Domy i apartamenty wakacyjne w Zachodnia Majorka

Rozpocznij wyszukiwanie 1 603 homes w Zachodnia Majorka teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Zachodnia Majorka

Apartament dla 6 osób, z balkon
6 osób, 3 sypialni, 135m², 450m do plaży
5,0
1 recenzja
Sóller, Serra de Tramuntana
od
514 złza noc
Willa dla 6 osób, z ogród
6 osób, 3 sypialni, 254m², 5,9km do plaży
4,4
10 recenzje
Palma de Mallorca, Zachodnia Majorka
od
565 złza noc
Willa dla 10 osób, z ogród
10 osób, 5 sypialni, 250m², 300m do plaży
4,6
7 recenzje
Playa de Palma, Zachodnia Majorka
od
848 złza noc
Willa dla 8 osób, z basen i ogród
Bunyola, Zachodnia Majorka
od
763 złza noc
Dom dla 6 osób, z basen i ogród
5,0
15 recenzje
Genova, Zachodnia Majorka
od
934 złza noc
Apartament dla 4 osób, z widok na ocean
4 osób, 2 sypialni, 70m², 20m do plaży
Sóller, Serra de Tramuntana
od
450 złza noc
Willa dla 8 osób, z basen i ogród
5,0
7 recenzje
Valldemossa, Serra de Tramuntana
od
823 złza noc
Willa dla 4 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4 osób, 2 sypialni, 150m², 6,7km do plaży
4,4
11 recenzje
Marratxí, Zachodnia Majorka
od
643 złza noc
Willa dla 4 osób, z basen i ogród
4,4
8 recenzje
Sóller, Serra de Tramuntana
od
1 007 złza noc
Willa dla 10 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,9
20 recenzje
El Toro, Zachodnia Majorka
od
1 041 złza noc
Willa dla 8 osób, z ogród
4,8
7 recenzje
Andratx, Serra de Tramuntana
od
917 złza noc
Willa dla 6 osób, z ogród i widok na ocean
6 osób, 3 sypialni, 190m²
Marratxí, Zachodnia Majorka
od
655 złza noc
Willa dla 8 osób, z jacuzzi i basen oraz ogród, Dla rodziny
8 osób, 4 sypialni, 300m², 250m do plaży
5,0
21 recenzje
Costa de la Calma, Serra de Tramuntana
od
2 296 złza noc
Dom dla 6 osób, z widok na ocean i ogród
6 osób, 3 sypialni, 150m², 500m do plaży
3,2
1 recenzja
Banyalbufar, Serra de Tramuntana
od
381 złza noc
Willa dla 6 osób, z basen i balkon
6 osób, 4 sypialni, 145m², 4,7km do plaży
4,4
8 recenzje
Palma de Mallorca, Zachodnia Majorka
od
531 złza noc
Dom dla 5 osób, z widok na ocean
5 osób, 2 sypialni, 100m², 200m do plaży
4,5
11 recenzje
Playa de Palma, Zachodnia Majorka
od
535 złza noc
Dom dla 9 osób, z basen i ogród
4,4
18 recenzje
Sóller, Serra de Tramuntana
od
535 złza noc
Willa dla 6 osób, z basen i balkon/ taras, zwierzęta dozwolone
5,0
1 recenzja
Sóller, Serra de Tramuntana
od
364 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Zachodnia Majorka

  • Wędrówki w Górach Tramuntańskich
  • Trasa serpentynowa Sa Calobra
  • Moros y Cristianos w Sóller
  • Dzikie romantyczne zatoki

Najpopularniejsze w Zachodnia Majorka

Basen 1 037
Internet 1 323
Balkon/ taras 1 280
TV 1 577
Klimatyzacja 1 220
Ogród 1 089
Parking 949
Pralka 1 251
Ogrzewanie 1 050

Apartamenty na zachodzie Majorki

Zrelaksuj się w dziko-romantycznej zachodniej Majorce.

Podczas gdy turystyka masowa koncentruje się głównie na południowym wschodzie i na regionie wokół stolicy wyspy Palmy, na zachód od Balearów jest znacznie spokojniej. Osoby poszukujące ciszy i spokoju oraz miłośnicy przyrody mogą liczyć na liczne idyllicznie położone kwatery na wsi. Szczególnie popularne są małe górskie wioski, takie jak Fornalutx koło Soler, który już kilkakrotnie został koronowany na najpiękniejszą wioskę Majorki. Szeroka oferta, od apartamentów dla dwóch osób po domy wakacyjne z basenami, rozciąga się również na inne miejsca, takie jak Soller, Puerte Soller, Valldemossa, Esporles, Orient i Alaro. A ci, którzy chcieliby nawet spotkać jedną lub dwie gwiazdy podczas wakacji, mogą wynająć mieszkanie wakacyjne w Andratx lub w szlacheckiej dzielnicy Port Andratx.

Wakacje na zachodzie Majorki

Podróżni i działalność

Wodna zabawa na wymarzonych plażach

Odwiedzający plażę na zachodzie Majorki mają wiele do zaoferowania. Zwłaszcza rodziny z dziećmi mają swoje pieniądze na licznych malowniczych piaszczystych plażach na południowym zachodzie, kiedy to budują piaszczyste zamki i rozpryskują się w płytkiej wodzie. Pary i miłośnicy przyrody, z drugiej strony, mogą cieszyć się na różne dzikie i romantyczne żwirowe plaże, takie jak Cala de Sant Vicenc, zatoki kąpielowe otoczone wysokimi klifami, takimi jak Platja de Torrent de Pareis i prawdziwe wewnętrzne wskazówki, takie jak Cala Banyalbufar. Miłośnicy sportów wodnych mogą również korzystać z lokalnych warunków do wiosłowania na stojąco, surfingu i zwiedzania kajakiem morskim.

Turystyka piesza i rowerowa w Górach Tramuntańskich

Zachód Majorki jest prawdziwym rajem dla turystów pieszych i rowerzystów ze względu na jej spektakularną linię brzegową i pasma górskie Gór Tramuntana. Podczas gdy turyści piesi i rowerzyści górscy korzystają z niezliczonych ukrytych tras, które prowadzą ich do naturalnych atrakcji, takich jak zbiornik wodny Gorg Blau, rowerzyści wyścigowi z niecierpliwością czekają na ostre górskie drogi i szybkie zjazdy z prędkością prawie 100 kilometrów na godzinę. Jedną z najważniejszych atrakcji, oprócz przejazdu przez prawie legendarne węże w Sa Calobra na północnym zachodzie, jest oczywiście również wejście na najwyższą górę Majorki, Puig Major. A jeśli sobie tego życzysz, masz również możliwość wędrówek z przewodnikiem oraz wycieczek rowerowych z przewodnikiem u boku doświadczonych niemieckojęzycznych przewodników.

Po objęciu władzy przez katolickich monarchów Hiszpanii Majorka straciła niepodległość na początku XVIII wieku. Dopiero od 1983 r., wraz z ponownym wprowadzeniem demokracji w Hiszpanii, Baleary znów stały się terytorium autonomicznym.
Jedno z pięknych miast na wybrzeżu.
Jedno z pięknych miast na wybrzeżu.

Rzeczy, które trzeba wiedzieć

Najlepszy czas podróży

Kiedy jest najlepszy czas na wakacje na zachodzie Majorki? To zależy wyłącznie od Twoich osobistych preferencji. Podczas gdy podróż dla uchodźców zimowych jest również opłacalna między listopadem a styczniem, miłośnicy przyrody dostają swoje pieniądze, zwłaszcza w okresie kwitnienia migdałów między końcem stycznia a początkiem marca. Turyści piesi, rowerzyści i inni aktywni urlopowicze znajdą idealne warunki od końca lutego do listopada. Jednak ci, którzy chcą uniknąć wielkiego letniego upału, unikną połowy lata między czerwcem a wrześniem. Wczasowicze kąpieli rezerwują swój dom wakacyjny prosto na wysokie lato, jeśli również Morze Śródziemne osiągnie przyjemne temperatury wokół 25-Grad-Marke.

Poznaj parę wodną w proszku i starcia z bronią.

Najbardziej znanym międzynarodowym wydarzeniem na zachodzie Majorki jest historyczne widowisko Moros y Cristianos w Sóller. Dołącz do nas, gdy ulice i plaże Sóllera wypełniają się okrzykami bojowymi i starciami o broń, podczas gdy niezliczeni aktorzy amatorzy w historycznych strojach upamiętniają triumf miejscowych w 1561 roku, kiedy to byli w stanie odprzeć inwazję mauretańskich piratów. Festiwal, który co roku w maju przyciąga do Sóllera tysiące gości z całego świata, otacza muzyka, taniec, kolorowy rynek i bogata oferta specjalności kulinarnych.

Top 5 wskazówek dotyczących resetu

1. Port kanoników

Ci, którzy chcą spokojniej spędzać wakacje, są szczególnie dobrze traktowani na północnym zachodzie wyspy. W małych zatokach, które są częściowo dostępne tylko pieszo, można cieszyć się słońcem Hiszpanii w spokoju. Piękne miejsce to zatoka Port des Canonge. Do tej żwirowej plaży najlepiej dotrzeć z domu letniskowego w Banyalbufar. To magiczne miejsce leży jak półksiężyc na jednym z górskich zboczy Gór Tramuntana.

2nd Sa Dragonera

Szczególnie warta zobaczenia jest smocza wyspa Sa Dragonera, która reprezentuje najbardziej wysunięty na zachód punkt Majorki. Najlepiej dotrzeć do niego łodzią z domu letniskowego na zachodzie Majorki w Sant Elm. Przejdź się po parku przyrodniczym wyspy od portu w Cala Llado do latarni morskiej w Cap de Tramuntana i rozkoszuj się niepowtarzalnym krajobrazem!

Trzy. Czerwony Błyskawica.

Zabawa dla całej rodziny przynosi jazdę pociągiem z Tren de Sóller, znanym również jako Red Lightning. W ciągu jednej godziny linia kolejowa z Palma de Mallorca do Soller bez pośpiechu przemieszcza się z Palma de Mallorca do Soller i zabiera swoich pasażerów z powrotem do minionej epoki. Dźwięk mosiężnego rogu, który brzmi w momencie wyjazdu, oraz pełne miłości wyposażenie pomieszczeń w tapicerowane skórzane fotele i mahoniowe panele ścienne przypominają nam o tym. W sezonie warto kupować bilety wcześnie.

Czwarty rynek Majorki

Dom wakacyjny na zachodzie Majorki jest idealnym punktem wyjścia do odwiedzenia typowego rynku Majorki w spokojnym kurorcie Calvia. Oprócz ubrań, butów i pięknych dzieł sztuki z Balearów, można tu również kupić świeżą regionalną żywność. Rynek odbywa się w każdy poniedziałek i powinien być odwiedzany wcześnie rano, aby nauczyć się najlepszych trików od mieszkańców!

Piąta perła w Morzu Śródziemnym

W południowo-zachodniej części Majorki leży stolica wyspy Palma de Mallorca. Perła w Morzu Śródziemnym oferuje oprócz eleganckich domów wakacyjnych i fincas również dużo kultury i rozrywki. Z Twojego domu wakacyjnego na zachodzie Majorki, odwiedź imponującą gotycką katedrę La Seu, pałac Almuida naprzeciwko lub Museu Fundación Juan March, w którym znajdują się nowoczesne dzieła sztuki hiszpańskich artystów, takich jak Picasso i Dalí. Ciesz się wyjątkową atmosferą metropolii wyspy, przejeżdżając powozem po ulicach z frędzlami palmowymi, zanim wieczorem zatańczysz swoją duszę z ciała na Playa de Palma w licznych klubach!

Zachód Majorki jest domem dla tajemniczych wiosek.
Zachód Majorki jest domem dla tajemniczych wiosek.