Domy i apartamenty wakacyjne w Rzymie

Rozpocznij wyszukiwanie 8 822 homes w Rzym teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 300 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Rzym

Apartament dla 1 osób w Rzym, zwierzęta dozwolone
4,3
1044 recenzje
Rzym, Prowincja Rzym
73 złza noc
Duży apartament dla 6 osób w Rzym
6 osób, 3 sypialni
Rzym, Prowincja Rzym
1 086 złza noc
Willa dla 10 osób w Rzym, z ogród i basen, zwierzęta dozwolone
4,7
3 recenzje
Rzym, Prowincja Rzym
691 złza noc
Apartament dla 1 osób w Rzym
3,4
414 recenzje
Rzym, Prowincja Rzym
39 złza noc
Apartament dla 4 osób w Rzym, z ogród
4 osób
4,1
22 recenzje
Rzym, Castelli Romani
326 złza noc
Apartament dla 3 osób w Rzym, z ogród, zwierzęta dozwolone
3 osób, 1 sypialni
4,5
22 recenzje
Rzym, Jezioro Bracciano
227 złza noc
Apartament dla 1 osób w Rzym
3,0
629 recenzje
Rzym, Prowincja Rzym
34 złza noc
Apartament dla 2 osób w Rzym
4,6
55 recenzje
Rzym, Prowincja Rzym
193 złza noc
Willa dla 6 osób w Rzym, z ogród, zwierzęta dozwolone
Rzym, Prowincja Rzym
850 złza noc
Apartament dla 4 osób w Rzym, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,0
21 recenzje
Rzym, Prowincja Rzym
257 złza noc
Apartament dla 4 osób w Rzym
4,5
834 recenzje
Rzym, Prowincja Rzym
120 złza noc
Apartament dla 9 osób w Rzym, z ogród
3,8
22 recenzje
Rzym, Castelli Romani
215 złza noc
Apartament dla 4 osób w Rzym, z taras, zwierzęta dozwolone
4 osób, 1 sypialni
4,5
117 recenzje
Rzym, Prowincja Rzym
129 złza noc
Apartament dla 4 osób w Rzym, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,8
448 recenzje
Rzym, Prowincja Rzym
103 złza noc
Apartament dla 1 osób w Rzym, Dla rodziny
4,1
922 recenzje
Rzym, Prowincja Rzym
51 złza noc
Apartament dla 2 osób w Rzym, z jacuzzi, zwierzęta dozwolone
3,1
111 recenzje
Rzym, Prowincja Rzym
163 złza noc
Apartament dla 4 osób w Rzym
4,5
70 recenzje
Rzym, Prowincja Rzym
163 złza noc
Apartament dla 4 osób w Rzym
4 osób, 2 sypialni, 700m do plaży
4,4
15 recenzje
Lido di Ostia, Rzym
330 złza noc
Pokaż wszystkie

Porównuj bezpłatnie 8 822 domów i apartamentów wakacyjnych w Rzym

Podkreśla w Rzym

  • Starożytne budowle
  • Słynne dzieła sztuki
  • Watykan
  • Włoska kuchnia

Najpopularniejsze w Rzym

Internet 8 669
Zwierzęta dozwolone 2 583
Balkon/ taras 2 020
Klimatyzacja 7 650
Ogród 921
Parking 5 170
Jacuzzi 277
Ogrzewanie 7 411
Winda 5 255

Najlepsze mieszkania wakacyjne w Rzymie

Wynajmij apartament w Rzymie

Rzym to jedno z najstarszych i zarazem najczęściej odwiedzanych miast w Europie. Jest stolicą wykwintnej kuchni oraz wielu domów mody. Nic więc dziwnego, że ta metropolia kojarzy się z komfortem. Wielu turystów udających się do Wiecznego Miasta rezerwuje apartamenty. Te komfortowe mieszkania pozwalają w pełni zasmakować stolicy Włoch. Korzystając z nich poczujemy niezwykły klimat tego miejsca. Codziennie możemy spożywać posiłki w innej z ukrytych w średniowiecznych uliczkach knajpek. Turyści mogą wynająć apartament we właściwie każdej części miasta. Są one dostępne zarówno w ścisłym centrum, jak i na odległych przedmieściach.

Domy na wynajem w stolicy Włoch

Pomimo że Rzym nie jest kierunkiem typowo letniskowym, w jego obrębie znajdziemy domy wakacyjne o śródziemnomorskim charakterze. Tak olbrzymia metropolia musi być przygotowana na sprostanie oczekiwaniom wszystkich turystów. Dlatego właśnie na terenie miasta można wynająć przytulne domki, które stanowią świetne rozwiązanie dla rodzin. Rozlokowane są one przede wszystkim na odległych przedmieściach, dzięki czemu można odpocząć od miejskiego zgiełku. Co więcej, takie umiejscowienie daje możliwość zwiedzenia nie tylko stoicy Italii, ale też całej otaczającej ją prowincji.

Fontanna di Trevi
Fontanna di Trevi

Położenie i komunikacja

Jak dojechać do Rzymu?

Dla polskiego turysty najbardziej komfortowym sposobem na dostanie się do Wiecznego Miasta jest samolot. W ciągu dnia znajdziemy kilka lotów bezpośrednich relacji Warszawa - Rzym. Znaczna część z nich oferowana jest przez linie Lot oraz włoskiego przewoźnika Alitalia. Warto również sprawdzać oferty tanich linii lotniczych. Jak wszyscy doskonale wiemy, wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Dlatego właśnie, jeśli już jesteśmy na terenie Włoch, warto skorzystać z rozbudowanej sieci kolejowej. Trenitalia proponuje szybkie i komfortowe przejazdy z właściwie każdej części półwyspu.

Przemieszczanie się po Rzymie

Rzym to antyczne miasto, nic więc dziwnego, że nie posiada tak rozbudowanej i sprawnej sieci komunikacyjnej jak inne stolice europejskie. Niestety przemieszczanie się po metropolii bywa utrudnione. Do dyspozycji mamy zaledwie trzy linie metra. Krzyżują się one na głównym dworcu kolejowym - Roma Termini. Władze miasta proponują także sześć tramwajów, jeden trolejbus oraz czterysta linii autobusowych. Do dyspozycji mamy też oczywiście taksówki. Tutaj musimy jednak wziąć poprawkę na dwa niezbyt sprzyjające czynniki - korki oraz zamiłowanie rzymskich kierowców do fundowania pasażerom niezapowiedzianych wycieczek objazdowych.

Warto wiedzieć

Kiedy najlepiej odwiedzić Rzym

Lato to czas, kiedy turyści najtłumniej udają się do Wiecznego Miasta. Wtedy też panują największe upały, które wręcz nie dają żyć. Dlatego właśnie warto zaplanować wycieczkę do Rzymu w okresie od kwietnia do czerwca lub na wczesną jesień. W dalszym ciągu jest tutaj ciepło, ale już nie gorąco. Nie będziemy musieli też zwiedzać w otoczeniu aż tak wielkiego tłumu.

Kuchnia Rzymu

Kuchnia włoska, która znają ludzie na całym świecie, to tak naprawdę przede wszystkim dania toskańskie. Rzymska tradycja kulinarna nieznacznie się od niej różni. Odwiedzając Wieczne Miasto warto spróbować lokalnych specjałów. Zaliczają się do nich flaczki z miętą i serem peccorino czy też rosół z brokułami i mięsem płaszczki.

Rzym uznawany jest za najdroższe miasto świata.

5 rzeczy, które koniecznie trzeba zobaczyć w Rzymie

Bazylika Świętego Piotra w Watykanie
Bazylika Świętego Piotra w Watykanie
1. Koloseum

Najczęściej chyba przedstawiany na pocztówkach rzymski zabytek. Budowla pochodzi ze starożytności. Zbudowano ją pod koniec pierwszego stulecia naszej ery - w czasach panowania dynastii Flawijskiej. Jej pierwotny cel przypomina o tym, jak różni od nas byli starożytni Rzymianie. Koloseum służyło bowiem jako arena walk gladiatorów.

2. Piazza di Spagna

Olbrzymi plac zwieńczony jednymi z najdłuższych w Europie schodów. Onieśmiela swoim majestatem i jednocześnie na długo zapada w pamięć. Tutaj warto przyjść na spacer lub odwiedzić jeden z licznych festiwali. Na sławnych schodach Scalinata della Trinita dei Monti często organizowane są pokazy mody, a wiosną możemy tutaj podziwiać azalie rozłożone w ramach festiwalu kwiatów.

3. Kaplica Sykstyńska

Kolejny zabytek, który bardzo mocno przypomina jak istotne miejsce w naszej kulturze pełni Rzym. Znajdujący się na jej sklepieniu fresk "Stworzenie Adama" to jedno z najbardziej rozpoznawalnych dzieł w historii cywilizacji ludzkiej. Podobnie jak reszta malowideł naściennych w bazylice został on stworzony przez Michała Anioła.

4. Usta Prawdy

Koloseum może być najsłynniejsze, ale Usta Prawdy zdecydowanie przebijają je pod względem wiekowości. Ten medalion mierzy prawie dwa metry i liczy sobie dwa tysiące lat. Znajduje się w przedsionku do kościoła Maria in Cosmedin. Na jego powierzchni przedstawiona została twarz brodatego bóstwa, a sam artefakt miał mieć moc odróżniania prawdy od kłamstwa.

5. Bazylika Świętego Piotra

Co ciekawe jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Włoch formalnie leży poza granicami kraju. Bazylika Świętego Piotra znajduje się w Watykanie - państwie, które jak wszyscy wiemy, jest enklawą w obrębie Rzymu. Tradycja podaje, że kościół ten zbudowano w miejscu ukrzyżowania świętego Piotra. Jest to obowiązkowy punkt zwiedzania dla wszystkich wiernych odwiedzających miasto.

Najpopularniejsze wakacyjne kierunki w Włochy