Domki letniskowe w Polańczyku
Znaleźliśmy 4 Domki letniskowe. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Polańczyk, które mogą być interesujące
Domki letniskowe w Polańczyku
Nasze kwatery znajdują się bezpośrednio w bieszczadzkim uzdrowisku Polańczyk oraz w sąsiednich, malowniczych miejscowościach otaczających zachodni brzeg Jeziora Solińskiego. Domki letniskowe położone są w otoczeniu o krajobrazie typowym dla tej części południowej Polski: miejscowość łagodnie wspina się na wzgórza ponad jeziorem, dzięki czemu urlopowicze wypoczywają wśród pięknych pejzaży, atrakcyjnych o każdej porze roku. Kwatery są położone w spokojnej, otoczonej przyrodą okolicy, dzięki czemu zapewniają swoim wynajemcom relaks najwyższej jakości.
Bieszczadzkie wakacje z rodziną lub przyjaciółmi.W naszej ofercie domków letniskowych znajdziecie przeważnie zakwaterowania średnie i duże, wyposażone najczęściej w 2-4 sypialnie i przeznaczone dla 4-8 osób. Domki otoczone są ogrodami i mają tarasy lub balkony, z których można podziwiać okoliczne krajobrazy. Architektura łączy elementy tradycyjnego stylu góralskiego z nowoczesną funkcjonalnością. Zgodnie z tradycją regionalną, ściany i podłogi wyłożone są drewnem. Domki są urządzone komfortowo i wyposażone we wszelkie udogodnienia: sprzęty kuchenne, kominki, sprzęt do grillowania, łączność z Internetem. Klienci chwalą sympatycznych gospodarzy, spokój, otoczenie domków przyjazne dla dzieci i zwierząt, bliskość jeziora i kontakt z przyrodą.
Podróżujący i aktywności
Polańczyk oferuje możliwość uprawiania różnych rodzajów aktywności na świeżym powietrzu. Przez cały rok dostępne są ścieżki trekkingowe: można się wybrać na przykład spacerem z miejscowości na Zaporę w Solinie. Miłośnicy biegania chętnie zmierzą się z trasą kołową zwaną Półmaratonem Rysia. Przy sprzyjających warunkach pogodowych, przez większą część roku można też korzystać ze szlaków rowerowych. Latem wypoczniecie nad jeziorem, korzystając z kąpieli i uprawiając sporty wodne. Zimą w okolicy panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych: miłośnicy nart i snowboardów mogą skorzystać z lokalnych stoków i wyciągów.
Polańczyk dla osób dbających o zdrowiePolańczyk to miejscowość uzdrowiskowa, wyspecjalizowana w zabiegach wzmacniających drogi oddechowe, moczowe, układ pokarmowy i krążenie. Znajdują się tam aż cztery sanatoria. Warto skorzystać z ich oferty zabiegów zdrowotnych i przy okazji bytności w Polańczyku zafundować sobie kąpiele termalne, okłady torfowe czy borowinowe i inne zabiegi terapeutyczne, jak fizykoterapia, kinezyterapia, inhalacje czy masaże. Możemy także wykorzystać okazję do skosztowania występujących na tym obszarze leczniczych wód mineralnych.
Polańczyk dla rodzin z dziećmiW Polańczyku nie zabraknie okazji, aby zapewnić rozrywkę dzieciakom, zarówno najmłodszym, jak i nastolatkom. Na pewno spodoba im się wycieczka do Bieszczadzkiego Parku Linowego, gdzie czeka na nie system 22 platform zawieszonych na różnych wysokościach. od 1 do 15 m. Emocje gwarantowane! Możecie też wybrać się na wycieczkę tradycyjną Bieszczadzką Koleją Leśną, która odjeżdża z pobliskiej miejscowości Majdan. Jej historia sięga aż XIX w. Początkowo służyła do transportu drewna, a z czasem przekształciła się w znaną i lubianą atrakcję turystyczną. Natomiast w pobliskiej wsi Bukowiec nad Solinką możecie odwiedzić wioskę indiańską, gdzie zaznajomicie się z kulturą północnoamerykańskich Indian oraz weźmiecie udział w zainspirowanych nią warsztatach i zabawach.
Jezioro Solińskie, największy polski zbiornik retencyjny, nazywane jest ze względu na swoje rozmiary Bieszczadzkim Morzem.
7 najlepszych pomysłów na spędzenie czasu w Polańczyku
Jedno z najwyżej położonych miejsc w Polańczyku to punkt widokowy na wzniesieniu Sawin, znajdujący się na wysokości 516 m. Rozciąga się stamtąd imponująca panorama Bieszczad Wysokich.
2. Wybierzcie się na plażę nad Jezioro SolińskieWykorzystajcie piękną, letnią pogodę na poopalanie się w bieszczadzkim słońcu i beztroską kąpiel w czystych wodach Jeziora Solińskiego. Pobyt na plaży możecie połaczyć z wizytą z przewodnikiem po gigantycznej Zaporze.
3. Odwiedźcie Kamień Diabła18 km na północny zachód od Polańczyka znajduje się miejscowość Lesko, a w niej słynny Kamień Leski, inaczej zwany Kamieniem Diabła. Ma 20m wysokości i jest pomnikiem przyrody. Krążą na jego temat pełne tajemnic legendy!
4. Odwiedźcie dawną greckokatolicką cerkiewW Polańczyku znajduje się dawna cerkiew pochodząca z początków XX w., pod wezwaniem św. Męczennicy Paraskewii. Na ołtarzu głównym poczesne miejsce zajmuje oryginalna ikona Matki Boskiej Łopieńskiej. Obecnie budowla pełni funkcję kościoła rzymskokatolickiego.
5. Wybierzcie sie całą rodziną na spływ pontonowyZ Polańczyka bez trudu dostaniemy sie do pobliskiego Sanoka, gdzie organizowane są spływy pontonowe po rzece San. Ich stopień trudności nie jest wysoki, mogą w nich więc śmiało uczestniczyć rodziny z dziećmi. Najmłodsi z ciekawością będą obserwować z pokładu pstrągi pływające w krystalicznej wodzie. Dobra zabawa gwarantowana!
6. Dowiedzcie się więcej o dawnej, bieszczadzkiej kulturzeW pobliskim Myczkowie możecie odwiedzić Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków. Znajduje się tam ogromny zbiór eksponatów i dokumentów dotyczących góralskiego ludu Bojków, który niegdyś zamieszkiwał Karpaty Wschodnie. Możecie tam uczestniczyć w ciekawych pokazach i warsztatach.
7. Zimą weź udział w kuliguOkazji do tej tradycyjnej, staropolskiej rozrywki zimowej w Polańczyku nie zabraknie! Kuligi często odbywają się nocą, przy świetle pochodni, a na ich trasie czeka was nierzadko poczęstunek przy ognisku.