Domy i apartamenty wakacyjne w Weronie

Rozpocznij wyszukiwanie 1 117 homes w Werona teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 300 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Werona

Duży dom dla 5 osób w Werona, z ogród, zwierzęta dozwolone
5,0
13 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
142 złza noc
Apartament dla 4 osób w Werona
5,0
56 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
99 złza noc
Apartament dla 5 osób w Werona, z taras
5,0
131 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
192 złza noc
Apartament dla 3 osób w Werona, z taras
3 osób, 1 sypialni
4,6
10 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
79 złza noc
Apartament dla 4 osób w Werona, z ogród
4,0
89 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
71 złza noc
Apartament dla 4 osób w Werona, z taras
4 osób, 1 sypialni
4,9
32 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
135 złza noc
Apartament dla 3 osób w Werona
3 osób, 2 sypialni
5,0
27 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
135 złza noc
Zakwaterowanie u rodziny goszczącej dla 2 osób w Werona, z ogród, zwierzęta dozwolone
2 osób
4,5
19 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
88 złza noc
Apartament dla 2 osób w Werona, z balkon, zwierzęta dozwolone
4,3
75 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
80 złza noc
Apartament dla 4 osób w Werona
4 osób, 2 sypialni
Werona, Prowincja Werona
od
196 złza noc
Apartament dla 9 osób w Werona, z balkon, zwierzęta dozwolone
5,0
21 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
551 złza noc
Apartament dla 4 osób w Werona
4,3
214 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
150 złza noc
Apartament dla 5 osób w Werona, z ogród, Dla rodziny
3,7
9 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
192 złza noc
Apartament dla 6 osób w Werona
4,3
60 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
142 złza noc
Zakwaterowanie u rodziny goszczącej dla 2 osób w Werona, z ogród
4,7
242 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
84 złza noc
Wiejski domek dla 2 osób w Werona, z ogród
2 osób
3,5
178 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
63 złza noc
Apartament dla 4 osób w Werona
4,4
36 recenzje
Werona, Prowincja Werona
od
114 złza noc
Apartament dla 7 osób w Werona, z ogród
7 osób, 2 sypialni
Werona, Prowincja Werona
od
214 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Werona

  • Doskonała lokalna kuchnia
  • Wspaniałe budynki i ciekawe muzea
  • Romantyczna historia Romea i Julii
  • Festiwal jazzowy
  • Ładne krajobrazy

Najpopularniejsze w Werona

Internet 181
Balkon/ taras 103
TV 174
Klimatyzacja 166
Parking 133
Pralka 140
Ogrzewanie 178
Winda 76

Najlepsze mieszkania wakacyjne w Weronie

Apartamenty wakacyjne w centrum historycznego miasta

Werona to miasto, do którego ciągną turyści z całego świata, by chłonąć włoską kulturę oraz by podziwiać balkon znany z dramatu pt. "Romeo i Julia" Williama Szekspira. Apartamenty wakacyjne w Weronie, które łączą w sobie komfort, wysoką jakość wyposażenia, szybki internet oraz możliwość bezpiecznego zaparkowania samochodu lub zabrania ze sobą na wakacje psa lub kota, znajdują się w obrębie centrum, blisko największych atrakcji Werony. Ciekawe lokalizacje to apartamenty wakacyjnepołożone niedaleko nabrzeży rzeki Adygi, która przepływa szeroką wstęgą przez miasto, oraz okolice uniwersytetu w Weronie. Miejsca te gwarantują spokój oraz możliwość szybkiego dotarcia do restauracji czy wybranego muzeum.

Domy wakacyjne z dala od śródmieścia

Włochy słusznie kojarzą się ze zwalniającym czasem, spokojem, leniwymi dnami spędzanymi na odpoczywaniu i jedzeniu. Takie wrażenia serwują domy wakacyjne w Weronie, które ulokowane są w północnej części miasta lub poza jego obrębem administracyjnym. Domy wakacyjne cechują się nie tylko świetnym wyposażeniem we włoskim stylu, ale również posiadają tarasy, baseny i ogrody, które pomogą w odczuwaniu niespiesznej wakacyjnej atmosfery. To idealny sposób na to, aby spędzić urlop całą rodziną. Domy wakacyjne mieszczą się, przykładowo, w takich miejscach jak dzielnica Somavalle, na północ od centrum Werony, która oferuje wspaniałe widoki na miasto.

Urocze kolorowe kamienice w Weronie
Urocze kolorowe kamienice w Weronie

Położenie i komunikacja

Miasto z potencjałem

Werona ulokowana jest w północno-wschodniej części Włoch, w regionie Wenecja Euganejska. Przez miasto przepływa rzeka Adyga, a od północy osłaniają je Alpy Weneckie. Werona to miasto bogate, piękne, pełne zabytków, które przyciąga romantyczną legendą Romea i Julii, nieszczęśliwych kochanków, których zwaśnione rodziny nie chciały związku między młodymi ludźmi. Romantyczną scenerię miasta uświetniają liczne restauracje serwujące najlepsze potrawy kuchni włoskiej, winiarnie i muzea. Werona ulokowana jest na przecięciu dwóch bardzo ważnych we Włoszech dróg - autostrady A4 i A22. Poza tym kolej łączy miasto z największymi ośrodkami w kraju oraz z zagranicą. Główny port lotniczy obsługujący Weronę nazywa się Verona-Villafranca i ulokowany jest ok. 12 km na południowy-zachód od centrum. Miasto spowija sieć autobusów miejskich, dzięki czemu bez trudu można podróżować nawet z oddalonych dzielnic.

W bliskości z kulturą i sztuką

O Weronie można powiedzieć, że jest dobrze położona. Poza otaczającymi ją pięknymi krajobrazami, bogatymi w winnice i maleńkie miasteczka, Werona kusi swoją piękną architekturą. Do najważniejszych zabytków można zaliczyć budowle pochodzące z epoki rzymskiej, czyli dobrze zachowany amfiteatr, teatr rzymski, oraz dwie bramy, Borsari i Leoni. Warto zajrzeć także do Bazylki św. Zenona, która posiada drzwi pokryte płytami z brązu, w których z kolei wykonano płaskorzeźby przedstawiające sceny z Pisma Świętego. Wiele ciekawych zabytków pozostawiła po sobie epoka rodu Della Scala. Jest to przede wszystkim zamek Castelvecchio oraz most Della Scala. Inne ważne zabytki to liczne pałace, bramy i place.

Ciekawe miejsca i zabytki

Werona dla miłośników literatury

Każdy zna dramat Williama Szekspira pt. "Romeo i Julia". Turyści, którzy odwiedzają Weronę, szukają śladów bohaterów tej najbardziej znanej w literaturze historii nieszczęśliwej miłości. Dlatego właśnie wszyscy ciągną do Domu Julii, który powstał w początkach ubiegłego wieku w murach średniowiecznej kamienicy. Balkon, pod którym wszyscy chętnie robią sobie zdjęcia, ulokowany jest od strony dziedzińca i tak naprawdę został dobudowany przed wybuchem II wojny światowej. Adres to ulica Cappello 23. W podwórku stoi figura Julii - dotknięcie piersi posągu podobno przynosi szczęście w miłości. Pod balkonem natomiast umieszczono fragment dramatu Szekspira. Można także odwiedzić grób Julii. Mieści się on w krypcie kościoła San Francesco al Corso. Włoskie panny młode zanoszą tam swoje wieńce ślubne, aby w ten sposób zapewnić sobie szczęście w małżeństwie.

Dobre jedzenie w Weronie

A może małe co nieco? Werona jest idealna do tego, aby cieszyć się do woli włoską kuchnią. Ale miasto słynie także z własnych specjałów. Pastissada de caval to dość ciężkie danie z mięsa końskiego. Związane jest ono z historią miasta. W 489 roku odbyła się bitwa pod Weroną między Odoakerem a Teodorykiem Wielkim. Odoaker wydał wówczas zgodę na to, aby zmęczenie żołnierze pożywili się końmi. Mięso leżakuje w amforze, spowite warstwą aromatycznych przypraw i dopiero po takiej obróbce trafia na talerz. Drugi przysmak z miasta Romea i Julii to Baccanale del Gnoco, czyli ziemniaczane kluski, które można zjeść na przykład z sosem pomidorowym.

Legenda głosi, że figura umieszczona na łuku mieszczącym się przy ulicy via Delle Fogge upuści dzierżoną w dłoni kulę na głowę temu, kto pod nią stanie. Ale chyba nie należy się tego aż tak bardzo obawiać, bo legenda ta dotyczy wyłącznie osoby, która nigdy w żaden sposób nie zgrzeszyła.

3 rzeczy do zrobienia w Weronie

Widok na Torre dei Lamberti
Widok na Torre dei Lamberti
1. Wizyta w Domu Julii

To nie tylko słynny balkon, ale także piękne wnętrze z odtworzoną "sypialnią Julii", gabloty z strojami z epoki, piece kominkowe, ciężkie meble. Wszystko sprawia, że można poczuć się jak w utworze Szekspira. Do Julii można wysłać list lub... napisać e-mail. Włosi wierzą, że Julia pomaga odnaleźć miłość życia i wręcz uwielbiają jej postać.

2. Wielka Arena

Trzeci pod względem wielkości po rzymskim Koloseum i Campanii amfiteatr mieści się w Weronie. Odbywa się w nim festiwal operowy oraz inne imprezy muzyczno-teatralne. Pięknie wygląda po zmroku, zaś podświetlenie gwarantuje odpowiednią aurę dla robienia zdjęć. Może pomieścić aż 22 tysiące widzów.

3. Spacer po centrum miasta

Przechadzka na luzie i bez pośpiechu pozwoli zwiedzić place Werony, przyjrzeć się urokliwym kamienicom i architektonicznym detalom. Werona odkrywa swoje uroki przed niespiesznymi turystami. Warto wybrać się na Piazza Bra, tuż koło Areny, albo Piazza delle Erbe, który stanowi centralny punkt miasta.