Domy i apartamenty wakacyjne w Lubeka

Rozpocznij wyszukiwanie 144 homes w Lubeka teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Lubeka

Łódź dla 4 osób, z balkon i balkon/ taras
4 osób, 2 sypialni, 28m²
5,0
1 recenzja
Schlutup, Lubeka
od
467 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród, Dla rodziny
2 osób, 35m²
Święta Gertruda, Lubeka
od
214 złza noc
Apartament dla 3 osób, z ogród
3 osób, 1 sypialni
4,4
42 recenzje
Sankt Lorenz Nord, Lubeka
od
321 złza noc
Apartament dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni, 40m²
4,5
469 recenzje
Lubeka, Zatoka Lubecka
od
210 złza noc
Dom dla 5 osób, z taras
4,4
146 recenzje
Lubeka, Zatoka Lubecka
od
347 złza noc
Apartament dla 5 osób, z ogród
4,5
73 recenzje
Lubeka, Zatoka Lubecka
od
338 złza noc
Apartament dla 2 osób
4,4
508 recenzje
Lubeka, Zatoka Lubecka
od
210 złza noc
Apartament dla 5 osób, z balkon
4,7
23 recenzje
Sankt Jürgen, Lubeka
od
342 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
4,6
367 recenzje
Sankt Lorenz Süd, Lubeka
od
248 złza noc
Dom dla 4 osób, z taras
4 osób, 1 sypialni
4,8
61 recenzje
Lubeka, Zatoka Lubecka
od
360 złza noc
Apartament dla 6 osób, z ogród
4,8
64 recenzje
Lubeka, Zatoka Lubecka
od
514 złza noc
Apartament dla 6 osób
6 osób, 3 sypialni, 80m²
5,0
57 recenzje
Święta Gertruda, Lubeka
od
578 złza noc
Apartament dla 2 osób, z balkon/ taras
2 osób, 1 sypialni, 45m²
5,0
8 recenzje
Lubeka, Zatoka Lubecka
od
355 złza noc
Dom dla 4 osób, z ogród
4 osób, 1 sypialni, 103m²
5,0
20 recenzje
Lubeka, Zatoka Lubecka
od
497 złza noc
Apartament dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni
4,8
57 recenzje
Lubeka, Zatoka Lubecka
od
385 złza noc
Dom dla 5 osób, z ogród
5 osób, 2 sypialni
4,9
61 recenzje
Lubeka, Zatoka Lubecka
od
685 złza noc
Dom dla 9 osób, z ogród
9 osób, 4 sypialni, 150m²
4,9
6 recenzje
Schlutup, Lubeka
od
569 złza noc
Apartament dla 4 osób, z balkon
4 osób, 2 sypialni, 65m²
5,0
7 recenzje
Sankt Jürgen, Lubeka
od
407 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Lubeka

  • Miasto hanzeatyckie Morza Bałtyckiego
  • Obiekt światowego dziedzictwa kulturowego UNSECO
  • Przyjazny dla rodziny
  • Plaże w Travemünde
  • Liczne możliwości spędzania wolnego czasu

Najpopularniejsze w Lubeka

Internet 60
Zwierzęta dozwolone 11
Balkon/ taras 25
TV 69
Parking 48
Pralka 26
Ogrzewanie 49

Mieszkania wakacyjne w Lubece

Wspaniałe domki letniskowe w historycznym centrum miasta

Wyjątkowo położone na wzgórzu i otoczone szlakami wodnymi rzek Werder i Wakenitz, do starego miasta Lubeki można dotrzeć tylko przez wiele atrakcyjnych mostów. Najmniejsza i najstarsza pod względem powierzchni dzielnica położona jest na tzw. wyspie Starego Miasta i przekonuje swoją niepowtarzalną atmosferą. W zabytkowych, majestatycznych domach podróżni mieszkają w atrakcyjnym apartamencie lub mieszkaniu wakacyjnym, które znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie ważnych zabytków i sklepów.

Atrakcyjne zakwaterowanie w idyllicznym miejscu

Z dala od zgiełku i zgiełku, dzielnice St. Jürgen lub St. Gertrud oferują wspaniałe wille z epoki Wilhelminów i żyją Państwo w otoczeniu rozległych terenów zielonych, takich jak Palinger Heide. W północno-zachodniej części kraju korzystają Państwo z obiektów, które znajdują się zaledwie kilka kilometrów od Lubeki i Morza Bałtyckiego, a jednocześnie zapewniają odprężający spokój. Ten komfort czeka na Ciebie w Stockelsdorfie, Bad Schwartau lub Ratekau.

Wakacje w Lubece

Lokalizacja i orientacja

Miasto hanzeatyckie w Szlezwiku-Holsztynie

W odległości 66 kilometrów na północny wschód od Hamburga Lubeka rozciąga się na obszarze 214,21 kilometrów kwadratowych w skrajnie wschodniej części kraju związkowego. Metropolia nad Zatoką Lubecką dzieli się na dziesięć dzielnic o łącznej liczbie mieszkańców ponad 250.000.

Środowisko bogate w wodę

Lubeka, wpisana w krajobraz Ostholsteiner Hügelland i grzbietu Bałtyku, charakteryzuje się licznymi ciekami wodnymi. Szczególnie uderzający jest dolny Trave, który przepływa przez obszar miasta do oddalonego o 17 kilometrów Morza Bałtyckiego, w dzielnicy Travemünde. W miejscowości znajduje się również kanał Łaba Lubecka, jezioro Pötenitzer Wiek i jezioro Dassower.

Widok na miasto Lubeka
Widok na miasto Lubeka

Podróżni i działalność

Lubeka dla rodzin

Na terenie miasta i w jego okolicach Lubeka oferuje fantastyczną ofertę spędzania wolnego czasu, która spełnia życzenia dobrej zabawy, nauki i kultury. Ekscytujące doświadczenia dostarcza wizyta w Sali doświadczeń historycznych, gdzie maluchy mogą dać wolną rękę swojej kreatywności. Równie interesujący jest teatr figur, kolekcja zabawek w Muzeum św. Anny lub wycieczka statkiem po Lubece. Kilka placów zabaw i boisk do gry w piłkę nożną, pole do minigolfa, baseny, kina i ptasi park w Niendorfie dopełniają udanego pobytu. Przygodowe rzeczy zdarzają się szczególnie w bliskim otoczeniu, gdzie dzieci mogą odparować do woli. Polecane miejsca wycieczek to Sea Life Center w Timmendorfer Strand, park rozrywki Hansa-Park, park linowy w Travemünde lub Karls Erlebnishof w Warnsdorfie.

Lubeka dla aktywnych turystów

Na lądzie i wodzie goście mieszkania wakacyjnego w mieście hanzeatyckim mogą aktywnie zwiedzać region. Graniczące z Morzem Bałtyckim Morze Bałtyckie otwiera dla Ciebie wymarzony raj żeglarski. Przeważnie spokojny wiatr tworzy idealne miejsce i pozwala na wycieczki żeglarskie do Wustrow lub Fehmarn. Oferta sportów wodnych oferuje również doskonałe warunki do uprawiania kajakarstwa, wiosłowania na stojąco, surfingu, nurkowania i wędkowania. Na lądzie stałym urlopowicze mogą odkrywać północnoniemiecki krajobraz pomiędzy wydmami, lasami i rzadkimi roślinami, takimi jak róże plażowe czy rokitnik morski. Pieszo masz możliwość wzięcia udziału w różnych wycieczkach pieszych. Wśród nich są drogi takie jak Schellbruch czy Travemünder Küstenschwärmer. Sportowcy, którzy mogą pojeździć na 452-kilometrowej trasie rowerowej na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, mogą skorzystać z domu letniskowego w Lubece jako miejsca do odpoczynku. Wspaniałe widoki zapewniają lokalne wycieczki rowerowe, takie jak podróż w czasie do Dummersdorfer Ufer lub przejścia graniczne do Klützer Winkel.

Rzeczy, które trzeba wiedzieć

Unikalny krajobraz miejski z wyróżnieniem

Jako pierwsze miasto w Europie Północnej, całe stare miasto Lubeki zostało w 1987 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Założone w 1143 roku, średniowieczne uliczki charakteryzują się historycznymi budynkami, które tworzą niepowtarzalną sylwetkę siedmiu wież kościelnych. Podczas zwiedzania historycznego centrum miasta zwiedzający poruszają się w otoczeniu zieleni i cieków wodnych. Przechodzimy obok imponujących budowli z różnych epok renesansu, gotyku, klasycyzmu i baroku. Do najcenniejszych zabytków należy kompleks ratuszowy, Brama Holsztyńska, zbiorniki solankowe nad brzegiem rzeki Trave lub klasztor zamkowy. Ponad 1800 domów z muru pruskiego, podwórka i alejki są wymienione i nadają hanzeatyckiemu miastu jego malowniczą atmosferę.

Najpiękniejsza córka Lubeki

Około 20 kilometrów na północ od centrum miasta znajduje się dzielnica Travemünde, jeden z najbardziej tradycyjnych kurortów nadmorskich w Europie, który jest bardzo poszukiwany przez turystów. W ciągu ostatnich 800 lat dawna wioska rybacka stała się rajem dla kąpiących się, siatkarzy plażowych i nudystów. Dwie piaszczyste plaże wzdłuż promenady i brzegów Morza Bałtyckiego, Priwall, są idealne dla rodzin w miesiącach letnich. Płytkie wejście do wody pozwala na beztroską kąpiel i zachęca do budowy piaskowych zamków. Imponujące są przepływające promy, łodzie rybackie i frachtowce, które zmierzają do wejścia do portu w Travemünde.

W Lubece urodziło się dwóch noblistów: Thomas Mann i Willy Brandt.

Top 5 wskazówek dotyczących jazdy

Stare domy z cegły
Stare domy z cegły
Dziedzictwo morskie

Malowniczy port muzealny miasta hanzeatyckiego czeka na gości za starym mostem obrotowym w centrum miasta. Obok Lisy von Lübeck znajduje się 20 zabytkowych żaglowców, które zostały starannie utrzymane i odrestaurowane, a które nadają się do żeglugi nawet po stuleciach.

Świadectwo działalności charytatywnej

Na Kobergu znajduje się jeden z najważniejszych budynków średniowiecza, w którym znajduje się szpital Heiligen-Geist. Szpital, wybudowany w 1286 roku, jest jedną z najstarszych instytucji społecznych na świecie i kultywował swoją tradycję według rzymskiego modelu Santo Spirito w Sassia.

Fascynująca historia naturalna

W Muzeum Przyrody i Środowiska zwiedzający wyruszają w ekscytującą podróż odkrywczą i poznają florę i faunę Schleswig-Holstein. Oprócz bogatej oferty wycieczek i wykładów, jednym z najważniejszych punktów wystawy jest 14-metrowy szkielet wieloryba.

Imponujący kompleks klasztorny

Klasztor zamkowy w Lubece, wybudowany w 1229 roku, jest jednym z najważniejszych zachowanych klasztorów w północnych Niemczech i może poszczycić się bogatą historią. Kiedyś wybudowany jako kościół, później służył jako biedny dom, sąd i więzienie. Obecnie w okolicy znajduje się Europejskie Muzeum Hanzeatyckie.

Raj dla smakoszy

Delikatnym przysmakiem Lubeki jest marcepan Niederegger. Istniejąca od 1777 roku manufaktura do dziś jest własnością rodziny i produkuje słynne na całym świecie migdałowe specjały. W salonie marcepanowym zwiedzający mogą zapoznać się z produkcją deseru i spróbować go w kawiarni Niederegger.