Apartamenty wakacyjne w Łebie
Rozpocznij wyszukiwanie 386 homes w Łeba teraz!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Łeba, które mogą być interesujące
Ceny i dostępność
Najlepsze mieszkania wakacyjne w Łebie
Najatrakcyjniesze domy i apartamenty w Łebie znajdują się w bliskim sąsiedztwie plaż. Obiekty wakacyjne w pobliżu ulicy Nadmorskiej to doskonały wybór dla tych, którzy obok widoku na Bałtyk docenią niewielką odległość do plaży– z tego miejsca dzieli ich do niej zaledwie kilkaset metrów. Mieszkania w dalszej części Łeby są również dobrym wyborem – z większości miejsc można dostaś się do plaży pieszo, komunikacją miejską lub rowerem. Apartamenty i studia w pobliżu morza znajdują się najczęściej w domach gościnnych, willach. Znajdziesz tu także noclegi w drewnianych domkach letniskowycjh.
Domki i apartamenty w pobliżu jeziorW Łebie, równie atrakcyjne jak przy plaży, są mieszkania i domy położone nad jeziorami Sarbsko i Łebsko. Decydując sie na nocleg w tej części miasta zapewnisz sobie nie tylko odpoczynek nad wodą, ale także bliski kontakt z naturą – z jeziorami sąsiadują Słowiński Park Narodowy i Rezerwat przyrody Mierzeja Sarbska. Obiekty dostępne w tej okolicy to najczęściej drewniane domki letniskowe, które dodatkowo nadają temu miejscu niepowtarzalny klimat.
Położenie i komunikacja
Łeba położona jest w północnej Polsce na Wybrzeżu Słowińskim. Jest to jedna z najpopularniejszych nadmorskich miejscowości, którą co roku odwiedzają tysiące turystów. Miasto z trzech stron otoczone jest wodą – od północy Bałtykiem, od zachodu jeziorem Łebsko, a od wschodu jeziorem Sarbsko. W związku z tym, że Łeba leży nad samym morzem, żeby do niej dojechać trzeba najpierw dotrzeć do Lęborka oddalonego o 30 km. Stamtąd bez problemu można dostać sie do miasta autobusem lub prywatnymi mini-busami, które kursują co 30 min. Bezpośrednie pociągi i autobusy z większych miast w Polsce do Łeby kursują jedynie w okresie letnim. Z kolei po mieście najlepiej poruszać się transportem miejskim, rowerem lub po prostu pieszo.
Perła BałtykuNiezwykłe położenie Łeby sprawia, że miasto może poszczycić się specyficznym mikroklimatem. Na północy znajduje się Morze Bałtyckie, na zachód rozciąga się Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami i jezioro Łebsko, na wschodzie położone jest jezioro Sarbsko i Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska. Wszystko to sprawia, że Łeba stanowi jeden z najczystszych rejonów w Polsce. Oprócz tego znajdują się tu szerokie, piaszczyste plaże, które każdego roku przyciagają turystów zarówno z Polski, jak i z innych miejsc Europy. Plaże podzielone są na trzy sektory A, B i C. Ze względu na swoje bliskie położenie do centrum miasta, najbardziej popularna jest plaża A. Znajdująca się nieco dalej plaża B przyciąga plażowiczów dodatkowymi atrakcjami, takimi jak zjeżdżalnie, boisko do siatkówki czy trampoliny. Plaże A i B są strzeżone, dlatego są szczególnie polecane rodzinom z dziećmi. Plaża C, mniej uczęszczana ze względu na słabszą infrastrukturę, stanowi świetną propozycję dla osób, które poszukują odrobiny prywatności by nacieszyć się widokiem i szumem Bałtyku.
Ciekawe miejsca i atrakcje
Łeba to doskonałe miejsce na udane rodzinne wakacje. Bliskość morza i piaszczyste, szerokie plaże pozwalają wypocząć zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Poza urokami Bałtyku, Łeba oferuje też wiele innych atrakcji. Jedną z nich jest Sea Park Sarbsk, będący kompleksem rozrywkowo-edukacyjnym, w którym znajduje się fokarium, oceanarium 3D i wiele innych wystaw związanych z morską fauną i florą. Inną propozycją jest Labirynt Park Łeba, na terenie którego znajduje się naturalny labirynt o powierzchni 5000 mkw., magiczny ogród gier i labirynt edukacyjny. Najmłodszym na pewno przypadnie do gustu Park Rozrywki Łeba, w którym znajdują się realistyczne modele dinozaurów w skali 1:1.
Łeba dla lubiących sportBliskość morza i dużych jezior sprawia, że Łeba to doskonałe miejsce dla wszystkich fanów sportów wodnych. Wszyscy, którzy chcieliby spróbować windserfingu, powinni wybrać się nad jezioro Sarbsko. Ten stosunkowo płytki akwen z miękkim dnem doskonale sprawdza się przy pierwszych próbach surfowania. Bardziej doświadczone osoby mogą spróbować swoich sił na falach Bałtyku. W Łebie popularne są też: kitesurfing, wakeboarding, parasailing, kajakarstwo czy stand up paddle, będący połączeniem deski surfingowej z wiosłem i pozycją stojącą.
Łeba dla wędkarzyŁeba to idealne miejsce dla tych, którzy lubią spędzać czas na wędkowaniu. Nie ważne czy dopiero zaczynasz przygodę z wędkarstwem, czy masz już w tej dziedzinie doświadczenie – w Łebie na pewno znajdziesz coś dla siebie. Organizowane są tu rejsy wędkarskie po Bałtyku, podczas których możesz poczuć się jak prawdziwy wilk morski i przy odrobinie szczęścia złowić okazałego dorsza. Co więcej, oprócz morza masz możliwość połowu ryb w rzece Łeba lub pobliskich jeziorach.
Słowiński pas wydm to największy pas ruchomych wydm w Europie.
3 rzeczy do zrobienia w Łebie
Wydmy w Łebie to jedna z najważniejszych i najpopularniejszych atrakcji turystycznych tego miejsca. Znajdują się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego i stanowią największy pas ruchomych wydm w Europie. Wydmy w zależności od warunków atmosferycznych, potrafią wędrować z prędkością od ok. półtora do prawie 10 metrów rocznie. Spacerując wśród gór piasku poczujesz się jak na prawdziwiej pustyni – nie bez przyczyny wydmy w Łebie nazywane są „polską Saharą”.
2. Stare domki rybackieStare domki rybackie to jedna z najcharakterystyczniejszych części miasta. Znajdują się wzdłuż ulicy Kościuszki, będącej główną ulicą Łeby. Zostały wybudowane w XIX i służyły do przechowywania sprzętu rybackiego oraz ryb. Obecnie w domkach znajdują się punkty gastronomiczne, w których możesz spróbować regionalnych przysmaków lub zjeść świeżą rybę.
3. Falochron i Krzyż nawigacyjnyFalochron, obok swojej głównej funkcji jaką jest ułatwienie statkom wpłynięcie do portu, stanowi ciekawą atrakcję wsród mieszkańców i odiwedzających Łebę. Spacerując falochronem możesz nie tylko podziwiać piękno Bałtyku, ale także obserwować statki, które wpływają i wypływają z łebskiego portu. W zachodniej części falochronu znajduje się 16-metrowy krzyż, który pełni funkcję nawigacyjną i jest poświęcony wszystkim tym, którzy zginęli na morzu.