Domy i apartamenty wakacyjne w Zdziarze

Domy i apartamenty wakacyjne w Zdziarze

Rozpocznij wyszukiwanie 116 homes w Zdziar (Słowacja) teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Zdziar (Słowacja)

Główne atrakcje w w Zdziar (Słowacja)

  • Słowacja, Narty, Tatry Bielskie, Wyjazd w góry, Kultura góralska

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Zdziar (Słowacja)

573 złdla 25 maj - 1 cze
810 zł średnia roczna
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Zdziar (Słowacja)

20%dla 25 maj - 1 cze
56% średnia roczna
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Zdziarze

Narty po sąsiedzku

Tuż, tuż za polską granicą leży urokliwa wieś Zdziar, gdzie dba się o góralskie tradycje oraz o narciarzy! Domy i apartamenty wakacyjne ciągną się długim pasem przez całą wieś. Skryte są w wąskich górskich uliczkach, odchodzących od głównej drogi, która wyznacza oś całej miejscowości. Jeśli przyjeżdżacie tu głównie na narty, możecie ulokować się przy samych ośrodkach narciarskich. Na końcu zachodnim krańcu miejscowości leży Strachan Ski Centrum, a po drugiej stronie głównej drogi – Średnica. Nieco poza wsią znajduje się ośrodek Bachledzka Dolina, gdzie również znajdziecie kilka noclegów, nawet przy samym stoku!

Tatrzański folklor

Zamieszkajcie w klimatycznej słowackiej wiosce! Znajdziecie tu przede wszystkim fantazyjne domy o spadzistych dachach, skromne drewniane domki z bali i zrobione z ciemnego drewna tradycyjne chaty o czerwonych ramach okiennych. W środku czekają na Was przytulne wnętrza, gdzie miło spędzicie długie zimowe wieczory przy trzaskającym kominku i grzańcu. Dostępne są tu także mniejsze apartamenty, które szczególnie docenią pary i mniejsze grupy. Surowy górski klimat zostawicie tu za drzwiami. Wnętrza w Zdziarze są komfortowo urządzone. Możecie tu liczyć dostęp do internetu przez Wi-Fi, wyposażoną kuchnię, przestronny parking i miejsce na sprzęt narciarski. Tatry będziecie mogli podziwiać tarasu lub balkonu. A na koniec najlepsze: aż jedna trzecia obiektów oferuje saunę, jacuzzi lub jedno i drugie!

Wakacje w Zdziarze

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Odrobinę za granicą

Zdziar to wioska narciarzy i górali. Położona zaledwie 12 kilometrów od granicy z Polską poprzeczna wioska leży u podnóża Tatr Bielskich, które – w odróżnieniu od Tatry Wysokich – są bardzo zielone. Rozciąga się tu malowniczy krajobraz, brak tu surowości granitowych szczytów. Zdziar leży w Dolinie Zdziarskiej. Na wschodzie, na zboczach Magury Spiskiej rozciąga się Bachledzka Dolina z nowoczesnym ośrodkiem narciarskim, torem saneczkowym i wieżą widokową. W miasteczku mieszczą się jeszcze trzy ośrodki narciarskie – Strednica, Monkova oraz Strachan.

Tradycyjna spiska wieś

W miasteczku bardzo obecne są tradycje górali spiskich. Działa tu muzeum przybliżające zwyczaje miejscowej ludności, ale kultura nie jest tu bynajmniej zamknięta w muzeum. W dni świąteczne można tu zobaczyć mieszkańców wybierających się np. do kościoła w tradycyjnym stroju. Wioskę wypełniają też doskonale zachowane tradycyjne chaty – kryte gontem, z kolorowo zdobionymi fasadami. W tutejszych restauracjach można dostać kwaśnicę oraz słynne bryndzowe haluszki z tytułową bryndzą i boczkiem.

Podróżujący i aktywności

Zdziar dla rodzin z dziećmi

Zdziar to świetna propozycja na zimowe rodzinne ferie z góralską kulturą w tle. Przy ośrodku Strachan działa park rodzinny z placem zabaw i zagrodami ze zwierzętami. W ośrodku Monkova możecie liczyć na opiekę profesjonalnych instruktorów lub zdać się na edukację prowadzoną przez postaci Disneya, które ustawiono na oślej łączce. Wy zaś możecie się rozsiąść komfortowo w ogrodowych huśtawkach. Tu znajdziecie także lodowisko. Z kolei do Bachledovej Doliny przyciągnie Was magiczny ogród świateł, wypełniony świetlistymi zwierzętami oraz przepięknie oświetlona ścieżka w koronach drzew, o której piszemy poniżej. A po miejscowości możecie komfortowo poruszać się zdziarskim ekspresem – kolorową ciuchcią Valcik maguracik.

Zdziar dla wędrowców

Zdziar to doskonała baza wypadowa w Tatry Bielskie. Latem możecie tu dojść aż do Doliny Mąkowej, która położona jest na terenie Rezerwatu Tatry Bielskie. Ze Zdziaru dojedziecie do niej przez Široké sedlo (1825m) i Kopskie sedlo (1750m), dwa malownicze bielskie szczyty. Można się stąd także dostać do jednego z najpiękniejszych punktów w całych Tatrach – doliny Zielonego Stawu Kieżmarskiego. Piękne widoki czekają Was także na trasie do Jezerskego Jazera, rezerwatu w Pienińskim Parku Narodowym. A jeśli macie też oko do architektury, po powrocie ze szlaku docenicie spójną, tradycyjną zabudowę Zdziaru, który uważa się za perełkę słowackich Tatr.

W Muzeum Zdziarskim można wziąć udział w inscenizacji tradycyjnego góralskiego ślubu!

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Zdziarze

1. Poznaj góralskie życie po słowackiej stronie Tatr

W Zdziarze działa muzeum folkloru, znajdujące się w zdobionej góralskiej chacie. Poznacie tu zwyczaje, tradycje i stroje górali z Tatr Bielskich.

2. Rozgrzej się

Klimat górski potrafi dać w kość. Słowacy mają na to sprawdzony sposób. W niemal każdym punkcie gastronomicznym zamówicie tutaj smażony ser – podawany w formie panierowanego serowego „kotleta”, który cudownie rozpływa się na talerzu po nacięciu. Podobnie rozpłynie się na Waszej duszy.

3. W koronie drzew

Drewniana konstrukcja w Bachledzkiej Dolinie pozwala Wam na spacer w koronach drzew! Na wysokości 32 metrów wznosi się 600-metrowa kładka prowadząca na wijącą się ślimakowymi schodami wieżę widokową, z której roztacza się przepiękna panorama Tatry, Pieniny i Zamagurze!

4. Zejdź do głębin

Propozycja odwrotna: spacer po stalaktytowej Jaskini Bielańskiej. To największa tego typu jaskinia w Tatrzańskim Parku Narodowym. Trasa wiodąca wzdłuż jej tuneli, galerii i podziemnym jeziorek liczy aż 1370 metrów! Dłuższy przystanek można sobie zrobić w Śpiewalni, sali, w której krople wody muzykalnie wpadają do podziemnego jeziora. W takich okolicznościach organizuje się tu koncerty muzyki poważnej!

5. Blask światła

Na końcu szpaleru domostw w Zdziarze znajdziecie Dom Światła. To oświetlony namiot w kształcie igloo, gdzie można podziwiać rzeźby świetlne – podświetlone figury postaci, zwierząt i domów, składające się na magiczny świat.

FAQs: Wakacyjne domy i apartamenty w Zdziar (Słowacja)

Jaka jest średnia cena za noc domów i apartamentów wakacyjnych w Zdziar?

Zdziar jest najbardziej ekskluzywnym miastem w Słowacja na spędzenie wakacji, gdzie koszt noclegu wynosi średnio 861,20 € za noc, patrząc na dane z 2020 roku.

Kiedy są najlepsze oferty na wynajem wakacyjny w Zdziar?

Jeśli chciałbyś zaoszczędzić jak najwięcej na urlopie w Zdziar, wybierz się tam na urlop w grudniu (536,1 średnio za noc), listopadzie (537,57), lub październiku (599,39), aby zapłacić najniższą cenę za nocleg.

Kiedy wzrasta cena noclegów w Zdziar?

Jeśli szukasz apartamentu wakacyjnego do wynajęcia w Zdziar, najwyższe ceny za nocleg są w miesiącach czerwiec (ze średnią 1790,1 za noc), lipiec (1415,51) i sierpień (923,55).

Czy Zdziar jest dobrym miejscem na wakacje last minute?

Organizując wakacje w Zdziar, nie ma potrzeby planować z dużym wyprzedzeniem, ponieważ ilość zarezerwowanych noclegów to zazwyczaj 35%.

O jakiej porze roku dostępnych jest najwięcej ofert apartamentów wakacyjnych?

W 2019 roku, miesiącami z największą liczbą dostępnych apartamentów wakacyjnych w Zdziar był styczeń, marzec i listopad, ze średnią dostępnością miejsc noclegowych 83 %, 78,75 % i 74,5 %.

W których miesiącach liczba dostępnych apartamentów wakacyjnych w Zdziar jest najmniejsza?

Domy i apartamenty wakacyjne w Zdziar są najczęściej oblegane w następujących miesiącach: sierpień, ze średnią dostępnością noclegów 42,2 %. Następnie lipiec, ze średnią dostępnością noclegów 51,25 % i luty 53,2 %.

Ile domów i apartamentów wakacyjnych jest dostępnych do wynajęcia w Zdziar?

Zebraliśmy dla Ciebie oferty domów i apartamentów wakacyjnych od 5 różnych partnerów w Zdziar, więc możemy zaoferować około 110 apartamentów wakacyjnych do wynajęcia. Decyzja, który wybierzesz należy do Ciebie!

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej