Domy i apartamenty wakacyjne w Lizbonie

Rozpocznij wyszukiwanie 8 592 homes w Lizbona teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Lizbona

Dom dla 10 osób
10 osób, 3 sypialni, 8,3km do plaży
Lizbona, Dystrykt Lizboński
od
1 059 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
5,0
107 recenzje
Lizbona, Dystrykt Lizboński
od
698 złza noc
Apartament dla 2 osób
5,0
57 recenzje
Lizbona, Dystrykt Lizboński
od
567 złza noc
Apartament dla 5 osób, z taras
5 osób, 2 sypialni, 6,2km do plaży
5,0
19 recenzje
Misericórdia, Lizbona
od
868 złza noc
Apartament dla 7 osób
7 osób, 4 sypialni, 6,4km do plaży
5,0
12 recenzje
Lizbona, Dystrykt Lizboński
od
684 złza noc
Apartament dla 8 osób, z taras
8 osób, 3 sypialni, 6,6km do plaży
5,0
9 recenzje
Lizbona, Dystrykt Lizboński
od
589 złza noc
Apartament dla 8 osób, z taras
5,0
49 recenzje
Lizbona, Dystrykt Lizboński
od
623 złza noc
Apartament dla 6 osób
5,0
13 recenzje
Lizbona, Dystrykt Lizboński
od
715 złza noc
Apartament dla 5 osób
5,0
45 recenzje
Lizbona, Dystrykt Lizboński
od
580 złza noc
Apartament dla 4 osób
5,0
28 recenzje
Lizbona, Dystrykt Lizboński
od
458 złza noc
Apartament dla 6 osób
5,0
274 recenzje
Lizbona, Dystrykt Lizboński
od
602 złza noc
Apartament dla 3 osób
4,8
1917 recenzje
Lizbona, Dystrykt Lizboński
od
767 złza noc
Apartament dla 4 osób
4,7
284 recenzje
Lizbona, Dystrykt Lizboński
od
1 046 złza noc
Apartament dla 8 osób
5,0
201 recenzje
Lizbona, Dystrykt Lizboński
od
1 221 złza noc
Apartament dla 5 osób
5 osób, 3 sypialni, 7,1km do plaży
5,0
16 recenzje
Lizbona, Dystrykt Lizboński
od
567 złza noc
Apartament dla 3 osób
Misericórdia, Lizbona
od
741 złza noc
Apartament dla 3 osób, z taras
4,6
335 recenzje
Lizbona, Dystrykt Lizboński
od
545 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 2 sypialni, 7,2km do plaży
5,0
22 recenzje
Lizbona, Dystrykt Lizboński
od
575 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Lizbona

  • Stolica Portugalii
  • Ocean Atlantycki
  • Historia
  • Portugalska kuchnia
  • Słoneczna pogoda

Najpopularniejsze w Lizbona

Internet 3 716
Zwierzęta dozwolone 282
Balkon/ taras 1 654
TV 3 452
Klimatyzacja 1 464
Parking 1 187
Pralka 2 829
Ogrzewanie 2 148
Winda 915

Najlepsze noclegi w Lizbonie

Wynajmij apartament w Lizbonie

Pomimo że Portugalia jest o wiele mniej popularna niż sąsiednia Hiszpania, jej stolicę każdego roku odwiedzają setki tysięcy turystów. Nic więc dziwnego, że miasto oferuje bogatą infrastrukturę. Apartamentyznajdziemy właściwie w każdej dzielnicy. Osoby, które nastawiają się na intensywne życie nocne powinny wynająć mieszkanie w Bairro Alto. Jest to imprezowe i historyczne centrum Lizbony. Tego typu noclegi znajdziemy również w pobliżu nabrzeża. Tutaj możemy liczyć na widoki na zatokę oraz rzekę Tag.

Willa na wynajem w Lizbonie

Osoby szukające zakwaterowania w obiektach o podwyższonym standardzie powinny wziąć pod uwagę wille na wynajem. Są popularnym rozwiązaniem wakacyjnym zwłaszcza w ciepłych krajach. Na terenie Lizbony możemy wynająć dziesiątki tego typu domów. Są one rozmieszczone zazwyczaj w sporym oddaleniu od centrum. Część willi leży nad zatoką. Część posiada bardzo przydatny w tych warunkach klimatycznych basen. Willa jest oczywiście rozwiązaniem kosztownym. Daje jednak unikalną szansę na wypoczynek w otoczeniu luksusu.

Plac Rossio w Lizbonie
Plac Rossio w Lizbonie

Położenie i komunikacja

Czym dojechać do Lizbony?

Wybierając się do Lizbony należy pamiętać, że miasto jest oddalone od większości regionów Polski o przeszło trzy tysiące kilometrów. Jadąc własnym samochodem będziemy musieli spędzić w drodze łącznie trzydzieści godzin. Dlatego właśnie na tej trasie konieczny jest nocleg. Bezpośrednie połączenia kolejowe i autobusowe nie istnieją. Podróżując pociągiem czy autokarem musimy się nastawiać na dużą ilość przesiadek. Najlepszą metodą, aby dostać się bezpośrednio do stolicy Portugalii są loty. Z Warszawy do Lizbony możemy dolecieć dzięki rejsom trzech przewoźników - TAP, Ryanair oraz Wizz Air.

Przemieszczanie się po Lizbonie

Lizbona ma do zaoferowania rozbudowaną sieć komunikacyjną. Na dłuższe dystanse możemy przemieszczać się jedną z trzech linii metra. Już jedno spojrzenie na mapę kolei podziemnej wystarczy, aby ocenić, że trasy pociągów są cokolwiek niestandardowe. Każda nitka wydaje się wić slalomem przez miasto. Wyjątkowo gęsta jest za to sieć komunikacji autobusowej. Dzięki niej swobodnie dostaniemy się do każdej części miasta. Ostatni ważny element lizbońskiej komunikacji miejskiej to ascendor i elevador. Są to kolejki linowe i windy łączące ze sobą rozlokowane na wzgórzach części metropolii.

Warto wiedzieć

Pogoda w Lizbonie

Lizbona to zdecydowanie jedna z najcieplejszych stolic europejskich. Kiedy w Polsce panują trzaskające mrozy, tutaj zastaniemy piętnaście, szesnaście stopni. Zwiedzać można swobodnie o każdej porze roku. Na przełomie grudnia i stycznia normą są natomiast ulewne deszcze. Dlatego też w tym okresie warto zabrać ze sobą płaszcze przeciwdeszczowe. Ponadto pamiętajmy, że metropolia leży bezpośrednio nad Atlantykiem. Porywiste wiatry nie powinny dziwić.

Kuchnia portugalska

Miłośnicy kultury śródziemnomorskiej będą spodziewali się dań lekkich i zielonych. Kuchnia portugalska posiada oczywiście cechy wspólne z tradycją kulinarną Włoch czy Hiszpanii. W daniach regularnie zobaczymy oliwki, owoce morza i sery. To wszystko jednak obowiązkowo zostanie połączone z dużą ilością tłuszczu, ziemniakami i czerwonego mięsa. Tutejsze dania zdecydowanie należy zakwalifikować jako smaczne, ale ciężkie. Dlatego właśnie lepiej unikać obfitych posiłków i zabrać ze sobą ziołowe krople na żołądek.

Lizbona jest starsza o mniej więcej cztery wieki od <a href="/mieszkania-wakacyjne/wlochy/prowincja-rzym">Rzymu</a>. Czyni ją to drugą co do wieku (po <a href="/mieszkania-wakacyjne/grecja/ateny">Atenach</a>) stolicą Europy.

5 rzeczy do zobaczenie w Lizbonie

Wieża Belem (Torre de Belem) w Lizbonie
Wieża Belem (Torre de Belem) w Lizbonie
1. Klasztor Heronimitów

Mosteiro dos Jerónimos - budynek sakralny znajdujący się na liście zabytków UNESCO. Ten kościół został zbudowany jako ofiara dziękczynna za udaną wyprawę Vasco Da Gamy. Jego konstrukcję (trwającą niemalże sto lat) sfinansowano w całości z pieniędzy pochodzących ze sprzedaży przypraw.

2. Wieża Belem

Jedna z wizytówek architektonicznych Lizbony. Podobnie jak wymieniony wyżej Klasztor Hieronimitów pochodzi z szesnastego wieku. Powstała ona jako element umocnień obronnych mających chronić ujście rzeki Tag do Oceanu Atlantyckiego. Mówiąc o Belem łatwo się pomylić. Tę samą nazwę nosi bowiem dzielnica, w której zbudowana została wieża.

3. Lizbońskie Oceanarium

Większość dużych miast położonych nad Atlantykiem posiada własne oceanaria. Lizbona również ma do zaoferowania tego typu obiekt. W zbiornikach o łącznej pojemności siedmiu milionów litrów możemy podziwiać przedstawicieli pięciuset różnych gatunków. Bardzo ważny jest fakt, że zobaczymy tutaj stworzenia nie tylko atlantyckie, ale również pochodzące z pozostałych oceanów.

4. Winda Santa Justa

Lizbona jest jednym z niewielu miejsc na świecie, w którym winda odgrywa tak istotną rolę. Elevador Santa Justa łączy ze sobą bowiem dwie dzielnice. Pozwala dostać się z ulicy Rua do Ouro na Largo do Carmo. Metalowa, efektowna konstrukcja wyrasta wprost z bruku i z daleka widnieje na tle ruin Convento Carmo.

5. Punkt widokowy Portas de Sol

Lizbona leży na wzgórzach, nic więc dziwnego, że ma do zaoferowania wiele punktów widokowych. Jeden z nich to właśnie Portas de Sol. Możemy z niego podziwiać prawdziwie pocztówkową panoramę miasta. Zobaczymy czerwone dachy Alfamy, Kościół Świętego Wincentego oraz drugi brzeg rzeki Tag.