Domy i apartamenty wakacyjne w Paryżu

Rozpocznij wyszukiwanie 3 414 homes w Paryż teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Paryż

Apartament dla 4 osób w Paryż
4 osób, 1 sypialni, 45m²
5,0
55 recenzje
Paryż
od
742 złza noc
Apartament dla 2 osób w Paryż
2 osób, 1 sypialni, 22m²
5,0
2 recenzje
Paryż
od
409 złza noc
Apartament dla 3 osób w Paryż
4,1
632 recenzje
Paryż
od
652 złza noc
Apartament dla 2 osób w Paryż
2 osób, 1 sypialni, 38m²
4,9
20 recenzje
Paryż
od
588 złza noc
Studio dla 2 osób w Paryż
4,4
135 recenzje
Paryż
od
857 złza noc
Duży apartament dla 10 osób w Paryż
10 osób, 4 sypialni, 183m²
Paryż
od
640 złza noc
Apartament dla 3 osób w Paryż
4,3
146 recenzje
Paryż
od
686 złza noc
Apartament dla 6 osób w Paryż, z balkon
6 osób, 3 sypialni, 109m²
Paryż
od
1 313 złza noc
Apartament dla 2 osób w Paryż
2 osób, 1 sypialni, 26m²
4,1
852 recenzje
Paryż
od
738 złza noc
Apartament dla 2 osób w Paryż, z taras
4,0
572 recenzje
Paryż
od
478 złza noc
Studio dla 10 osób w Paryż
4,4
25 recenzje
Paryż
od
640 złza noc
Apartament dla 6 osób w Paryż, z basen
6 osób, 3 sypialni, 65m²
4,6
10 recenzje
Tour Eiffel, Paryż
od
1 151 złza noc
Duży apartament dla 6 osób w Paryż
6 osób, 3 sypialni, 165m²
Tour Eiffel, Paryż
od
640 złza noc
Apartament dla 4 osób w Paryż
4 osób, 1 sypialni, 49m²
Paryż
od
554 złza noc
Apartament dla 2 osób w Paryż
4,3
24 recenzje
Paryż
od
904 złza noc
Apartament dla 2 osób w Paryż
Paryż
od
669 złza noc
Apartament dla 5 osób w Paryż
5,0
1 recenzja
Paryż
od
388 złza noc
Apartament dla 3 osób w Paryż
3 osób, 1 sypialni, 38m²
Paryż
od
1 462 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Paryż

  • Stolica Francji
  • Wieża Eiffla
  • Luwr
  • Łuk Triumfalny
  • Montmartre

Najpopularniejsze w Paryż

Internet 2 665
Zwierzęta dozwolone 203
Balkon/ taras 604
TV 2 468
Klimatyzacja 543
Parking 723
Pralka 2 298
Ogrzewanie 2 529
Winda 1 402

Najlepsze noclegi w Paryżu

Apartamenty na wynajem w Paryżu

Paryż już od dwustu lat pełni rolę światowej stolicy kultury i wolności. Samo miasto ma korzenie w głębokim średniowieczu i odegrało bardzo ważną rolę w historii Europy. Nic więc dziwnego, że rozbudza ciekawość i niemal co roku bije rekordy pod względem ilości odwiedzających je turystów. Najlepszą formą zakwaterowania na czas zwiedzania Paryża są apartamenty. W obrębie całej olbrzymiej metropolii znajdziemy dziesiątki tego typu mieszkań na wynajem. Najbardziej prestiżowe leżą wręcz naprzeciwko Luwru. Bardziej ekonomiczne znajdziemy w 12 Dzielnicy znajdującej się w znacznym oddaleniu od centrum. Apartamenty dają turystom dużą swobodę. Nie chodzi jedynie o przestrzeń. Większość z nich posiada kuchnię, a niektóre też pralkę, która bardzo przyda się podczas dłuższego pobytu w stolicy Francji.

Domy na wynajem w Paryżu

Domy na wynajem to prawdziwie luksusowe noclegi. Na terenie Paryża rozlokowane są liczne wille i rezydencje. Znajdziemy także bardziej skromne budynki. Wynajmując dom na czas urlopu możemy na chwilę poczuć się jak rodowici Paryżanie. Oczywiście rezerwacja całej willi to znaczny wydatek. Da jednak rodzinie niepowtarzalne uczucie komfortu. Na tego typu rozwiązanie warto się też zdecydować, jeśli podróżujemy dużą grupą.

Widok na Luwr
Widok na Luwr

Położenie i komunikacja

Jak najlepiej dojechać do Paryża

Jeszcze kilkanaście lat temu najpopularniejszym środkiem lokomocji na trasie Warszawa - Paryż był autokar. W dalszym ciągu część turystów decyduje się na tego typu przejazd. Pamiętajmy jednak, że autobus będzie jechał mniej więcej dwanaście godzin. Za bilet przyjdzie nam też zapłacić około 300 złotych. Żyjemy w czasach powszechnie dostępnych lotów i Paryż jest o wiele bliżej niż kiedyś. Tanie rejsy powietrzne do stolicy Francji możemy nabyć nawet za 100 złotych.

Przemieszczanie się po Paryżu

Paryż to olbrzymia metropolia, ale przemieszczanie się po niej znacznie ułatwia rozbudowana sieć komunikacyjna. Do dyspozycji mamy aż szesnaście linii metra. Pociągi w godzinach szczytu odjeżdżają co 2 do 8 minut. Kursują natomiast od godziny piątej rano do wpół do pierwszej w nocy. Pracę metra uzupełniają tramwaje, które poruszają się po trasach równoległych do obwodnicy okalającej Paryż. Do dyspozycji mamy także autobusy oraz kolejkę podmiejską RER. Bardzo ważny jest fakt, że na wszystkie powyższe środki lokomocji obowiązują te same bilety.

Warto wiedzieć

Kiedy pojechać do Paryża?

Paryż znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego. Średnia temperatura roczna wynosi tutaj powyżej dziesięciu stopni. Zima może być już odrobinę zbyt chłodna na zwiedzanie. W lecie będzie ciepło, ale natkniemy się na prawdziwe tłumy turystów. Dlatego własnie najlepszą porą na zwiedzanie miasta może okazać się wczesna wiosna.

Ile pieniędzy zabrać na wyjazd?

Należy pamiętać, że Paryż podobnie jak inne oblegane turystycznie miasta kwalifikuje się jako drogi. Jest to miasto kosztowne nawet dla samych Francuzów, nie mówiąc już o turyście zarabiającym w złotówkach. Generalnie, im bliżej centrum, tym bardziej ceny rosną. Należy się przygotować na to, że nawet za zwykłego croisanta możemy zapłacić w okolicach trzech euro. Pocieszający jest fakt, że o wiele taniej niż w Polsce kupimy tutaj wysokiej jakości wina.

Wieża Eiffla do roku 1930 była najwyższą konstrukcją na świecie.

5 rzeczy, które koniecznie trzeba zobaczyć w Paryżu

Bazylika Sacré-Cœur na wzgórzu Montmartre
Bazylika Sacré-Cœur na wzgórzu Montmartre
1. Katedra Notre Dame

Paryż obfituje w zabytki, które każdy rozpoznaje i o których każdy słyszał. Katedra Notre Dame to właśnie jeden z nich. Gotycki kościół z dwunastego wieku leży na odizolowanej od reszty miasta wyspie. Wnętrze może pomieścić aż dziewięć tysięcy wiernych. Na szczególną uwagę zasługują witraże. Największe wrażenie robi północna rozeta mieniąca się wszystkimi barwami tęczy.

2. Wieża Eiffla

Obiekt najczęściej uwieczniany na pocztówkach z Francji. Ta metalowa konstrukcja powstała z okazji stulecia rewolucji i co ciekawe, miała być jedynie przejściowym elementem krajobrazu Paryża. Została jednak i dzisiaj stanowi obowiązkowy punkt podczas zwiedzania miasta. Warto nie tylko spojrzeć na nią z dołu, ale też wjechać na szczyt, aby podziwiać panoramę całej metropolii.

3. Luwr

Jeden z najpiękniejszych i najsławniejszych pałaców na świecie. Stanowi też istotne centrum sztuki. W muzeum Luwru znajdziemy bowiem tysiące dzieł sztuki - od starożytności do czasów współczesnych. Obecnie wejście do pałacu prowadzi przez oszałamiających rozmiarów szklaną piramidę. Ma ona symbolizować właśnie połączenie tradycji i nowoczesności.

4. Montmartre

Już w dziewiętnastym wieku Paryż zaczął przyciągać artystów. Wielu z nich mieszkało właśnie w dzielnicy Montmartre. Tutaj razem żyli i kochali poeci i złodzieje, aktorzy i kurtyzany. Tutaj mieszały się kultury i zacierała różnica pomiędzy wielkim kompozytorem a zwykłym grajkiem siedzącym przy pianinie w zwykłej winiarni. Odwiedzając te okolice możemy poczuć odrobinę klimatu dawnej bohemy.

5. Łuk Triumfalny

Konstrukcja przypominająca o tym, że Paryż nie zawsze był wyłącznie stolicą kultury kojarzoną z pokojem. To właśnie z tego miasta Napoleon Bonaparte kierował wojskami, które opanowały znaczną część Europy. Na cześć własnych zwycięstw słynący z rozbuchanego ego mały kapral kazał postawić właśnie Łuk Triumfalny. Stoi on w centrum alejek rozlokowanych w kształcie gwiazdy na środku największego ronda na świecie.