Domki w Myczkowcach
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Myczkowce, które mogą być interesujące
Domki w Myczkowcach
Myczkowce położone są w bieszczadzkiej części Podkarpacia. Zarówno sama wioska, jak i jej okolice odznaczają się wyjątkową malowniczością krajobrazów. Domki letniskowe z naszej oferty położone są w pobliżu pięknego Jeziora Myczkowskiego. Niektóre z nich znajdują się w samych Myczkowcach, inne zaś w pobliskich, równie uroczych lokalizacjach, takich jak Uherce Mineralne czy wieś Bóbrka. Okolica tchnie spokojem, a kontakt z wspaniałą bieszczadzką przyrodą zapewnia wypoczynek wysokiej jakości. W pobliżu znajduje się kilka karczm i restauracji znanych z doskonałego, regionalnego jedzenia.
Rodzinny wypoczynek w otoczeniu górskiej przyrodyDomki w Myczkowcach reprezentują charakterystyczny dla regionu rustykalny styl góralski, o spadzistych dachach, drewnianej konstrukcji oraz wykończeniu wnętrz, którym jasne drewno nadaje charakterystycznej przytulności. Domy wyposażone są w ogrody, a z okien i tarasów rozciągają się piękne widoki na kojącą zieleń górskiej roślinności. Wyobraźcie sobie, jak wspaniale będzie rozpocząć dzień podziwiając z tarasu lśniące w słońcu jezioro! W domkach wygodnie pomieszczą się rodziny i grupy do około 8 osób. W niejednym z nich mile widziane są domowe zwierzęta, większość posiada również połączenie z Internetem. Przed kwaterą bez trudu zaparkujecie samochód.
Podróżujący i aktywności
Jezioro Myczkowskie o charakterystycznej, wydłużonej formie mierzy 6 km długości, a jego powierzchnia wynosi około 2 km kwadratowych. Powstało po wybudowaniu zapory na Sanie. Okalają je stoki gór: Koziniec, Grodzisko i Berda, gdzie położone są rezerwaty bieszczadzkiej przyrody. W tak pięknej okolicy uprawianie sportów wodnych to sama przyjemność! Znajdziecie tam doskonałe warunki do żeglowania, kajakarstwa, a także uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Amatorzy mniej dynamicznych sportów chętnie oddadzą się wędkowaniu.
Myczkowce dla miłośników zwierzątW okolicy spotkać można liczne gatunki występujących w tym regionie zwierząt. Ciekawym miejscem do obserwacji ptaków są okolice Skały Myczkowieckiej – lokalnego pomnika przyrody. Znajduje się ona nad Sanem i jest porośnięta roślinnością naskalną, która w połączeniu ze strukturą pełną szczelin zapewnia schronienie i miejsce do gniazdowania. Charakterystyczne dla tego obszaru gatunki to kormoran czarny, bocian biały, orlik krzykliwy, zięba, kowalik i kaczka krzyżówka. Wśród gadów i płazów królują salamandry, jaszczurki, padalce, wąż Eskulapa oraz jadowita żmija zygzakowata. Najbardziej imponujące lokalne gatunki ssaków to niedźwiedź brunatny oraz wilk. W Uhercach Mineralnych można spotkać również bobry.
Myczkowce dla entuzjastów górskich wycieczekTuryści zakwaterowani w Myczkowcach mogą korzystać z licznych, doskonale utrzymanych szlaków wycieczkowych o różnym stopniu trudności. Startując z myczkowskiego ośrodka Caritas możemy wybrać się zielonym szlakiem łącznikowym do Żukowa. Szlak żółty prowadzi do Orelca, gdzie możemy zwiedzić cerkiew św. Paraskewy, i dalej przez Żuków (481 m n.p.m.) udać się aż do Wygnanki. Natomiast szlak niebieski, zwany też Błękitną Łezką, prowadzi wokół Jeziora Myczkowskiego. Z Myczkowiec możemy wybrać się autobusem lub samochodem do Zagórza, a stamtąd powędrować zielonym szlakiem przez Lesko, wieś Wołkowyja i szczyt Krysowej (840 m n.p.m.)
Ta niewielka wieś licząca około pół tysiąca mieszkańców jest jedną z najstarszych osad w Bieszczadach.
Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Myczkowcach
Przy ośrodku Caritas znajduje się park z kolekcją przepięknie wykonanych miniatur 140 świątyń różnych wyznań z terenów Polski, Ukrainy i Słowacji. Spodoba się całej rodzinie, łącznie z najmłodszymi! Wystawa stanowi część Centrum Kultury Ekumenicznej.
2. Przejdźcie się fragmentem szlaku GEO KarpatyTen międzynarodowy szlak geoturystyczny prowadzi od rezerwatu przyrody Prządki położonego niedaleko Krosna, aż do miejscowości Bubniszcze na Ukrainie. Jego fragment przechodzi nieopodal Myczkowiec: około kilometra poniżej zapory wznosi się Skałka Myczkowiecka o długości około sześciuset metrów. Bez wątpienia, element dzikiej przyrody wart odwiedzenia podczas spaceru!
3. Odwiedźcie pozostałości dworu DzieduszyckichHrabia Klemens Dzieduszycki, lokalny polityk z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku, był właścicielem dworu w Myczkowcach. Posiadłość została prawie w całości zniszczona z nadejściem II Wojny Światowej, ale obecnie można zwiedzić jej ocalałe fragmenty: spichlerz i kapliczkę z XIX wieku.
4. Pójdźcie całą rodziną do ZOONajmłodsi członkowie rodziny na pewno ucieszą się z wizyty w miniaturowym ogrodzie zoologicznym zorganizowanym przy ośrodku Caritas. Można tam zobaczyć okazy zwierząt reprezentujących faunę tego regionu. Zwiedzający spotkają między innymi kozy, owce, konie, a także daniele – ssaki z rodziny jeleniowatych – i różne rodzaje ptaków.
5. Obejrzyjcie dawną cerkiewW Myczkowcach znajdziecie ciekawy przykład architektury sakralnej: obecny kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej był kiedyś cerkwią greckokatolicką pod wezwaniem Św. Jerzego. Przyjrzyjcie się charakterystycznej architekturze cerkiewnej obecnego kościoła.
6. Skosztujcie wody z "cudownego źródełka"W oddalonym o godzinny spacer Zwierzyniu znajduje się źródełko z wodą mineralną, co do której wierzy się, że ma cudowne, lecznicze właściwości. Koniecznie jej spróbujcie!
7. Wybierzcie się na przejażdżkę konnoW Myczkowcach znajduje się stadnina "Eden", która organizuje przejażdżki pod okiem instruktora. Mają dziesięć koni, w tym koniki charakterystycznej dla Bieszczad rasy huculskiej.