1. Mieszkania wakacyjne
  2. Wielka Brytania

Domy i apartamenty wakacyjne w Wielkiej Brytanii

Rozpocznij wyszukiwanie 105 146 homes w Wielka Brytania teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Wielka Brytania

Dom dla 6 osób, z ogród i jacuzzi
5,0
39 recenzje
West Sussex, Anglia
od
591 złza noc
Domek letniskowy dla 4 osób, z ogród i jacuzzi
5,0
28 recenzje
Betws-y-Coed, Walia
od
557 złza noc
Dom dla 2 osób, z taras
5,0
21 recenzje
Monmouthshire, Walia
od
295 złza noc
Dom dla 2 osób, z ogród
5,0
24 recenzje
Cotswolds, Anglia
od
394 złza noc
Dom dla 4 osób
4 osób, 2 sypialni, 200m do plaży
5,0
21 recenzje
Porth, Anglia
od
214 złza noc
Dom dla 4 osób, z jacuzzi i taras, zwierzęta dozwolone
4,9
79 recenzje
Highlands (Szkocja), Szkocja
od
492 złza noc
Domek letniskowy dla 4 osób, z ogród
4 osób, 2 sypialni, 5,1km do plaży
4,9
10 recenzje
Skye (wyspa), Szkocja
od
741 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród i jacuzzi oraz sauna, zwierzęta dozwolone
4,9
82 recenzje
West Yorkshire, Anglia
od
351 złza noc
Dom dla 4 osób, z jacuzzi i ogród
4 osób, 2 sypialni
4,9
20 recenzje
North Yorkshire, Anglia
od
681 złza noc
Dom dla 2 osób, z ogród
4,9
45 recenzje
Park Narodowy Lake District, Anglia
od
445 złza noc
Dom dla 4 osób, z basen i ogród oraz jacuzzi
4,9
41 recenzje
Cheriton Bishop, Anglia
od
291 złza noc
Dom dla 2 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,9
32 recenzje
Kornwalia, Anglia
od
424 złza noc
Dom dla 6 osób, z sauna i ogród oraz jacuzzi
6 osób, 2 sypialni
4,8
16 recenzje
Lincolnshire, Anglia
od
471 złza noc
Domek letniskowy dla 2 osób, z ogród
4,8
252 recenzje
Bernisdale, Szkocja
od
569 złza noc
Dom dla 6 osób, z jacuzzi i ogród
4,8
9 recenzje
Walesby (Lincolnshire), Anglia
od
415 złza noc
Dom dla 8 osób, z taras i jacuzzi, zwierzęta dozwolone
8 osób, 4 sypialni, 190m²
4,8
30 recenzje
Aberdeenshire, Szkocja
od
1 160 złza noc
Dom dla 4 osób, z ogród
4 osób, 2 sypialni, 25m²
4,8
62 recenzje
Cotswolds, Anglia
od
295 złza noc
Apartament dla 5 osób, z ogród
4,8
41 recenzje
Edynburg, Szkocja
od
480 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Wielka Brytania

  • Malownicze krajobrazy
  • Bogata kultura
  • Miejsce na urlop połączony z nauką języka angielskiego
  • Ciekawa architektura
  • Rodzina królewska

Najpopularniejsze w Wielka Brytania

Basen 3 524
Internet 68 297
Zwierzęta dozwolone 31 130
Balkon/ taras 25 100
TV 67 499
Klimatyzacja 1 821
Ogród 49 848
Parking 54 005
Pralka 55 538

Najlepsze apartamenty wakacyjne w Wielkiej Brytanii

Apartamenty wakacyjne w Londynie

Londyn to miejsce na urlop, który można zaaranżować na różne sposoby. Może być to wyjazd muzealno-historyczny, zakupowy lub na klubowe szaleństwa. To miasto mocno tętniące życiem, a więc warto zapewnić sobie spokojny nocleg z dala od głośnych ulic. Apartamenty wakacyjne z ogrodem oraz z balkonem lub tarasem mieszczą się w takich dzielnicach angielskiej stolicy jak Kensignton oraz Chalsea. Stąd nie jest daleko do Muzeum Wiktorii i Alberta oraz do Hyde Parku. Jeśli natomiast na wyjazd do Londynu ma pojechać także domowy pupil - wówczas najlepsze mieszkania znajdują się na Soho oraz w okolicach londyńskiego City.

Domy na urlop w nadmorskim kurorcie

Popularnym celem wakacyjnych wyjazdów do Wielkiej Brytanii jest miasteczko St. Ives, które położone jest w Kornwalii nad Oceanem Atlantyckim. Aby sycić oczy widokiem na plaży i morza, warto wynająć dom w części miejscowości zwanej The Island. Domy wakacyjne ulokowane w tej okolicy zagwarantują także bliskość lokali gastronomicznych i sklepów. Chcąc natomiast cieszyć się ciszą i spokojem, dobrze wybrać dom z ogrodem. Tego typu lokalizacje mieszczą się głównie w wiosce Carbis Bay, która graniczy z St. Ives od południowej strony.

Typowe angielskie szeregowce
Typowe angielskie szeregowce

Ciekawe miejsca i atrakcje

Wielka Brytania dla pasjonatów języka angielskiego

W Anglii bez problemu można połączyć wakacje i naukę języka w jego naturalnym środowisku. W większych miastach bez trudu da się znaleźć kursy językowe o różnym stopniu trudności, zaś zdobytą wiedzę można natychmiast zacząć wykorzystywać w różnych sytuacjach, np. w sklepie, w muzeum lub w autobusie. Kursy mogą trwać tydzień, dwa lub nawet kilka miesięcy. Ciągły kontakt z językiem, nawet przy krótkim pobycie sprawi, że codzienne płynne porozumiewanie się przyjdzie praktycznie samo.

Wielka Brytania dla miłośników wędrówek i przyrody

Wielka Brytania taka, jak ta sportretowana w "Wichrowych wzgórzach" autorstwa Emily Bronte? Surowość skał łącząca się z nasyconą zielenią bezkresnych łąk? Taki krajobrazy spotkamy w Kornwalii, gdzie kamienne klify schodzą prosto do morza. Warto zajrzeć również do Szkocji, gdzie na piechura z pasją czeka malownicze Pogórze. Hrabstwo Kumbria w północno-zachodniej Anglii może się pochwalić wspaniałą krainą jezior. Lake District to oferta nie do odrzucenia dla kolarzy, osób lubiących chodzenie po górach, oraz dla miłośników spokojnego pływania łódką po gładkich taflach jezior. Wakacje w tym miejscu dają przestrzeń nie tylko na relaks, ale i na kontemplację czystego piękna przyrody.

Dowiedz się więcej

Najlepszy czas na wyjazd

Wielka Brytania słynie z kapryśnej pogody, dlatego najlepszym i najpewniejszym czasem do zwiedzania jej, jest lato. W czerwcu, lipcu i sierpniu w Londynie temperatury przypominają te w kontynentalnej części Europy, czyli od 20 do nawet 35 stopni Celsjusza. Wiosna pod tym względem jest zdecydowanie umiarkowana - 15 stopni w kwietniu lub w maju należy uznać za wyjątkowo ciepły czas. Jesień jest natomiast deszczowa i wietrzna, zaś zima wilgotna.

Królowa Elżbieta II jest aktualnie najdłużej panującym władcą Wielkiej Brytanii. Poza tym jest ona także najstarszym monarchą na świecie.
Charakterystyczne piętrowe autobusy na ulicach Londynu
Charakterystyczne piętrowe autobusy na ulicach Londynu

5 rzeczy do zrobienia w Wielkiej Brytanii

1. Wizyta w Londynie

To miasto wielokulturowe, w którym można zarówno łatwo zrobić błyskotliwą karierę, jak i stracić majątek. Na miłośników brytyjskiej rodziny królewskiej czeka Pałac Buckingham, który udostępnia pomieszczenia monarsze, stajnie i powozownie oraz galerię, w której można podziwiać dzieła sztuki z prywatnej kolekcji królowej Elżbiety II. Panoramę miasta należy oglądać ze szczytu Koła Millenijnego London Eye, zaś w celu bliskiego spotkania ze znanymi osobami warto zajrzeć do muzeum figur woskowych Madame Tussauds. Poza tym nie wolno opuścić obejrzenia zegara Big Ben i budynków parlamentu, ulicy Oxford Street oraz Muzeum Historii Naturalnej.

2. Wakacje pośród pięknych krajobrazów

Po opuszczeniu pełnej zgiełku angielskiej stolicy, warto zajrzeć na tzw. Pogórze, czyli Highlands w Szkocji. To piękne miejsce, idealne na spacery, wędrówki i odpoczynek. Uroku tej wyjątkowej krainie dodają liczne jeziora oraz ruiny zamków.

3. Wizyta w typowym angielskim pubie

Najlepiej wybrać się do pubu w jakimś miłym i urokliwym miasteczku. Wnętrze przeważnie jest ciemne i nawiązuje klimatem do wnętrz z czasów wiktoriańskich. Krzesła zostały zastąpione przez wygodne stare lub tylko postarzone sofy. Dodatkową atrakcją są drewniane podłogi oraz drewniane elementy jak filary czy belki stropowe. Do tego kominek z trzaskającymi polanami, wybór tradycyjnych gier towarzyskich dostępnych w prawie każdym tego typu przybytku oraz doskonałe piwo i whisky. Często można także trafić na koncert muzyki na żywo ze śpiewem lub tańcem.

4. Stonehenge w hrabstwie Wiltshire

Ta ogromna megalityczna budowla na planie koła co roku ściąga rzesze turystów żadnych poznania tajemnic związanych z powstaniem Stonehenge. Do dziś trudno określić, jak i dlaczego powstał krąg ułożony z ogromnych głazów. Naukowcy przypuszczają, że miało to związek z kultem Księżyca i Słońca. Stonehenge zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i nie można do niego podejść bezpośrednio.

5. Wejście na szczyt

Ben Nevis to najwyższa góra w Wielkiej Brytanii, która mieści się na terenie Szkocji, w Grampianach. Szczyt nie jest przesadnie wysoki, bo mierzy 1344 m n.p.m., ale zdobycie go jest sporym wyczynem, ponieważ na górę nie prowadzi jasno określony szlak. Można dreptać więc za stadami owiec lub po prostu za innymi turystami.

  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Wielka Brytania