Domy i apartamenty wakacyjne w Sauerland

Rozpocznij wyszukiwanie 2 116 homes w Sauerland teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Sauerland

Dom dla 2 osób, z ogród i widok na jezioro, zwierzęta dozwolone
2 osób, 1 sypialni, 49m²
4,8
1 recenzja
Meschede, Sauerland
od
248 złza noc
Dom dla 6 osób, z balkon
4,2
128 recenzje
Winterberg, Sauerland
od
235 złza noc
Apartament dla 4 osób, z balkon
4 osób, 1 sypialni, 54m², 3,3km do jazdy na nartach
4,8
20 recenzje
Olsberg, Sauerland
od
300 złza noc
Bungalow dla 5 osób, z ogród
5 osób, 3 sypialni, 100m², 550m do jazdy na nartach
4,6
20 recenzje
Willingen, Sauerland
od
676 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
2 osób, 1 sypialni, 35m²
4,8
17 recenzje
Sundern, Sorpesee
od
167 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4 osób, 1 sypialni, 63m²
4,7
7 recenzje
Plettenberg, Sauerland
od
295 złza noc
Apartament dla 5 osób, z ogród
5 osób, 2 sypialni, 60m², 3,1km do jazdy na nartach
5,0
16 recenzje
Olsberg, Sauerland
od
248 złza noc
Dom dla 4 osób, z sauna, zwierzęta dozwolone
4,4
291 recenzje
Winterberg, Sauerland
od
419 złza noc
Apartament dla 8 osób, z balkon
Winterberg, Sauerland
od
321 złza noc
Apartament dla 2 osób, z balkon, zwierzęta dozwolone
2 osób, 1 sypialni, 35m²
4,7
21 recenzje
Meschede, Sauerland
od
146 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
4,4
21 recenzje
Schmallenberg, Sauerland
od
154 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4 osób, 2 sypialni, 60m², 3km do jazdy na nartach
4,6
12 recenzje
Eslohe, Sauerland
od
154 złza noc
Dom dla 5 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,8
1 recenzja
Meschede, Sauerland
od
201 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród i sauna oraz basen
2 osób, 1 sypialni, 31m², 2km do plaży
5,0
5 recenzje
Möhnesee, Sauerland
od
317 złza noc
Apartament dla 5 osób, z balkon
5 osób, 2 sypialni, 65m²
4,8
34 recenzje
Bestwig, Sauerland
od
295 złza noc
Apartament dla 6 osób, z ogród
6 osób, 3 sypialni, 70m², 950m do jazdy na nartach
4,7
14 recenzje
Medebach, Sauerland
od
454 złza noc
Apartament dla 2 osób, z balkon
2 osób, 1 sypialni, 63m², 2km do jazdy na nartach
4,3
20 recenzje
Winterberg, Sauerland
od
180 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras, zwierzęta dozwolone
4,6
20 recenzje
Willingen, Sauerland
od
283 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Sauerland

  • Arena sportów zimowych Sauerland
  • Turystyka piesza i rowerowa
  • Ramsbeck przygoda zwiedzający kopalni kopalni
  • Festiwal Karla Maya
  • Poniedziałkowe parady Shrove'a

Najpopularniejsze w Sauerland

Internet 1 041
Zwierzęta dozwolone 625
Balkon/ taras 1 058
TV 1 281
Ogród 664
Parking 1 134
Pralka 567
Sauna 197
Ogrzewanie 846

Najpopularniejsze miejsca w Sauerland

Mieszkania wakacyjne w Sauerland

Różnorodne krajobrazy dla idealnego wypoczynku

Sauerland charakteryzuje się górami i lasami, dzięki czemu można łatwo znaleźć dom wakacyjny bardzo blisko terenów do uprawiania sportów zimowych i szlaków turystycznych. Można tam wybrać między zakwaterowaniem w centrum miejscowości a domem wakacyjnym na łonie natury. Znajdziesz tu również zakwaterowanie wakacyjne w samym środku miasta Sauerland.

Znajdź zakwaterowanie z wyczuciem.

Typowe dla regionu Sauerland są czarno-białe budynki z muru pruskiego, które mają decydujący wpływ na krajobraz. Taki dom wakacyjny promieniuje wyjątkową atmosferą i zapewnia dużo przytulności w środku. W Sauerland znajdują się również liczne apartamenty wakacyjne, komfortowe apartamenty miejskie, ekskluzywne domki letniskowe i kwatery w gospodarstwach rolnych.

Najlepszy punkt wyjścia dla zajęć na świeżym powietrzu

Niezależnie od tego, gdzie zarezerwujesz swój dom wakacyjny w Krainie Sauerland, nigdy nie będziesz daleko od wspaniałego krajobrazu naturalnego tego regionu. Najlepszym sposobem na rozkoszowanie się nimi jest zjedzenie śniadania w ogrodzie lub na tarasie, z którego roztacza się widok na okoliczne góry. Jeśli nie masz przy sobie własnego roweru, możesz go wypożyczyć bezpośrednio od władz lokalnych lub od niektórych właścicieli. Dom wakacyjny z własną sauną jest wart przerw.

Wakacje w Sauerland

Lokalizacja i orientacja

Region wypoczynkowy na południu Westfalii

Sauerland jest regionem o niskich górach, który znajduje się w Westfalii i częściowo również w Hesji. Region jest słabo zaludniony i posiada niezliczone obszary leśne i niektóre zbiorniki wodne. Na wschodzie znajduje się wyższy region, Hochsauerland, który jest atrakcją dla sportów zimowych, szczególnie w zimie.

Przeżyj wspaniały górski świat.

Kraina Sauerland obejmuje część Gór Łuckiego Renu i należy geograficznie do Gór Bergisch-Sauerland. Najwyższa elewacja, 843-metrowy Langenberg, znajduje się w Rothaargebirge, gdzie wznosi się również Zagłębie Ruhry. Region ten charakteryzuje się również pasmem górskim Saalhauser Berge, Ebbegebirge i Lennegebirge.

Miasta i powiaty regionu Sauerland

Iserlohn, Arnsberg i Lüdenscheid to trzy największe miasta w regionie wypoczynkowym Sauerland. Pod względem powierzchni, Schmallenberg, Brilon i Meschede należą do największych miast. Kraina Sauerland obejmuje Kreis Märkische na zachodzie, Kreis Olpe na południu i Hochsauerlandkreis na południu.

Wspaniały jesienny krajobraz w regionie Sauerland
Wspaniały jesienny krajobraz w regionie Sauerland

Podróżni i działalność

Najlepsze warunki do uprawiania turystyki pieszej

W regionie Sauerland wiele szlaków turystycznych prowadzi przez zacienione lasy, przez góry, do miast, które ze względu na dobrą jakość powietrza są często określane jako uzdrowiska. Najbardziej znanym szlakiem turystycznym jest Rothaarsteig, który łączy Sauerland z Siegerland i Lahn-Dill-Bergland na długości 154 kilometrów. Trasa Sauerland-Waldroute ma 240 kilometrów długości, a Sauerland-Höhenflug obiecuje fantastyczny wgląd w naturalne piękno kraju na dystansie 251 kilometrów.

Raj dla miłośników sportów zimowych.

Najbardziej znanym terenem narciarskim jest arena sportów zimowych w Sauerland. W Winterbergu można skorzystać z karuzeli wyciągów narciarskich i udowodnić swoje umiejętności na torze bobslejowym lub skoczni St.-Georgs. Langewiese słynie z pięknych tras biegowych, a Neuastenberg jest idealnym miejscem do uprawiania narciarstwa alpejskiego. W Schmallenbergu, Willingen, Usseln i Bruchhausen znajdują się inne tereny do uprawiania sportów zimowych.

Kolarstwo górskie i jazda na rowerze w środku pięknego krajobrazu naturalnego.

Sauerland przyciąga co roku wielu miłośników jazdy na rowerze dzięki swojej arenie rowerów górskich i zróżnicowanym ścieżkom rowerowym. Najdłuższą ścieżką rowerową jest 84-kilometrowy pierścień rowerowy Sauerland. 230-kilometrowa ścieżka rowerowa Ruhrtal prowadzi od źródła Ruhrkopf w Winterbergu do ujścia rzeki Duisburg-Ruhrort.

Popularnym i niezwykłym sportem w Krainie Sauerland jest lotniarstwo wiszące i paralotniarstwo, które oferowane jest w rejonach Düdinghausen, Bruchhauser Steine, Willingen i Ettelsberg.

Top 5 wskazówek dotyczących jazdy

Zmierzch w regionie Sauerland.
Zmierzch w regionie Sauerland.
1. Zwiedzanie imponujących jaskiń i kopalń

W Krainie Sauerland znajduje się kilka jaskiń pokazowych i kopalń dla zwiedzających, które dają wgląd w świat byłych górników, jak również w rozwój geologiczny gór. Sala 60 gigantów w jaskini Bilstein niedaleko Warstein jest unikalna. Fantastyczne jaskinie stalaktytowe znajdują się również w Attendorn, Iserlohn, Hemer i Marsberg. Warto również odwiedzić kopalnię odkrywczą Ramsbeck w Bestwig, gdzie można pojechać pociągiem kopalnianym około półtora kilometra do Dörnbergu i dowiedzieć się wszystkiego o górnictwie rud w mieście.

2. Zwiedzanie ciekawych i unikalnych muzeów

W Lüdenscheid znajduje się nie tylko muzeum historyczne, ale także Centrum Nauki Phänomenta, gdzie można doświadczyć fizyki i techniki. Niemieckie Muzeum Jaskiniowe w Iserlohn i Muzeum Sauerland w Arnsbergu również zyskały uznanie w kraju. Rarytas wystawienniczy można znaleźć w Altenie, gdzie jedyne na świecie muzeum drutu przenosi nas w świat drutu, zwłaszcza w dziedzinie produkcji, technologii, ale także produkcji biżuterii i projektowania sztuki.

3) doświadczyć kultury na stadionach na świeżym powietrzu

Od czerwca do września w Elspe odbywa się słynny Karl May Festival, który zajmuje się tematycznie twórczością słynnego autora Winnetou. Koncerty i przedstawienia teatralne odbywają się również w Jaskini Balver, która jest największą krytą jaskinią w Europie. Zespoły zagraniczne regularnie występują w Lüdenscheid Kulturhaus, Sauerlandtheater w Arnsbergu i Parktheater w Iserlohn.

4) najsmaczniejsza żywność najwyższej jakości

Pumpernickel i Bockwurst są typowe dla regionu Sauerland. Ponadto istnieją dania z ziemniaków Sauerland, takie jak Potthucke, ziemniaki tarte, które są wzbogacone cebulą, jajkami, kiełbasami mięsnymi i mąką. Popularnym daniem "Niebo i ziemia" są puree ziemniaczane z sosem jabłkowym. Pyszne są również kiełbasa wołowa i kostna oraz piwo z prywatnego browaru Iserlohn.

5. Doświadczyć z pierwszej ręki zwyczajów i tradycji

Tradycją, która ma miejsce każdego roku, zwłaszcza w regionie Sauerland w Kolonii, jest karnawał z jego festiwalem ludowym. Przeżyj kulminację każdego sezonu, procesję różaną w poniedziałek, która w niektórych wioskach odbywa się w niedzielę wcześniej. Najdłuższy ruch tego typu ma miejsce w Warstein-Belecke. Parada Attendorn Violet Tuesday przyciąga co roku około 30.000 odwiedzających, aby dopingować 2000 graczy w Twojej firmie.