1. Centrum Pomocy
  2. Feedback
  3. Feedback

Co możesz zrobić, by pomóc ludziom na Ukrainie

W związku z kryzysem humanitarnym na Ukrainie, ludzie pilnie potrzebują pomocy i schronienia. Holidu stworzyło przegląd możliwości pomocy ludziom na Ukrainie dla tych, którzy chcą wspomóc zbiórki finansowe lub są właścicielami domów lub apartamentów wakacyjnych.

Jeśli szukasz sposobu, aby wesprzeć Ukrainę i Ukraińców, oto dwie rzeczy, które możesz zrobić:

  1. Wsparcie finansowe
  2. Oferta tymczasowego schronienia

Wsparcie finansowe

Twoja darowizna może pomóc w zapewnieniu rodzinom natychmiastowej pomocy, takiej jak żywność, woda, środki higieny, lekarstwa czy pomoc finansowa.

Poniżej znajduje się lista organizacji, którym możesz przekazać pieniądze, aby wesprzeć Ukraińców w najbardziej odpowiedni dla Ciebie sposób:

Czerwony Krzyż
Organizacja ta pomaga Ukraińcom w sytuacjach kryzysowych, przekazując żywność, wodę i inne artykuły pierwszej potrzeby, a także wspiera szpitale i placówki służby zdrowia, przekazując sprzęt medyczny.
Języki: EN, FR, ES, PT, DE, IT

UNICEF
Organizacja ta pomaga ukraińskim dzieciom, które zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów, dostarczając im produkty higieniczne, ręczniki i koce, apteczki pierwszej pomocy i inne artykuły dziecięce.

UNHCR
Organizacja ta zapewnia ratujące życie schronienie rodzinom, które zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów. Dostarcza im koce, materace i inne artykuły pierwszej pomocy.
Języki: większość języków UE

Malteser International
Organizacja ta zbiera i przekazuje Ukraińcom, którzy musieli opuścić swoje domy, środki pierwszej pomocy, w tym lekarstwa, łóżeczka, koce i żywność.
Języki: EN, DE, FR

Vostok SOS
Organizacja ta pomaga Ukraińcom ewakuować się z kraju, zapewnia pomoc humanitarną i wsparcie psychospołeczne..
Języki: EN, UA

Voices of Children
Organizacja pomaga ukraińskim dzieciom dotkniętym wojną, udzielając im wsparcia psychologicznego.
Języki: EN, DE, ES, UA

Care
Organizacja pomaga Ukraińcom, przekazując im żywność, wodę, środki higieny, wsparcie psychospołeczne i pomoc finansową, traktując priorytetowo kobiety i osoby starsze.
Języki: EN

Oferta tymczasowego schronienia

Jeśli możesz zapewnić bezpieczny nocleg, zgłoś się do następujących służb:

Unterkunft Ukraine
Platforma łącząca osoby z Ukrainy z właścicielami mieszkań/domów, którzy oferują zakwaterowanie.
Języki: EN, UA, PL, DE

Airbnb.org
Zaoferuj swój dom za darmo lub po obniżonej cenie, by pomóc ludziom w potrzebie. To, co potrzeba to zapewnienie miejsca do spania i kilka podstawowych udogodnień na pobyt od kilku dni do kilku tygodni. Airbnb.org współpracuje z organizacjami non-profit, które nie tylko weryfikują, czy uchodźcy kwalifikują się do otrzymania darmowego zakwaterowania, ale także zapewniają wsparcie przed, w trakcie i po pobycie. Airbnb zapewnia gospodarzom kompleksową ochronę o nazwie AirCover, która obejmuje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i ubezpieczenie od szkód majątkowych do kwoty 1 miliona dolarów.

Wunderflats
Niemiecka platforma, na której możesz zaoferować całe mieszkanie lub wolny pokój. Najemcy będą weryfikowani i sprawdzane będą ich dokumenty tożsamości/paszporty. Brak wymaganego okresu wynajmu.
Języki: DE, EN

We Help Ukraine
Platforma ta oferuje możliwość pomocy nie tylko w zakresie zakwaterowania, ale także opieki medycznej i psychologicznej, a także logistyki, wsparcia prawnego i finansowego, nauki języka lokalnego lub zapewnienia miejsca pracy dla osób z Ukrainy.
Języki: EN, RU, UA

Host 4 Ukraine
Jest to platforma, na której ludzie oferują możliwości noclegu - domy, pokoje, łóżka lub kanapy.
Języki: EN, UA

Ukraina Services
Platforma ta pomaga uchodźcom w kwestiach związanych z transportem, zakwaterowaniem, pomocą prawną, wsparciem psychologicznym i wielu innych.
Języki: EN, UA, PL

Czy ten artykół odpowiedział na Twoje pytanie?