Domy i apartamenty wakacyjne w Kielcach

Rozpocznij wyszukiwanie 137 homes w Kielce teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Kielce

Apartament dla 3 osób, zwierzęta dozwolone
3 osób, 1 sypialni
4,7
26 recenzje
Kielce
od
253 złza noc
Apartament dla 2 osób, z taras, zwierzęta dozwolone
4,8
5 recenzje
Kielce
od
283 złza noc
Apartament dla 4 osób, zwierzęta dozwolone
4 osób, 1 sypialni
5,0
38 recenzje
Kielce
od
179 złza noc
Apartament dla 11 osób, z jacuzzi i sauna, zwierzęta dozwolone
11 osób, 5 sypialni
5,0
7 recenzje
Kielce
od
192 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4 osób, 1 sypialni
4,8
15 recenzje
Kielce
od
153 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,8
30 recenzje
Kielce
od
183 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
4,7
25 recenzje
Kielce
od
192 złza noc
Apartament dla 6 osób, z ogród
4,9
6 recenzje
Kielce
od
340 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras, zwierzęta dozwolone
4 osób, 2 sypialni, 102m²
4,9
46 recenzje
Kielce
od
275 złza noc
Apartament dla 6 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
6 osób, 2 sypialni
4,7
100 recenzje
Kielce
od
432 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras, zwierzęta dozwolone
6 osób, 2 sypialni
4,9
135 recenzje
Kielce
od
183 złza noc
Apartament dla 2 osób, zwierzęta dozwolone
2 osób, 1 sypialni
Kielce
od
100 złza noc
Apartament dla 6 osób
Kielce
od
131 złza noc
Apartament dla 3 osób
Kielce
od
92 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
2 osób, 1 sypialni
Kielce
od
153 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
Kielce
od
227 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
3,7
6 recenzje
Kielce
od
122 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4 osób, 1 sypialni
Kielce
od
266 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Kielce

  • Zabytki
  • Bogata historia
  • Wydarzenia kulturalne
  • Kuchnia świętokrzyska

Najlepsze mieszkania wakacyjne w Kielcach

Apartamenty wakacyjne w Kielcach

Apartamenty wakacyjne to niezwykle komfortowa metoda na pobyt w Kielcach. Na terenie miasta znajdziemy tego typu kwatery właściwie na każdą kieszeń. Turyści odwiedzający mogą wynająć zarówno zaadaptowane mieszkania w blokach, jak i prawdziwie luksusowe lokale. Część apartamentów leży w ścisłym centrum - w pobliżu ulicy Sienkiewicza i Galerii Echo. Inne znajdują się w bardziej odległych dzielnicach - chociażby na Wielkopolu i Podhalu.

Domy wakacyjne w Kielcach

Domy wakacyjne pozwalają podczas wypoczynku na zachowanie całkowitego komfortu i prywatności. Większość z nich posiada pełne wyposażenie łącznie z kuchnią i pralką. Często dom posiada także taras lub niewielki ogródek. W Kielcach tego typu kwatery w większości wypadków znajdują się na obrzeżach - między innymi w okolicach ulicy Wikaryjskiej.

Położenie i komunikacja

Jak dojechać do Kielc?

Kielce leżą przy drodze krajowej E77, która łączy ze sobą Kraków i Warszawę. Takie położenie sprawia, że można tutaj łatwo dojechać właściwie z każdej części Polski. Bez problemu dotrzemy tutaj własnym samochodem. Do Kielc kursują także liczne autobusy oraz pociągi.

Komunikacja miejska w Kielcach

Komunikacja miejska w Kielcach obsługiwana jest przez miejscowe przedsiębiorstwo ZTM. Oferuje ono pasażerom aż sześćdziesiąt siedem linii autobusowych. Przeważająca część z nich to linie zwykłe, którymi dostaniemy się do właściwie każdej części metropolii. Dla turystów bardzo przydatne mogą być autobusy oznaczone symbolem "0" - działają one w ruchu okrężnym i obsługują ścisłe centrum. Niestety wiele do życzenia pozostawia komunikacja nocna. Po północy do dyspozycji mamy tylko jedną linię - N1.

Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kielcach
Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kielcach

Warto wiedzieć

Kuchnia świętokrzyska

Najbardziej bodaj znaną potrawą kielcecką jest zalewajka. Ta zupa tak mocno przypomina żurek, że właściwie tylko mieszkańcy Świętokrzyskiego potrafią wskazać różnicę. Rzekomo ma się ona kryć w tym, że w zalewajcie ziemniaki gotuje się osobno, a w żurku już w zupie (aczkolwiek niektórzy znawcy prezentują teorię zgoła odwrotną). Tradycyjnym daniem świętokrzyskim jest także kugiel - czyli babka ziemniaczana wywodząca się z kuchni żydowskiej.

Imprezy kulturalne w Kielcach

Kielce są stolicą swojego regionu, nic więc dziwnego, że wręcz tętnią życiem kulturalnym. Przez cały rok w tutejszym Teatrze imienia Stefana Żeromskiego odbywają się zróżnicowane i ciekawe spektakle. Na koncert również możemy wybrać się w dowolnym miesiącu. Najwięcej jednak występów gwiazd muzyki pojawia się wraz z rozpoczęciem sezonu letniego, kiedy działać zaczyna amfiteatr Kadzielnia.

Według legendy nazwa miasta pochodzi od kłów nieznanego zwierzęcia znalezionych przez Mieszka - syna Bolesława Śmiałego.
Kielecka starówka
Kielecka starówka

5 największych atrakcji Kielc

1. Pałac Biskupów Krakowskich

Dawna siedziba biskupów krakowskich - rewelacyjnie zachowany pałac z czasów panowania Wazów. Podziwiać tutaj możemy wnętrza pochodzące z siedemnastego wieku oraz liczne dzieła sztuki. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim malowane plafony, na których uwieczniono rokowania pokojowe ze Szwecją oraz sąd nad arianami.

2. Rezerwat Kadzielnia

Kadzielnia to miejsce bardzo wielofunkcyjne. Znajduje się tutaj rezerwat przyrody nieożywionej pełen niesamowitych formacji skalnych. Wielu ludziom Kadzielnia będzie się jednak kojarzyła przede wszystkim z koncertami rockowymi. W dawnym kamieniołomie zbudowano tutaj bowiem amfiteatr.

3. Kielecki Geopark

Na terenie Kielc znajduje się kilka pasm górskich. Niewiele innych miast może pochwalić się równie dobrymi warunkami do tworzenia parków geologicznych. W tutejszym ośrodku, w skład którego wchodzi między innymi Kadzielnia, możemy podziwiać jaskinie oraz liczne skamienieliny - w tym koralowce, trylobity i ryby pancerne.

4. Stok narciarski na Telegrafie

W Kielcach leży wzgórze Telegraf o wysokości 408 metrów nad poziomem morza. To właśnie dzięki niemu mieszkańcy województwa świętokrzyskiego nie muszą jechać do Zakopanego, jeśli chcą zaznać białego szaleństwa. Na zboczach Telegrafu znajduje się bowiem trasa zjazdowa oraz dwa wyciągi (krzesełkowy i orczykowy).

5. Muzeum Zabawek i Zabawy

Obiekt, który spodoba się przede wszystkim dzieciom. Dorośli jednak też znajdą tutaj coś dla siebie. Jedna ze stałych wystaw przedstawia zabawki z czasów PRL. Wielu czterdziestolatków oglądając plastikowe lalki i niepozorne misie, będzie mogło przypomnieć sobie czasy własnego dzieciństwa. W innych salach zobaczymy eksponaty pochodzące nawet z XVIII i XIX wieku.