Domy i apartamenty wakacyjne w Bogacs

Domy i apartamenty wakacyjne w Bogacs

Rozpocznij wyszukiwanie 80 homes w Bogács teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Bogács

Główne atrakcje w w Bogács

  • Baseny termalne, Wino, Uzdrowisko, Węgry, Góry Bukowe

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Bogács

464 złdla 20 lip - 27 lip
674 zł średnia roczna
sie
wrz
paź
lis
gru
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Bogács

< 1%dla 20 lip - 27 lip
0% średnia roczna
sie
wrz
paź
lis
gru
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Bogacs

Wodna wioska

Wciąż macie te wspomnienia z wakacji w dzieciństwie, kiedy rodzice wołają Was na obiad i musicie wychodzić z wody? W Bogacs na Węgrzech możecie nie wychodzić z wody przez cały urlop! W sezonie baseny bywają czynne nawet do północy! Poznajcie raj dla wszystkich miłośników kąpieli i relaksu w termach. W tej niewielkiej wsi znajdziecie kilkadziesiąt domów i apartamentów wakacyjnych, które koncentrują się wokół kompleksu termalnego, znajdującego się w centrum. Jeśli chcecie się zatrzymać w trochę bardziej ustronnym miejscu, kierujcie się na północ, gdzie rozciągają się stawy rybackie i można odnaleźć trochę ciszy w tym pełnym życia kurorcie.

Relaks po węgiersku

W Bogacs znajdziecie domy i apartamenty wakacyjne o zróżnicowanym standardzie i dużej dostępności cenowej. Nocleg znajdą tu zarówno grupy kilkuosobowe, jak i przekraczające 10 członków. W ofercie są także noclegi dla par i rodzin. Właściciele doskonale wiedzą, że przyjeżdżacie tu nastawieni na głęboki relaks i dokładają wszelkich starań, byście znaleźli go także w zakwaterowaniu. Dlatego coraz częściej obok standardowych udogodnień pojawiają się prywatne jacuzzi i sauna, a nawet gorąca balia. Oprócz tego możecie tu liczyć na dostęp do internetu przez Wi-Fi, wyposażoną kuchnię, przestronny parking czy TV. Niemal wszystkie obiekty dysponują także tarasem lub balkonem, byście nie stracili ani minuty na kontakt z węgierskim słońcem! A gratis będziecie mieć widoki na okoliczne góry.

Wakacje w Bogacs

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Kraina basenów

Na tle innych węgierskich miejscowości uzdrowiskowych Bogacs to nowicjuszka. Źródło wody termalnej znaleziono tu dopiero w latach 50 XX w., podczas odwiertów w poszukiwaniu...ropy naftowej. Niedługo później powstały tu pierwsze termy, a o miasteczku usłyszała Europa. Dziś to kompleks dziewięciu basenów – 8 zewnętrznych oraz jednego wewnątrz budynku. Sześć z nich to baseny termalne wypełnione leczniczą wodą, dwa baseny wraz ze zjeżdżalnią przeznaczone są dla dzieci, a jeden do pływania. Temperatura wody w basenach termalnych dochodzi do 38 stopni Celsjusza. Nad nimi unosi się zachęcająca para. Przyjedźcie zostawić tu swoje troski, które wyparują razem z nią!

Oraz wina

Bogacs to malowniczo położona wieś w północnych Węgrzech. Znajduje się już u podnóża Gór Bukowych w regionie winiarskim Bükkaljai. Tradycje uprawy winorośli są tu przebogate, podobnie jak program kulturalny. W sezonie odbywa się tu Bükkaljai Festival Wina, Święto Winobrania i Dzień Świętego Marcina – święto młodego wina (to już listopad). Oprócz tego znajdziecie tu liczne wodne atrakcje dla dzieci, a dla dorosłych – rozbudowane życie nocne, co przy tej ilości wybornego lokalnego wina jest naturalną koniecznością.

Podróżujący i aktywności

Bogacs dla urlopowiczów

Czy jest coś lepszego niż połączenie źródła wody termalnej i lokalnej kultury winiarskiej? Według nas – absolutnie nie. Bogacs to wymarzone miejsce na wakacje, gdzie poczujecie się jak Robert Makłowicz sączący wykwintny tokaj w jacuzzi. W dodatku są to baseny termalne, co oznacza, że można z nich korzystać cały rok! UWAGA! Aktywności można łączyć! Więc jeśli właśnie macie ciężki dzień w pracy, zacznijcie już sobie wyobrażać siebie z kieliszkiem wina, otulonych przyjemnie ciepłą wodą gdzieś na północnych Węgrzech pośród gór.

Bogacs dla kuracjuszy

Czujecie się przepracowani? Ostatni rok dał Wam popalić? Macie dość urlopu, podczas którego mieliście odpocząć, ale z którego wróciliście jeszcze bardziej zmęczeni pogonią za zabytkami? Przyjedźcie do Bogacs, gdzie Wasze jedyne obowiązki turystyczne ograniczają się do siedzenia w basenie termalnym i picia wina. Woda w Bogacs ma udowodnione działanie lecznicze, a lista chorób, na które pomaga szczególnie, jest tak długa, że na pewno obejmuje także Wasze problemy. Zwłaszcza jeśli spędzacie dużo czasu przed biurkiem – schorzenia reumatyczne to tutaj numer 1.

Tutejsze źródła termalne należą do grupy siarkowych wód leczniczych.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Bogacs

1. Włącz tryb „pełen relaks”

TOP1 pomysł na spędzenie wolnego czasu w Bogacs? Niekończące się kąpiele w basenach, pełen relaks, odprężenie i chill. Jeśli po kilku godzinach moczenia poczujecie się zbyt zen, możecie sobie zaordynować szybki zastrzyk z adrenaliny, pokonując jedną ze zjeżdżalni kompleksu. Zjeżdżalni-cebuli radę dają tylko najodważniejsi śmiałkowie!

2. Odwiedź piwniczki winne

Klimatyczne, nieco nadszarpnięte zębem czasu piwniczki winne, gdzie można zakupić najwybitniejsze lokalne wino. Nazwa piwniczki może sugerować kameralny charakter miejsca, ale nie dajcie się temu zwieść. Na ich tyłach znajdziecie rozwibrowane taneczne parkiety, gdzie impreza trwa praktycznie do otwarcia basenów o poranku.

3. Napij się wody

Lecznicza woda z Bogacs nadaje się także do picia. Dzienna dawka 200-400 mililitrów to odczuwalne korzyści zdrowotne. Szczególnie kojąco działa na żołądek oraz wątrobę. Dzięki zasadowemu odczynowi redukuje także kamień nazębny. Działa przeciwzapalnie.

4. Wyjdź w góry

Kąpiel w termach doskonale sprawdza się jako odnowa biologiczna, więc jeśli macie ochotę się trochę zmęczyć, wyprawcie się na jeden ze szlaków w Górach Bukowych. To część przebiegających także przez Węgry Karpat.

5. Yellowstone, Pamukkale i... Egerszalok

W okolicznym Egerszalok znajdziecie zachwycające wzgórze wapienne, wokół którego wybudowano kompleks spa wraz z hotelem. To jedno z 3 takich miejsc na świecie. Możecie więc kąpać się w basenie i obserwować, jak tryskająca z głębi ziemi woda przebija się tu w dół wzgórza, sącząc się przez kaskadowe łezki. To trzeba zobaczyć!

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej