Domy i apartamenty wakacyjne w Gruzja

Rozpocznij wyszukiwanie 16 871 homes w Gruzja teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Gruzja

Willa dla 6 osób, z basen i jacuzzi
Tbilisi
od
1 373 złza noc
Apartament dla 13 osób, z sauna i taras oraz jacuzzi i basen
13 osób, 5 sypialni, 450m²
4,0
17 recenzje
Tbilisi
od
535 złza noc
Willa dla 13 osób, z jacuzzi i ogród
13 osób, 5 sypialni
4,9
15 recenzje
Tbilisi
od
736 złza noc
Resort dla 1 osób
4,8
244 recenzje
Tbilisi
od
466 złza noc
Apartament dla 3 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
3 osób, 1 sypialni, 38m²
4,9
107 recenzje
Tbilisi
od
282 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4,5
1321 recenzje
Tbilisi
od
154 złza noc
Apartament dla 3 osób, z ogród i jacuzzi oraz sauna
3,9
115 recenzje
Gudauri, Mccheta-Mtianetia
od
214 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
4,9
103 recenzje
Tbilisi
od
141 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród i sauna, zwierzęta dozwolone
4,7
32 recenzje
Adżaria
od
257 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
4,9
35 recenzje
Tbilisi
od
111 złza noc
Apartament dla 6 osób, zwierzęta dozwolone
4,8
122 recenzje
Tbilisi
od
479 złza noc
Apartament dla 1 osób
1 osób, 2 sypialni, 700m do plaży
Batumi, Adżaria
od
240 złza noc
Apartament dla 6 osób
6 osób, 2 sypialni, 350m do plaży
Batumi, Adżaria
od
659 złza noc
Apartament dla 5 osób, z taras
4,9
42 recenzje
Tbilisi
od
518 złza noc
Apartament dla 3 osób
3 osób, 1 sypialni
Tbilisi
od
449 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
4,7
89 recenzje
Tbilisi
od
77 złza noc
Dom dla 18 osób
18 osób, 9 sypialni
Samegrelo-Upper Svaneti
od
98 złza noc
Apartament dla 6 osób, z ogród i jacuzzi
6 osób, 3 sypialni
5,0
16 recenzje
Tbilisi
od
398 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Gruzja

  • Zapierające dech w piersiach krajobrazy
  • Bogactwo kulturowe
  • Doskonała kuchnia
  • Cisza i spokój Najbardziej popularne zakwaterowanie w Gruzji

Najpopularniejsze w Gruzja

Internet 552
Balkon/ taras 334
TV 490
Klimatyzacja 474
Ogród 101
Parking 403
Pralka 365
Ogrzewanie 435
Winda 206

Domy wakacyjne w Gruzji

Mieszkanie wakacyjne w nowoczesnych metropoliach

Gruzja to kraj kontrastów, charakteryzujący się z jednej strony pulsującymi metropoliami, takimi jak stolica Tbilisi czy miasto nad Morzem Czarnym Sochumi, ale z drugiej strony wciąż tak dziki i tajemniczy, jak prawie żaden inny kraj w Europie. Wreszcie, ten obszar napięć pobudził turystykę i doprowadził do powstania licznych mieszkań wakacyjnych i domów wakacyjnych w Gruzji. Jeśli szukasz domu wakacyjnego, znajdziesz go szczególnie w Tbilisi i w regionie wokół miasta Batumi nad Morzem Czarnym, które słynie z 800-metrowej promenady na plaży wyłożonej palmami.

Domicile w odosobnieniu gór.

Jeśli lubisz go trochę bardziej oddalonego i szukasz domu wakacyjnego w wyjątkowym górskim świecie Gruzji, na pewno znajdziesz go z dala od Tbilisi i nadmorskich kurortów nad Morzem Czarnym. W centrum uwagi znajduje się przede wszystkim północna część kraju, gdzie jeden kaukaski olbrzym podąża za innym. Rustykalnie urządzony dom wakacyjny w Samagrelo Planned lub Racha-Lechkum-Kvemo-Svaneti Planned National Park to nie tylko obietnica absolutnego spokoju i relaksu, ale także doskonały punkt wyjścia dla pieszych wycieczek do niezliczonych zabytków kultury z ponad 2500-letniej historii.

U stóp lodowca Tetnuldi Glacier.
U stóp lodowca Tetnuldi Glacier.

Wakacje w Gruzji

Lokalizacja i orientacja

Co wyróżnia Gruzję?

Gruzja, znana również jako Balkon Europy, położona jest geograficznie na Bliskim Wschodzie, a 87% jej terytorium pokrywają podnóża i góry o szczytach sięgających 5068,9 metra. Między Wielkim Kaukazem na północy, Małym Kaukazem na południu i wyżynami ormiańskimi, Równina Kolchijska rozciąga się wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego. W przeciwieństwie do raczej chłodnych regionów górskich, ma klimat subtropikalny, który pozwala nawet na rozwój palm. Od pokrytych śniegiem szczytów, gęstych lasów iglastych i stepowych równin po wymarzone plaże - Gruzja ma wiele do zaoferowania.

Jaki jest najlepszy sposób na obejście się?

Jeśli planujesz wakacje w Tbilisi lub w kurortach nadmorskich na wybrzeżu Morza Czarnego, możesz wrócić na autobusy miejskie i taksówki, które są dostępne w wystarczającej ilości i dość niedrogie. Jeśli jednak chcieliby Państwo wyruszyć z domu wakacyjnego w głąb lądu, mogą Państwo sami wynająć samochód lub wyczarterować samochód z lokalnym kierowcą. Zaleta: Zwłaszcza na krętych górskich drogach jest to z jednej strony znacznie przyjemniejsze, a z drugiej strony nie droższe niż jazda samochodem. Szczególnie tanio można podróżować zarówno w kraju, jak i w mieście, ale z minibusami Marschrutka, które łączą ze sobą niezliczone regionalne cele podróży.

Rzeczy, które trzeba wiedzieć

Warunki klimatyczne w Gruzji

Gruzja jest zasadniczo podzielona na trzy strefy klimatyczne. Podczas gdy wybrzeże Morza Czarnego i przylegająca do niego równina Kolchis mają klimat podzwrotnikowy z temperaturami między 5 stopniami Celsjusza w styczniu i 24 stopniami Celsjusza w lipcu, klimat na wschodzie jest nieco bardziej ekstremalny. Tam chłodne, ale bezśnieżne zimy przeplatają się z czasami bardzo gorącymi latami, w których opady deszczu są tak małe, jak w pobliskim północnym Iranie. Jednak w górzystych regionach Gruzji rtęć rzadko przekracza 15 stopni Celsjusza nawet w lecie, tak więc najwyższe szczyty są całkowicie pokryte lodem nawet w porze ciepłej.

Najlepszy czas podróży

Jeśli chodzi o optymalny czas podróży, zależy on w dużej mierze od tego, do którego regionu chciałbyś się udać i gdzie chciałbyś zarezerwować swój dom wakacyjny. Chociaż latem jest to szczególnie przyjemne w regionie nadbrzeżnym Morza Czarnego, w tym czasie należy unikać środka i wschodu kraju, ponieważ temperatury powyżej 38 stopni Celsjusza nie są rzadkością. Obszary te, obejmujące większy obszar Tbilisi, najlepiej odwiedzane są od kwietnia do czerwca oraz we wrześniu i październiku.

Gruzińska gmina Uschguli leży na wysokości około 2.200 metrów nad poziomem morza i dlatego jest to najwyżej położona miejscowość w Europie.
Port Batumi
Port Batumi

Top 5 wskazówek dotyczących jazdy

Dodatkowa wycieczka do stolicy Gruzji.

Założone w 485 r. n.e. miasto Tbilisi, którego nazwa oznacza ciepłą wiosnę, jest rajem dla zainteresowanych kulturowo turystów w Gruzji. Oprócz historycznej starówki z brukowanymi pasażami i trzykondygnacyjnymi budynkami z cegły, stolica Gruzji urzeka przede wszystkim 700-letnią dzielnicą uzdrowiskową i licznymi budynkami sakralnymi. Ci, którzy chcą zanurzyć się bezpośrednio ze swojego wakacyjnego mieszkania w pulsujące życie nocne, znajdą również to, czego szukają w klubowej scenie Tbilisi.

Uprawiane winorośli miasto Telavi

Miasto Telavi w regionie Kacheti słynie nie tylko z 900-letniego drzewa gruzińskiego, ale także z kultury uprawy winorośli, którą kiedyś przywieźli Rzymianie z odległych Włoch. Można nie tylko podziwiać katedrę Alaverdi, ale także skosztować najlepszych win w kraju w licznych winnicach rustykalnych.

Miasto jaskiniowe Vardzia

W XII wieku jaskiniowe miasto Vardzia zostało zbudowane na południu Gruzji. Zostało wyryte w skalnej ścianie góry Eruscheti i od 1993 roku jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pierwotnie planowany jako fortyfikacja graniczna przeciwko Turkom i Persom, budynek od dawna służył jako schronienie i klasztor. Dziś można jeszcze odwiedzić 750 pokoi w mieście, które kiedyś oferowały miejsce dla 50.000 osób, i cieszyć się wspaniałymi kolumnadami, sklepieniami i kolorowymi freskami.

Park Przyrody Sataplia

Niedaleko od miasta Kutaissi znajduje się Park Przyrody Sataplia wokół góry o tej samej nazwie. Wygasły wulkan posiada wiele tajemnic dla podróżnych, którzy chętnie je odkrywają. Wśród nich znajduje się również kilka skamieniałych śladów dinozaurów i innych pierwotnych stworzeń. Absolutną atrakcją jest 600-metrowa jaskinia krasowa, w której znajdują się niezliczone stalagmity i stalaktyty oraz ogromna sala pośrodku, w której można wygodnie umieścić boisko do piłki nożnej.

Haute Cuisine of the East.

Ponieważ obce wpływy w dużej mierze nie wpłynęły na kuchnię gruzińską, jest ona nadal tak oryginalna, jak ponad sto lat temu. I właśnie to sprawia, że kuchnia regionalna jest tak urokliwa i to właśnie nadało jej przydomek "Haute Cuisine of the East". Oprócz typowych przystawek, takich jak nadziewane bakłażany z pastą z orzecha włoskiego (Badridschani), nie można pominąć licznych dań serdecznych, takich jak szaszłyk (mzwadi), zupa z czerwonej fasoli (lobio) i gulasz młoteczkowy z sosem z orzecha włoskiego (chanachi).