneckiej laguny. Znajdują się tam szerokie, piaszczyste plaże, a znalezienie dobrze wyposażonych apartamentów wakacyjnych z widokiem na morze nie stanowi problemu. Wśród proponowanych noclegów nie brakuje apartamentów wakacyjnych z basenem, klimatyzacją, a także tarasem, z którego można podziwiać imponujący widok.

Położenie i komunikacja

Bazylika Santa Maria della Salute w Wenecji
Bazylika Santa Maria della Salute w Wenecji
Położenie Wenecji

Wenecja leży w północnej części Włoch nad Morzem Adriatyckim. To miasto zbudowane na wodzie, a właściwie na bagnistych wyspach tworzących lagunę. Od stałego lądu dzieli je 4 km, a od morza tylko 2 km. Wenecja podzielona jest na sześć dzielnic: San Polo, Cannaregio, Dorsoduro, San Marco, Castello i Santa Croce. Przez tysiąc lat Wenecja była samodzielną republiką słynącą z bogactwa zdobytemu dzięki handlowi z całym ówczesnym światem.

Dojazd do Wenecji i komunikacja na miejscu

Z Polski do Wenecji najszybciej można dostać się samolotem. Osoby preferujące niezależność i jazdę samochodem mogą wybierać spośród dwóch malowniczych tras: przez Czechy i Austrię lub przez Niemcy i Austrię. Aby dostać się do miasta, trzeba jednak skorzystać z linii kolejowej, gdyż jest to jedyne połączenie z lądem. Na miejscu odwiedzających czeka wyłącznie transport wodny. Tworzy go sieć 150 kanałów połączonych czterystoma mostami. Podczas pobytu w Wenecji najlepiej korzystać z vaporetto, czyli tramwajów wodnych.

Warto wiedzieć

Klimat Wenecji

Wenecja leży w strefie wpływu klimatu śródziemnomorsko-kontynentalnego, złagodzonego przez obecność morza. Latem średnia temperatura oscyluje w okolicach 23 stopni, a w zimie śnieg należy do rzadkości. Najcieplejsze miesiące to lipiec i sierpień.

Kiedy najlepiej wybrać się do Wenecji?

Ze względu na pogodę, a także cykliczne wydarzenia kulturalne najlepszy czas na odwiedzenie Wenecji przypada na kwiecień, maj, wrzesień i październik. Dla miłośników X Muzy niewątpliwą atrakcją jest najstarszy na świecie coroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Od 1932 roku na przełomie sierpnia i września wręczane są Złote Lwy za najlepszy film i Puchar Volpi dla wyróżnionych aktorów. Aktualnie festiwal jest elementem Biennale w Wenecji i odbywa się na wyspie Lido.

W Wenecji urodził się Giacomo Casanova, znany awanturnik i uwodziciel.

5 rzeczy do zrobienia w Wenecji

Plac św. Marka w Wenecji
Plac św. Marka w Wenecji
1. Spacer śladami św. Marka

Wędrówkę po Wenecji warto rozpocząć od Placu Świętego Marka położonego w najstarszej dzielnicy San Marco. Ze względu na swe położenie i architekturę uchodzi za jeden z najwspanialszych placów na świecie. Otacza go Pałac Dożów, Bazylika św. Marka, Stara i Nowa Prokuracja, dzwonnica św. Marka, a także wieża zegarowa. Bazylikę zbudowano na cześć patrona miasta, aby umieścić w niej jego relikwie. Zgodnie z dawnym zarządzeniem każdy wenecki statek musiał przywozić dary, które wzbogacały świątynię. Obecnie plac często zalewa woda, a wówczas ruch pieszy odbywa się po rozłożonych platformach.

2. Karnawał wenecki

Karnawał w Wenecji odbywa się na przełomie stycznia i lutego. Jest to najstarsza i największa w Europie zabawa na ulicach miasta. Karnawał rozpoczynają parady udekorowanych łodzi oraz postaci w historycznych strojach. Chcąc wziąć udział w karnawale należy zaopatrzyć się w balowy strój i obowiązkowo maskę. Ten ostatni element ubioru ma swoje uzasadnienie historyczne: maska zawsze sprawiała bowiem, że uczestnicy zabawy byli równi, bez względu na stan, majątek i pochodzenie. Warto wiedzieć, że do dobrego tonu należy pozdrawianie przechodniów ukłonem.

3. Zwiedzanie Pałacu Dożów

Podczas pobytu w Wenecji warto odwiedzić gotycki Pałac Dożów. Początkowo spełniał on funkcje obronne miasta. Z czasem, po rozbudowie był siedzibą lokalnych władców. Ta trzypiętrowa unikatowa budowla otacza wewnętrzny dziedziniec z doby odrodzenia. Całość zdobi attyka o ażurowych wzorach, a od strony wody znajdują się arkadowe loggie. Na fryzie Sali del Maggior Consilio znajdują się wizerunki 76 dożów weneckich. Obecnie w pałacu znajduje się m.in. Muzeum Dell Opera.

4. Rejs galeonem po lagunie

Aby poczuć nastrój tego wyjątkowego miejsca warto wybrać się w rejs statkiem kanałami i obejrzeć po drodze niewielkie wyspy. Prawdziwie magicznego charakteru wyprawa nabiera jednak po zachodzie słońca. Po drodze można podziwiać wyspy Vignole, Sant’Erasmo i San Francesco del Deserto. Warto zwrócić uwagę również na kolorową zabudowę na wyspie Burano. W drodze powrotnej do Wenecji, płynąc przez Canele Grande można obejrzeć starożytną budowlę San Marco. Warto tak zaplanować romantyczny rejs, by uświetnić go kolacją składająca się z lokalnych specjałów i win.

5. Wyprawa po szkło weneckie

Odwiedzając Wenecję warto wybrać się na pobliską wyspę Murano od średniowiecza słynącą z niepowtarzalnych wyrobów szklarskich. Z wykorzystaniem niezmiennej od wieków techniki wykonuje się tam szkło kryształowe, emaliowane, mleczne, kolorowe i z pasemkami złota. W Murano można kupić wyjątkową, kolorową, wzorzystą biżuterię, żyrandole, rzeźby ze szkła, obrazy i przedmioty użytkowe. Tu również produkowane są słynne lustra weneckie. Dodatkowo na wyspie można zwiedzić Muzeum Szkła z eksponatami od czasów starożytnych do współczesnych.