Domy i apartamenty wakacyjne w Bolonii

Rozpocznij wyszukiwanie 1 986 homes w Bolonia teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Bolonia

Willa dla 4 osób, z ogród
5,0
25 recenzje
Bolonia, Prowincja Bolonia
od
616 złza noc
Apartament dla 7 osób, z basen i balkon
7 osób, 2 sypialni, 85m²
4,9
20 recenzje
Bolonia, Prowincja Bolonia
od
321 złza noc
Apartament dla 2 osób
5,0
197 recenzje
Bolonia, Prowincja Bolonia
od
342 złza noc
Apartament dla 2 osób, z balkon
4,6
2572 recenzje
Bolonia, Prowincja Bolonia
od
201 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
2 osób, 1 sypialni
4,9
30 recenzje
Bolonia, Prowincja Bolonia
od
385 złza noc
Apartament dla 4 osób, z balkon
4,8
112 recenzje
Bolonia, Prowincja Bolonia
od
329 złza noc
Apartament dla 4 osób
5,0
5 recenzje
Bolonia, Prowincja Bolonia
od
299 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4 osób, 1 sypialni
5,0
20 recenzje
Bolonia, Prowincja Bolonia
od
299 złza noc
Apartament dla 2 osób, z taras
5,0
140 recenzje
Bolonia, Prowincja Bolonia
od
334 złza noc
Apartament dla 4 osób
5,0
6 recenzje
Bolonia, Prowincja Bolonia
od
261 złza noc
Apartament dla 5 osób
5,0
15 recenzje
Bolonia, Prowincja Bolonia
od
321 złza noc
Dom dla 3 osób, z ogród
5,0
13 recenzje
Bolonia, Prowincja Bolonia
od
257 złza noc
Apartament dla 3 osób
3 osób, 1 sypialni
5,0
9 recenzje
Bolonia, Prowincja Bolonia
od
513 złza noc
Apartament dla 6 osób
5,0
27 recenzje
Bolonia, Prowincja Bolonia
od
338 złza noc
Apartament dla 4 osób
5,0
37 recenzje
Bolonia, Prowincja Bolonia
od
368 złza noc
Apartament dla 5 osób
5,0
8 recenzje
Bolonia, Prowincja Bolonia
od
299 złza noc
Apartament dla 2 osób, z taras
5,0
59 recenzje
Bolonia, Prowincja Bolonia
od
287 złza noc
Apartament dla 3 osób, z taras
3 osób, 1 sypialni
5,0
12 recenzje
Bolonia, Prowincja Bolonia
od
257 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Bolonia

  • Pyszna kuchnia
  • Architektura
  • Sztuka
  • Motoryzacja
  • Wino

Najpopularniejsze w Bolonia

Internet 501
Zwierzęta dozwolone 123
Balkon/ taras 168
TV 469
Klimatyzacja 440
Parking 252
Pralka 411
Ogrzewanie 454
Winda 189

Apartamenty wakacyjne w Bolonii

Apartamenty wakacyjne w pięknym włoskim mieście

Bolonia to wspaniałe miasto w słonecznych Włoszech, które łączy w sobie styl, wdzięk i klasę. Słynie ono z obfitej w mięsa kuchni, przemysłu samochodowego oraz bogatego dziedzictwa kulturowego. Aby móc w pełni korzystać z tego, co oferuje Bolonia, warto zatrzymać się w samym jej sercu. Apartamenty wakacyjne, które są przede wszystkim doskonale wyposażone, a także posiadają balkony i ogrody, znajdują się głównie w obrębie starego miasta, w bliskich okolicach urodziwego parku Parco della Montagnola. Umożliwiają one także pobyt z domowym zwierzakiem. Urlop w centrum Bolonii będzie okazją do poznania włoskich kulinarnych specjałów oraz świetnych win.

Domy wakacyjne we włoskim stylu

Domy wakacyjne w Bolonii to okazja do zapoznania się z dominującym we Włoszech eleganckim stylem we wnętrzach. Klasycznie wyposażone domy znajdują się poza ścisłym centrum Bolonii, na południe od starego miasta. Warto zwrócić uwagę na takie lokalizacje jak malownicza i pnąca się ku górze ulica Via dei Colli czy Via dell'Osservanzza. Domy wakacyjne mieszczące się w tych miejscach reprezentują włoskie wyobrażenie o sielskich wakacjach, a także sprzyjają wypoczynkowi, dzięki doskonałemu i bogatemu wyposażeniu oraz pięknie utrzymanym ogrodom.

Widok na Bolonię
Widok na Bolonię

Położenie i komunikacja

Miasto położone wśród pięknych krajobrazów

Miasto Bolonia jest stolicą regionu Emilia-Romaga i leży na Nizinie Padańskiej, rozciągając się między Alpami a rzeką Pad. Metropolia jest ważnym ośrodkiem kulturalnym i przemysłowym. Swoje zakłady motoryzacyjne mają tutaj tak znane marki jak Ducati, Lamborgini oraz Maserati. Po Bolonii, której centrum ma zwarty charakter, można śmiało poruszać się na piechotę, jednak komunikacja miejska gęstą siatką połączeń pokrywa całe miasto i jego okolice. Warto z niej skorzystać, chcąc udać się poza aglomerację. Najbliższe lotnisko to port lotniczy im. Guglielmo Marconiego, który ulokowany jest ok. 6 km na północ od Bolonii. Lotniskowy autobus kursuje między terminalem a stacją kolejową Stazione Centrale. Z lotniska do miasta można także dotrzeć taksówką lub autobusem numer 54, który nie jeździ w niedzielę i dni świąteczne.

Wśród wspaniałej architektury

Bolonia to miasto, które może się poszczycić wspaniałymi zabytkami. Są wśród nich ruiny amfiteatru, akweduktu i trem pochodzące z czasów Imperium Rzymskiego. To również miasto kościołów, pośród których wyróżnia się przede wszystkim Katedra Świętego Piotra, oraz Bazylika św. Petroniusza, która jest jednym z największych obiektów sakralnych na świecie. Bolonia obfituje także w pałace z czasów renesansu, gotyckie wieże mieszkalne oraz liczne kamienice, składające się na ścisłe centrum miasta. W Bolonii dobrze poczuje się miłośnik historii, która dzięki budynkom, zachowanemu staremu układowi ulic oraz sztuce wyglądającej zza każdego rogu, jest dostępna praktycznie na wyciągnięcie ręki.

Ciekawe miejsca i zabytki

Bolonia dla pasjonatów motoryzacji

Miasto Bolonia słynie z tego, że ulokowały się w niej znane motoryzacyjne marki. Muzeum firmy Ducati pozwala poznać historię produkowanych w Bolonii stylowych motocykli. Zwiedzanie połączone jest z oglądaniem fabryki jednośladów, podczas którego można z bliska przyjrzeć się temu, jak powstają i jak są montowane motocykle, zachwycające dopracowaną do perfekcji stylistyką. Muzeum marki Lamborgini to wystawa szybkich samochodów cechujących się iście futurystycznymi kształtami.

Bolonia dla miłośników piękna i historii

Miłośników włoskich klimatów z pewnością ucieszy niespieszna atmosfera Bolonii. W poszukiwaniu architektonicznego piękna warto wybrać się szlakiem podcieni i arkad. Są po prostu wszędzie. Latem dają wytchnienie od upału, a kiedy pada przez centrum miasta można przejść w ogóle nie moknąc. Są one także wspaniałym tłem do ciekawych ujęć fotograficznych. Arkady zostały zaprojektowane tak, aby pod nimi mógł przejechać żołnierz dosiadający konia. W Bolonii warto zajrzeć do kilku muzeów. Muzeum Archeologiczne prezentuje eksponaty kultury etruskiej, rzymskiej oraz egipskiej. Z kolei Muzeum Historii Bolonii to nowoczesna palcówka, którą można porównać z najbardziej multimedialnymi muzeami w Europie. Historia miasta podana w ciekawej formie zachęca do głębszego poznania jego dziejów.

Bolonia ma dwie krzywe wieże - Torre degli Asinell oraz Garisenda. Podobno nie należy się na nie wspinać przed zakończeniem studiów, bo wróży to niepowodzenie na końcowych egzaminach.

3 rzeczy do zrobienia w Bolonii

Charakterystyczna architektura miasta
Charakterystyczna architektura miasta
1. Włoska kolacja

Bolonia słynie z pysznych potraw kuchni włoskiej, które powstały właśnie w tym mieście. Mowa oczywiście o wybornej lasagne oraz spaghetti po bolońsku (w Bolonii zwane al ragu). Takiej kolacji powinno towarzyszyć doskonałe lokalne wino. Poza tym Bolonia ma do zaoferowania także różnego rodzaju makarony, sery oraz warzywa. Dla największych miłośników kulinariów świetnym pomysłem jest kurs gotowania po włosku. Specjalne turystyczne warsztaty kulinarne lub kursy robienia domowego makaronu są dostępne na wyciągnięcie ręki.

2. Rowerem po mieście

Zamiast chodzić, można jeździć i podziwiać zabytki z rowerowego siodełka. Wystarczy pożyczyć odpowiedni wehikuł i zdobyć mapkę tras rowerowych w mieście i poza nim. Dzięki temu nawet krótki pobyt w Bolonii będzie można zaliczyć do w pełni wykorzystanych, zaś rower nieco przyspieszy przemieszczanie się między poszczególnymi punktami zwiedzania.

3. Lody z... GROMU

Lody to jeden z najlepszych włoskich deserów, zaś Bolonia ma swoją lodziarnię, która jest znana w całym kraju. Nosi ona znamienną nazwę GROM i szczyci się domowymi, naturalnymi recepturami. Lody w wielu smakach, soczyste sorbety i subtelne słodkości z pewnością sprawdzą się po typowym włoskim obiedzie.

  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Włochy
  3. Emilia-Romania
  4. Prowincja Bolonia
  5. Bolonia