Domy i apartamenty wakacyjne w Amsterdamie

Rozpocznij wyszukiwanie 1 476 homes w Amsterdam teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Amsterdam

Dom dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni, 50m², 3,4km do plaży
4,5
14 recenzje
Amsterdam-Noord, Amsterdam
od
500 złza noc
Łódź dla 22 osób, z taras
22 osób, 11 sypialni, 700m do plaży
4,7
9 recenzje
IJburg, Amsterdam
od
2 074 złza noc
Apartament dla 4 osób
4,1
32 recenzje
Amsterdam, Wybrzeże Holenderskie
od
808 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 2 sypialni, 4,6km do plaży
4,9
91 recenzje
Amsterdam Zuid, Amsterdam
od
487 złza noc
Łódź dla 2 osób, z jacuzzi i ogród
2 osób, 1 sypialni, 15m², 4km do plaży
4,5
229 recenzje
Amsterdam Zuid, Amsterdam
od
522 złza noc
Dom dla 2 osób
4,9
311 recenzje
Amsterdam West, Amsterdam
od
616 złza noc
Apartament dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni, 4,6km do plaży
5,0
28 recenzje
Amsterdam Zuid, Amsterdam
od
641 złza noc
Apartament dla 2 osób
5,0
16 recenzje
Amsterdam West, Amsterdam
od
714 złza noc
Apartament dla 2 osób
5,0
626 recenzje
Amsterdam, Wybrzeże Holenderskie
od
440 złza noc
Apartament dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni, 2,9km do plaży
Amsterdam Zuid, Amsterdam
od
483 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras
5,0
13 recenzje
Amsterdam Zuid, Amsterdam
od
2 566 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
5,0
32 recenzje
Amsterdam, Wybrzeże Holenderskie
od
984 złza noc
Apartament dla 2 osób, z taras
5,0
104 recenzje
Amsterdam-Noord, Amsterdam
od
406 złza noc
Apartament dla 4 osób
5,0
18 recenzje
Amsterdam, Wybrzeże Holenderskie
od
2 078 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 2 sypialni, 3,6km do plaży
5,0
6 recenzje
Amsterdam West, Amsterdam
od
1 116 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4 osób, 2 sypialni, 2,6km do plaży
4,9
203 recenzje
Jordaan, Amsterdam
od
1 026 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4 osób, 2 sypialni, 2,5km do plaży
4,9
72 recenzje
Amsterdam, Wybrzeże Holenderskie
od
2 138 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4 osób, 2 sypialni, 125m², 3,4km do plaży
5,0
75 recenzje
Amsterdam, Wybrzeże Holenderskie
od
2 091 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Amsterdam

 • Stolica Holandii
 • Rozrywka
 • Dzieła Rembrandta
 • Rowery
 • Kanały

Najpopularniejsze w Amsterdam

Internet 539
Zwierzęta dozwolone 48
Balkon/ taras 255
TV 513
Klimatyzacja 88
Ogród 103
Parking 216
Pralka 370
Ogrzewanie 516

Najlepsze noclegi w Amsterdamie

Apartamenty w centrum Amsterdamu

Nocleg w sercu Amsterdamu to doskonały punkt wypadowy do zwiedzania tego niezwykłego miasta. Decydując się na apartament w tej okolicy można łatwo dotrzeć do najważniejszych zabytków miasta, a także wybrać się na spacer do słynnej pobliskiej dzielnicy czerwonych latarni. Noclegi w śródmieściu to również gwarancja szybkiego przemieszczania się przy pomocy komunikacji miejskiej, a także kanałów.

Noclegi na uboczu

Osoby ceniące spokój i bliskość natury mogą wybrać nocleg w pobliżu jeziora Markermeer lub w dzielnicy Amsterdam-Noord sąsiadującej z jeziorem Ij. Alternatywą może być domek lub apartament w pobliskim Ilperveld, które stanowi doskonałe miejsce dla wielbicieli kajakarstwa, pieszych wycieczek, a także rowerowych wypraw. Siedmiokilometrową trasę do Amsterdamu można również pokonać najpopularniejszym w mieście środkiem transportu ─ ukochanym przez Holendrów jednośladem.

Jeden z urokliwych kanałów w Amsterdamie
Jeden z urokliwych kanałów w Amsterdamie

Położenie i komunikacja

Amsterdam ─ Wenecja Północy

Amsterdam to stolica Holandii położona nad rzeką Amstel. Wizytówką miasta są liczne kanały, które biegną nieomal równolegle, łącząc się w misterną sieć wodną. Dzięki kanałom miasto podzielone jest na wiele wysp, w związku z czym bywa nazywane Wenecją Pólnocy. Poprzez kanały Amsterdam jest również połączony z Morzem Północnym, dzięki czemu jest drugim co do wielkości portem w Holandii przeznaczonych dla potężnych statków oceanicznych.

Komunikacja w mieście rowerów

Najszybszym sposobem na dotarcie do Amsterdamu jest przelot do portu lotniczego Schiphol. Lotnisko jest oddalone o 18 km od miasta i jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum Amsterdamu dzięki stacji kolejowej położonej pod budynkiem lotniska. Do holenderskiej stolicy można również dojechać pociągiem – dworzec kolejowy obsługuje liczne międzynarodowe połączenia, między innymi do Niemiec czy Francji. Podczas pobytu w Amsterdamie warto skorzystać z komunikacji miejskiej w postaci metra, tramwajów i autobusów. By jeszcze lepiej poczuć klimat miasta można wybrać się na przejażdżkę rowerową taksówką, która w Amsterdamie jest popularniejsza niż samochodowa. Turyści mogą również wypożyczyć rower w jednej z wypożyczalni.

Warto wiedzieć

Klimat Amsterdamu

W holenderskiej stolicy panuje łagodny klimat, jednak najprzyjemniejszy czas na zwiedzanie miasta przypada od kwietnia do września. Wówczas średnia temperatura to około 20 stopni Celsjusza. Zimą i jesienią temperatura również utrzymuje się powyżej zera. Odwiedzający miasto mogą jednak spodziewać się dość częstych opadów deszczu, a także porywistych wiatrów.

Różnica między coffee shopem a kawiarnią

Amsterdam słynie z możliwości legalnego zakupu marihuany w niewielkich ilościach w specjalnych sklepach zwanych coffee shopami. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż chcąc napić się kawy, należy udać się do kawiarni zwanej po holendersku café. W mieście znajduje się około 200 coffee shopów. W sklepach można spodziewać się menu z opisem różnych rodzajów marihuany.

W Amsterdamie jest mniej mieszkańców niż rowerów. Jednoślady pod względem liczebności przewyższają także samochody (tych jest ponad dwa razy mniej).

5 rzeczy do zrobienia w Amsterdamie

Zmierzch w Amsterdamie
Zmierzch w Amsterdamie
1. Rejs po kanałach Amsterdamu

Na terenie miasta znajduje się ponad 160 kanałów, które niegdyś były wykorzystywane jako główne szlaki komunikacyjne i transportowe. Kanały okalają miasto i podkreślają jego niepowtarzalny urok. Podczas pobytu w Amsterdamie warto wybrać się w rejs statkiem. Odwiedzający miasto mogą wybrać jedną z wielu przystani usytuowanych przede wszystkim w centralnej części miasta. Najlepszy czas na przejażdżkę statkiem to wieczór, gdy miejskie oświetlenie romantycznie odbija się w wodzie.

2. Kawa w artystycznym Jordaan

Jordaan to jedna z dzielnic Amsterdamu o niskiej zabudowie. Niewielkie kamienice i wąskie uliczki tworzą romantyczną atmosferę, a liczne małe kawiarnie i galerie sztuki nowoczesnej podkreślają niezwykły klimat tego miejsca. Warto dodać, że w zielonym Jordaan mieszkał Rembrandt, a obecnie dzielnica jest miejscem uwielbianym przez artystów.

3. Wizyta w Domu Rembrandta

Jednym z muzeów, które niewątpliwie warto odwiedzić podczas pobytu w Amsterdamie, jest Dom Rembrandta. W zabytkowym, siedemnastowiecznym budynku, w którym przez wiele lat mieszkał artysta można zobaczyć jego obrazy i rysunki. Wnętrza są wiernie odtworzone, dzięki czemu obcowanie ze sztuką mistrza nabiera nowego, bardziej realnego wymiaru.

4. Spacer po dzielnicy czerwonych latarni

Dzielnica czerwonych latarni to jeden ze znaków rozpoznawczych miasta. Wąskie uliczki, liczne kawiarnie, restauracje i nocne kluby tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. W punktach gastronomicznych można spróbować lokalnych alkoholi takich jak Jonge Jenever czy Oude Jenever. Warto pamiętać, że w dzielnicy czerwonych latarni nie można fotografować ani filmować. W dzielnicy znajduje się kilka muzeów. Do najbardziej znanych należy Muzeum Seksu, Muzeum Erotyczne czy Muzeum Haszyszu.

5. Dom Anny Frank

W Amsterdamie znajduje się dom, w którym mieszkała Anna Frank. Autorka „Dziennika Anny Frank” wraz z rodziną ukrywała się w nim w czasie II wojny światowej przed nazistowskimi prześladowaniami. Obecnie w budynku znajduję się muzeum poświęcone jej pamięci, w którym przedstawione są pamiątki związane z życiem Anny. W związku z tym, że muzeum cieszy się dużą popularnością wśród turystów, warto zarezerwować bilety wstępu z wyprzedzeniem – można to zorbić na stronie internetowej muzeum.

 1. Mieszkania wakacyjne
 2. Holandia
 3. Holandia Północna
 4. North Sea Netherlands
 5. Wybrzeże Holenderskie
 6. Amsterdam