Domy i apartamenty wakacyjne w Giżycku

Rozpocznij wyszukiwanie 170 homes w Giżycko teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Giżycko

Apartament dla 4 osób, z taras
Giżycko, Niegocin
od
141 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras
Giżycko, Niegocin
od
359 złza noc
Dom dla 5 osób, z taras
5 osób, 2 sypialni, 70m²
Niegocin
od
218 złza noc
Willa dla 10 osób, z ogród i jacuzzi oraz sauna
10 osób, 4 sypialni
4,8
23 recenzje
Giżycko, Niegocin
od
697 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras
6 osób, 3 sypialni, 100m²
5,0
15 recenzje
Giżycko, Niegocin
od
637 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras
6 osób, 2 sypialni, 54m²
4,9
18 recenzje
Giżycko, Niegocin
od
500 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras, zwierzęta dozwolone
4 osób, 1 sypialni
4,9
14 recenzje
Giżycko, Niegocin
od
342 złza noc
Apartament dla 7 osób
7 osób, 3 sypialni, 90m²
4,9
9 recenzje
Giżycko, Niegocin
od
466 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4 osób, 1 sypialni
4,9
28 recenzje
Giżycko, Niegocin
od
321 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
4,5
23 recenzje
Giżycko, Niegocin
od
316 złza noc
Dom dla 8 osób, z ogród
8 osób, 2 sypialni, 70m²
Niegocin
od
231 złza noc
Łódź dla 8 osób, z taras
8 osób, 3 sypialni
Giżycko, Niegocin
od
847 złza noc
Apartament dla 4 osób, zwierzęta dozwolone
4 osób, 1 sypialni
4,9
14 recenzje
Giżycko, Niegocin
od
321 złza noc
Apartament dla 2 osób, zwierzęta dozwolone
4,8
25 recenzje
Giżycko, Niegocin
od
128 złza noc
Apartament dla 4 osób, z balkon
4 osób, 2 sypialni, 37m²
Giżycko, Niegocin
od
222 złza noc
Apartament dla 6 osób
6 osób, 2 sypialni
4,9
10 recenzje
Giżycko, Niegocin
od
671 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4 osób, 1 sypialni
5,0
5 recenzje
Giżycko, Niegocin
od
192 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4 osób, 1 sypialni, 50m²
4,9
41 recenzje
Giżycko, Niegocin
od
239 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Giżycko

  • Mazury
  • Żeglarstwo
  • Imponująca przyroda
  • Zabytki
  • Wydarzenia kulturalne

Najpopularniejsze w Giżycko

Balkon/ taras 3
TV 4
Parking 4
Pralka 3

Domki letniskowe i apartamenty wakacyjne w Giżycku

Domki letniskowe nad jeziorem

Wielbiciele żeglarstwa, wędkowania i wypoczynku nad wodą mogą rozważyć wybór noclegu nad jednym z giżyckich jezior. Domki letniskowe nad Jeziorem Niegocin lub Jeziorem Dargin to komfortowe rozwiązanie dla rodzin, a także osób odwiedzających Mazury z czworonogami. Proponowane obiekty dysponują placem zabaw, a także grillem i parkingiem. Ponadto domki letniskowe w tej okolicy często posiadają własne ogródki.

Apartamenty wakacyjne w sercu Giżycka

Osobom ceniącym urok mazurskiego miasta i bliskość jezior mogą spodobać się apartamenty wakacyjnepołożone w centrum Giżycka. Można stąd szybko dotrzeć do głównych atrakcji miasta takich jak Twierdza Boyen. Komfortowe apartamenty w tej okolicy są wyposażone w balkony, a także w pełni wyposażoną kuchnię. W oferowanych obiektach goście mogą korzystać z Internetu i telewizji kablowej.

Mazury to idealne miejsce na wakacyjny odpoczynek
Mazury to idealne miejsce na wakacyjny odpoczynek

Położenie i komunikacja

Położenie Giżycka

Giżycko to malownicze miasto położone w sercu Mazur. Miejscowość leży między jeziorem Kisajno i Niegocin a także graniczy z jeziorem Tajty i Wojsak. Miasto stanowi jeden z naczelnych portów Wielkich Jezior Mazurskich i nosi zaszczytne miano stolicy polskiego żeglarstwa. Część Giżycka znajduje się na Wyspie Giżyckiej.

Dojazd do Giżycka

Giżycko to jedno z najchętniej wybieranych przez turystów miast na Mazurach. W związku z tym miejscowość jest dobrze skomunikowana z każdą częścią kraju. Do Giżycka można dojechać samochodem, autobusem i koleją. Ponadto na obrzeżach miasta znajduje się pas startowy dla sportowych samolotów. Do miasta można również przypłynąć łodzią lub jachtem.

Warto wiedzieć

Mazurski cud natury

Podczas pobytu w Giżycku warto pamiętać, że kraina, jako jedyna reprezentowała Polskę w konkursie na siedem Nowych Cudów Natury. Finalnie Mazury znalazły się w zaszczytnym gronie czternastu najpiękniejszych miejsc na świecie oraz zdobyły tytuł najbardziej urokliwego regionu w Europie. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich pokonała tak unikalne miejsca jak wyspy Galapagos czy Wezuwiusz, więc podczas pobytu w Giżycku warto dodatkowo docenić ten niezwykły region Polski.

Kiedy warto odwiedzić Giżycko?

W Giżycku odbywa się wiele cyklicznych imprez, które warto uwzględnić w swoim grafiku podczas planowania podróży na Mazury. Latem warto posłuchać koncertów organowych w kościele ewangelickim, a także wybrać się na festiwal szantowy odbywający się pod hasłem „Szanty w Giżycku”.

Jak przygotować się do wyjazdu na Mazury?

Giżycko leży w sercu Mazur, a bezpośrednie sąsiedztwo kilku jezior pociąga za sobą obecność komarów. Choć dla wielu osób pierwszym skojarzeniem z tym regionem są właśnie te owady, nie każdy rok obfituje w gryzące insekty. Te z kolei są prawdziwą zmorą żeglarzy, a także wielbicieli wieczornego przesiadywania w tawernach. Mazurscy eksperci i lokalni mieszkańcy zaprawieni w bojach z tymi owadami radzą, by poza specjalnymi preparatami roztaczać wokół siebie zapach cytryny. Warto więc zabrać na plażę wodę z kilkoma plasterkami tego owocu.

Giżycko to miasto pełne pomników przyrody. Podczas spacerów można dostrzec potężne dęby, modrzewie i jesiony objęte ochroną ze względu na wiek i rozmiary.
Widok na Ekomarinę w Giżycku
Widok na Ekomarinę w Giżycku

5 rzeczy do zrobienia w Giżycku

1. Wypocząć nad jeziorem Niegocin

Choć Giżycko jest miejscowością otoczoną jeziorami, na szczególną uwagę zasługuje Niegocin, które oferuje różne formy wypoczynku. Nad jeziorem znajduje się plaża, na której można wypoczywać i korzystać z kąpieliska. Ponadto Niegocin to doskonałe miejsce do organizowania regat i turystycznego żeglowania. Relaks nad jeziorem urozmaicają spacery po molo, które wcina się w akwen.

2. Podziwiać zamek krzyżacki

Podczas pobytu w Giżycku warto odwiedzić zamek, z którego historią nierozerwalnie wiąże się zakon krzyżacki. Budowla znajduje się w pobliżu jeziora Niegocin i Kisajno. Obecnie obiekt przekształcono na hotel, jednak pozostałości krzyżackiej architektury nadal robią duże wrażenie.

3. Zwiedzić Twierdzę Boyen

Miłośnicy militariów mogą odwiedzić słynną Twierdzę Boyen o charakterystycznym kształcie gwiazdy. Obiekt można zwiedzać z przewodnikiem. Oprócz możliwości poznania bogatej historii twierdzy można tu również zobaczyć rekonstrukcje historyczne, a także posłuchać koncertów w amfiteatrze. Ponadto Twierdza Boyen stanowi miejsce zlotów motocyklowych.

4. Odwiedzić cerkwie

W Giżycku znajdują się dwie cerkwie, które warto odwiedzić ze względu na niespotykaną architekturę. Cerkiew św. Anny i cerkiew Trójcy Przenajświętszej są atrakcyjne turystycznie w szczególności ze względu na możliwość podziwiania ikon. W drugim obiekcie co roku odbywają się Jesienne Koncerty Muzyki Cerkiewnej.

5. Wyruszyć w żeglarską wyprawę

Giżycko stanowi prawdziwą mekkę żeglarzy. Jedną z najciekawszych tras w okolicy miasta jest bez wątpienia szlak z Giżycka do Mikołajek. Liczy on 37 kilometrów, a na jego trasie można minąć zabytkowy most obrotowy, a także przepłynąć Kanał Niegociński. Wyprawę można dostosować do własnego tempa i upodobań, bowiem po drodze znajduje się wiele portów, w których można się zatrzymać i odpocząć.

  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Województwo warmińsko-mazurskie
  4. Niegocin
  5. Giżycko