Domy i apartamenty wakacyjne w Busku Zdroju

Rozpocznij wyszukiwanie 28 homes w Busko-Zdrój teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Busko-Zdrój

Apartament dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni
4,9
11 recenzje
Busko-Zdrój
od
144 złza noc
Apartament dla 6 osób
6 osób, 1 sypialni
4,9
13 recenzje
Busko-Zdrój
od
192 złza noc
Resort dla 2 osób, z sauna i taras oraz jacuzzi
2 osób, 1 sypialni
4,6
14 recenzje
Busko-Zdrój
od
306 złza noc
Dom dla 5 osób, z ogród
4,8
6 recenzje
od
184 złza noc
Apartament dla 1 osób
4,7
22 recenzje
Busko-Zdrój
od
61 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
4,9
26 recenzje
Busko-Zdrój
od
144 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4 osób, 1 sypialni
4,9
26 recenzje
Busko-Zdrój
od
149 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
4,8
6 recenzje
Busko-Zdrój
od
223 złza noc
Apartament dla 3 osób, z taras
3 osób, 1 sypialni
4,8
103 recenzje
Busko-Zdrój
od
153 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
2 osób, 1 sypialni, 40m²
4,7
123 recenzje
Busko-Zdrój
od
101 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
4,0
67 recenzje
Busko-Zdrój
od
39 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
4,8
15 recenzje
Busko-Zdrój
od
192 złza noc
Apartament dla 3 osób
3 osób, 1 sypialni
Busko-Zdrój
od
175 złza noc
Resort dla 2 osób, z sauna i ogród oraz jacuzzi
4,4
475 recenzje
od
197 złza noc
Apartament dla 3 osób, z ogród
4,5
72 recenzje
od
74 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
2 osób, 1 sypialni, 20m²
4,3
16 recenzje
od
101 złza noc
Dom gościnny dla 1 osób
4,8
19 recenzje
Busko-Zdrój
od
52 złza noc
Aparthotel dla 2 osób, z taras, zwierzęta dozwolone
4,4
285 recenzje
Busko-Zdrój
od
192 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Busko-Zdrój

  • Uzdrowisko
  • Miejsce na spokojny wypoczynek
  • Krajobrazy
  • Kultura i festiwale
  • Szlaki rowerowe i piesze

Apartamenty wakacyjne w Busku Zdroju

Apartamenty wakacyjne w centrum Buska Zdroju

Wygodne apartamenty wakacyjne można znaleźć w samym sercu uzdrowiska, jakim jest Busko Zdrój. Ulokowane w spokojnych okolicach będą sprzyjać niespiesznemu wypoczynkowi o każdej porze roku, ponieważ Busko Zdrój jest miejscem, które funkcjonuje całorocznie. Apartamenty doskonałe na urlop, zaopatrzone w pełne wyposażenie, mieszczą się w okolicach takich ulic jak na przykład Mikołaja Kopernika czy 1 Maja.

Domy wakacyjne na Ponidziu

Ponidzie to piękna kraina geograficzna na terenie Niecki Nidziańskiej w województwie świętokrzyskim. Busko Zdrój, obok Jędrzejowa i Pińczowa, to jedno z najważniejszych miast tego regionu. Warto spędzić wakacje na Ponidziu, rezerwując domy wakacyjne. Tego rodzaju noclegi dostępne są w takich miejscowościach jak Solec Zdrój, Szydłów, czy Stopnica. Niewątpliwymi plusami pobytu w domach wakacyjnych są bezpieczne miejsca parkingowe oraz możliwość zabrania ze sobą domowego pupila.

Położenie i komunikacja

Świętokrzyskie uzdrowisko

Busko Zdrój mieści się na południu województwa świętokrzyskiego, ok. 50 km od {{Kielc}{ 49831}}. Przez miasto biegnie droga krajowa numer 73 oraz trzy drogi wojewódzkie: 767, 776 i 973. Dzięki autobusom PKS do Buska Zdroju można dostać się z wielu dużych miast Polski. Najbliższe lotnisko to krakowskie Balice. Pociągi do nie jeżdżą.

Wakacje w pięknym regionie Ponidzia

Ponidzie rozciąga się między Sandomierzem a Krakowem nad dolną i środkową Nidą. Rzeka jest wprost idealna do tego, aby podziwiać ją z kajaka. Ogromne łąki, nasycona zieleń przeplatająca się z intensywną żółcią, małe kapliczki przycupnięte na rozstajach dróg oraz zabytki dawnej architektury to pejzaż dominujący w tej fantastycznej krainie, którą z całego serca pokochali turyści. Najważniejszymi zabytkami regionu są średniowieczna kolegiata i Dom Długosza w Wiślicy oraz sanatorium Marconi w Busku Zdroju. Ponidzie przecina pociąg wąskotorowej Ciuchci Ponidzia, a na sportowców czekają szlaki rowerowe. Na Ponidziu z dużymi sukcesami hoduje się lawendę. Fioletowe pola ciągną się po horyzont, przypominając klimatem francuską Prowansję.

Ciekawe miejsca i zabytki

Spacerem po Busku Zdroju

Busko Zdrój to uzdrowisko o niezwykłym uroku. Spacer warto zacząć w romantycznym Parku Zdrojowym. W jego obrębie mieści się znane Sanatorium Marconi, którego budynek został zaprojektowany na wzór starorzymskich budowli. Kolumny, przestrzenie, ogromna sala koncertowa wkomponowana w jego strukturę oraz łuki i liczne sztukaterie sprawiają, że jest to najpiękniejszy gmach w Busku Zdroju. Park Zdrojowy to również wspaniała roślinność i kameralne alejki. Posiada muszlę koncertową oraz Aleję Gwiazd, która poświęcona jest głównie twórcom i wykonawcom muzyki klasycznej. Inne ważne zabytki Buska, którym trzeba przyjrzeć się z bliska podczas spaceru, to drewniany kościół cmentarny św. Leonarda, zespół klasztorny norbertanów oraz zabytkowe wille.

Okolice Buska Zdroju - raj dla aktywnych

Okolice Buska Zdroju to ciekawe szlaki rowerowe dla każdego. Można wybrać się na liczącą 18 kilometrów wycieczkę przez Wełecz i Kameduły albo na krótki wypad do Radzanowa. Dla rodzin z dziećmi z pewnością ciekawą atrakcją okaże się przejazd Ciuchcią Ponidzie. Jest to kolejka wąskotorowa, która jeździ od maja do września. Pociąg rusza z Jędrzejowa i powoli toczy się do mety w Pińczowie. Przez otwarte wagony można podziwiać niezwykłą urodę Ponidzia. W okolicy Buska Zdroju popularna jest także turystyka konna prowadzona przez profesjonalne ośrodki jeździeckie. Miłośnicy aktywności sportowej mogą również korzystać z buskich kortów tenisowych lub wybrać się na pieszą wycieczkę. Szlak czerwony pozwoli poznać świątynie regionu, niebieski zaś poprowadzi przez przecudny zielony pejzaż, lasy i rezerwaty przyrody. Szlak zielony natomiast zahacza o architektoniczne perełki na Ponidziu, takie jak zabytkowe kościoły i dwory.

W Busku Zdroju mieszkał Wojciech Belon, artysta, muzyk, wykonawca piosenek nurtu poezji śpiewanej, współzałożyciel zespołu Wolna Grupa Bukowina. W mieście corocznie odbywa się, ku upamiętnieniu artysty, Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona «Niechaj zabrzmi Bukowina».

3 rzeczy do zrobienia w Busku Zdroju i okolicach

1. Wizyta w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie

"W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa" - tak o miłym Koziołku Matołku pisał Kornel Makuszyński. Dziś Pacanów może pochwalić się wyjątkowym miejscem, czyli Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. Zieleń, kwiaty, zadbane krzewy, oczka wodne - w ten sposób prezentuje się teren parku otaczającego tą instytucję. Wewnątrz na zwiedzających czeka interaktywna wystawa pt. "Bajkowy świat", która podzielona jest na różne pomieszczenia i krainy. Jest też magiczna księgarnia i kino "Szkatułka". Wszystko zostało zaprojektowane w ciekawej i estetycznej formie.

2. Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz Busku Zdroju

Jest to impreza muzyczna poświęcona muzyce poważnej. Odbywa się od ponad 20 lat, zawsze na przełomie czerwca i lipca. Sława festiwalu dawno dotarła już za granicę i w związku z tym Busko Zdrój ma zaszczyt gościć wybitnych muzyków, zespoły oraz śpiewaków.

3. Sosna na szczudłach

W Wełeczu, niedaleko Buska Zdroju w Lesie Wełeckim rośnie niezwykła sosna. Jej korzenie praktycznie w całości zostały odsłonięte w wyniku obniżenia terenu. Dlatego drzewo to wygląda jakby... stało na palcach.