Domy i apartamenty wakacyjne w Drezno

Rozpocznij wyszukiwanie 492 homes w Drezno teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Drezno

Dom dla 2 osób, z ogród
2 osób, 1 sypialni, 60m²
4,7
20 recenzje
Prohlis, Drezno
od
370 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni, 50m²
5,0
20 recenzje
Radeberger Vorstadt, Drezno
od
318 złza noc
Willa dla 4 osób, z ogród
4 osób, 2 sypialni, 70m²
4,8
14 recenzje
Loschwitz, Drezno
od
408 złza noc
Apartament dla 5 osób, z sauna i balkon
5 osób, 1 sypialni, 65m²
4,9
20 recenzje
Pillnitz, Drezno
od
348 złza noc
Apartament dla 2 osób, z sauna i taras oraz jacuzzi
2 osób, 1 sypialni, 36m²
4,7
24 recenzje
Prohlis, Drezno
od
279 złza noc
Łódź dla 2 osób, z taras, zwierzęta dozwolone
2 osób, 1 sypialni, 11m²
4,2
1972 recenzje
Drezno, Drezno i okolica
od
159 złza noc
Apartament dla 10 osób, z ogród
5,0
6 recenzje
Loschwitz, Drezno
od
902 złza noc
Apartament dla 7 osób, z ogród
4,8
58 recenzje
Pieschen (Dresden), Drezno
od
232 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
4,6
265 recenzje
Äußere Neustadt, Drezno
od
107 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras
6 osób, 2 sypialni
4,9
19 recenzje
Altstadt (Dresden), Drezno
od
610 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,6
250 recenzje
Loschwitz, Drezno
od
232 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4 osób, 2 sypialni, 65m²
4,7
360 recenzje
Pieschen (Dresden), Drezno
od
318 złza noc
Apartament dla 8 osób, z taras
5,0
16 recenzje
Altstadt (Dresden), Drezno
od
511 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras
5,0
12 recenzje
Altstadt (Dresden), Drezno
od
468 złza noc
Apartament dla 5 osób, z balkon
5 osób, 2 sypialni, 85m²
4,9
20 recenzje
Altstadt (Dresden), Drezno
od
400 złza noc
Apartament dla 6 osób, z ogród
6 osób, 1 sypialni
5,0
19 recenzje
Drezno, Drezno i okolica
od
339 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
5,0
579 recenzje
Drezno, Drezno i okolica
od
219 złza noc
Apartament dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni
Drezno, Drezno i okolica
od
297 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Drezno

  • Liczne zabytki dla miłośników historii
  • Idealny dla miłośników kultury
  • Warto wybrać się na wycieczkę przez cały rok
  • Szeroki program wydarzeń

Najpopularniejsze w Drezno

Internet 278
Zwierzęta dozwolone 103
Balkon/ taras 137
TV 285
Ogród 147
Parking 265
Pralka 144
Ogrzewanie 261
Winda 57

Mieszkania wakacyjne w Dreźnie

Mieszkanie wakacyjne na Łabie

W przeciwieństwie do wielu innych miast we wschodnich Niemczech, stolica Saksonii Drezno zachowała swój barokowy wygląd i oferuje szeroki wachlarz zakwaterowania wakacyjnego we wszystkich kategoriach cenowych. Jeśli chcesz rozbić swoje namioty w mieście, które nosi również przydomek "Elbflorenz", polecamy apartament wakacyjny na starym mieście, gdzie mieszkasz w ładnych budynkach mieszkalnych w bezpośrednim sąsiedztwie znanych na całym świecie zabytków, takich jak Opera Semper lub Drezno Zwinger. Z jednego z licznych nowoczesnych apartamentów wakacyjnych w pobliżu Palaisgarten i Inner Neustadt można podziwiać piękny widok na malowniczą Łabę i skarby miasta.

Domek letniskowy na obrzeżach miasta

Jeśli wolisz mieszkać w domu wakacyjnym poza centrum miasta, Drezno oferuje idealne warunki do spędzenia spełnionego urlopu w jego rozległych, peryferyjnych lokalizacjach. Szczególnie wiele domów wakacyjnych można znaleźć w dzielnicach Leuben i Prohlis na wschodzie oraz w Friedrichstadt i Pieschen w zachodniej części Drezna. Domy wakacyjne w okolicy Dresdner Heide koło Albertstadt i w dzielnicy Klotzsche, w której mieszkasz na skraju wyjątkowego krajobrazu naturalnego, przekonują również swoim idyllicznym położeniem. Taki dom wakacyjny jest idealny dla rodzin lub na wakacje z psami ze względu na dużą ilość wolnego miejsca i bliskość natury.

Opera Semper w Dreźnie
Opera Semper w Dreźnie

Wakacje w Dreźnie

Podróżni i działalność

Drezno dla miłośników historii

Podczas zwiedzania Starego Miasta w Dreźnie, podczas spaceru ulicą Sophienstraße i podziwiania pałacu rezydencji Augusta Strong, opery Semper i kościoła dworskiego, odetchniesz tchnieniem historii. Na przeciwległym brzegu Łaby w końcu spotkasz posąg jeździecki z sierpnia, znany również jako Złoty Jeźdźca. Podróż do historii miasta dopełnia wizyta w muzeach historycznych miasta. Szczególnie warte obejrzenia są Muzeum Historii Wojskowej na placu Olbrichtplatz, Muzeum Etnologii w Pałacu Japońskim oraz Zbrojownia w Zwinger. Wewnętrzną wskazówką dla miłośników historii jest również objazd do wielowiekowych sklepień fortecy pod Brühlsche Terrasse.

Drezno dla miłośników kultury

Jako przyjaciel sztuki i kultury jesteś w dobrych rękach w Dreźnie, ponieważ z mieszkania wakacyjnego w centrum miasta jest to zazwyczaj tylko kilka minut spacerem do obszernych kolekcji sztuki, takich jak te w Residenzschloss. Inne gorące miejsca to Gemäldegalerie der Alten Meister w Semperbau, Galerie der Neuen Meister w Albertinum, Kunsthalle w Lipsiusbau, galeria miejska z kolekcją obrazów z XIX i XX wieku oraz Muzeum der Dresdner Romantik w Kügelgenhaus. Podczas gdy miłośnicy kabaretu mogą korzystać z takich scen kabaretowych jak "Die Herkuleskeule" i "Franks KleinKunsteller", miłośnicy filmów w Pałacu Kryształów są coraz bardziej entuzjastyczni.

W 2013 roku na festiwalu w Dreźnie Stollen Festival osiągnięto tunel o wadze 4246 kilogramów. To rekord świata!

Rzeczy, które trzeba wiedzieć

Kuchnia
Kuchnia
Najlepszy czas podróży do Drezna

Ze względu na dużą różnorodność wydarzeń i zabytków, rezerwacja apartamentu w Dreźnie jest opłacalna przez cały rok. Dzięki ośmiogodzinnemu nasłonecznieniu dziennie i średnim maksymalnym temperaturom do 23 stopni Celsjusza, główny sezon podróży do metropolii nad Łabą trwa od czerwca do września. Warto jednak również wybrać się do Drezna w grudniu, kiedy to tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy otwiera swoje drzwi, a przez ulice u podnóża pokrytych śniegiem dachów wieje zapach grzanego wina i ciast.

Regularne wydarzenia

Kalendarz imprez ma odpowiedni dla każdego gustu. Podczas gdy miłośnicy kolei otrzymują swoje pieniądze na kwietniowym spotkaniu parowozowni, majowy Festiwal Dixieland przyciąga wielu turystów do Łaby w roli największego festiwalu jazzowego w Europie. Latem kontynuujemy festiwal kulturalny "Bunte Republik" i "Elbhangfest" w czerwcu, "Lange Nacht der Wissenschaft" i "Schlösser Nacht" w lipcu, a także sierpniowe wieczory filmowe nad brzegiem Łaby. Najstarszy niemiecki jarmark bożonarodzeniowy na rynku Altmarkt wyznacza koniec roku imprezy. Sekretną wskazówką i jednocześnie prawdziwą alternatywą jest "średniowieczny jarmark bożonarodzeniowy" w Stallhof w Residenzschloss w Dreźnie.

Top 5 wskazówek dotyczących jazdy

Za scenami opery Semper.

Po zniszczeniach w czasie II wojny światowej, opera, zbudowana w 1848 roku, została odtworzona zgodnie z oryginałem w latach 1977-1985. Weź udział w jednogodzinnej wycieczce z przewodnikiem i zajrzyj za kulisy technologii scenicznej. Podczas gdy zwiedzanie z przewodnikiem jest zazwyczaj możliwe codziennie w godzinach 10:00-16:30, bilety na występy o dużym natężeniu ruchu należy zamawiać z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Wizyta w Zwinger.

Drezdeński Zwinger jest jedną z głównych atrakcji miasta i prawdziwie barokowym, unikalnym okazem, który był sceną pośpiesznych uroczystości w czasach Augusta Mocnego. Dziś można spacerować po ogrodach, podziwiać galerie i sale wystawiennicze lub odwiedzić Salon MatematycznoFizyczny, w którym znajduje się wklęsłe lustro, które może stopić metal w temperaturze 1500 stopni Celsjusza.

Wycieczka parowcem po Łabie

Prawdziwe piękno barokowego miasta, popularnie nazywanego "pudełkiem na biżuterię", ujawnia się na wycieczce statkiem z Łaby. Wejdź na jeden z historycznych parowców wiosłowych i rozkoszuj się jazdą po Łabie, omijając malownicze fasady i ciesząc się kieliszkiem wina na pokładzie słonecznym.

Risen z ruin.

Podobnie jak Opera Semper, Kościół Frauenkirche był również ofiarą bombardowań w czasie II wojny światowej i pogardy aż do upadku żelaznej kurtyny. Od zakończenia rekonstrukcji w 2005 r. znak rozpoznawczy Drezna znów świeci w swojej dawnej świetności i sprawia wrażenie, że budynek sakralny kiedyś się skończył. Kościół Frauenkirche jest otwarty dla zwiedzających od poniedziałku do piątku. Osoby zainteresowane małymi i dużymi tajemnicami kościoła powinny wziąć udział w jednej z wycieczek z przewodnikiem, które odbywają się regularnie po nabożeństwach.

Ciasta drezdeńskie

To, czego nie powinno zabraknąć podczas wizyty w stolicy kraju związkowego Saksonii, to słynne ciasto drezdeńskie, ponieważ miasto słynie przede wszystkim z tego, że zostało skradzione na Boże Narodzenie, które są dostarczane całemu światu na czas świąt Bożego Narodzenia. Oprócz Stollen, należy spróbować również ciasta serowego podobnego do ślimaka z jajka w Dreźnie.

  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Niemcy
  3. Saksonia
  4. Drezno