Agroturystyka w Giżycku

Agroturystyka w Giżycku

Znaleźliśmy 0 Agroturystyka. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!

Wyszukaj noclegi

Bezpłatne anulowanie rezerwacji
Dom
Apartament
Internet
Balkon/ taras
TV
4,0
 i do góry

Popularne Agriturismo w Giżycko

Odnaleźć Agroturystyka w Giżycko

Mapa

Highlights w Giżycko

 • Twierdza Boyen
 • Jezioro Kisajno
 • Mazury Stand-up Festival
 • Wakepark Giżycko
 • Indiańska Wioska Spytkowo
 • Jezioro Niegocin
 • Plac Grunwaldzki

Najpopularniejsze udogodnienia dla Agroturystyka w Giżycko

Internet 1
Balkon/ taras 1
TV 2
Pralka 1
Ogrzewanie 2

Other property types w Giżycko that might be interesting:

Agroturystyka w Giżycku

Spędź agroturystyczne wakacje w Giżycku

Giżycko leży na przesmyku pomiędzy Jeziorem Mamry na północy i Jeziorem Niegocin na południu, w województwie warmińsko-mazurskim. Ta stolica żeglarstwa w Polsce jest popularnym celem podróży dla turystów odwiedzających Mazury. Jeżeli jesteś fanem agroturystyki, nie musisz się martwić. Oferta agroturystyki Giżycka nie jest wielka, należy zarezerwować więc twój wybór z odpowiednim wyprzedzeniem. W Giżycku możesz znaleźć wynajem agroturystyki w jego północno-zachodniej części, pomiędzy jeziorem Kisajno i Wojsak, niedaleko Twierdzy Boyen. Z dala od centrum, blisko terenu zielonego, zapomnisz, że jesteś w turystycznym mieście.

Giżycko zauroczy Cię wspaniałą atmosferą

Miasto Giżycko to niewielkie miasto, jeden z portów na szlaku wielkich jezior mazurskich. Wspaniała atmosfera miasta sprawia, że chętnie odwiedzają go turyści. Na co czekasz? Agroturystyka w tym miasteczku przeznaczona jest z reguły dla 6 osób i posiada 2 sypialnie. Jest więc idealna dla grupy przyjaciół lub rodziny z dziećmi. Z balkonu lub tarasu, można podziwiać wspaniałe widoki na miasto i jeziora. Giżyckie agroturystyki, są przyjazne dla zwierząt, posiadają ogród i plac zabaw, więc najmłodsi członkowie rodziny będą mogli spędzać większość czasu na świeżym powietrzu. Oczywiście nie zabraknie udogodnień takich jak Internet, grill czy telewizor.

Podróżujący i aktywności

Giżycko dla osób lubiących aktywnie spędzać czas

W mieście Giżycku nie zabraknie Ci pomysłów na aktywne spędzanie czasu. Sporty wodne, zimowe, szlaki rowerowe, wszystko to czeka tutaj na Ciebie. Jeżeli jest fanem dwóch kółek, wokół Jeziora Niegocin przebiega bardzo atrakcyjny szlak dla wypraw rowerowych. Jezioro to jest idealne do uprawiania żeglarstwa, ze względu na szeroką i otwartą przestrzeń. Fani tego sportu koniecznie muszą udać się na Giżycki Tydzień Żeglarski i wziąć udział w organizowanych regatach. Bez problemu wynajmiesz tutaj jacht i zacumujesz go w porcie. Zimą, kiedy jezioro zamarza, nie kończy się związana z nim zabawa. Można bowiem uprawiać wtedy na nim tzw. żeglarstwo i windsurfing lodowy. Oprócz tego będziesz miał do dyspozycji przejażdżkę skuterem śnieżnym, psim zaprzęgiem, czy nordic walking. W pobliskiej miejscowości Okrągłe znajduje się również stacja narciarska SkiMazury, z trzema wyciągami orczykowymi. Trasy są oświetlone i na miejscu bez problemu wypożyczyć odpowiedni sprzęt.

Giżycko dla miłośników historii

Spacerując po Giżycku odkryjesz wiele zabytków o dużym walorze historycznym. Rozpocznij trasę na dawnym rynku, a obecnie Placu Grunwaldzkim. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj kościół ewangelicko-augsburski, którego obecny kształt pochodzi z 1827 roku. Jest to jednak niesamowite pamiątka, która przypomina o znajdującym się niegdyś w tym miejscu grodzie Niegocińskim. Następnie ulicą Olsztyńską udaj się do mostu obrotowego przerzuconego przez Kanał Łuczański, który łączy Niegocin i Jezioro Kisajno. Niedaleko mostu odkryjesz pozostałości zamku krzyżackiego. Z jego zabudowań ocalało jedynie północne skrzydło, dzięki temu, że powstało tam SPA. Na koniec ulicą Moniuszki dojdziesz do jeziora Popówka Mała, nad którym góruje Twierdza Boyen, bardzo ciekawy obiekt architektury militarnej na skalę europejską. Wybudowano ją w latach 1844-1851 w celu ochrony przed atakiem Rosjan. Podczas II wojny światowej znajdowała się w jej murach tajna placówka wydziału „Obce Armie Wschód”. Obecnie jest miejscem wielu imprez i festiwali odbywających się w Giżycku.

W herbie miasta na błękitnej tarczy widnieją trzy leszcze, według legendy ten smaczny posiłek miał zjeść w tyk rejonach pruski książę, który później nadał prawa miejskie Giżycku.

7 rzeczy do zrobienia w Giżycku

1. Wyrusz po przygodę do WakePark Giżycko

W Giżycku czeka na Ciebie niesamowita atrakcja, jaką jest wyciąg do nart wodnych. Jest on idealny dla początkujących i dla profesjonalistów. Dysponuje również sprzętem dla dzieci, pragnących spróbować tego sportu. Oprócz tego na terenie WakeParku znajduje się plaża i bar oraz odbywają sie liczne imprezy.

2. Odwiedź Indiańską Wioskę w Spytkowie

Indiańska wioska w Spytkowie to nic innego jak plenerowe muzeum, w którym możemy poznać kulturę i historię Indian. W kilkunastu tipi znajdziemy eksponaty obrazujące życie w dawnych plemionach rdzennej ludności z obszarów Wielkich Równin.

3. Podziwiaj widoki z wieży ciśnień

Wodna wieża wybudowana została w 1900 roku. Jej styl jest neogotycki. Ma wysokość 25 metrów i dzięki przebudowie jej wnętrza po 1996 roku, powiększono jej platformę widokową i ustawiono lunety, dlatego stała się ciekawą atrakcją turystyczną Giżycka. Wystarczy wspiąć się po krętych schodach lub wjeżdżając windą z kawiarni będzie można podziwiać panoramę miasta.

4. Weź udział w Mazury Stand-up Festival

Będą w lipcu w Giżycku, koniecznie weź udział w Mazury Stand-up Festival. To impreza plenerowa, która odbywa się w amfiteatrze Twierdzy Boyen. Na festiwalu tym najsłynniejsi polscy komicy prezentują swą sztukę. Czeka Cię tutaj dużo śmiechu. Nie przegap!

5. Poznaj Zagrodę Żubrów

Będąc w Giżycku, warto odwiedzić położoną nieco dalej, bo w Wolisku w Puszczy Boreckiej Rezerwat żubrów. Żyje tu około 80 osobników tych zwierząt, wiele z nich dziko. Można podziwiać część grupy ze specjalnej platformy, podczas ich porannego i wieczornego karmienia.

6. Zakupy na targowisku miejskim w Giżycku

Targowisko w Giżycku to niezwykłe miejsce i wielokulturowe. Tutaj można spotkać handlarzy nie tylko polskich, ale również rosyjskich i ukraińskich. Można tu kupić praktycznie wszystko, w grudniu odbywa się w tym miejscu słynny Jarmark Bożonarodzeniowy.

7. Spędź dzień relaksując się na plaży nad Jeziorem Niegocin

Plaża miejska nad Jeziorem Niegocin, położona jest zaledwie 200 metrów od centrum Giżycka. Oddziela ją jednak od miasta urokliwy parkowy starodrzew. W jej okolicach nie brakuje barów i restauracji. Posiada boiska do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej, a także zjeżdżalnię wodną i tor dla rolek. Na tej plaży przeżyjesz dzień pełen wrażeń.

FAQs: Agroturystyka w Giżycko

Jakie typy udogodnień można zazwyczaj znaleźć w agroturystykach w Giżycko?

Patrząc na opcje dostępne na stronie Holidu, można powiedzieć, że agroturystyki w Giżycko oferują wszystko czego odwiedzający potrzebują! Tutaj, agroturystyki posiadają wiele udogodnień, najpopularniejsze z nich to: grill (100%), balkon/taras (100%) i ogród (80%). Nie czekaj, zarezerwuj wymarzone wakacje!

Jak podróżujący oceniają agroturystyki w Giżycko?

Agroturystyki w tym miejscu często posiadają wiele pozytywnych opinii. 50% z agroturystyk w Giżycko posiada średnią ocenę 4.5 gwiazdki!

Czy agroturystyki w Giżycko są przyjazne dla dzieci?

Jak podaje Holidu, 70% agroturystyk w Giżycko jest odpowiednia na urlop z dziećmi, więc bez problemu znajdziesz agroturystykę dla siebie i reszty rodziny.

Czy agroturystyki w Giżycko są odpowiednie dla urlopowiczów, którzy chcą podróżować ze swoimi zwierzętami domowymi?

Tak! W Giżycko, 30% agroturystyk oferuje podróżnym możliwość zabrania ze sobą zwierząt domowych, 80% posiada też ogród!

Czy agroturystyki w Giżycko zazwyczaj oferują dostęp do internetu?

Oczywiście! Według danych z ubiegłego roku, 60% z agroturystyk w Giżycko ma dostęp do internetu. Oznacza to, że będziesz miał możliwość dostępu do poczty elektronicznej i ulubionych portali społecznościowych w trakcie urlopu!

Ile kosztuje pobyt w agroturystyce w Giżycko?

Według danych z ubiegłego roku, jest mniej niż 40% agroturystyk w Giżycko, które kosztują mniej niż 100 zł za noc.

Czy agroturystyki w Giżycko zwykle oferują kominek lub basen?

Oczywiście! Według danych z ubiegłego roku, 50% agroturystyk w Giżycko posiada kominek. To idealne miejsce na zimowy urlop!

Czy agroturystyki w Giżycko są odpowiednie na urlop w kilkanaście osób czy raczej na wakacje we dwoje?

Według danych z ubiegłego roku, 100% agroturystyk akceptuje maksymalnie do czterech osób. W tej lokalizacji, około 70% agroturystyk oferuje przynajmniej dwie oddzielne sypialnie. Jest to idealne miejsce dla rodzin czteroosobowych!

Czy można cieszyć się pięknym widokiem i spędzić miły czas na zewnątrz w agroturystykach w Giżycko?

Więcej niż połowa agroturystyk posiada balkon i piękny widok (100% i 70%), co sprawia, że są to idealne miejsca dla tych, którzy pragną każdego dnia budzić się w niesamowitym otoczeniu. Ponadto, 80% ma ogród, więc bez trudu doświadczysz tutaj wymarzonego odpoczynku. Jeśli lubisz delektować się posiłkiem na zewnątrz, szczególnie potrawami z grilla, 100% agroturystyk posiada grill.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Agroturystyka w GiżyckoBooking.com Agroturystyka w Giżycko
Airbnb Agroturystyka w GiżyckoAirbnb Agroturystyka w Giżycko
Vrbo Agroturystyka w GiżyckoVrbo Agroturystyka w Giżycko
Bookiply Agroturystyka w GiżyckoBookiply Agroturystyka w Giżycko
FeWo-direkt Agroturystyka w GiżyckoFeWo-direkt Agroturystyka w Giżycko
Abritel Agroturystyka w GiżyckoAbritel Agroturystyka w Giżycko
HRS Agroturystyka w GiżyckoHRS Agroturystyka w Giżycko
500+ więcej
 1. Mieszkania wakacyjne
 2. Polska
 3. Niegocin
 4. Giżycko
 5. Agroturystyka Giżycko