Domki w Zakopanem
Znaleźliśmy 7 Domki. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Zakopane, które mogą być interesujące
Domki w Zakopanem
Chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać, gdzie znajduje się Zakopane i z czego słynie – powszechnie wiadomo, że jest kolebką polskiego narciarstwa i jednym z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych. Jeśli jeszcze Cię tam nie było, to najwyższy czas to nadrobić! Wybierz zakwaterowanie w domkach i poznaj wzdłuż i wszerz tę zimową stolicę Polski. Domki mieszczą się w dogodnych dla turysty lokalizacjach – jeśli wolisz spędzać czas w zakopiańskich lokalach, najlepiej wynajmij nocleg w centrum miasta albo na samych Krupówkach, jeśli natomiast wolisz w ciszy i spokoju nacieszyć się świeżym, górskim powietrzem i pięknymi krajobrazami, wybierz domek w dzielnicach położonych nieco na uboczu, w Toporowej Cyrhli, Olczy lub w jednej z podzakopiańskich miejscowości.
Odpoczynek w sercu polskich TatrZakopane będzie świetnym pomysłem na rodzinną wycieczkę, romantyczny wyjazd we dwoje czy wakacje z przyjaciółmi. Gospodarze domków starają się, aby pobyt ich gości przebiegł zgodnie z oczekiwaniami, dlatego w domkach można korzystać z wielu udogodnień. Do dyspozycji są kuchnia, balkon lub taras, telewizor, salon, a także nierzadko basen, ogród i grill. Jest w nich wszystko, czego potrzeba nawet najbardziej wymagającemu gościowi, a obiekty przystosowane są nawet dla dużych grup przyjezdnych. Cudne krajobrazy, przepyszna góralska kuchnia, świeże powietrze i atrakcje na każdym rogu – to brzmi obiecująco i bardzo zachęcająco!
Podróżujący i aktywności
Na terenie całego Tatrzańskiego Parku Narodowego znajduje się wiele malowniczych tras górskich, przeznaczonych zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących wędrowców. Poniżej przedstawiamy kilka łatwych i malowniczych tras w Tatrach, od których można rozpocząć swoją przygodę. Jedną z takich tras jest droga na Nosal (1206 metrów n.p.m.) szlakiem zielonym z Kuźnic – wybierz się na tam razem z dziećmi. Warto też zajrzeć na Rusinową Polanę, do której prowadzi niebieski szlak z Palenicy Białczańskiej. Widać z niej Gerlach, Mięguszowieckie Szczyty, Rysy czy Wysoką. Kolejną ciekawą propozycją na górską wycieczkę jest wędrówka na Gęsią Szyję zielonym szlakiem z Rusinowej Polany, na Wielki Kopieniec zielonym szlakiem z Jaszczurówki lub na Wielką Polanę Małołącką żółtym szlakiem z Gronika. Nie zapomnij też o tatrzańskim klasykach – Giewoncie i Kasprowym Wierchu. Giewont jest jednym z symboli Tatr i kształtem przypomina śpiącego rycerza, który według legendy ma powstać, kiedy nadejdą w kraju złe czasy. Kasprowy Wierch prawdopodobnie jest jedną z najbardziej poznanych gór w polskich Tatrach i może poszczycić się wspaniałą panoramą na Tatry Zachodnie.
Zakopane dla rodzin z dziećmiZakopane to nie tylko górskie wędrówki. Jeśli wybierasz się w te okolice z małymi dziećmi, warto dostosować atrakcje do ich wieku. W Zakopanem możecie iść do Papugarni Egzotyczne, która początkowo była nietypowym sklepem zoologicznym, a dziś jest największą papugarnią w województwie, a także podejrzeć małe białe gryzonie w Myszogrodzie. Warto też odwiedzić galerię figur woskowych, w których zobaczycie między innymi Adama Małysza czy ekipę ze „Świata według Kiepskich”. W ponure i deszczowe dni wybierzcie się do kina 7D lub do Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. W sezonie zimowym zajrzyjcie do Śnieżnego Zamku lub Śnieżnego Labiryntu, a także wybierzcie się na łyżwy na największe lodowisko na Podhalu.
Zakopane jest najwyżej położonym miastem w Polsce: leży na wysokości od 750 do 1126 metrów n.p.m.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Zakopanem
Na terenie całego Podhala znajduje się wiele kompleksów z wodą termalną, powstałych w ostatnich kilkunastu latach. Jeden z nich mieści się tuż u stóp Tatr, niecałe 20 kilometrów od Zakopanego, w Chochołowie. Chochołowskie Termy są największym w Polsce kompleksem wód termalnych: znajdziesz tam strefę saun, komorę normobaryczną, baseny, spa, centrum sportu i restaurację. Dzień spędzony na termach będzie świetnym odpoczynkiem po górskiej wędrówce z poprzedniego dnia.
2. Zobacz panoramę Tatr z GubałówkiWjedź kolejką linową na jeden z najbardziej znanych masywów polskich Tatr, Gubałówkę. Jest to szczyt o wysokości 1123 metrów n.p.m. i możesz na niego wdrapać się na pieszo, skorzystać z wyciągu krzesełkowego (górna stacja znajduje się na Butorowym Wierchu, niedaleko stacji widokowej na Gubałówce) lub z kolejki linowo-terenowej. Oprócz wspaniałych widoków na panoramę Tatr i Zakopane możesz tam zjeść obiad lub kupić pamiątki.
3. Spróbuj podhalańskich serówW Zakopanem nie sposób przeoczyć stoisk z podhalańskimi serami, oscypkami. Oscypki to twarde, wędzone sery z mieszanki mleka owczego i krowiego. Prawdziwe oscypki możesz dostać od maja do października.
4. Zobacz wystawy stałe i czasowe w Muzeum TatrzańskimWybierz się do jednego z najstarszych muzeów w Polsce, Muzeum Tatrzańskiego im. doktora Tytusa Chałubińskiego. Pierwszy oddział powstał w 1889 roku, a obecnie jest ich 10 – w tym sześć w Zakopanem. Poznasz tam historię regionu, zobaczysz sprzęty, ubiór i sztukę zdobniczą typowe dla Podhala, a także dowiesz się co nieco o florze i faunie tego regionu.
5. Przejdź się po najbardziej turystycznej ulicy w ZakopanemWybierz się na spacer na Krupówki, najbardziej reprezentacyjną ulicę w mieście i symbol Zakopanego. Znajduje się tam wiele obiektów gastronomicznych, sklepów z pamiątkami, odzieżą i sprzętem górskim, a także oddział Muzeum Tatrzańskiego i neoromański kościół parafialny.
6. Wyjdź na szlakJeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z Tatrami, na rozgrzewkę polecamy szlak nad Morskie Oko, największe i najbardziej znane jezioro tatrzańskie. Położone jest w Dolinie Rybiego Potoku, stanowiącej część Doliny Białki. Na szlak wyjdziesz z Palenicy Białczańskiej, do której regularnie kursują busy z Zakopanego. Czeka Cię niecałe osiem kilometrów marszu, ale widoki znad Morskiego Oka wynagrodzą zmęczenie.
7. Odwiedź wszystkie tatrzańskie schroniskaPo rozgrzewce będziesz w pełni sił, aby zdobywać kolejne szczyty. Na szlakach możesz odpocząć w schroniskach turystycznych, których na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego jest osiem. Każde z nich ma inną historię i atmosferę, ale w każdym z nich wypijesz gorącą herbatę i posilisz się przed dalszą podróżą. W drogę!