Domy i apartamenty wakacyjne w Anglia

Rozpocznij wyszukiwanie 48 735 homes w Anglia teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Anglia

Dom dla 2 osób w Dawlish, z jacuzzi i ogród
2 osób, 1 sypialni, 1,4km do plaży
5,0
53 recenzje
Dawlish, South West England
od
834 złza noc
Dom dla 2 osób w Europa, z ogród
4,9
12 recenzje
Cotswolds, South East England
od
549 złza noc
Domek letniskowy dla 2 osób w Europa, zwierzęta dozwolone
4,9
26 recenzje
Cranborne Chase, South West England
od
664 złza noc
Dom dla 2 osób w Europa, z ogród, zwierzęta dozwolone
2 osób, 1 sypialni, 36m²
4,8
37 recenzje
North Yorkshire, Northern England
od
693 złza noc
Dom dla 2 osób w Huntsham, z ogród i sauna, zwierzęta dozwolone
4,8
13 recenzje
Huntsham, South West England
od
549 złza noc
Dom dla 7 osób w Europa, z jacuzzi
7 osób, 3 sypialni, 9,3km do plaży
4,7
72 recenzje
Northumberland, Northern England
od
881 złza noc
Chata dla 4 osób w Pett, z ogród
4 osób, 2 sypialni, 2,1km do plaży
4,9
49 recenzje
Pett, South East England
od
408 złza noc
Domek letniskowy dla 2 osób w Newquay, z taras
4,8
226 recenzje
Newquay, South West England
od
834 złza noc
Dom dla 4 osób w Europa, z ogród
4,6
13 recenzje
Shropshire, West Midlands
od
600 złza noc
Dom dla 8 osób w Bournemouth
4,6
11 recenzje
Bournemouth, South West England
od
1 510 złza noc
Dom dla 2 osób w Chiddingly, z jacuzzi
2 osób, 1 sypialni, 29m²
4,6
181 recenzje
Chiddingly, South East England
od
932 złza noc
Dom dla 5 osób w Great and Little Plumstead, z jacuzzi i ogród
5 osób, 2 sypialni
5,0
40 recenzje
Great and Little Plumstead, East of England
od
455 złza noc
Domek letniskowy dla 2 osób w Europa, z ogród
2 osób
5,0
12 recenzje
Devon, South West England
od
366 złza noc
Dom dla 14 osób w Europa, z ogród, zwierzęta dozwolone
14 osób, 7 sypialni, 250m do plaży
Kornwalia, South West England
od
2 029 złza noc
Dom dla 6 osób w Europa, z ogród i sauna oraz jacuzzi
6 osób, 3 sypialni
5,0
5 recenzje
Gloucestershire, South West England
od
779 złza noc
Dom dla 4 osób w Europa, z jacuzzi i ogród, zwierzęta dozwolone
4 osób, 2 sypialni
5,0
7 recenzje
North Yorkshire, Northern England
od
796 złza noc
Dom dla 20 osób w Croft, z ogród, zwierzęta dozwolone
5,0
13 recenzje
Croft, East Midlands
od
4 999 złza noc
Dom dla 4 osób w Axbridge, z ogród i jacuzzi
5,0
13 recenzje
Axbridge, South West England
od
566 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Anglia

  • Wędrówka przez North York Moors
  • Stonehenge
  • Zwiedzanie Londynu
  • Pływanie na angielskiej Riwierze

Najpopularniejsze w Anglia

Basen 2 869
Internet 45 079
Zwierzęta dozwolone 20 799
Balkon/ taras 15 020
TV 42 793
Ogród 31 180
Parking 36 803
Pralka 36 386
Widok 5 174

Domy wakacyjne w Anglii

Dom wakacyjny w ojczyźnie Imperium.

Kto kojarzy Anglię tylko z Londynem, krzywdzi ten kraj, który jest tak zróżnicowany pod względem krajobrazowym i kulturowym. Nic dziwnego, że liczba domów wakacyjnych stale rośnie od lat, równolegle z popularnością Anglii jako destynacji turystycznej. Największa oferta znajduje się oczywiście w metropolii Londynu, gdzie znajdziesz wszystko, czego zapragniesz - od mieszkania w pobliżu pałacu Buckingham, przez przytulne mieszkanie wakacyjne na Tamizie, aż po przyjazny rodzinie dom wakacyjny na obrzeżach miasta. Zasięg jest podobnie bogaty w dużych miastach, takich jak York na północy, Manchester i Birmingham w Midlands. Jednak najbardziej popularne regiony wypoczynkowe rozciągają się wzdłuż malowniczych wybrzeży. Wybór apartamentów wakacyjnych w Kornwalii jest szczególnie zróżnicowany, gdzie można cieszyć się niemal śródziemnomorskim klimatem w Porthcurno, Plymouth i Exmouth. Alternatywnie, przenieś się do domu wakacyjnego na białych klifach kredowych w Dover, w wyrafinowanym Oxfordzie, na Wyspie Świętej w pobliżu słynnego klasztoru Lindisfarne lub w Liverpoolu nad Morzem Irlandzkim.

Wakacje w Anglii

Podróżni i działalność

Kraj tak różnorodny jak pogoda.

Podróż przez Anglię jest tak zróżnicowana pod względem krajobrazu, że można założyć, że podróżuje się do kilku krajów jednocześnie. W szczególności urlopowicze na plaży i miłośnicy sportów wodnych mogą liczyć na różnorodność, która usprawiedliwia również drugi lub trzeci urlop. Oferta sięga od subtropikalnych plaż Kornwalii i Devon, przez łagodny klimat kąpieliskowy kanału La Manche w East Sussex i Kent, aż po burzliwe wybrzeża Northumberland i Cumbria, gdzie kitesurferzy i windsurferzy otrzymują swoje pieniądze dzięki falom. Z drugiej strony, w samym sercu Anglii znajduje się naturalny raj z niezliczonymi, dobrze utrzymanymi ścieżkami rowerowymi i szlakami turystycznymi. Szczególnie warte poznania są Northhampshire z romantycznym krajobrazem kanałowym, wrzosowiska Devon i Peak District, które z zapierającymi dech w piersiach widokami już stworzyło tło dla "dumy i uprzedzeń". Ci, którzy lubią kulturę i historię, powinni również wybrać się na wycieczkę na południe, gdzie czekają zabytki, takie jak Stonehenge, niezliczone bajkowe zamki West Sussex oraz zabytki, takie jak szlachetne pałace w Surrey i katedra Canterbury. Wakacje w Anglii dopełnia wycieczka na liczne wyspy. Wyspa Wight to przede wszystkim miejsce z malowniczymi piaszczystymi plażami, rodzinnymi festiwalami, zabytkami oraz mnóstwem spokoju i ciszy w zapierającej dech w piersiach okolicy.

Więcej kilometrów kanałów przebiega przez miasto Birmingham w Anglii niż przez Wenecję.
Typowa wioska w Kornwalii
Typowa wioska w Kornwalii

Rzeczy, które trzeba wiedzieć

Najlepszy czas podróży

Idealny czas podróży zależy w dużym stopniu od regionu. Podczas gdy metropolie takie jak Londyn, Manchester czy York są warte podróży przez cały rok, na wybrzeżach wyglądają inaczej. Letnie miesiące od czerwca do września są predestynowane do spędzenia wakacji na plaży na południowym i wschodnim wybrzeżu Anglii, zwłaszcza, że temperatury wody następnie wspinają się do orzeźwiającego 18 stopni Celsjusza. Jeśli chcesz odwiedzić liczne pałace i parki, powinieneś przyjechać późną wiosną między końcem kwietnia a końcem maja, kiedy to splendory są w pełnym rozkwicie w całym kraju. Aktywni urlopowicze, tacy jak turyści piesi i rowerzyści, najlepiej rezerwują swój domek letniskowy na lato, podobnie jak turyści kąpielowi, zwłaszcza że w większości regionów jest on w tym czasie najbardziej suchy.

Praktyczne wskazówki dla ruchu lewostronnego

Jeśli chcesz zwiedzić kraj, nie możesz uniknąć wynajęcia samochodu. Jednak, jako Europejczyk kontynentalny, ruch lewostronny jest wyzwaniem. Dlatego nawet doświadczeni kierowcy powinni być bardzo defensywni podczas pierwszej jazdy i najpierw podążać za ruchem drogowym. Niektóre podstawowe zasady są tu szczególnie ważne: 1. Patrz w prawo, gdy wychodzisz. 2. w ruchu lewostronnym, nawet na drogach wielopasmowych, wyprzedza się tylko ruch lewostronny. 3 W Anglii nie istnieje uniwersalne "prawo przed lewym" lub "lewo przed prawym". Zwróć szczególną uwagę na znaki i komunikację za pomocą sygnału ręcznego.

Top 5 wskazówek dotyczących jazdy

1. Stolica Londyn

Podczas pobytu w Anglii nie można oczywiście przegapić wizyty w stolicy! Atrakcją numer jeden jest rezydencja królowej - Pałac Buckingham. Konieczna jest również wizyta w Pałacu Kensington, Hyde Parku lub Royal Albert Hall. Oczywiście, budynki sakralne, takie jak słynne opactwo Westminster, gdzie królowie Anglii są tradycyjnie koronowani i pogrzebywani, również należą do najważniejszych atrakcji Londynu. Trafalger Square, który jest największym placem w Londynie, jest również imponującym zabytkiem. To samo dotyczy Downing Street, gdzie znajduje się słynny numer 10: Tutaj mieszka angielski premier. Widzisz - lista zabytków w Londynie jest prawie nieskończona!

2) światowe dziedzictwo kulturowe Anglii

Głównymi atrakcjami południowo-zachodniej Anglii są hrabstwa Avon, Devon, Cornwall i Wiltshire. W tym ostatnim znajduje się również słynny na całym świecie kamienny krąg Stonehenge. Ze względu na subtropikalny klimat, południowe wybrzeże kraju znane jest również jako Riwiera Angielska. Są to miasta takie jak Bath, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Bristol i Plymouth.

3. Południowo-wschodnia Anglia

A także południowo-wschodnia Anglia jest niczym innym, jak tylko nudnym! Na przykład katedra w Canterbury, słynne klify kredowe w Dover i różne kurorty nadmorskie, które zapraszają na długie dni na plaży w lecie.

Jest również domem dla słynnego Uniwersytetu Oksfordzkiego, a region znany jest ze wspaniałych domów wakacyjnych!

Czwarta podróż do Yorku

Miasto York może spojrzeć wstecz na pełną wydarzeń historię. Cesarz Konstantyn Wielki został koronowany tutaj w 306 roku naszej ery. Później w historii miasto zamieszkiwali Wikingowie i Anglosasi, zanim zostało zdobyte przez Normanów w 1066 roku i prawie całkowicie zniszczone. W średniowieczu York był uważany za jedno z najważniejszych miast kraju - liczne budynki z tego okresu są dziś prawdziwymi magnesami turystycznymi. Na przykład średniowieczne mury miejskie zapraszają do długich spacerów, a słynna ulica The Shambles zachwyca swoich gości zabytkowymi budynkami, restauracjami i kawiarniami.

5. Wioska rybacka Newquay

Newquay ma jedenaście piaszczystych plaż. Klimat jest zrównoważony, a dolina Trenancja ma roślinność tropikalną. Wioska rybacka świeci takimi zabytkami jak Akwarium Błękitnej Rafy czy Ogród Trenancowy. Dzięki swojemu położeniu na stromym wybrzeżu znana jest również jako "Stolica surfingu w Wielkiej Brytanii" - na plażach Fistral Beach, Towan Beach lub Great Western Beach surferzy znajdą idealne warunki do uprawiania swojego hobby. Ofertę w Newquay uzupełniają malownicze domy wakacyjne i mieszkania wakacyjne.

Stolica Londyn
Stolica Londyn