Domy i apartamenty wakacyjne w Soltau

Rozpocznij wyszukiwanie 76 homes w Soltau teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Soltau

Apartament dla 3 osób
3 osób, 1 sypialni, 30m²
4,9
9 recenzje
Soltau, Pustać Lüneburska
od
274 złza noc
Dom dla 6 osób, z ogród
4,7
77 recenzje
Soltau, Pustać Lüneburska
od
227 złza noc
Resort dla 4 osób, z ogród i jacuzzi
4,2
189 recenzje
Soltau, Pustać Lüneburska
od
321 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4,6
7 recenzje
Soltau, Pustać Lüneburska
od
236 złza noc
Wiejski domek dla 3 osób
Soltau, Pustać Lüneburska
od
308 złza noc
Apartament dla 8 osób
4,9
11 recenzje
Soltau, Pustać Lüneburska
od
394 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4 osób, 2 sypialni
4,8
8 recenzje
Soltau, Pustać Lüneburska
od
261 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4,6
9 recenzje
Soltau, Pustać Lüneburska
od
471 złza noc
Resort dla 1 osób
4,5
397 recenzje
Soltau, Pustać Lüneburska
od
163 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 2 sypialni
5,0
8 recenzje
Soltau, Pustać Lüneburska
od
356 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4,9
74 recenzje
Soltau, Pustać Lüneburska
od
403 złza noc
Apartament dla 4 osób, z balkon/ taras
5,0
2 recenzje
Soltau, Pustać Lüneburska
od
535 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,0
52 recenzje
Soltau, Pustać Lüneburska
od
304 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4,7
19 recenzje
Soltau, Pustać Lüneburska
od
167 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4 osób, 2 sypialni
4,7
24 recenzje
Soltau, Pustać Lüneburska
od
236 złza noc
Apartament dla 7 osób, z ogród
4,7
18 recenzje
Soltau, Pustać Lüneburska
od
56 złza noc
Apartament dla 5 osób
5 osób, 2 sypialni
4,2
10 recenzje
Soltau, Pustać Lüneburska
od
261 złza noc
Dom dla 4 osób, z ogród
4,9
14 recenzje
Soltau, Pustać Lüneburska
od
424 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Soltau

  • Szerokie, opuszczone krajobrazy
  • Idealny na wakacje z psem
  • Zabawa z rodziną w Heide-Park Soltau
  • Raj dla aktywnych turystów
  • Kompleksowa oferta wellness w Soltau-Therme

Najpopularniejsze w Soltau

Basen 2
Internet 39
Zwierzęta dozwolone 15
Balkon/ taras 32
TV 47
Ogród 32
Parking 48
Pralka 26
Ogrzewanie 29

Domy wakacyjne w Soltau

Domy wakacyjne w Soltau

Soltau w Dolnej Saksonii leży w środku wrzosowisk Lüneburga i jest jedną z największych atrakcji turystycznych w kraju, między innymi ze względu na położenie pomiędzy kolorowymi terenami wrzosowisk i tajemniczych wrzosowisk oraz pobliskiego Parku Wrzosowisk. Większość apartamentów wakacyjnych znajduje się w samym centrum miasta i oferuje nie tylko nowoczesne udogodnienia, ale również bezpośredni dostęp do sklepów i komunikacji miejskiej. Twój centralnie położony apartament w Soltau jest w większości osadzony w przytulnych domach z cegły, w których zazwyczaj jest miejsce na jedno lub dwa przyjęcia oraz przestronny ogród.

Cichy domek letniskowy w Soltau

Jeśli jednak wolisz mieszkać trochę bardziej odosobniony i spokojny, to na obrzeżach miasta i na arteriach Soltaus znajdziesz swój idealny dom wakacyjny. Szczególnie pięknie położone są liczne domy wakacyjne w pasie zieleni wokół Soltau, zbudowane w regionalnym stylu architektonicznym. Należą do nich m.in. Ehbläcksmoor w pobliżu Heide-Park i Ottinger Ochsenmoor, gdzie można odpocząć z całą rodziną w środku wyjątkowej przyrody północnoniemieckiego krajobrazu wrzosowisk i cieszyć się ciszą w rustykalnym, drewnianym domu lub historycznym gospodarstwie rolnym.

Wakacje w Soltau

Podróżni i działalność

Soltau z psem

Jeśli chcesz podróżować z psem, Soltau jest idealnym miejscem, zwłaszcza że masz niezliczone możliwości wypoczynku z czworonożnym przyjacielem w rozległym i zróżnicowanym krajobrazie wrzosowisk w centrum Lüneburger Heide, w trójkącie miejskim pomiędzy Bremą, Hamburgiem i Hanover. Korzystasz z wielu przyjaznych dla psów miejsc noclegowych w Soltau i okolicy. Przestronnie zaprojektowane apartamenty i ogrody ułatwiają zabranie ze sobą kilku psów. Długie spacery po pagórkowatym i często opuszczonym krajobrazie są możliwe nie tylko latem, ponieważ zwłaszcza zimą Lüneburger Heide rozwija szczególną magię, którą poczuje również Twój czworonożny przyjaciel.

Soltau dla aktywnych turystów

W Soltau i jego okolicach aktywni urlopowicze znajdą coś dla siebie. Zaledwie kilka metrów od domu wakacyjnego w Soltau znajduje się sieć ponad 1400 kilometrów oznakowanych szlaków turystycznych i rowerowych, które biegną przez idyllę wrzosowisk ze wszystkimi ich widokami. Oprócz jazdy na rowerze, turystyki pieszej i nordic walking, portfolio działalności obejmuje również rozrywkę zmotoryzowaną, taką jak Segway i Quad tours. Alternatywnie można odkryć tajemnice Wrzosowisk Lüneburskich podczas obszernej sesji geocachingowej lub zrelaksować się podczas łowienia ryb lub gry w golfa.

Rzeczy, które trzeba wiedzieć

Warunki klimatyczne

Miasto Soltau, liczące 20.000 mieszkańców, leży w podatlantyckiej strefie umiarkowanej, dzięki czemu klimat charakteryzuje się chłodnym i deszczowym latem oraz łagodnymi zimami. Podczas gdy średnia roczna temperatura wynosi 8,5 stopni Celsjusza, w najcieplejszym miesiącu lipca rtęć wzrasta średnio do 17,6 stopni Celsjusza. Ponieważ większość opadów spodziewana jest między czerwcem a sierpniem w szczycie sezonu turystycznego, należy również pomyśleć o odpowiedniej odzieży podczas wakacji.

Regularne wydarzenia

Życie festiwalowe Soltau charakteryzuje się przede wszystkim odczytami, koncertami i przedstawieniami teatralnymi. Na szczególną uwagę zasługuje coroczny Tydzień Kultury, który odbywa się od 2008 roku i został ochrzczony jako "Zwischenspiel - Das Zelt" (Interlude - Namiot). Miasto znane jest również z wielu jarmarków i festiwali, takich jak "Knight, Pot and Lid Medieval Festival", Festiwal Świateł w pierwszą sobotę września, festiwal miejski w pierwszy weekend czerwca i tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy w pierwszy weekend adwentu.

Soltau został po raz pierwszy wymieniony w dokumentach w 936 roku jako Curtis Salta, co można przetłumaczyć jako "Hof an der Salzaue".

Górne 3 końcówki jezdne

1. Heidepark Soltau

Heide-Park Ressort jest drugim co do wielkości parkiem rozrywki w Niemczech z 850 000 m2 i znajduje się zaledwie kilkaset metrów od domu wakacyjnego w Soltau. Park jest absolutnym punktem kulminacyjnym każdego rodzinnego urlopu, zwłaszcza że oferuje najlepszą rozrywkę dla młodych i starszych. Oprócz licznych pokazów i atrakcji wodnych, Heide-Park Soltau charakteryzuje się przede wszystkim dziewięcioma kolejkami górskimi. Punktem kulminacyjnym parku jest niewątpliwie drewniany coaster Colossos, który odpowiednio tematyzuje apokaliptyczny koniec świata, podczas gdy ty zanurzasz się w głąb świata z wysokości 52 metrów z prędkością do 110 km/h. W tym wyjątkowym parku rozrywki, jak również niezapomniane chwile z rodziną, gwarantowane są szuwary adrenaliny.

2. łaźnie Soltau

Soltau-Therme znajduje się również w odległości spaceru od domu letniskowego w Soltau i sprawiło, że miasto w Lüneburger Heide stało się znane daleko poza granicami Dolnej Saksonii. Jednak Therme to o wiele więcej niż czysty basen rekreacyjny, którego dach można całkowicie otworzyć w zaledwie osiem minut. Oprócz oddzielnego basenu do nurkowania i 82-metrowej zjeżdżalni wodnej, oferuje również szeroki wachlarz udogodnień wellness, w tym krajobraz sauny. Kąpielisko słynie jednak na całym świecie z basenu solankowego o powierzchni 600 m² i temperaturze wody do 36 stopni Celsjusza, w którym można korzystać z leczniczych właściwości soli wydobywanej z głębokości 216 metrów.

3. 200 000 lat historii w Muzeum Soltau.

Jeśli chcielibyście zanurzyć się w historii Soltausa i wrzosowisk w Lüneburgu, wycieczka do Muzeum Soltau jest właśnie dla Was. Zakres eksponatów sięga od narzędzi pierwszych mieszkańców epoki lodowcowej, poprzez znaleziska archeologiczne z czasów pierwszej wzmianki dokumentalnej z wczesnego średniowiecza, aż po eksponaty z czasów pierwszej wojny światowej. W bezpośrednim sąsiedztwie dwóch budynków muzealnych znajduje się również muzeum zabawek, które również warto odwiedzić.