Domy i apartamenty wakacyjne w Mediolanie

Rozpocznij wyszukiwanie 4 859 homes w Mediolan teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Mediolan

Apartament dla 2 osób
4,4
76 recenzje
Mediolan, Prowincja Mediolan
od
215 złza noc
Apartament dla 3 osób, zwierzęta dozwolone
Mediolan, Prowincja Mediolan
od
443 złza noc
Apartament dla 4 osób
Mediolan, Prowincja Mediolan
od
1 818 złza noc
Apartament dla 5 osób, z ogród
5,0
57 recenzje
Mediolan, Prowincja Mediolan
od
344 złza noc
Apartament dla 3 osób, z balkon/ taras
Mediolan, Prowincja Mediolan
od
1 478 złza noc
Apartament dla 3 osób
Mediolan, Prowincja Mediolan
od
1 629 złza noc
Apartament dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni
Mediolan, Prowincja Mediolan
od
1 573 złza noc
Kemping dla 2 osób, z ogród i sauna
3,5
1461 recenzje
Mediolan, Prowincja Mediolan
od
193 złza noc
Apartament dla 10 osób, z sauna i jacuzzi oraz ogród
5,0
17 recenzje
Mediolan, Prowincja Mediolan
od
765 złza noc
Apartament dla 5 osób
5 osób, 2 sypialni
5,0
178 recenzje
Mediolan, Prowincja Mediolan
od
627 złza noc
Apartament dla 2 osób, z taras
4,9
103 recenzje
Mediolan, Prowincja Mediolan
od
460 złza noc
Apartament dla 6 osób
6 osób, 2 sypialni
4,9
134 recenzje
Mediolan, Prowincja Mediolan
od
460 złza noc
Apartament dla 3 osób, z taras
3 osób, 1 sypialni, 43m²
5,0
72 recenzje
Mediolan, Prowincja Mediolan
od
352 złza noc
Apartament dla 6 osób
5,0
73 recenzje
Mediolan, Prowincja Mediolan
od
352 złza noc
Apartament dla 4 osób, z balkon
4,8
20 recenzje
Mediolan, Prowincja Mediolan
od
344 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
Mediolan, Prowincja Mediolan
od
1 581 złza noc
Apartament dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni
Mediolan, Prowincja Mediolan
od
1 629 złza noc
Apartament dla 6 osób
6 osób, 2 sypialni
5,0
132 recenzje
Mediolan, Prowincja Mediolan
od
370 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Mediolan

  • Stolica Lombardii
  • Moda
  • Kultura i sztuka
  • Architektura
  • Piłka nożna

Najpopularniejsze w Mediolan

Internet 1 681
Zwierzęta dozwolone 265
Balkon/ taras 693
TV 1 590
Klimatyzacja 1 545
Parking 573
Pralka 1 534
Ogrzewanie 1 610
Winda 1 262

Domy wakacyjne w Mediolanie

Apartamenty wakacyjne w tętniącym życiem centrum Mediolanu

Planując zwiedzanie zabytków podczas pobytu w Mediolanie warto zdecydować się na nocleg w śródmieściu w pobliżu Zamku Sforzów. To doskonały punkt wypadowy, który pozwala na przemierzanie centrum miasta pieszo lub dobrze zorganizowanym transportem miejskim. Apartamenty wakacyjne w tej części miasta zapewniają szereg udogodnień w postaci dostępu do Internetu, parkingu, a także transportu na lotnisko. Ponadto tu można bez trudu znaleźć noclegi przyjazne dla rodzin z dziećmi.

Noclegi w romantycznym Navigli

Ciekawą alternatywą może być nocleg w dzielnicy Navigli, w której znajduje się sieć kanałów. To dlatego ta część Mediolanu bywa porównywana z Wenecją. Apartamenty wakacyjne w tej części miasta zapewniają dostęp do Internetu, a także możliwość korzystania z tarasu, z którego rozciąga się widok na niezwykłe wodne otoczenie. Ponadto domy wakacyjne w Navigli są otwarte na odwiedzających ze zwierzętami, więc zabranie na wakacje czworonoga nie stanowi problemu.

Apartamenty wakacyjne w artystycznej dzielnicy Brera

Chcąc jak najlepiej poczuć klimat tego niezwykłego miasta można rozważyć nocleg w dzielnicy Brera, w której tętni artystyczne życie miasta. Warto zwrócić uwagę w szczególności na apartamenty wakacyjne w starej zabudowie. W tej okolicy można także znaleźć noclegi z zapewnionym transportem na lotnisko.

Piazza del Duomo
Piazza del Duomo

Położenie i komunikacja

Położenie Mediolanu

Mediolan leży w północnej części Włoch i jest drugim pod względem wielkości miastem w tym kraju. Miasto jest stolicą regionu Lombardia i położone na wysokości 122 m n.p.m. Mediolan jest usytuowany w niedalekim sąsiedztwie Alp.

Komunikacja w Mediolanie

Do Mediolanu można najszybciej i najwygodniej dotrzeć samolotem. Miasto jest obsługiwane przez aż trzy porty lotnicze, a komunikację z centrum zapewniają autobusy. Podczas pobytu w Mediolanie warto korzystać z doskonale rozwiniętej komunikacji publicznej. Najszybszy sposób przemieszczania zapewnia metro, a w stolicy Lombardii do dyspozycji są aż cztery linie. Ponadto miasto posiada dobrze zorganizowany transport tramwajowy, autobusowy i trolejbusowy. Ciekawym sposobem poznawania miasta jest wypożyczenie roweru w samoobsługowych punktach sieci wypożyczalni.

Warto wiedzieć

Klimat Mediolanu

Mediolan znajduje się pod wpływem klimatu kontynentalnego. Lata są gorące i suche, natomiast zimy wilgotne i dość ciepłe, choć można spodziewać się opadów śniegu. Temperatura rzadko spada tu poniżej zera, więc podróż do Mediolanu można zaplanować na każdą porę roku.

Kiedy warto odwiedzić Mediolan?

Na zwiedzanie Mediolanu można wybrać dowolny miesiąc w roku, jednak w mieście cyklicznie odbywają się imprezy, które warto odwiedzić. Bez wątpienia jedną z nich są słynne targi, na których prezentowane są najnowsze propozycje światowych marek w wielu dziedzinach: od przemysłu ciężkiego po biżuterię. Wielbiciele muzyki z najwyższej półki mogą wybrać się na Milan Jazz Festiwal, który odbywa się w listopadzie. Doskonały czas na wizytę w Mediolanie przypada również w grudniu, gdy obchodzone są uroczystości z okazji Dnia Świętego Ambrożego.

Mediolan to siedziba dwóch klubów piłkarskich: A.C. Milan i Inter Mediolan. Obie drużyny cieszą się w Italii taką samą popularnością i stanowią narodową dumę Włochów.

5 rzeczy do zrobienia w Mediolanie

Galleria Vittorio Emanuele II
Galleria Vittorio Emanuele II
1. Zakupy w Dzielnicy Mody

Synonimem Mediolanu jest moda i bogactwo. Nie ulega wątpliwości, że to jedno z najdroższych miast na świecie. Wielbiciele zakupów nie będą zawiedzeni, odwiedzając słynną Dzielnicę Mody położoną w rejonie Piazza Duomo, Piazza Cavour i Piazza San Babila. Można tu odwiedzić butiki najbardziej luksusowych marek takich jak Prada, Gucci czy Versace. Mediolan organizuje również własny tydzień mody. Pod tym względem miasto nie ustępuje Paryżowi czy Londynowi, a na Milan Fashion Week swoje najnowsze kolekcje prezentują topowi projektanci.

2. Podziwianie mediolańskiej katedry i panoramy miasta

Jednym ze znaków rozpoznawczych Mediolanu jest bez wątpienia katedra, która znajduje się na placu Piazza del Duomo. Architektura tej potężnej budowli robi wrażenie dzięki gotyckiej fasadzie. Wewnątrz nie sposób oderwać wzroku od wielkich wielobarwnych witraży. Warto wejść również na dach katedry, na którym znajduje się taras widokowy. Rozpościera się z niego wspaniała panorama Mediolanu.

3. Wizyta w Muzeum Nauki i Technologii Leonarda da Vinci

Choć w muzeum można zapoznać się z historią techniki, odwiedzający najchętniej wybierają część poświęconą wynalazkom patrona muzeum - Leonarda da Vinci. Można tu podziwiać modele skonstruowane w oparciu o szkice artysty. Dodatkową atrakcję dla najmłodszych stanowi łódź podwodna Toti.

4. Podziwianie dzieł mistrzów w Zamku Sforzów

Ta niezwykła forteca kryje w sobie kilka muzeów, w których można podziwiać prace artystów największego formatu. Odwiedzający mogą zobaczyć tu dzieła Michała Anioła czy Tycjana. Na uwagę zasługuje w szczególności Pieta Rondanini, jedna z najsłynniejszych rzeźb Michała Anioła.

5. Wizyta w legendarnym Teatrze La Scala

Wiele osób pytanych o najsłynniejszy teatr świata wymienia właśnie mediolańską La Salę. Nic dziwnego – ten wyjątkowy ośrodek od kilku dekad zajmuje czołowe miejsce na arenie międzynarodowej, a na jego deskach wystawiane są najlepsze sztuki w doskonałej obsadzie. Warto wcześniej zarezerwować bilet i wybrać się na jedno z przedstawień, by osobiście przekonać się o wielkości tego legendarnego miejsca.

  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Włochy
  3. Lombardia
  4. Prowincja Mediolan
  5. Mediolan