Domki nad Śniardwy

Domki nad Śniardwy

Znaleźliśmy 2 Domki. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!

Znajdź Domki w Śniardwy

Główne atrakcje w w Śniardwy

  • Bełdany
  • Mikołajki
  • Krutynia
  • Okartowo
  • Czarci Ostrów
  • Niedźwiedzi Róg
  • Puszcza Piska
  • Nowe Guty

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Śniardwy, które mogą być interesujące

Domki w Śniardwy: Najpopularniejsze cele podróży

Domki nad Śniardwy

Domki letniskowe na tle przyrody Mazur

Jezioro Śniardwy to największy akwen w Polsce, czasami nazywa się je „mazurskim morzem”. Wakacje nad tym pięknym zbiornikiem wodnym z pewnością będą niezapomniane, dla Ciebie i Twoich bliskich. Sprawdź oferty domków letniskowych w Holidu. Jest to idealny rodzaj wakacyjnego wynajmu, jeśli chcesz przyjechać Tutaj na dłużej. Domki letniskowe nad Jeziorem Śniardwy znajdziesz na wschodnim i zachodnim brzegu połączonego z nim Jeziora Mikołajskiego, w okolicy miasteczek Mikołajki i Prawdowo. Jeżeli lubisz spokojniejsze cele podróży, doskonałe domki letniskowe znajdziesz na wschodzie Śniardwy przy Jeziorze Tyrkło.

Rodzinne wakacje nad Jeziorem Śniardwy

Doskonałe domki letniskowe dla rodzin i małych grup przyjaciół nad Jeziorem Śniardwy znajdziesz w witrynie Holidu już teraz. Nie zwlekaj dłużej i sprawdź ofertę i warunki. Przystępne ceny i wszystko, czego potrzebujesz! Domki letniskowe w tej okolicy pomieścić mogą cztery, pięć lub sześć osób. Idealne dla rodzin z dziećmi! Posiadają ogród, balkon i wspaniałe widoki z działki. W niektórych będziesz mógł cieszyć się kąpielą w basenie. Większość posiada Internet i telewizor, ale jeżeli szukasz całkowitego odcięcia się od rzeczywistości, znajdziesz również domki, bez tych udogodnień. Kuchnia, zmywarka i lodówka, abyś mógł przyrządzać wyśmienite przepisy, są dostępne w domkach letniskowych nad Śniardwy.

Podróżujący i aktywności

Śniardwy dla miłośników kajakarstwa

Śniardwy oferuje wiele atrakcji dla osób lubiących aktywnie spędzać czas na łonie natury. Na pewno nie będziesz się tutaj nudził. Bardzo popularnym sportem w tych okolicach jest kajakarstwo. Najbardziej znanym i najczęściej wybieranym jest szlak kajakowy rzeką Krutynia. Zaczyna się we wsi Sorkwity, a kończy nad przepięknym Jeziorem Bełdany. Długość szlaku wynosi 91 km. Trudnym odcinkiem na trasie jest rzeczka Sobiepanka, ponieważ jej zmienny nurt powoduje, że czasem trzeba wiosłować pod prąd. Mniej znanym, ale równie pięknym szlakiem jest trasa z Okartowa do Giżycka. Ten szlak jest ciekawy nie tylko ze względu na przyrodę, ale również na swoje historyczne walory. Do wyboru jest trasa dłuższa, około 80 km, z Orzysza do Giżycka, oraz nieco krótsza, bo licząca jedynie 30 km, trasa z Okartowa do Giżycka. Na dłuższym trasie przepłyniesz przez jeziora Ublik Wielki i Ublik Mały. Nie martw się o sprzęt kajakowy, w Mikołajkach znajdziesz wiele wypożyczalni. Jest to zabawa dla całej rodziny! Nie daj się namawiać!

Śniardwy dla rowerzystów

Okolice Śniardwy są doskonałe dla rowerzystów i miłośników przyrody. Podobnie jak na innych obszarach Mazur, tak i tutaj stworzono wiele malowniczych szlaków rowerowych, dzięki którym można dogłębniej poznać kulturę i przyrodę tego regionu. Dlatego nie zwlekaj i udaj się na szlak „Wielkiej Pętli Śniardw”. Długość trasy wynosi 85 km. Po drodze odwiedzisz wszystkie ważna miasta i wioski: Mikołajki, Wierzba, Wejsuny, Niedźwiedzi Róg, Kwik, Suchy Róg, Dziubiele i inne. Koniecznie zatrzymaj się w Popielnie, aby odwiedzić rezerwat konika polskiego. Ciekawym szlakiem może być również trasa „Tropami Galindów”, która ma długość 60 km. Miniesz miejscowości Iznota, Kadzidłowo, Wojnowo i Bobrówko. Rowery można wypożyczyć w paru miejscach w Mikołajkach.

Chociaż Śniardwy jest jednym z największych jezior w Polsce o powierzchni 11 340 ha, jest ono bardzo płytki, miejscami dochodzi jedynie do 6 metrów.

7 rzeczy do zrobienia nad Śniardwy

1. Punkt widokowy Łuknajno

W małej miejscowości Łuknajno znajduje się płatny punkt widokowy na Jezioro Śniardwy. Zdecydowanie warto uiścić tę niewielką opłatę, aby podziwiać niesamowitą panoramę z wysokiej wieży widokowej i zrobić zdjęcia do rodzinnego albumu.

2. Wybierz się na wyspę Czarci Ostrów

Teren wyspy Czarci Ostrów w odległych czasach stanowił miejsce kultu pruskiego plemienia Galindów. Począwszy od XVIII wieku obszar ten miał duże znaczenie militarne, dopóki nie wybudowano Twierdzy Boyen w Giżycku. Do tej pory spacerując po obszarach wyspy, znajdziesz pozostałości po koszarach, spichlerzach, a nawet pralni i piekarni. Możesz również odkryć wielki skarb, który zostawił tutaj sam diabeł.

3. Przeprawa promem na linie

W miejscowości Wierzba możesz przepłynąć przez Jezioro Bełdany promem, który porusza się za pomocą biegnącego na dnie akwenu lina. Z pokładu statku można podziwiać wspaniałe widoki. Wycieczka ta z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem.

4. Odwiedź Wioskę Galindów w Puszczy Piskiej

W tym wyjątkowym, bajecznym lesie jakim jest Puszcza Piska, znajduje się Wioska Galindów, czyli plemienia pruskiego, które niegdyś zamieszkiwało okoliczne tereny Jeziora Śniardwy. Na miejscu odkryjesz rytualne kręgi, domy, leśne uroczyska i pieczary. Dowiesz się wszystkiego o ich życiu i poczujesz jak podczas podróży w czasie.

5. Zwiedzanie Mikołajek

Mikołajki to jedno z najpiękniejszych miasteczek turystycznych na Mazurach. Tutaj czeka na ciebie zwiedzanie Muzeum Reformacji Polskiej, które opowiada historię polskiego piśmiennictwa. Inne warte zobaczenia obiekty to kościół pw. Matki Boskiej Różańcowej oraz kościół św. Trójcy. Przespaceruj się po najstarszej i najdłuższej ulicy miasta, czyli ulicy Michała Kajki.

6. Ćwicz windsurfing w Nowych Gutach

Pomimo swojej nazwy Nowe Guty to jedna z najstarszych wsi w okolicy. To idealne miejsce dla windsurferów. Znajduje się tutaj również szkoła pływania na desce. Duży wiatr przy brzegu i rozległa płycizna tworzą idealne warunki pogodowe.

7. Zjedz świeżą rybkę w Okartowie

Najlepszym miejscem na zjedzenie pysznej, świeżej rybki nad Jeziorem Śniardwy jest miejscowość Okartowo. Tutaj znajduje się Gospodarstwo Rybackie Śniardwy, gdzie można zakupić ryby świeże i mrożone, a także skosztować na miejscu rybiego przysmaku w pobliskiej smażalni ryb. To bogate w historię miasteczko to jedno z najważniejszych punktów na trasie Śniardwy.

FAQs: Domki w Śniardwy

Jakie typy udogodnień są dostępne w domkach w Śniardwy?

Patrząc na opcje dostępne na stronie Holidu, można stwierdzić, że domki w Śniardwy oferują wszystko czego odwiedzający pragną! Tutaj, domki posiadają wiele udogodnień, najpopularniejsze z nich to: grill (100%), ogród (100%) i widok (88%). Nie czekaj, zarezerwuj wymarzone wakacje!

Jakie są opinie na temat domków w Śniardwy?

Patrząc na średnią, domki w tym miejscu otrzymują całkiem pozytywne opinie. Zgodnie z danymi ze strony Holidu, 38% domków ma ocenę równą lub wyższą niż 4.5 gwiazdki. To dość wysoka ocena, co oznacza, że bez problemu znajdziesz tutaj domek, gdzie będziesz mógł spędzić niezapomniane wakacje!

Czy domki w Śniardwy są odpowiednie dla rodzin z dziećmi?

Według informacji ze strony Holidu, 75% domków w Śniardwy jest przyjazna dla dzieci, dlatego łatwo będzie Ci znaleźć domek dla siebie i całej rodziny.

Czy domki w Śniardwy są odpowiednie dla podróżujących i ich zwierząt domowych?

Zdecydowanie! W Śniardwy, 25% domków oferuje podróżnym możliwość zabrania ze sobą zwierząt domowych, 100% posiada też ogród!

Czy domki w Śniardwy zazwyczaj posiadają dostęp do internetu?

Oczywiście! Według danych z ubiegłego roku, 62% z domków w Śniardwy posiada Wi-Fi. Bez problemu będziesz miał możliwość pozostania w kontakcie w trakcie urlopu!

Czy domki w Śniardwy zwykle oferują kominek lub basen?

Tak! Według danych Holidu, domki w Śniardwy są idealne latem i zimą. Tutaj, 12% noclegów posiada kominek i 12% basen.

Czy domki w Śniardwy są odpowiednie na wakacje z dużą grupą znajomych czy raczej na weekendowy odpoczynek w małym gronie?

Według danych zebranych w ubiegłym roku, 100% domków akceptuje maksymalnie do czterech gości. W tej lokalizacji, około 75% domków posiada przynajmniej dwie oddzielne sypialnie. Śniardwy to idealne miejsce dla rodzin czteroosobowych!

Czy można cieszyć się pięknym widokiem i spędzić miły czas na zewnątrz w domkach w Śniardwy?

Tak, to idealne miejsce, aby odetchnąć świeżym powietrzem i spędzić czas na zewnątrz! 88% domków posiada tutaj balkon lub taras, a 88% oferuje piękny widok. Ponadto, 100% ma ogród, więc bez trudu doświadczysz tutaj wymarzonego odpoczynku. Jeśli lubisz delektować się posiłkiem na zewnątrz, szczególnie potrawami z grilla, 100% domków posiada grill.

Najpopularniejsze udogodnienia dla Domki w Śniardwy

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Domki w ŚniardwyBooking.com Domki w Śniardwy
Airbnb Domki w ŚniardwyAirbnb Domki w Śniardwy
Vrbo Domki w ŚniardwyVrbo Domki w Śniardwy
Bookiply Domki w ŚniardwyBookiply Domki w Śniardwy
FeWo-direkt Domki w ŚniardwyFeWo-direkt Domki w Śniardwy
Abritel Domki w ŚniardwyAbritel Domki w Śniardwy
HRS Domki w ŚniardwyHRS Domki w Śniardwy
500+ więcej