Domy i apartamenty wakacyjne w Rudawy

Rozpocznij wyszukiwanie 406 homes w Rudawy teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Rudawy

Apartament dla 5 osób, z basen
4,5
16 recenzje
Schwarzenberg (Erzgebirge), Rudawy
od
158 złza noc
Apartament dla 3 osób, z sauna i ogród
3 osób, 1 sypialni, 40m²
4,7
20 recenzje
Stützengrün, Rudawy
od
231 złza noc
Dom dla 16 osób, z ogród
16 osób, 7 sypialni, 400m², 3,4km do jazdy na nartach
4,9
13 recenzje
Marienberg, Rudawy
od
458 złza noc
Willa dla 3 osób, z ogród
4,6
30 recenzje
Borstendorf, Rudawy
od
176 złza noc
Dom dla 5 osób, z sauna i taras, zwierzęta dozwolone
4,8
7 recenzje
Eibenstock, Rudawy
od
338 złza noc
Willa dla 3 osób, z ogród
4,2
11 recenzje
Borstendorf, Rudawy
od
176 złza noc
Dom dla 4 osób, z taras i widok
4,5
3 recenzje
Bockau, Rudawy
od
176 złza noc
Apartament dla 3 osób
4,7
12 recenzje
Oelsnitz/Erzgeb., Rudawy
od
176 złza noc
Apartament dla 3 osób, z basen i ogród
3 osób, 1 sypialni, 45m²
4,8
20 recenzje
Pockau-Lengefeld, Rudawy
od
214 złza noc
Apartament dla 6 osób, z ogród i basen
6 osób, 2 sypialni, 67m²
4,7
19 recenzje
Zschorlau, Rudawy
od
184 złza noc
Dom dla 4 osób, z ogród
4 osób, 2 sypialni, 60m do jazdy na nartach
5,0
3 recenzje
Breitenbrunn/Erzgebirge, Rudawy
od
351 złza noc
Dom dla 5 osób, z ogród
4,5
19 recenzje
Crottendorf, Rudawy
od
214 złza noc
Dom dla 5 osób, z balkon
4,7
35 recenzje
Sehmatal, Rudawy
od
210 złza noc
Apartament dla 2 osób, z taras
3,8
11 recenzje
Jöhstadt, Rudawy
od
154 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4 osób, 1 sypialni, 54m², 1,4km do jazdy na nartach
4,9
19 recenzje
Bärenstein, Rudawy
od
265 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4 osób, 3 sypialni, 6km do jazdy na nartach
5,0
7 recenzje
Schlettau, Rudawy
od
385 złza noc
Dom dla 2 osób, z taras
2 osób, 1 sypialni, 40m², 3km do jazdy na nartach
4,5
9 recenzje
Crottendorf, Rudawy
od
171 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni, 70m², 4,3km do jazdy na nartach
4,9
37 recenzje
Breitenbrunn/Erzgebirge, Rudawy
od
231 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Rudawy

  • Niskie pasma górskie w Saksonii
  • Rękodzieło świąteczne
  • Wieloaspektowe szlaki turystyczne
  • Region dla miłośników sportów zimowych
  • Różnorodne widoki

Najpopularniejsze w Rudawy

Internet 154
Zwierzęta dozwolone 74
Balkon/ taras 106
TV 196
Ogród 150
Parking 176
Pralka 56
Widok 33
Ogrzewanie 171

Domy wakacyjne w górach Ergebirge

Atrakcyjne zakwaterowanie w malowniczej górskiej scenerii

Otoczeni chronionymi biotopami, zbiornikami wodnymi i zapierającymi dech w piersiach wzniesieniami z gęstymi lasami, podróżni spędzają relaksujące dni w sercu Gór Rudawskich. W popularnych regionach wypoczynkowych wokół Annaberg-Buchholz, Schwarzenberg, Seiffen czy Aue będziesz żył w atmosferze bogatej w tradycje, charakteryzującej się górnictwem i rzemiosłem artystycznym. W całym obszarze gór znajduje się mieszkanie wakacyjne lub apartament z widokiem na otwarte łąki i lasy iglaste. Będziesz mieszkać w małych wioskach, takich jak Mildenau czy Breitenbrunn, które są szczególnie idylliczne i oferują pierwszorzędny punkt wyjścia dla szlaków turystycznych i rowerowych.

Wspaniałe rezydencje dla grup

Panoramiczny widok na Fichtelberg i romantyczne położenie czekają na Ciebie w domu wakacyjnym w regionie Breitenbrunn, Crottendorf lub Oberwiesenthal. W uroczych domkach z bali lub chatach można spędzić wakacje z większą grupą turystów na granicy z Republiką Czeską i cieszyć się spokojnymi dniami na przestronnych nieruchomościach. W większości domów jednorodzinnych jest kilka sypialni, taras, miejsce na grilla lub staw kąpielowy. Pomimo odległego położenia, Eibenstock, Pockau-Lengefeld czy Bad Schlema znajdują się zaledwie kilka minut drogi od miejsc, w których odbywają się zakupy i wycieczki.

Wakacje w Erzgebirge

Lokalizacja i orientacja

Międzynarodowe pasmo górskie

W południowo-zachodniej części Wolnego Kraju Związkowego Saksonia i Czechy, w północno-zachodniej części Republiki Czeskiej, Erzgebirge obejmuje obszar 5 262 km2 wzdłuż granic państwowych. Najwyższymi szczytami są Keilberg z 1.243 metrami i Fichtelberg z 1.215 metrami. Pod względem geograficznym pasma górskie dzielą się na Westerzgebirge, Mittelerzgebirge i Osterzgebirge.

Gminy regionu wypoczynkowego

Po stronie niemieckiej Chemnitz, Zwickau i Freiberg należą do największych miast, chociaż Annaberg-Buchholz jest uważana za tajną stolicę Erzgebirge ze względu na swoją górniczą historię. Oberwiesenthal i Seiffen należą do najpopularniejszych uzdrowisk.

Jarmark bożonarodzeniowy w Schwarzenbergu
Jarmark bożonarodzeniowy w Schwarzenbergu

Podróżni i działalność

Ekscytujące zajęcia rekreacyjne dla rodzin

Bajkowe lasy, fascynujące wyrobiska oraz środowisko zamków i twierdz czynią z tego miejsca szczególnie atrakcyjny cel dla rodzin. Goście, którzy wynajmują dom wakacyjny w Górach Erzgebirge, mogą liczyć na rodzinny program wypoczynku. Bogactwo muzeów jest specjalnie dostosowane do potrzeb najmłodszych i oferuje przyjazne dla dzieci wycieczki z przewodnikiem i zajęcia z udziałem dzieci. Zakres pedagogiki muzealnej na zamku w Waldenburgu jest wyjątkowy. Wurzelrudis Erlebniswelt w Eibenstock oferuje wspaniały program rozrywkowy dla młodych i starszych. Atrakcje sięgają od biegu na każdą pogodę po plac zabaw i labirynt. Naukowe podejście do minikosmosu Lichtenstein jest jednym z najnowocześniejszych planetarium na świecie. Warto zobaczyć programy takie jak Tabaluga music show. Zwierzęce przyjemności czekają na rodziny w kilku ogrodach zoologicznych regionu. Można je znaleźć w Falkenstein, Chemnitz lub Limbach-Oberfrohna.

Wieloaspektowe wycieczki dla pieszych wędrowców

Łagodne pagórkowate krajobrazy otoczone szerokimi dolinami to prawdziwy raj dla czeladników. Ze względu na umiarkowane położenie geograficzne, liczne wycieczki są idealne dla rodzin i seniorów. Góry Rudawe można odkrywać pieszo w sieci 5.000 kilometrów szlaków, mijając fantastyczne piękno przyrody, takie jak granica saksońsko-bochemijska, która obejmuje 59 rezerwatów przyrody. Różnorodne trasy prowadzą do Mothäuser Heide, przez Bärloch lub do Freiberger Mulde. Punktem kulminacyjnym dla długodystansowych wędrowców jest 289-kilometrowy Kammweg, łączący Erzgebirge z Vogtland, Frankonią i Turyngią.

Fantastyczny krajobraz śnieżny dla miłośników sportów zimowych

W sezonie zimowym Erzgebirge przekształca się w zapierający dech w piersiach krajobraz i oferuje pewne śniegowe grzbiety, parki snowboardowe i utrzymywane stoki przy Fichtelbergu. Największy teren narciarski w Westerzgebirge znajduje się w regionie wokół Eibenstock. Pasmo górskie Osterzgebirge, które na południu stromo opada, oferuje przyjemność uprawiania narciarstwa alpejskiego. Czeskie tereny wokół Tellnitz i Bournak są szczególnie popularnymi terenami narciarskimi. Ponadto w całym łańcuchu górskim, sięgającym aż do Vogtland, dostępnych jest ponad 1000 kilometrów tras biegowych. Zimowe wędrówki, lodowiska i tory saneczkowe urozmaicają ofertę.

Regionalnym przysmakiem są naleśniki ziemniaczane, które podaje się z obfitymi i słodkimi potrawami w Erzgebirge. Typowe dla tego regionu są określenia takie jak grymasy, sosny górskie czy Klitschera.

Top 5 wskazówek dotyczących jazdy

Kolumna Postmeilen w Oberwiesenthal.
Kolumna Postmeilen w Oberwiesenthal.
Do dołu.

Już w średniowieczu górnicy wydobywali rudę, od której góra otrzymała swoją nazwę. Nawet dziś obfitość odwiedzających kopalń i chatek przypomina nam o dniach produktywności. Podczas zwiedzania z przewodnikiem można zejść w głąb wąskich szybów i doświadczyć codziennego życia zawodowego z pierwszej ręki. Warto zobaczyć kopalnie dydaktyczne i badawcze we Freibergu, kopalnię pokazową w Pobershau czy tunel Dorothea w Cunersdorf.

Dworek

Zamek Wildeck, który został zbudowany w XII wieku, jest oczarowany bezpośrednio przy solnej drodze w Zschopau. Renesansowy zamek charakteryzuje się imponującymi fortyfikacjami i "Dicken Heinrich", 30-metrową wieżą strażniczą. Dziś w dawnym zamku mieści się mennica, muzeum motocykli i muzeum poligrafii. Inne atrakcje regionu to zamek Stein, ruiny zamku Frauenstein, zamek Lichtenwalde i zamek Augustusburg.

Dziedzictwo historyczne

W Annaberg-Buchholz muzeum Erzgebirgsmuseum przedstawia ciekawe spojrzenie na wielowiekową historię górnictwa srebra i informuje o początkach miasta. Wśród eksponatów znajdują się rękodzieła, broń i sztuka sakralna z późnego średniowiecza. Wystawy kulturalne można znaleźć również w Daetz-Centrum, Frohnauer Hammer lub Stadtmuseum Lichtenstein.

Spojrzenie za kulisy.

Liczne warsztaty pokazowe umożliwiają odwiedzającym oglądanie twoich palców w produkcji tradycyjnej sztuki. Na Państwa czeka urozmaicony spektakl, na przykład w saksońskiej fabryce porcelany w Dreźnie we Freitalu, w zabytkowym zakładzie tkackim w Niederwiesie lub w browarze w Markneukirchen.

Pierścień Niebiański

Harmonijne glockenspiel niektórych miast Erzgebirge są postrzegane jako przerwa w gorączkowym życiu codziennym. W regularnych odstępach czasu dźwięki rozbrzmiewają w historycznych alejkach. Słychać glockenspiel z porcelany miśnieńskiej np. w Schneebergu lub Aue oraz brązowe glockenspiel w Stollbergu lub Thalheim.