Domy i apartamenty wakacyjne na Sri Lance

Domy i apartamenty wakacyjne na Sri Lance

Domy i apartamenty wakacyjne na Sri Lance

Królestwo herbaty na wyciągnięcie ręki

Macie ochotę wyjechać gdzieś dalej, by zanurzyć się w zupełnie odmiennej rzeczywistości? Poznajcie Sri Lankę i jej rajskie plaże, aromatyczną kuchnię i fascynującą kulturą buddyjską. To miejsce, gdzie odnajdziecie spokój ducha i spojrzycie na codzienność z innej perspektywy. Znajdziecie tu także komfortowe domy i apartamenty wakacyjne, które pozwolą Wam wmieszać się w lokalną atmosferę. Najwięcej noclegów znajdziecie na zachodnio-południowym wybrzeżu. Aby znaleźć się na mniej uczęszczanych plażach, poszukujcie noclegów pomiędzy miastami. Wiejska Sri Lanka to zresztą doskonały pomysł na bliższe poznanie lokalnej kultury. Spora oferta noclegowa znajduje się także w centralnej, górzystej części kraju, gdzie koncentrują się zachwycające szlaki piesze wiodące przez pola herbaty.

Wakacje w hamaku

Oferta noclegowa Sri Lanki skierowana jest do zróżnicowanych liczebnie grup. Dominują noclegi mniejsze dla 2, 3, 4 osób, ale nie brakuje również ofert dla dużych, nawet 20-osobowych grup. Noclegi na Sri Lance to najczęściej skryte wśród roślinności domki lub zachwycające miejskie apartamenty. Znajdziecie tu zarówno bardziej autentyczne, skromniejsze chatki, jak i wystawne ośrodki z basenem i strefą wellness. W niemal wszystkich możecie liczyć na dostęp do internetu, parking czy kuchnię. Wiele noclegów ma w ofercie taras lub balkon lub otoczonych jest przestronnym, tropikalnym ogrodem, w którym najpewniej znajdziecie hamak.

Wakacje na Sri Lance

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Perła Oceanu Indyjskiego

Sri Lanka jest państwem wyspiarskim, położonym na południe od Indii. Sri Lanka mieści się na historycznej wyspie Cejlon, którą miękko opływają wody Oceanu Indyjskiego. To niewielkie państwo cechuje nieprawdopodobne turystyczne bogactwo. Centrum wyspy jest górzyste, a na zielonych zboczach roztaczają się pola herbaty. Z kolei północno-centralna część kraju zdominowana jest przez surowe równiny The Cultural Triangle, obszaru pełnego zachwycających świątyń buddyjskich oraz zabytków, wpisanych na listę światowego dziedzictwa przez UNESCO. Lina brzegowa to aż 1300 kilometrów plaż o złocistym piasku, które gęsto porastają rzędy palm.

Lato 365 dni w roku

Sri Lankę nawiedzają dwie pory monsunowe, dzięki czemu w którejś części wyspy zawsze panuje cudowna letnia aura. Można tu więc przyjeżdżać przez cały rok, co odróżnia Sri Lankę od innych azjatyckich kierunków. Najbardziej turystyczną częścią wybrzeża jest zachód wyspy. Tu też znajduje się stolica kraju, Colombo, zazwyczaj pierwszy punkt w planie zwiedzania ze względu na pobliskie lotnisko. Z kolei wschodnie prowincje wraz z północą do 2009 r. były niedostępne ze względu na toczącą się tam wojnę domową. Dziś powoli nadrabiają turystyczne zaległości względem pozostałych części kraju, ale wciąż są to mniej komercyjne plaże. Największą wśród odwiedzających renomą cieszy się południowe wybrzeże.

Podróżujący i aktywności

Sri Lanka dla miłośników natury

To łącznie aż 26 parków narodowych i dwa parki morskie! I bynajmniej nie są to parki niezamieszkałe! Najbardziej znanym, Yala National Park, wyróżnia się ogromną populacją lampartów, które można podglądać podczas safari. Z kolei między majem a wrześniem bilet do Minneriya National Park to tak naprawdę bilet na wielkie spotkania towarzyskie słoni. Sri Lanka jest unikalnym w skali światowym krajem, gdzie macie szansę zobaczyć i wieloryby, i słonie, a więc największe ssaki morskie i lądowe. Doskonałą formą poznawania krajobrazu jest...rower. Sri Lankę oplata sieć spokojnych, niezbyt stromych dróg, które niejednokrotnie poprowadzą Was przez pola herbaty czy szpalery palm kokosowych.

Sri Lanka dla spragnionych fal

Sri Lanka jest rajem dla surferów. Tutejsze wybrzeża dostarczają nie tylko doskonałych fal, ale także zniewalających rajskich widoków. Plaże są tu jednymi z najlepiej zachowanych w Azji, ręka człowieka nie zdążyła ich jeszcze zbytnio zmienić. Tutejsza rafa koralowa składa się z ponad 100 gatunków koralowców, więc warto zabrać maskę do nurkowania. Arugam Bay oraz Hikkaduwa należą do szczególnie popularnych wśród surferów miejsc. Jeśli przejdzie Wam ochota na surfowanie na rzecz błogiego wypoczynku na plaży, odwiedźcie Mirissa Beach, jedną z najbardziej zachwycających miejscówek na Sri Lance.

W sanskrycie nazwa państwa Sri Lanka oznacza po prostu „olśniewająca wyspa”.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu na Sri Lance

1. Pokłoń się lwu

Jednym z najważniejszych zabytków Sri Lanki jest Lwa Skała w Sigiriya. Ta monumentalna 200-metrowa skała, która była niegdyś siedzibą pałacu króla. Wejścia do pałacu strzegł ogromny posąg lwa, po którym zachowały się jedynie równie ogromne kamienne pazury. We wnętrzu skały zachowały się naskalne malowidła.

2. Spróbuj lankijskiej kuchni

Lankijska kuchnia opiera się na ryżu, curry i ostrych przyprawach, ale także soczystych owocach, zachwycającym chlebowcu i świeżych owocach morza. To wszystko składa się na unikalne dania, które pobudzą Wasze kubki smakowe. Spróbujcie zielonego curry z chlebowca, Wambatu moju – piklowanego bakłażana czy kokosowego Pol sambol.

3. Zobacz zbiory herbaty

Z nazwą Cejlon kojarzy się tylko jedno – herbata. A plantacje herbaty podobnie jak winnice to niezwykle malownicze tereny. Jedną z najpiękniejszych plantacji znajdziecie w Nuwara Eliya.

4. Wybierz się na wielorybie safari

Półwysep Kalpitiya jest jednym z ulubionych miejsc Sri Lanki dla…wielorybów. Podczas turystycznego rejsu możecie podglądać dostojne cielska wielorybów, w tym ogromnego kaszalota, oraz skaczące delfiny, które tworzą niesamowity, niereżyserowany spektakl natury.

5. Znajdź czas na refleksję

Odwiedźcie stolicę dawnego królestwa syngaleskiego, Anurhadapurę, w której znajdują się przepiękne dagoby – kontemplacyjne świątynie buddyjskie, przybierające formę kopuł, których wystrój Was zachwyci. Monumentalność budowli ma skłonić odwiedzających do poczucia się malutką częścią ogromnego wszechświata.

FAQs: Wakacyjne domy i apartamenty w Sri Lanka

Ile średnio trzeba zapłacić za wynajęcie apartamentu wakacyjnego w Sri Lanka?

Patrząc na średnią cenę wynajmu za noc wynoszącą 505 zł, Sri Lanka nie jest krajem uważanym za przystępny cenowo w Azja.

Kiedy są najlepsze oferty noclegowe w Sri Lanka?

Jeśli szukasz budżetowych wakacji, najtańsze miesiące na urlop w Sri Lanka to październik (415 zł średnio za noc), czerwiec (472 zł), i listopad (473 zł).

Które miesiące są najdroższe, jeśli chcemy zarezerwować urlop w Sri Lanka?

Zgodnie z danymi z poprzedniego roku, koszt noclegu tutaj jest zazwyczaj wyższy w miesiącach lipiec (591 zł), sierpień (565 zł) i marzec (539 zł).

Czy trzeba planować wakacje w Sri Lanka z dużym wyprzedzeniem?

Wakacje last minute są tutaj możliwe, ponieważ przeciętna dostępność apartamentów wakacyjnych w Sri Lanka to 70 %, co jest powyżej średniej w Azja, patrząc na dane z poprzedniego roku.

W których miesiącach dostępność noclegów jest największa?

Miesiące z największą dostępnością noclegów to marzec (ze średnią dostępnością 74 %), lipiec (73 %) i czerwiec (72 %), zgodnie z danymi z poprzedniego roku. W ciągu tych trzech miesięcy będziesz miał możliwość znalezienia wymarzonego miejsca na wakacje.

W których miesiącach trudniej jest znaleźć wolne apartamenty wakacyjne?

Miesiące z najmniejszą dostępnością noclegów w Sri Lanka to, w kolejności, styczeń, grudzień i listopad, ze średnią dostępnością noclegów odpowiednio 60 %, 64 % i 68 %, patrząc na dane z ubiegłego roku. Jednak, nie ma powodu do paniki, nawet podczas miesięcy, które są najbardziej popularne, średnia dostępność noclegów wynosi 64 %. W tej sytuacji nie powinno być problemu ze znalezieniem wymarzonego noclegu o każdej porze roku.

Ile apartamentów wakacyjnych jest dostępnych do wynajęcia w Sri Lanka?

Zebraliśmy dla Ciebie oferty od 10 różnych usługodawców w Sri Lanka, więc możemy zaoferować około 12 000 apartamentów wakacyjnych do wynajęcia. Decyzja, który wybierzesz należy do Ciebie!

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej