Domy i apartamenty wakacyjne w prowincji Sewilla

Rozpocznij wyszukiwanie 2 046 homes w Sewilla teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Sewilla

Apartament dla 14 osób w Sewilla, z balkon, zwierzęta dozwolone
4,4
31 recenzje
Sewilla, Sewilla (prowincja)
od
639 złza noc
Apartament dla 2 osób w Sewilla
3,5
459 recenzje
Sewilla, Sewilla (prowincja)
od
158 złza noc
Apartament dla 3 osób w Sewilla
5,0
5 recenzje
Sewilla, Sewilla (prowincja)
od
443 złza noc
Apartament dla 2 osób w Sewilla, z balkon/ taras
2 osób, 1 sypialni, 65m²
5,0
3 recenzje
Sewilla, Sewilla (prowincja)
od
681 złza noc
Apartament dla 2 osób w Sewilla, z taras i jacuzzi
4,7
293 recenzje
Sewilla, Sewilla (prowincja)
od
532 złza noc
Apartament dla 8 osób w Sewilla
8 osób, 3 sypialni
4,8
19 recenzje
Sewilla, Sewilla (prowincja)
od
362 złza noc
Apartament dla 4 osób w Sewilla, z balkon/ taras i balkon
4 osób, 2 sypialni, 75m²
5,0
20 recenzje
Sewilla, Sewilla (prowincja)
od
392 złza noc
Apartament dla 2 osób w Sewilla
2 osób, 1 sypialni, 30m²
5,0
2 recenzje
Sewilla, Sewilla (prowincja)
od
243 złza noc
Apartament dla 2 osób w Sewilla
2 osób, 1 sypialni, 28m²
Sewilla, Sewilla (prowincja)
od
285 złza noc
Apartament dla 4 osób w Sewilla
4 osób, 40m²
4,5
9 recenzje
Sewilla, Sewilla (prowincja)
od
298 złza noc
Apartament dla 4 osób w Sewilla, z balkon
4 osób, 1 sypialni, 62m²
4,9
8 recenzje
Sewilla, Sewilla (prowincja)
od
311 złza noc
Apartament dla 3 osób w San Juan de Aznalfarache, z balkon
3 osób, 2 sypialni, 60m²
4,0
1 recenzja
San Juan de Aznalfarache, Sewilla (prowincja)
od
243 złza noc
Apartament dla 4 osób w Sewilla
4 osób, 2 sypialni, 65m²
4,4
157 recenzje
Sewilla, Sewilla (prowincja)
od
234 złza noc
Apartament dla 2 osób w Sewilla
4,1
199 recenzje
Sewilla, Sewilla (prowincja)
od
209 złza noc
Apartament dla 9 osób w Sewilla
9 osób, 3 sypialni
4,7
99 recenzje
Sewilla, Sewilla (prowincja)
od
247 złza noc
Apartament dla 4 osób w Sewilla
4 osób, 1 sypialni
4,7
507 recenzje
Sewilla, Sewilla (prowincja)
od
247 złza noc
Apartament dla 7 osób w Sewilla, z taras i jacuzzi
4,5
279 recenzje
Sewilla, Sewilla (prowincja)
od
247 złza noc
Duży apartament dla 8 osób w Sewilla, z taras
8 osób, 4 sypialni, 108m²
Sewilla, Sewilla (prowincja)
od
485 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Sewilla

  • Kuchnia andaluzyjska
  • Doskonałe wino
  • Piękne zabytki
  • Bogata tradycja religijna
  • Słońce przez cały rok

Najpopularniejsze w Sewilla

Internet 1 153
Balkon/ taras 667
TV 1 134
Klimatyzacja 1 153
Ogród 108
Parking 583
Pralka 1 093
Ogrzewanie 944
Winda 624

Domy wakacyjne w prowincji Sewilla

Apartamenty wakacyjne w Sewilli

Sewilla to stolica flamenco. Wybierając apartamenty wakacyjne w samym sercu miasta, można zyskać dostęp do barów i restauracji, w których wieczorem odbywają się pokazy tego pełnego emocji tańca. Towarzyszą mu dźwięki gitary i charakterystyczny śpiew. Apartamenty wakacyjne, które posiadają szybki Internet, są doskonale wyposażone, a także umożliwiają pobyt z czworonożnym pupilem, znajdują się przede wszystkim w okolicach sewilskiej katedry i pobliskich ulic, ale także niedaleko nadrzecznych bulwarów.

Wille w głębi prowincji

Z daleka od zgiełku turystycznych miast, na odwiedzających Andaluzję czekają świetnie wyposażone wille z prywatnymi basenami. Szczególnie ciekawe wille mieszczą się w takich lokalizacjach jak Constantina, Las Navas de la Concepcion czy Cazalla de la Sierra. Wszystkie wymienione miejsca umożliwiają pobyt z psem, a także gwarantują wypoczynek w przydomowym ogródku. Poza tym, wspomniane miejscowości graniczą z dwoma fantastycznymi pod względem przyrodniczym parkami. Są to Rezerwaty Przyrody Sierra Norte de Sevilla oraz Sierra de Hornachuelos. Wille w Andaluzji to typowe dla tego regionu budownictwo - białe ściany, niezbyt duże okna oraz pomarańczowe dachówki tworzą wyjątkowy klimat.

Plac Hiszpański w Sewilli
Plac Hiszpański w Sewilli

Ciekawe miejsca i atrakcje

Prowincja Sewilla dla spragnionych pięknej architektury

Wizyta w Sewilli będzie nie lada gratką dla miłośników wspaniałego budownictwa. Przede wszystkim warto przyglądać się majestatycznym kamienicom z otwartymi podwórkami, które wykończone są przeważnie pięknymi kafelkami z ręcznie malowanymi wzorami. Katedra Najświętszej Marii Panny oraz wybudowany w łączącym ze sobą gotyckie i arabskie elementy stylu mudejar, pałac Alkazar, to główne i najważniejsze zabytki miasta, zlokalizowane tuż obok siebie. Plaza de España natomiast to miejsce spotkań oraz robienia malowniczych zdjęć. Półkolisty budynek z kolumnami ulokowany w dużym parku został stworzony jako miejsce przeznaczone na Targi Amerykańskie. Z powodu załamania się giełdy na Wall Street kompleks nigdy nie został dokończony, ale i tak wygląda zjawiskowo.

Prowincja Sewilla dla przyrodników i nie tylko

Częściowo położony na terenie prowincji Sewilla Park Narodowy Doñana to miejsce lęgu i bytowania wielu gatunków ptaków. Wiosną każdego roku ściąga turystów z całego świata, którzy poza zrobieniem doskonałych ptasich fotografii, chcą także na własne oczy zobaczyć rysia iberyjskiego. Miłośnicy starożytnej historii powinni koniecznie odwiedzić Rzymską Italikę, dawne miasto rzymskie, mieszczące się zaledwie 9 km na północ od Sewilli. Do podziwiania są ruiny amfiteatru oraz dość dobrze zachowane mozaiki.

Dowiedz się więcej

Najlepszy czas na wyjazd

Sewilla to jedno z najgorętszych miast Andaluzji. Temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza w okresie letnim to nic nadzwyczajnego. Podobnie jest w całej prowincji, której najgorętszą miejscowością jest Écija - doczekała się ona słusznego miana “patelni Andaluzji”. Trochę mniej upalna jest wiosna i wczesna jesień, natomiast początek roku należy do nieco kapryśnych okresów. Jest dość ciepło, jednak wiejący wiatr i siąpiący od czasu do czasu deszcz potrafią zakłócić słynną sewilską kwietniową fiestę.

Park Marii Luisy w Sewilli
Park Marii Luisy w Sewilli
W 1492 roku z Sewilli rzeką Gwadalkiwir, prowadzącą do Oceanu Atlantyckiego, Krzysztof Kolumb wybrał się na daleką wyprawę w celu odkrywania nowych lądów.

5 rzeczy do zrobienia w prowincji Sewilla

1. Hiszpańska Wielkanoc

W Hiszpanii Wielkanoc jest obchodzona w wyjątkowy sposób. Na ulice miast wychodzą procesje, w których idą zakapturzone postaci, kobiety są ubrane wyłącznie na czarno, a ich głowy zdobi charakterystyczny grzebień wpięty we włosy i spływającą z niego koronkową chusta, zaś wielkie figury świętych noszone są na specjalnych podestach. Semana Santa, czyli hiszpański Wielki Tydzień najciekawiej prezentuje się w Sewilli. Wielkopiątkową procesję warto zobaczyć już po zmroku, kiedy przechodzi wąskimi uliczkami. Wrażenie i religijne, i estetyczne są gwarantowane.

2. Zwiedzanie katedry Najświętszej Marii Panny

To ogromny budynek w gotyckim stylu, który w swym dość ciemnym wnętrzu skrywa wyjątkowy ołtarz, na którym uwieczniono 45 scen z życia Chrystusa. Z katedralnej wieży, Giraldy, czyli dawnego minaretu, na którą na szczęście nie prowadzą schody a kamienne pochylnie, roztacza się wspaniała panorama na Sewillę. W katedrze mieści się grobowiec Krzysztofa Kolumba. Trumnę podtrzymują cztery postacie, które są wyobrażeniami królów Kastylii, Aragonu, Leonu i Navarry. Jednak nie wiadomo, czy w sewilskiej katedrze naprawdę znajduje się ciało odkrywcy i podróżnika, ponieważ jeszcze kilka innych kościołów na świecie szczyci się tym, że to właśnie w ich murach spoczywa Krzysztof Kolumb.

3. Elektrownia słoneczna w Andaluzji

Hiszpania konsekwentnie podąża ekologiczną ścieżką. Przykładem dążeń do poprawienia ochrony przyrody w Andaluzji, jest położona niedaleko Sewilli elektrownia słoneczna Gemasolar. Ponad 2500 luster pomaga w koncentrowaniu światła w specjalnych zbiornikach umieszczonych na szczycie wysokiej wieży. Bardzo dobrze widać towarzyszącą zjawisku poświatę. Elektrownia, mimo że mogłoby się wydawać, jest tylko miejscem produkowania zielonej energii, wygląda zjawiskowo. To miejsce na stworzenie wielu ciekawych zdjęć, wyglądających jak z dalekiej przyszłości.

4. Rezerwat Przyrody Sierra Norte de Sevilla

Warto opuścić zabytkową Sewillę, by poznać trochę andaluzyjskiej przyrody. Piękne krajobrazy, skały, zieloność - to warunki idealne by odbywać piesze i rowerowe wycieczki, a także pooglądać ptaki w ich naturalnym środowisku, czyli w Rezerwacie Przyrody Sierra Norte de Sevilla.

5. Szlakiem "Gry o Tron"

W Sewilli kręcono niektóre sceny popularnego serialu "Gra i tron", a dokładnie ujęcia mające miejsce w krainie Dorne. Fani produkcji HBO będą doskonale wiedzieć, o których bohaterów i jakie perypetie chodzi. Tłem wydarzeń były wnętrza i ogrody pałacu Alkazar w Sewilli, w którym niegdyś mieszkali hiszpańscy królowie.