Domy i apartamenty wakacyjne w Rostock

Rozpocznij wyszukiwanie 397 homes w Rostock teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Rostock

Apartament dla 2 osób, z taras
4,2
2 recenzje
Rostock, Maklemburgia
od
158 złza noc
Apartament dla 2 osób, z taras
Schmarl, Rostock
od
505 złza noc
Dom dla 2 osób, z taras
4,5
2 recenzje
Rostock, Maklemburgia
od
158 złza noc
Bungalow dla 2 osób, z ogród
2 osób, 1 sypialni, 50m², 1,6km do plaży
4,8
3 recenzje
Elmenhorst/Lichtenhagen, Maklemburgia
od
188 złza noc
Apartament dla 4 osób, zwierzęta dozwolone
4,8
7 recenzje
Rostock, Maklemburgia
od
325 złza noc
Apartament dla 2 osób, z taras
Rostock, Maklemburgia
od
141 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
2 osób, 1 sypialni, 40m², 450m do plaży
4,0
31 recenzje
Warnemünde, Maklemburgia
od
321 złza noc
Apartament dla 4 osób, zwierzęta dozwolone
4 osób, 1 sypialni, 45m²
4,7
10 recenzje
Rostock, Maklemburgia
od
317 złza noc
Dom dla 4 osób, zwierzęta dozwolone
4,3
17 recenzje
Lütten Klein, Rostock
od
317 złza noc
Apartament dla 2 osób, z taras, zwierzęta dozwolone
2 osób, 1 sypialni, 45m²
4,7
504 recenzje
Rostock, Maklemburgia
od
381 złza noc
Apartament dla 4 osób, zwierzęta dozwolone
4 osób, 1 sypialni, 45m²
4,4
299 recenzje
Rostock, Maklemburgia
od
210 złza noc
Dom dla 4 osób, z taras
3,5
2 recenzje
Diedrichshagen, Maklemburgia
od
317 złza noc
Apartament dla 3 osób, z balkon
5,0
1 recenzja
Kröpeliner-Tor-Vorstadt, Rostock
od
308 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras
6 osób, 2 sypialni, 600m do plaży
4,8
17 recenzje
Kröpeliner-Tor-Vorstadt, Rostock
od
450 złza noc
Apartament dla 5 osób, z balkon
5 osób, 2 sypialni, 65m², 650m do plaży
Warnemünde, Maklemburgia
od
608 złza noc
Apartament dla 4 osób, z balkon
4 osób, 1 sypialni, 79m², 250m do plaży
4,9
12 recenzje
Gehlsdorf (Rostock), Rostock
od
231 złza noc
Apartament dla 4 osób
Lambrechtshagen, Maklemburgia
od
402 złza noc
Apartament dla 2 osób, z taras
4,5
2 recenzje
Elmenhorst/Lichtenhagen, Maklemburgia
od
227 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Rostock

  • Warto zobaczyć stare miasto
  • Płaskie plaże w Warnemünde
  • Kościół Mariacki
  • Zoo w Rostocku
  • Hanse Sail i Warnemünde Week

Najpopularniejsze w Rostock

Basen 4
Internet 29
Zwierzęta dozwolone 18
Balkon/ taras 28
TV 51
Ogród 19
Parking 41
Pralka 17
Ogrzewanie 46

Mieszkania wakacyjne w Rostoku

Wakacje w mieście hanzeatyckim

Rostock ma piękne zabytkowe centrum miasta z licznymi budynkami w stylu gotyku ceglanego, w których oferowane są niektóre mieszkania wakacyjne. Piękne apartamenty z fantastycznymi widokami można znaleźć również na brzegach rzeki Warnow. Ponadto wiele obiektów wypoczynkowych wynajmowanych jest w dzielnicy Warnemünde, bezpośrednio na białej, piaszczystej plaży.

Duży wybór rezydencji wakacyjnych

Domy wakacyjne w Rostoku są dostępne we wszystkich kategoriach, od małych, prostych domów drewnianych po duże wille z ekskluzywnym wyposażeniem. W pobliżu plaży znajdują się bungalowy i możliwość wynajęcia mieszkania na statku mieszkalnym. Zakwaterowanie w centrum obejmuje zarówno małe apartamenty jednoosobowe, jak i duże apartamenty wakacyjne z tarasami.

Zakwaterowanie przyjazne dla rodzin z dodatkową usługą

Wielu właścicieli oferuje swoim gościom usługę śniadaniową oraz wypożyczalnię rowerów lub łodzi. Rodziny z dziećmi będą się czuć szczególnie dobrze w domu, w mieszkaniu z ogrodzonym ogrodem, w którym maluchy będą mogły brzęczeć do woli. Parking samochodowy w większości przypadków nie stanowi żadnego problemu. Jeśli chciałbyś zabrać psa ze sobą do kwatery, najpierw zapytaj właściciela kwatery, czy jest to możliwe w wybranym domu wakacyjnym.

Wakacje w Rostoku

Lokalizacja i orientacja

Wakacje w wielkim mieście

Hanzeatyckie miasto Rostock położone jest w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie, bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim. Obszar miasta rozciąga się wzdłuż brzegów rzeki Warnow aż do ujścia rzeki do Morza Bałtyckiego, gdzie znajdują się dzielnice Hohe Düne i Warnemünde. Rostock posiada ważny port dla ruchu promowego i towarowego oraz jeden z największych portów wycieczkowych w kraju.

Krajobrazy i okręgi Rostocku

Większość budynków na terenach mieszkalnych i w starym mieście znajduje się na lewym brzegu rzeki Warnow. Również powiaty Hansaviertel, Südstadt, Evershagen i Lütten Klein leżą po tej stronie rzeki. Na prawo od Warnowa rozciągają się w kierunku wschodnim 6.000 hektarowe lasy przybrzeżne Rostocker Heide oraz tereny osadnicze Brinckmansdorf i Dierkow.

Sąsiadujące gminy i kolejne większe miasta

Rostock jest otoczony dzielnicą o tej samej nazwie. Najbliższe gminy znajdują się w Graal-Müritz i Carbäk. Dalej na wschód znajduje się Rostocker Heide, a na południe gmina Dummerstorf. Do Hamburga jest to około 185 kilometrów na zachód, do Berlina potrzeba około dwóch i pół godziny jazdy samochodem, a do Kopenhagi na północy około czterech i pół godziny jazdy pociągiem.

Skyline miasta Warnemünde
Skyline miasta Warnemünde

Podróżni i działalność

Najlepsze warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej

Wiele oznakowanych ścieżek, które prowadzą przez Rostock, nadaje się zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. Wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego znajduje się wspaniały, długi na kilometry obszar do zwiedzania. Piękne cele wycieczek w Rostocker Heide to uzdrowisko Bałtyckie Graal-Müritz, domek myśliwski Gelbensande, restauracja wycieczkowa Schnatermann i gospodarstwo leśne Wiethagen ze ścieżką rzeźbiarską.

Urlop na plaży w najlepszym wydaniu

Większość urlopowiczów przyjeżdża do Rostoku, ponieważ mogą połączyć wakacje kulturalne z urlopami na plaży w tym mieście. Wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego Meklemburgii znajdują się piękne plaże o fantastycznej jakości wody. Płytki dostęp do wody jest szczególnie odpowiedni dla małych dzieci. Najbliższą plażą w centrum miasta jest piaszczysta, biała plaża w Warnemünde, która oferuje dostęp bez barier, miejsca do grillowania i prywatne miejsca dla psów.

Eldorado dla żeglarzy.

W Rostoku istnieje wiele możliwości uprawiania różnych sportów wodnych. Najpopularniejszym z nich jest z pewnością żeglarstwo. W Rostocku-Warnemünde można wynająć łódź w kilku miejscach i samodzielnie zwiedzać Morze Bałtyckie. Są tu również łodzie sportowe, łodzie wiosłowe, łodzie zabawne i łodzie rybackie wraz z akcesoriami. Jeśli nie masz ochoty na samodzielną nawigację łodzią, najlepszym sposobem zobaczenia pięknego krajobrazu wodnego jest wycieczka statkiem wycieczkowym w obie strony.

O Rostoku nakręcono już kilka filmów dokumentalnych, które można zobaczyć jako wstęp do wakacji. Warto zobaczyć film z 1936 roku "Die Stadt der sieben Türme", ale także produkcję "Rostock von ganz unten", która została nakręcona w 1993 roku.

Top 5 wskazówek dotyczących jazdy

Latarnia morska i dzbanek z herbatą w Warnemünde, Rostock
Latarnia morska i dzbanek z herbatą w Warnemünde, Rostock
1. Warto zobaczyć stare miasto

Wewnątrz murów miejskich znajduje się wiele wybitnych zabytków, które świadczą o dawno minionych czasach. Jednym z nich jest XIV-wieczny gotycki ratusz, który w XVIII wieku został wyposażony w barokową fasadę. Wspaniałe domy handlowe, takie jak Hausbaumhaus, Ratschow-Haus czy Kerhoffhaus, znajdują się również w średniowiecznym centrum miasta. Wzdłuż murów miejskich ceglane bramy miejskie są, nawiasem mówiąc, niezwykle warte zobaczenia.

2. Dzielnica Warnemünde i domy rybaków

Przejdź się przez morze Warnemünde nad Morzem Bałtyckim. W Alter Strom jest jeszcze wiele małych domów rybackich i latarnia morska, która jest wizytówką dzielnicy. Można również odwiedzić dom zdrojowy, promenadę nad jeziorem i strome wybrzeże Stoltery, skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok na morze.

3. Do największego kościoła w mieście

Marii, który został zbudowany w północnoniemieckim ceglanym stylu gotyckim z potężną zachodnią wieżą. Budowa trzynawowej bazyliki rozpoczęła się pod koniec XIII wieku. Jednak misternie zbudowany kościół został ukończony dopiero w XV wieku. Wnętrze kościoła jest bogato zdobione.

4. Różne godziny w ogrodzie wiązanym

Zoo w Rostocku rozciąga się na obszarze 56 hektarów w Barnstorfer Wald, lokalnym centrum rekreacyjnym w pobliżu miasta. Znajduje się tu ponad 4500 zwierząt z 320 różnych gatunków, takich jak goryle, lamparty śnieżne, niedźwiedzie polarne i niedźwiedzie morskie. Dzięki temu zoo jest największym zoo na niemieckim wybrzeżu Bałtyku. Wystawione zostanie również Darwineum, na którym będzie można zobaczyć wystawę na temat ewolucji.

5. Najważniejsze wydarzenia w mieście

Co roku w sierpniu w Rostoku przez jeden weekend odbywa się "Hanse Sail", największe spotkanie żeglarskie Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Każdego roku ponad trzysta tradycyjnych i wysokich statków bierze udział w tym wydarzeniu sportowym, kotwicząc w porcie przez około tydzień. Kolejną międzynarodową imprezą żeglarską jest Warnemünde Week, który zawsze odbywa się na początku lipca. Z okazji imprezy przyciąga licznych zwiedzających i uczestników do wzięcia udziału lub obejrzenia zawodów w 25 klasach łodzi.