Domy i apartamenty wakacyjne w Gruzja

Rozpocznij wyszukiwanie 19 913 homes w Gruzja teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Gruzja

Apartament dla 5 osób w Tbilisi
5 osób, 2 sypialni
5,0
1 recenzja
Tbilisi
od
217 złza noc
Apartament dla 4 osób w Tbilisi, z ogród
4,5
955 recenzje
Tbilisi
od
226 złza noc
Apartament dla 3 osób w Gudauri, z ogród i jacuzzi oraz sauna
3,9
104 recenzje
Gudauri, Mccheta-Mtianetia
od
217 złza noc
Apartament dla 3 osób w Batumi
3 osób, 1 sypialni, 700m do plaży
5,0
6 recenzje
Batumi, Adżaria
od
213 złza noc
Wiejski domek dla 12 osób w Azja, z ogród
12 osób, 3 sypialni
Mccheta-Mtianetia
od
516 złza noc
Apartament dla 6 osób w Batumi, z jacuzzi i taras
6 osób, 2 sypialni, 750m do plaży
4,8
20 recenzje
Batumi, Adżaria
od
217 złza noc
Dom dla 8 osób w Azja, z ogród
5,0
4 recenzje
Guria
od
716 złza noc
Apartament dla 2 osób w Tbilisi, z ogród
2 osób, 1 sypialni
4,7
98 recenzje
Tbilisi
od
100 złza noc
Apartament dla 4 osób w Tbilisi
4,5
137 recenzje
Tbilisi
od
100 złza noc
Duży dom dla 6 osób w Azja
6 osób, 3 sypialni
4,9
11 recenzje
Mccheta-Mtianetia
od
360 złza noc
Dom gościnny dla 3 osób w Batumi
3 osób, 1 sypialni, 550m do plaży
4,6
22 recenzje
Batumi, Adżaria
od
91 złza noc
Dom dla 4 osób w Gruzja, z ogród
4 osób, 1 sypialni, 850m do plaży
Autonomous Republic of Abkhazia
od
35 złza noc
Apartament dla 3 osób w Tbilisi
4,3
23 recenzje
Tbilisi
od
126 złza noc
Apartament dla 1 osób w Batumi
1 osób, 2 sypialni, 700m do plaży
Batumi, Adżaria
od
243 złza noc
Apartament dla 2 osób w Tbilisi
5,0
98 recenzje
Tbilisi
od
204 złza noc
Apartament dla 2 osób w Tbilisi
2 osób, 1 sypialni
5,0
10 recenzje
Tbilisi
od
260 złza noc
Apartament dla 4 osób w Tbilisi
4 osób, 2 sypialni
5,0
93 recenzje
Tbilisi
od
360 złza noc
Apartament dla 8 osób w Tbilisi, z ogród
8 osób, 3 sypialni
5,0
43 recenzje
Tbilisi
od
529 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Gruzja

  • Zapierające dech w piersiach krajobrazy
  • Bogactwo kulturowe
  • Doskonała kuchnia
  • Cisza i spokój Najbardziej popularne zakwaterowanie w Gruzji

Najpopularniejsze w Gruzja

Internet 485
Balkon/ taras 245
TV 389
Klimatyzacja 396
Ogród 58
Parking 372
Pralka 346
Ogrzewanie 396
Winda 176

Domy wakacyjne w Gruzji

Mieszkanie wakacyjne w nowoczesnych metropoliach

Gruzja to kraj kontrastów, charakteryzujący się z jednej strony pulsującymi metropoliami, takimi jak stolica Tbilisi czy miasto nad Morzem Czarnym Sochumi, ale z drugiej strony wciąż tak dziki i tajemniczy, jak prawie żaden inny kraj w Europie. Wreszcie, ten obszar napięć pobudził turystykę i doprowadził do powstania licznych mieszkań wakacyjnych i domów wakacyjnych w Gruzji. Jeśli szukasz domu wakacyjnego, znajdziesz go szczególnie w Tbilisi i w regionie wokół miasta Batumi nad Morzem Czarnym, które słynie z 800-metrowej promenady na plaży wyłożonej palmami.

Domicile w odosobnieniu gór.

Jeśli lubisz go trochę bardziej oddalonego i szukasz domu wakacyjnego w wyjątkowym górskim świecie Gruzji, na pewno znajdziesz go z dala od Tbilisi i nadmorskich kurortów nad Morzem Czarnym. W centrum uwagi znajduje się przede wszystkim północna część kraju, gdzie jeden kaukaski olbrzym podąża za innym. Rustykalnie urządzony dom wakacyjny w Samagrelo Planned lub Racha-Lechkum-Kvemo-Svaneti Planned National Park to nie tylko obietnica absolutnego spokoju i relaksu, ale także doskonały punkt wyjścia dla pieszych wycieczek do niezliczonych zabytków kultury z ponad 2500-letniej historii.

U stóp lodowca Tetnuldi Glacier.
U stóp lodowca Tetnuldi Glacier.

Wakacje w Gruzji

Lokalizacja i orientacja

Co wyróżnia Gruzję?

Gruzja, znana również jako Balkon Europy, położona jest geograficznie na Bliskim Wschodzie, a 87% jej terytorium pokrywają podnóża i góry o szczytach sięgających 5068,9 metra. Między Wielkim Kaukazem na północy, Małym Kaukazem na południu i wyżynami ormiańskimi, Równina Kolchijska rozciąga się wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego. W przeciwieństwie do raczej chłodnych regionów górskich, ma klimat subtropikalny, który pozwala nawet na rozwój palm. Od pokrytych śniegiem szczytów, gęstych lasów iglastych i stepowych równin po wymarzone plaże - Gruzja ma wiele do zaoferowania.

Jaki jest najlepszy sposób na obejście się?

Jeśli planujesz wakacje w Tbilisi lub w kurortach nadmorskich na wybrzeżu Morza Czarnego, możesz wrócić na autobusy miejskie i taksówki, które są dostępne w wystarczającej ilości i dość niedrogie. Jeśli jednak chcieliby Państwo wyruszyć z domu wakacyjnego w głąb lądu, mogą Państwo sami wynająć samochód lub wyczarterować samochód z lokalnym kierowcą. Zaleta: Zwłaszcza na krętych górskich drogach jest to z jednej strony znacznie przyjemniejsze, a z drugiej strony nie droższe niż jazda samochodem. Szczególnie tanio można podróżować zarówno w kraju, jak i w mieście, ale z minibusami Marschrutka, które łączą ze sobą niezliczone regionalne cele podróży.

Rzeczy, które trzeba wiedzieć

Warunki klimatyczne w Gruzji

Gruzja jest zasadniczo podzielona na trzy strefy klimatyczne. Podczas gdy wybrzeże Morza Czarnego i przylegająca do niego równina Kolchis mają klimat podzwrotnikowy z temperaturami między 5 stopniami Celsjusza w styczniu i 24 stopniami Celsjusza w lipcu, klimat na wschodzie jest nieco bardziej ekstremalny. Tam chłodne, ale bezśnieżne zimy przeplatają się z czasami bardzo gorącymi latami, w których opady deszczu są tak małe, jak w pobliskim północnym Iranie. Jednak w górzystych regionach Gruzji rtęć rzadko przekracza 15 stopni Celsjusza nawet w lecie, tak więc najwyższe szczyty są całkowicie pokryte lodem nawet w porze ciepłej.

Najlepszy czas podróży

Jeśli chodzi o optymalny czas podróży, zależy on w dużej mierze od tego, do którego regionu chciałbyś się udać i gdzie chciałbyś zarezerwować swój dom wakacyjny. Chociaż latem jest to szczególnie przyjemne w regionie nadbrzeżnym Morza Czarnego, w tym czasie należy unikać środka i wschodu kraju, ponieważ temperatury powyżej 38 stopni Celsjusza nie są rzadkością. Obszary te, obejmujące większy obszar Tbilisi, najlepiej odwiedzane są od kwietnia do czerwca oraz we wrześniu i październiku.

Gruzińska gmina Uschguli leży na wysokości około 2.200 metrów nad poziomem morza i dlatego jest to najwyżej położona miejscowość w Europie.
Port Batumi
Port Batumi

Top 5 wskazówek dotyczących jazdy

Dodatkowa wycieczka do stolicy Gruzji.

Założone w 485 r. n.e. miasto Tbilisi, którego nazwa oznacza ciepłą wiosnę, jest rajem dla zainteresowanych kulturowo turystów w Gruzji. Oprócz historycznej starówki z brukowanymi pasażami i trzykondygnacyjnymi budynkami z cegły, stolica Gruzji urzeka przede wszystkim 700-letnią dzielnicą uzdrowiskową i licznymi budynkami sakralnymi. Ci, którzy chcą zanurzyć się bezpośrednio ze swojego wakacyjnego mieszkania w pulsujące życie nocne, znajdą również to, czego szukają w klubowej scenie Tbilisi.

Uprawiane winorośli miasto Telavi

Miasto Telavi w regionie Kacheti słynie nie tylko z 900-letniego drzewa gruzińskiego, ale także z kultury uprawy winorośli, którą kiedyś przywieźli Rzymianie z odległych Włoch. Można nie tylko podziwiać katedrę Alaverdi, ale także skosztować najlepszych win w kraju w licznych winnicach rustykalnych.

Miasto jaskiniowe Vardzia

W XII wieku jaskiniowe miasto Vardzia zostało zbudowane na południu Gruzji. Zostało wyryte w skalnej ścianie góry Eruscheti i od 1993 roku jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pierwotnie planowany jako fortyfikacja graniczna przeciwko Turkom i Persom, budynek od dawna służył jako schronienie i klasztor. Dziś można jeszcze odwiedzić 750 pokoi w mieście, które kiedyś oferowały miejsce dla 50.000 osób, i cieszyć się wspaniałymi kolumnadami, sklepieniami i kolorowymi freskami.

Park Przyrody Sataplia

Niedaleko od miasta Kutaissi znajduje się Park Przyrody Sataplia wokół góry o tej samej nazwie. Wygasły wulkan posiada wiele tajemnic dla podróżnych, którzy chętnie je odkrywają. Wśród nich znajduje się również kilka skamieniałych śladów dinozaurów i innych pierwotnych stworzeń. Absolutną atrakcją jest 600-metrowa jaskinia krasowa, w której znajdują się niezliczone stalagmity i stalaktyty oraz ogromna sala pośrodku, w której można wygodnie umieścić boisko do piłki nożnej.

Haute Cuisine of the East.

Ponieważ obce wpływy w dużej mierze nie wpłynęły na kuchnię gruzińską, jest ona nadal tak oryginalna, jak ponad sto lat temu. I właśnie to sprawia, że kuchnia regionalna jest tak urokliwa i to właśnie nadało jej przydomek "Haute Cuisine of the East". Oprócz typowych przystawek, takich jak nadziewane bakłażany z pastą z orzecha włoskiego (Badridschani), nie można pominąć licznych dań serdecznych, takich jak szaszłyk (mzwadi), zupa z czerwonej fasoli (lobio) i gulasz młoteczkowy z sosem z orzecha włoskiego (chanachi).