Domy i apartamenty wakacyjne w Miszkolcu

Domy i apartamenty wakacyjne w Miszkolcu

Rozpocznij wyszukiwanie 226 homes w Miszkolc teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Miszkolc

Główne atrakcje w w Miszkolc

  • Termy w naturalnych grotach, Zamek, Avalon Park, Uzdrowisko Lillafüred, Festiwal filmowy

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Miszkolc

418 złdla 20 lip - 27 lip
443 zł średnia roczna
sie
wrz
paź
lis
gru
mar
kwi
maj
cze
lip
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Miszkolc

20%dla 20 lip - 27 lip
46% średnia roczna
sie
wrz
paź
lis
gru
mar
kwi
maj
cze
lip
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Miszkolcu

100% relaksu

Mieliście wyjątkowo trudny rok? Za Wami dużo stresu i szukacie miejsca na głęboki wakacyjny relaks? To właśnie znaleźliście! Miszkolc to jedno z najpiękniejszych kąpielisk termalnych w Europie! Jeśli planujecie przemieszczać się na codzienną kąpiel spacerem, wybierzcie jeden z licznych noclegów w okolicach kompleksu, który jest nieco oddalony od starówki. Przyjemnie mieszka się również właśnie w centrum miasta, gdzie można podziwiać kolorowe kamieniczki Miszkolca. Wybierając Diósgyőr, zamieszkacie z widokiem na piękny średniowieczny zamek, wzniesiony przez byłego króla Polski i Węgier!

Zabytkowo i nowocześnie

Miszkolc na bardzo zróżnicowaną ofertę domów i apartamentów wakacyjnych. Zamieszkacie tu i w zabytkowej kamienicy w centrum, i w stylowej willi, a także w nowoczesnym resorcie. Na najbardziej spragnionych relaksu czekają miejsca z prywatnym basenem oraz jacuzzi i sauną. Ogromną zaletą jednej trzeciej noclegów w Miszkolcu jest ogród, w którym można wypocząć wśród zieleni czy wypić poranną kawę. Do standardowych udogodnień należą dostęp do Internetu, TV, parking oraz wyposażona kuchnia. W Miszkolcu świetnie odnajdą się zarówno pary, jak i większe grupy, liczące kilkanaście osób.

Wakacje w Miszkolcu

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Zjawiskowe baseny termalne

Miszkolc to znajdujące się w północno-wschodnich Węgrzech miasto, leżące u podnóża Gór Bukowych. Z południowej granicy Polski to już tylko 3-4 godziny jazdy! A jest po co jechać. Termy Miskolctapolca to niesamowite baseny termalny ulokowane w naturalnych grotach skalnych Barlangfürdő! Węgry słyną ze swoich kąpielisk termalnych, ale kompleks w Miszkolcu to zupełnie inny poziom doświadczenia. Tu będziecie pływać w szmaragdowej lub błękitnej, cieplutkiej wodzie, wzdłuż skalnych korytarzy i jaskini! Można tu nawet wejść do skalnego labiryntu oraz podziwiać naturalne wodospady!

Uzdrowiska w Górach Bukowych

Czwarte co do wielkości miasto na Węgrzech ma również wiele do zaoferowania, gdy już wyjdziecie cali pomarszczeni z wody. W jednej z obrzeżnych dzielnic znajduje się Zamek Diósgyőr wzniesiony przez Ludwika Węgierskiego – jeden z najważniejszych zamków w całych Węgrzech! Do Miszkolca szczególnie warto przyjechać w drugim tygodniu września, gdy odbywa się tu najważniejszy festiwal filmowy na Węgrzech – CineFest Miskolc o międzynarodowym znaczeniu. Przez lata miasto miało mocno przemysłowy charakter, o czym przypomina m.in. Centralne Muzeum Hutnictwa. Niedaleko znajduje się również Lillafüred. Perełkowe uzdrowisko zachwyca wystawną architekturą i spokojną atmosferą.

Podróżujący i aktywności

Miszkolc dla miłośników kąpieli

Jeśli woda to Wasz żywioł, wycieczkę do Miszkolca musicie odbyć przynajmniej raz w życiu (choć na jednym razie się pewnie nie skończy). Kompleks Miskolctapolca to łącznie 7 basenów wewnętrznych oraz zewnętrznych, których temperatura waha się od 29 do 36 stopni! Baseny wewnętrzne, mieszczące się wewnątrz wzgórza, czynne są cały rok, co oznacza, że w Miszkolcu możecie wylądować choćby w przyszły weekend! Zimą nieczynne są jedynie baseny zewnętrzne, ale te przyciągają głównie dzieci, korzystające z licznych zjeżdżalni. Baseny wewnętrzne są podświetlone kolorowymi diodami, choć czasem światło gaśnie bez zapowiedzi! W holu głównym oraz w części zewnętrznej znajdziecie bary z przekąskami i napojami, dzięki czemu można stąd nie wychodzić cały dzień. Latem skorzystacie również z leżaków.

Miszkolc dla rodzin z dziećmi

Jeśli Wasze dzieci mają wyjątkowo dużo energii i wizyta w termach to za mało, by je ujarzmić i zmęczyć, w okolicy znajdziecie mnóstwo rodzinnej rozrywki! W znajdującym się w Miszkolcu resorcie Avalon Park działa m.in. tematyczny Park Majów, ogromny park linowy oraz tor gokartowy. Tu również znajdziecie baseny, a rodzice – grill house i ogródki piwne oraz włoską restaurację. Park rozrywki w Lillafüred przypadnie do gustu zwłaszcza starszym dzieciom. Znajdziecie tu pokoje zagadek, laserowy paintball czy wycieczki na segwayach.

W Miszkolcu znajduje się pomnik Mancsa – owczarka niemieckiego wyspecjalizowanego w akcjach ratowniczych, który ocalił życia setek ludzi na całym świecie!

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Miszkolcu

1. Delektuj się węgierską kuchnią

Na Węgrzech Miszkolc słynie przede wszystkim z wypieku doskonałego, pękatego chleba. Spróbujecie tu jednak wszystkich najważniejszych węgierskich dań: paprykarza z kurczakiem, gulaszu i zupy rybnej

2. Odwiedź klimatyczną dzielnicę

Góra Avas to urokliwa dzielnica Miszkolca ulokowana na miejskiej górze. Znajdziecie tu tradycyjną zabudowę, mnóstwo roślinności i piwnice winiarskie! Napijecie się tu głównie win ze słynnego Tokaju. W dzielnicy znajdziecie m.in. innymi zabytkową wieżę gotycką oraz niezwykle klimatyczny stary cmentarz.

3. Zobacz perełkę secesji

Na zboczach góry Avas ukryty jest jednym z najpiękniejszych kościołów Węgier. Deszkatemplom to drewniany kościółek wybudowany w stylu secesji! Zrekonstruowany po pożarze z 1997 r. kościół wzniesiono w całości z drewna z Transylwanii, a wiele motywów zdobień odnosi się właśnie do kultury tego regionu.

4. Idź do teatru

Miszkolc jest również ważnym ośrodkiem teatralnym! To tu powstał pierwszy murowany teatr, którego budynek można podziwiać do dziś. Fascynująca jest kolekcja Muzeum Historii Teatru i Aktorstwa, a z dziećmi można wybrać się na spektakle kukiełkowe w Teatrze Lalki, gdzie bariera językowa nie będzie problemem!

5. Poznaj fascynującą prehistorię Węgier

Czy wiedzieliście, że jeszcze 10 milionów lat temu niemal 100% terytorium Węgier pokrywały...wody morza? Muzeum Morza Panońskiego opowiada niesamowitą historię o prehistorycznych czasach i gatunkach, jakie swobodnie pływały po wodach zbiornika!

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej