Domy i apartamenty wakacyjne w Pradze

Rozpocznij wyszukiwanie 1 943 homes w Praga teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Praga

Apartament dla 4 osób w Praga, z taras
4,5
262 recenzje
Smíchov, Praga
od
200 złza noc
Apartament dla 2 osób w Praga
2 osób, 1 sypialni
4,8
30 recenzje
Praga
od
192 złza noc
Apartament dla 3 osób w Praga
3,7
327 recenzje
Praga
od
132 złza noc
Apartament dla 3 osób w Praga, z ogród
4,0
379 recenzje
Smíchov, Praga
od
136 złza noc
Apartament dla 2 osób w Praga, z ogród
2 osób
4,7
26 recenzje
Praga
od
170 złza noc
Apartament dla 2 osób w Praga, zwierzęta dozwolone
2 osób
4,6
380 recenzje
Praga
od
209 złza noc
Apartament dla 4 osób w Praga, z ogród
4 osób, 2 sypialni
4,5
37 recenzje
Praga
od
268 złza noc
Apartament dla 4 osób w Praga
4 osób, 1 sypialni
4,2
80 recenzje
Nové Město (Praha), Praga
od
392 złza noc
Apartament dla 7 osób w Praga, z taras, zwierzęta dozwolone
4,2
220 recenzje
Nové Město (Praha), Praga
od
550 złza noc
Apartament dla 9 osób w Praga, z taras
4,3
143 recenzje
Stare miasto, Praga
od
1 112 złza noc
Apartament dla 8 osób w Praga
4,4
276 recenzje
Nové Město (Praha), Praga
od
490 złza noc
Apartament dla 2 osób w Praga, z taras
2 osób, 1 sypialni
4,9
69 recenzje
Stare miasto, Praga
od
511 złza noc
Apartament dla 4 osób w Praga, z jacuzzi i ogród oraz sauna
3,7
235 recenzje
Praga
od
209 złza noc
Duży dom dla 6 osób w Praga, z ogród
6 osób, 3 sypialni
4,4
18 recenzje
Praga
od
400 złza noc
Apartament dla 2 osób w Praga, z taras
2 osób
4,7
85 recenzje
Smíchov, Praga
od
264 złza noc
Apartament dla 2 osób w Praga
5,0
1 recenzja
Smíchov, Praga
od
409 złza noc
Apartament dla 4 osób w Praga
4,7
111 recenzje
Praga
od
205 złza noc
Duży dom dla 4 osób w Praga, z ogród
4 osób, 2 sypialni
3,6
19 recenzje
Praga
od
243 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Praga

  • Stolica Czech
  • Most Karola
  • Kultura i sztuka
  • Czeska kuchnia
  • Piwo

Najpopularniejsze w Praga

Internet 368
Zwierzęta dozwolone 110
Balkon/ taras 133
TV 324
Klimatyzacja 84
Parking 192
Pralka 293
Ogrzewanie 362
Winda 237

Najpopularniejsze miejsca w Praga

Apartamenty wakacyjne w Pradze

Apartamenty wakacyjne w Pradze

Praga to jedno z najbardziej popularnych miast turystycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Nic więc dziwnego, że każdego roku odwiedzają ją tłumy turystów. Na podróżnych czekają tutaj rewelacyjnie przygotowane kwatery - w tym apartamenty wakacyjne. W zależności od tego, ile chcemy wydać, możemy je wynająć właściwie w każdym punkcie czeskiej stolicy. Najdroższe mieszkania to oczywiście te, które mają widok na Most Karola albo Malą Stranę. Pamiętajmy jednak, że Praga to duże miasto. Mieszkanie na Žižkovie czy Vyšehradzie też może mieć dużo uroku. A na pewno będzie tańsze.

Domy wakacyjne w Pradze

Na terenie Pragi możemy wynająć także domy wakacyjne. Bardzo różnią się one pomiędzy sobą zarówno co do położenia, jak i względem standardu. Niektóre domy możemy wynająć w ścisłym centrum. Inne znajdują się już na odległych obrzeżach Pragi. Miasto posiada jednak bardzo sprawną sieć metra, dzięki której bez problemu dostaniemy się na Hradczany i Malą Stranę. Do dyspozycji mamy zarówno niewielkie domki, jak i pokaźne i w pełni wyposażone wille.

Zamek Praski na Hradczanach
Zamek Praski na Hradczanach

Położenie i komunikacja

Jak dojechać do Pragi?

Wiele polskich miast jest świetnie skomunikowanych ze stolicą Czech. Autokary wyjeżdżają między innymi z Gdańska, Warszawy i Wrocławia. Dodatkowo jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług linii PolskiBus albo LuxExpress możemy liczyć na naprawdę tanią podróż. Obydwaj przewoźnicy proponują znaczne promocje związane z kupowaniem biletów z wyprzedzeniem. Do Pragi możemy się także dostać pociągiem. Tego typu podróż będzie bardziej kosztowna, ale też bardziej komfortowa.

Przemieszczanie się po Pradze

Praga posiada świetnie rozwiniętą komunikację miejską. Dzięki trzem nitkom metra możemy dostać się z obrzeży do centrum miasta w czasie krótszym niż dwadzieścia minut. Pomiędzy przystankami kolei podziemnej przejedziemy się natomiast licznymi autobusami i tramwajami. We wszystkich środkach komunikacji obowiązują te same bilety. Najbardziej rozsądna opcja to przejazd półgodzinny. Nabędziemy go za dwadzieścia kilka koron - w przybliżeniu cztery złote.

Warto wiedzieć

Kiedy odwiedzić Pragę?

Miasto wygląda pięknie o każdej porze roku. Wiosną i latem będziemy mogli cieszyć się zielenią praskich wysp i parków. Wielu turystów decyduje się także na wyjazd do stolicy Czech z okazji jarmarku bożonarodzeniowego. W pamięci na długi czas pozostają piękne ozdoby oraz śnieżne czapy na dachach zamku na Hradczanach. Właściwie najgorszą porą na odwiedzenie Pragi jest jesień. Wtedy bowiem możemy trafić na silne deszcze.

Praska Kuchnia

Czesi gotują tłusto, ale smacznie. Zjemy tutaj pieczeń wołową z dwoma rodzajami knedlików i smażoną kapustą. Dosyć popularne są też kaczki - serwowane w formie pokaźnych ćwiartek. Kraj tak mocno utożsamiany z piwem musi tez posiadać bogatą tradycję zakąsek do złotego napoju. Popijając trunek z ciężkiego kufla możemy zjeść ser marynowany w oliwie albo tak samo przyrządzonego serdelka.

Żydowska dzielnica Josevov paradoksalnie zachowała się za sprawą Hitlera, który chciał stworzyć tutaj Muzeum Narodu Wybranego.

5 najciekawszy atrakcji Pragi

Most Karola w Pradze
Most Karola w Pradze
1. Most Karola

Monumentalny most zbudowany w czternastym wieku. Ma pół kilometra długości i dziesięć metrów szerokości. Łączy Stare miasto z Malą Straną. Nic więc dziwnego, że stanowi jeden z najważniejszych punktów spacerowych miasta. Most Karola to zabytek sam w sobie. Przechodząc przez niego możemy podziwiać nie tylko panoramę miasta, szerokie wody Wełtawy, ale także rzeźby rozlokowane wzdłuż całej długości budowli.

2. Zegar Orloj

Jedna z głównych atrakcji na Starym Mieście. Średniowieczny zegar astronomiczny, który na swojej barwnej tarczy pokazuje położenie słońca, księżyca, gwiazd oraz aktualny znak zodiaku. Turyści jednak nie zbierają się pod Orlojem, aby poznać najnowsze informacje na temat ciał niebieskich. Co godzinę mechanizm zegara funduje oglądającym ruchome, figurkowe przedstawienie. Na tle jego tarczy przesuwa się śmierć, Turek oraz procesja dwunastu apostołów.

3. Praskie Dziesiątko Jezus

Naprawdę wyjątkowy zabytek na terenie ateistycznej Pragi. Większość kościołów w mieście już nie spełnia swojej pierwotnej funkcji. Wyjątek stanowi Kościół Panny Marii Zwycięskiej na Malej Stranie. Tutaj dalej przychodzą wierni, a na jednym z ołtarzy zobaczyć możemy półmetrową figurkę Dzieciątka Jezus. Uwagę przykuwają dokładnie odwzorowane rysy woskowej rzeźby oraz jej niezwykle bogate stroje.

4. Muzeum Jary Cimrmana

Jeszcze parę lat temu w naszym języku funkcjonowało powiedzenie "czeski film". Odnosiło się ono do rzeczy dziwnych, wyjątkowo trudnych do zrozumienia. Właśnie swoistym czeskim filmem jest historia Jary Cimrmana. Ten sławny Czech był genialnym dramaturgiem, nauczycielem oraz przede wszystkim wynalazcą. Problem polega na tym, że nie istniał. Został wymyślony przez satyryków - Ladislava Smoljaka i Zdenka Svěráka. Nie istniał, a jednak Czesi otaczają go autentycznym kultem. Na praskim Petrinie możemy też odwiedzić poświęcone fikcyjnemu wynalazcy muzeum.

5. Rzeźby Davida Černego

David Černy to współczesny czeski rzeźbiarz. Jego modernistyczne dzieła rozlokowane są właściwie w całej Pradze. Na Žižkovie możemy zobaczyć lekko makabryczne dzieci wspinające się na wieżę telewizyjną. Nad ulicą Husa zobaczymy rzeźbę wiszącego na jednej ręce Zygmunta Freuda. Najwięcej kontrowersji ze wszystkich tworów Černego budzą jednak "Sikające Postacie". Instalację możemy oglądać pod Muzeum Franca Kafki. Jej sednem są dwa mężczyźni oddający mocz na obrys Republiki Czeskiej.