Domy i apartamenty wakacyjne w South East England

Rozpocznij wyszukiwanie 26 060 homes w South East England teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w South East England

Dom dla 12 osób, z basen i ogród
12 osób, 4 sypialni
5,0
15 recenzje
Cotswolds, South East England
od
1 542 złza noc
Apartament dla 4 osób, z balkon i balkon/ taras
4 osób, 1 sypialni, 65m², 100m do plaży
5,0
20 recenzje
Brighton, South East England
od
480 złza noc
Dom dla 12 osób
12 osób, 5 sypialni, 150m do plaży
5,0
8 recenzje
Cowes, Wyspa Wight
od
2 583 złza noc
Studio dla 3 osób, z jacuzzi
3 osób, 1 sypialni
5,0
5 recenzje
Thurnham, Kent Downs
od
407 złza noc
Dom dla 4 osób, z ogród
4 osób, 2 sypialni, 27m², 200m do plaży
4,9
12 recenzje
Camber, Rother
od
557 złza noc
Dom dla 6 osób, z ogród i jacuzzi
5,0
39 recenzje
West Sussex, South East England
od
591 złza noc
Dom dla 2 osób, z ogród
5,0
24 recenzje
Cotswolds, South East England
od
364 złza noc
Domek letniskowy dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni, 18m²
4,4
1597 recenzje
Milton Keynes, South East England
od
218 złza noc
Dom dla 2 osób, z jacuzzi
2 osób, 1 sypialni, 29m²
4,6
156 recenzje
Chiddingly, East Sussex
od
750 złza noc
Łódź dla 2 osób, z taras
4,4
6377 recenzje
Londyn, South East England
od
493 złza noc
Dom dla 2 osób
4,1
26 recenzje
Park Narodowy New Forest, South East England
od
197 złza noc
Apartament dla 2 osób, z balkon/ taras i balkon
2 osób, 1 sypialni, 30m do plaży
4,8
8 recenzje
Hastings, East Sussex
od
351 złza noc
Dom dla 9 osób, z balkon, zwierzęta dozwolone
5,0
17 recenzje
Ventnor, Wyspa Wight
od
677 złza noc
Chata dla 7 osób, z basen i ogród
5,0
156 recenzje
Eastwell, Kent Downs
od
1 842 złza noc
Chata dla 3 osób, z balkon/ taras
3 osób, 1 sypialni, 55m²
4,8
20 recenzje
Cotswolds, South East England
od
330 złza noc
Apartament dla 6 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
6 osób, 2 sypialni, 50m do plaży
4,9
87 recenzje
Eastbourne, East Sussex
od
591 złza noc
Apartament dla 2 osób, z jacuzzi i ogród, zwierzęta dozwolone
2 osób, 1 sypialni, 1,2km do plaży
5,0
139 recenzje
Hastings, High Weald
od
488 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4 osób, 1 sypialni, 45m², 50m do plaży
4,7
20 recenzje
Ventnor, Wyspa Wight
od
304 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w South East England

  • Idealny na wycieczki piesze i wakacje na plaży
  • Raj dla miłośników średniowiecza
  • Idealne połączenie komunikacyjne
  • Imponująco zróżnicowany krajobraz
  • Pokój i odosobnienie w głębi lądu Najpopularniejsze zakwaterowanie w południowo-wschodniej Anglii

Najpopularniejsze w South East England

Internet 14 397
Zwierzęta dozwolone 2 995
Balkon/ taras 4 638
TV 13 644
Ogród 6 936
Parking 6 853
Pralka 12 160
Ogrzewanie 12 822
Winda 1 977

Domy wakacyjne w południowo-wschodniej Anglii

Żyjąc w sercu Londynu.

Celem podróży preferowanym przez wielu podróżnych jako część wakacji w południowo-wschodniej Anglii jest wyraźnie Londyn, dlatego też znajdziesz tam najszerszy wybór domów wakacyjnych. Jest coś, co odpowiada wszystkim gustom i stylom życia, od małego mieszkania wakacyjnego w centrum, przez tymczasowe wynajmowane domy w stylu brytyjskim, po wolnostojące nieruchomości z dużą powierzchnią na obrzeżach miasta, Londyn oferuje wszystko, czego pragnie serce.

Domek letniskowy nad morzem

Jeśli masz ochotę na wakacje na plaży z domem wypoczynkowym nad morzem, na pewno znajdziesz to, czego szukasz wzdłuż południowego wybrzeża. Od Dover na wschodzie, przez Newhaven do Portsmouth, znajdziesz wiele domów i apartamentów wakacyjnych, gdzie możesz cieszyć się morskim powietrzem bezpośrednio na kanale La Manche i odkryć surowe piękno angielskiego wybrzeża. Dom wakacyjny na wyspie Wight, która jest oddzielona od lądu przez Solent, ramię kanału La Manche, obiecuje szczególnie piękne położenie. W zabytkowej substancji budowlanej znajdziecie Państwo zarówno nowoczesne obiekty, jak i rustykalne osiedla, którym jednak nie brakuje nic komfortowego.

Domek letniskowy w cichej okolicy.

Prawdziwym punktem zwrotnym jest zaplecze południowo-wschodniej Anglii, które leży z dala od kurortów nadmorskich i zamieszania w metropolii Londyn. Miejsca takie jak Milton Keynes, Oxfordshire, a nawet samo miasto uniwersyteckie Oxford są idealne dla tych, którzy chcą się zrelaksować i samodzielnie odkrywać ukryte zakątki kraju. Wybór zakwaterowania jest również duży.

Wakacje w południowo-wschodniej Anglii

Lokalizacja i orientacja

Struktura przestrzenna

Południowo-wschodnia Anglia leży bezpośrednio nad kanałem La Manche i dzieli się na hrabstwa Oxfordshire, Buckinghamshire, Berkshire, Hampshire, Surrey, West Sussex, East Sussex, Kent i Wyspę Wight. Chociaż jest to ograniczony obszar, hrabstwa charakteryzują się bardzo zróżnicowanym krajobrazem, począwszy od charakterystycznych klifów kredowych w Dover, aż po piękne piaszczyste plaże pomiędzy Newhaven i Portsmouth oraz wymarzone łąki wzdłuż brzegów Tamizji.

Przybycie do południowo-wschodniej Anglii

Prawie żaden inny region w Europie nie jest tak dobrze połączony jak południowo-wschodnia Anglia. Jeśli chcesz podróżować samolotem, możesz wybrać pomiędzy lotniskami Gatwick i Heathrow w Londynie oraz regionalnym lotniskiem w Southampton. Ten ostatni jest jednak obecnie obsługiwany tylko przez kilka lotnisk. Należą do nich Hanover, Düsseldorf i Salzburg. Alternatywnie, dostępne jest jedno z ośmiu połączeń promowych. Najważniejsze połączenie promowe, takie jak Eurotunnel, z którego możesz również skorzystać, aby dostać się do swojego domu wakacyjnego, biegnie od Calais we Francji do Dover.

Rzeczy, które trzeba wiedzieć

Klimat w południowo-wschodniej Anglii

Podobnie jak reszta Anglii, również południowo-wschodnia część kraju jest pod silnym wpływem położenia wyspy i potoku zatokowego. W związku z tym temperatury są łagodne zarówno latem, jak i zimą. Podczas gdy zimą rtęć rzadko spada poniżej 4-stopniowego znaku, latem ledwo wzrasta powyżej 23 stopni Celsjusza. Jednak w południowo-wschodniej Anglii jest znacznie cieplej niż w pozostałej części kraju.

Najlepszy czas podróży

Ponieważ zimy mogą stać się bardzo niewygodne i mokre, należy zaplanować podróż do południowo-wschodniej Anglii na lato. Ze względu na przyjemne temperatury i bardzo niskie opady deszczu o tej porze roku, zwłaszcza na południowym wybrzeżu, jest to pora szczytowa, dlatego należy jak najwcześniej zarezerwować dom wakacyjny. Ciepłe miesiące od czerwca do września są również idealne do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej w głębi lądu. Jeśli natomiast interesuje Państwa przede wszystkim zwiedzanie niezliczonych muzeów i zabytków regionu, to jesień i późna wiosna są również odpowiednie.

Południowo-wschodnia Anglia jest zdecydowanie najsilniejszym regionem gospodarczym w Wielkiej Brytanii.
Zamek Windsor
Zamek Windsor

Top 5 wskazówek dotyczących jazdy

Dover Zamek i klify kredowe

Wysoko na białych skałach Dover, które same w sobie są atrakcją, której nie można przegapić odwiedzając południowo-wschodnią Anglię, forteca Dover Castle jest oczarowana. Fortyfikacje, które przez wieki uważane były za "klucz do Anglii", zostały zbudowane na rzymskich murach fundamentalnych i w ciągu wieków zostały rozbudowane, aby stać się monumentalnym budynkiem, który istnieje dzisiaj. Podczas zwiedzania z przewodnikiem można zwiedzić nie tylko ściany, ale również tajemnicze tunele w okolicy.

Katedra Canterbury

Wybudowana w 1175 roku katedra w Canterbury jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1988 roku i jest magnesem przyciągającym turystów z całego świata. Szczególnie imponujące są sklepienia wnętrza, ozdobione ornamentami oraz liczne witraże, z których część pochodzi ze średniowiecza. W katedrze znajduje się również wspaniale zdobiony grób króla Henryka IV oraz grób legendarnego Czarnego Księcia.

Brighton Pier.

Stare molo w Brighton jest uderzająco podobne do znanego na całym świecie mola Santa Monica Pier w Los Angeles, ponieważ architektura tego mieszkania na stosie była inspiracją dla jego amerykańskiego odpowiednika. Otwarty w 1899 r. budynek służył niegdyś jako nabrzeże dla statków pasażerskich, ale po poważnej kolizji statków w 1973 r. został wyraźnie przekształcony w atrakcję turystyczną. Zwłaszcza w lecie uczucie Bawarczyka naprawdę tam przychodzi.

Uniwersytet Oksfordzki

Szczególnie dla fanów czarnoksiężnika Harry'ego Pottera, czcigodny budynek średniowieczny będzie prawdopodobnie na liście odwiedzin południowoangielskiego święta, ponieważ duża część przygód magika w fikcyjnym zamku w Hogwarcie została sfilmowana na Uniwersytecie Oksfordzkim. Aby jednak nie zakłócać funkcjonowania uniwersytetu, zwiedzanie jest możliwe tylko w określonych godzinach w ramach zwiedzania z przewodnikiem.

Objazd do Londynu.

Londyn jest epicentrum Wielkiej Brytanii, dlatego też miasto, które na pewno powinieneś odwiedzić, nawet jeśli Twój dom wakacyjny znajduje się kilka kilometrów stąd. Pomiędzy zabytkowymi budynkami, takimi jak Big Ben, Tower of London, Tower Bridge, jak również Buckingham Palace, oddychasz królewskim klimatem i przy odrobinie szczęścia przechodzisz nawet przez ścieżkę jednej lub drugiej gwiazdy świata, a nawet osobiście widzisz królową. Sowy nocne nie powinny również gardzić klubami i barami na Tamizie.