Domy i apartamenty wakacyjne w Weronie

Rozpocznij wyszukiwanie 1 852 homes w Werona teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Werona

Dom dla 7 osób, z ogród, Dla rodziny
7 osób, 4 sypialni, 150m²
Werona, Prowincja Werona
od
305 złza noc
Dom dla 10 osób, z balkon/ taras, zwierzęta dozwolone
Werona, Prowincja Werona
od
859 złza noc
Apartament dla 8 osób, z balkon
8 osób, 3 sypialni, 130m²
5,0
35 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
627 złza noc
Pokój dla 2 osób, z ogród
2 osób, 1 sypialni, 20m²
4,6
369 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
254 złza noc
Dom dla 5 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
5 osób, 1 sypialni, 100m²
5,0
8 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
357 złza noc
Dom dla 4 osób, z ogród
5,0
80 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
344 złza noc
Apartament dla 3 osób, z ogród
3 osób, 1 sypialni
5,0
65 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
408 złza noc
Apartament dla 2 osób, z taras
4,8
193 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
559 złza noc
Pokój dla 2 osób, z ogród
4,8
160 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
365 złza noc
Apartament dla 8 osób, zwierzęta dozwolone
8 osób, 4 sypialni
5,0
34 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
404 złza noc
Apartament dla 8 osób, z balkon
5,0
8 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
1 384 złza noc
Apartament dla 6 osób
6 osób, 3 sypialni
4,8
75 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
301 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 2 sypialni, 70m²
5,0
1 recenzja
Werona, Prowincja Werona
od
739 złza noc
Apartament dla 9 osób, z balkon, zwierzęta dozwolone
5,0
25 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
1 805 złza noc
Willa dla 10 osób, z ogród
5,0
44 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
2 372 złza noc
Willa dla 10 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
5,0
8 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
1 676 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 2 sypialni
4,4
65 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
537 złza noc
Apartament dla 5 osób, z taras
5 osób, 3 sypialni, 120m²
4,8
105 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
434 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Werona

  • Doskonała lokalna kuchnia
  • Wspaniałe budynki i ciekawe muzea
  • Romantyczna historia Romea i Julii
  • Festiwal jazzowy
  • Ładne krajobrazy

Najpopularniejsze w Werona

Internet 501
Zwierzęta dozwolone 161
Balkon/ taras 262
TV 480
Klimatyzacja 485
Parking 302
Pralka 355
Ogrzewanie 471
Winda 219

Najlepsze mieszkania wakacyjne w Weronie

Apartamenty wakacyjne w centrum historycznego miasta

Werona to miasto, do którego ciągną turyści z całego świata, by chłonąć włoską kulturę oraz by podziwiać balkon znany z dramatu pt. "Romeo i Julia" Williama Szekspira. Apartamenty wakacyjne w Weronie, które łączą w sobie komfort, wysoką jakość wyposażenia, szybki internet oraz możliwość bezpiecznego zaparkowania samochodu lub zabrania ze sobą na wakacje psa lub kota, znajdują się w obrębie centrum, blisko największych atrakcji Werony. Ciekawe lokalizacje to apartamenty wakacyjnepołożone niedaleko nabrzeży rzeki Adygi, która przepływa szeroką wstęgą przez miasto, oraz okolice uniwersytetu w Weronie. Miejsca te gwarantują spokój oraz możliwość szybkiego dotarcia do restauracji czy wybranego muzeum.

Domy wakacyjne z dala od śródmieścia

Włochy słusznie kojarzą się ze zwalniającym czasem, spokojem, leniwymi dnami spędzanymi na odpoczywaniu i jedzeniu. Takie wrażenia serwują domy wakacyjne w Weronie, które ulokowane są w północnej części miasta lub poza jego obrębem administracyjnym. Domy wakacyjne cechują się nie tylko świetnym wyposażeniem we włoskim stylu, ale również posiadają tarasy, baseny i ogrody, które pomogą w odczuwaniu niespiesznej wakacyjnej atmosfery. To idealny sposób na to, aby spędzić urlop całą rodziną. Domy wakacyjne mieszczą się, przykładowo, w takich miejscach jak dzielnica Somavalle, na północ od centrum Werony, która oferuje wspaniałe widoki na miasto.

Urocze kolorowe kamienice w Weronie
Urocze kolorowe kamienice w Weronie

Położenie i komunikacja

Miasto z potencjałem

Werona ulokowana jest w północno-wschodniej części Włoch, w regionie Wenecja Euganejska. Przez miasto przepływa rzeka Adyga, a od północy osłaniają je Alpy Weneckie. Werona to miasto bogate, piękne, pełne zabytków, które przyciąga romantyczną legendą Romea i Julii, nieszczęśliwych kochanków, których zwaśnione rodziny nie chciały związku między młodymi ludźmi. Romantyczną scenerię miasta uświetniają liczne restauracje serwujące najlepsze potrawy kuchni włoskiej, winiarnie i muzea. Werona ulokowana jest na przecięciu dwóch bardzo ważnych we Włoszech dróg - autostrady A4 i A22. Poza tym kolej łączy miasto z największymi ośrodkami w kraju oraz z zagranicą. Główny port lotniczy obsługujący Weronę nazywa się Verona-Villafranca i ulokowany jest ok. 12 km na południowy-zachód od centrum. Miasto spowija sieć autobusów miejskich, dzięki czemu bez trudu można podróżować nawet z oddalonych dzielnic.

W bliskości z kulturą i sztuką

O Weronie można powiedzieć, że jest dobrze położona. Poza otaczającymi ją pięknymi krajobrazami, bogatymi w winnice i maleńkie miasteczka, Werona kusi swoją piękną architekturą. Do najważniejszych zabytków można zaliczyć budowle pochodzące z epoki rzymskiej, czyli dobrze zachowany amfiteatr, teatr rzymski, oraz dwie bramy, Borsari i Leoni. Warto zajrzeć także do Bazylki św. Zenona, która posiada drzwi pokryte płytami z brązu, w których z kolei wykonano płaskorzeźby przedstawiające sceny z Pisma Świętego. Wiele ciekawych zabytków pozostawiła po sobie epoka rodu Della Scala. Jest to przede wszystkim zamek Castelvecchio oraz most Della Scala. Inne ważne zabytki to liczne pałace, bramy i place.

Ciekawe miejsca i zabytki

Werona dla miłośników literatury

Każdy zna dramat Williama Szekspira pt. "Romeo i Julia". Turyści, którzy odwiedzają Weronę, szukają śladów bohaterów tej najbardziej znanej w literaturze historii nieszczęśliwej miłości. Dlatego właśnie wszyscy ciągną do Domu Julii, który powstał w początkach ubiegłego wieku w murach średniowiecznej kamienicy. Balkon, pod którym wszyscy chętnie robią sobie zdjęcia, ulokowany jest od strony dziedzińca i tak naprawdę został dobudowany przed wybuchem II wojny światowej. Adres to ulica Cappello 23. W podwórku stoi figura Julii - dotknięcie piersi posągu podobno przynosi szczęście w miłości. Pod balkonem natomiast umieszczono fragment dramatu Szekspira. Można także odwiedzić grób Julii. Mieści się on w krypcie kościoła San Francesco al Corso. Włoskie panny młode zanoszą tam swoje wieńce ślubne, aby w ten sposób zapewnić sobie szczęście w małżeństwie.

Dobre jedzenie w Weronie

A może małe co nieco? Werona jest idealna do tego, aby cieszyć się do woli włoską kuchnią. Ale miasto słynie także z własnych specjałów. Pastissada de caval to dość ciężkie danie z mięsa końskiego. Związane jest ono z historią miasta. W 489 roku odbyła się bitwa pod Weroną między Odoakerem a Teodorykiem Wielkim. Odoaker wydał wówczas zgodę na to, aby zmęczenie żołnierze pożywili się końmi. Mięso leżakuje w amforze, spowite warstwą aromatycznych przypraw i dopiero po takiej obróbce trafia na talerz. Drugi przysmak z miasta Romea i Julii to Baccanale del Gnoco, czyli ziemniaczane kluski, które można zjeść na przykład z sosem pomidorowym.

Legenda głosi, że figura umieszczona na łuku mieszczącym się przy ulicy via Delle Fogge upuści dzierżoną w dłoni kulę na głowę temu, kto pod nią stanie. Ale chyba nie należy się tego aż tak bardzo obawiać, bo legenda ta dotyczy wyłącznie osoby, która nigdy w żaden sposób nie zgrzeszyła.

3 rzeczy do zrobienia w Weronie

Widok na Torre dei Lamberti
Widok na Torre dei Lamberti
1. Wizyta w Domu Julii

To nie tylko słynny balkon, ale także piękne wnętrze z odtworzoną "sypialnią Julii", gabloty z strojami z epoki, piece kominkowe, ciężkie meble. Wszystko sprawia, że można poczuć się jak w utworze Szekspira. Do Julii można wysłać list lub... napisać e-mail. Włosi wierzą, że Julia pomaga odnaleźć miłość życia i wręcz uwielbiają jej postać.

2. Wielka Arena

Trzeci pod względem wielkości po rzymskim Koloseum i Campanii amfiteatr mieści się w Weronie. Odbywa się w nim festiwal operowy oraz inne imprezy muzyczno-teatralne. Pięknie wygląda po zmroku, zaś podświetlenie gwarantuje odpowiednią aurę dla robienia zdjęć. Może pomieścić aż 22 tysiące widzów.

3. Spacer po centrum miasta

Przechadzka na luzie i bez pośpiechu pozwoli zwiedzić place Werony, przyjrzeć się urokliwym kamienicom i architektonicznym detalom. Werona odkrywa swoje uroki przed niespiesznymi turystami. Warto wybrać się na Piazza Bra, tuż koło Areny, albo Piazza delle Erbe, który stanowi centralny punkt miasta.

Pobliskie wakacyjne kierunki
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Włochy
  3. Wenecja Euganejska
  4. Prowincja Werona
  5. Werona